Farbowanie henną - część III - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-21, 23:33   #2731
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
zdecydowanie, zadnych silikonow i olejkow prze hennowaniem
Żel lniany to ani sylikon ani olej. Po prostu ugotowane siemię lniane
I nie przed hennowaniem, a po.
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 23:49   #2732
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Farbowanie henną - część III

Naprawdę wiem czym jest ten naturalny stylista.
Po farbowaniu jak najbardziej można, nie doprecyzowałaś pytania
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 08:34   #2733
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Naprawdę wiem czym jest ten naturalny stylista.
Po farbowaniu jak najbardziej można, nie doprecyzowałaś pytania
Dla mnie pytanie bylo zrozumiale akurat za to dalej nie ma odpowiedzi. Dalej nie wiadomo czy zablokuje rozwijanie sie koloru henny.

Nie wydaje mi sie, zeby zatrzymal proces utleniania ale szczerze mowiac nie wiem. Ja u siebie po prostu umylam wlosy szamponem...to podobno tez zatrzymuje poglebianie sie koloru

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Firsa Pokaż wiadomość
Dziękuję za wasze podpowiedzi
Ostatecznie chyba spróbuję jasnego brązu bez żadnych dodatków, a jak zobaczę, że to nie to, to następnym razem sięgnę po ciemniejsze kolory.
Moim zdaniem ok
Cytat:
Napisane przez Firsa Pokaż wiadomość
Moje włosy są cienkie i delikatne, suche i niesforne, więc jestem niemal pewna, że będę miała szopę po zmyciu henny.
Każdy ma Taka juz jej uroda

Ja bym nie dodawala odzywki tylko poszla wlasnie w strone jakiejs plukanki octowej lub splukanie na koiec porzadnie woda mineralna czy przegotowana. Podobno pomaga.

http://henri-and-her-hair.blogspot.c...o-zabiegu.html - co prawda o cassi ale u mnie i jedno i drugie daje takie samo "siano".

Inna rzecz, ze trzeba tez po prostu baaaardzo dlugo plukac. Nawet gdy wydaje sie, ze juz nic nie ma

Ogolnie to bym raczej farbowala po prostu w dzien gdy nastepnego dnia moge sobie pozwolic na "bad hair day". Ten przesusz na szczescie nie jest trwaly i po pierwszym zwyklym myciu szamponem + odzywka jest ok

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-03-22 o 08:37
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 09:51   #2734
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III/ciemny brąz

Wrzucam zdjęcia przed i po wczorajszej hennie. Niestety, kurcze, jak zwykle są kiepskiej jakości. Efekt: są ciemniejsze, bardziej matowa czerń, kolor jest głębszy i równiejszy. Włosy się od razu po wysuszeniu błyszczały jak szalone

Mieszanka wyglądała w końcu tak: 3 łyżki henny i 4 amli oraz 2 neem zalane ciepłą/gorącą wodą, wymieszałam i zostawiłam na 10-15 minut
Osobno wymieszałam 11 łyżek indygo i 1 łyżkę placenty, zalałam wodą demineralizowaną i dodałam pierwszą mieszankę do indygo (powinnam chyba na odwrót zrobić, ale nie miałam odpowiedniej wielkości naczyń )
Włosy wyszły splątane (nie dodawałam tunningów w postaci odżywek) i dosyć sianowate, ale załatwie to maską nawilżającą jutro Natomiast są tak cudownie grube!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1675.jpg (85,2 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1682.jpg (28,5 KB, 58 załadowań)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2013-03-22 o 09:53
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 10:36   #2735
juliagd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 44
Dot.: Farbowanie henną - część III

Bardzo ładny kolor J Gratulacje!Udało się uzyskać zamierzony efekt cimnego i chłodnego odcienia
Czyli nie zostawiałaś henny z amlą na ok10h do uwolnienia barwnika?Ale i tak wyszło super.

[QUOTE=earthpace;39904156]Może spróbuj dodać trochę soli i użyć wody demineraluzowanej" - wypróbuję z chęcią


"nie zalewaj mieszanki gorąca woda, ale letnia. Wg mnie super ważne jest dobre wymycie włosów SlS i odstawienie olejowania na tydzień przed i po.[/QUOTE]" -
do tych wskazówek stosowałam się ,ale i tak siwki nie zostały pokonane.
Farbowałam 2tyg.temu i kolor zmywa się z nich bardzo szybko No cóż pora na kolejną próbę i przygotowanie odpowiedniej mieszanki
juliagd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 11:05   #2736
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III/ciemny brąz

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wrzucam zdjęcia przed i po wczorajszej hennie. Niestety, kurcze, jak zwykle są kiepskiej jakości. Efekt: są ciemniejsze, bardziej matowa czerń, kolor jest głębszy i równiejszy. Włosy się od razu po wysuszeniu błyszczały jak szalone

Mieszanka wyglądała w końcu tak: 3 łyżki henny i 4 amli oraz 2 neem zalane ciepłą/gorącą wodą, wymieszałam i zostawiłam na 10-15 minut
Osobno wymieszałam 11 łyżek indygo i 1 łyżkę placenty, zalałam wodą demineralizowaną i dodałam pierwszą mieszankę do indygo (powinnam chyba na odwrót zrobić, ale nie miałam odpowiedniej wielkości naczyń )
Włosy wyszły splątane (nie dodawałam tunningów w postaci odżywek) i dosyć sianowate, ale załatwie to maską nawilżającą jutro Natomiast są tak cudownie grube!!
Pięknie ci wyszło
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 11:21   #2737
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez juliagd Pokaż wiadomość
Bardzo ładny kolor J Gratulacje!Udało się uzyskać zamierzony efekt cimnego i chłodnego odcienia
Czyli nie zostawiałaś henny z amlą na ok10h do uwolnienia barwnika?Ale i tak wyszło super.

[QUOTE=earthpace;39904156]Może spróbuj dodać trochę soli i użyć wody demineraluzowanej" - wypróbuję z chęcią


Udało mi się zrobić zdjęcie przy takim świetle aby móc porównać przed i po. To, co udało mi się, to pozbycie się "czekoladowości", która jest bardzo nienaturalnym odcieniem na włosach

Powodzenia, może siwki po prostu dopiero po serii henny zaczynają ją lepiej trzymać?

Dzięki sylwka! Szkoda,że po 2 myciach znowu będzie czekoczekolada..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg henna2203.jpg (64,0 KB, 55 załadowań)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-22, 12:27   #2738
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Dla mnie pytanie bylo zrozumiale akurat za to dalej nie ma odpowiedzi. Dalej nie wiadomo czy zablokuje rozwijanie sie koloru henny.

Nie wydaje mi sie, zeby zatrzymal proces utleniania ale szczerze mowiac nie wiem. Ja u siebie po prostu umylam wlosy szamponem...to podobno tez zatrzymuje poglebianie sie koloru
Dziękuję
Włosy i tak już dziś umyłam szamponem i nałożyłam odżywkę, ponieważ kolor wyszedł strasznie ciemny i nie chciałam by się pogłębił (teraz kasztan, pod światło cieeeeemny rudy). Moim kolorem wyjściowym był jasny rudy (henna po kąpieli rozjaśniającej), henna na takich włosach wychodziła zawsze intensywnie ruda, nie zmieniłam w sposobie rozrabiania czy nakładania nic. Pierwszy raz mnie zawiodła henna.
Czeka mnie kolejne rozjaśnianie...
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 12:31   #2739
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ta sama henna z tego samego zrodla, tak samo robione i taki inny efekt?

No to faktycznie niemila niespodzianka
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 13:14   #2740
annie_666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 30
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Kyou Pokaż wiadomość
efekt mojego wczorajszego farbowania jasnym brązem khadi nie jest to jakoś równomiernie pokryte, i wyszły bardzo ciemne, końcówki szczególnie, ale kolor dużo lepsz niz po ostatnim farbowaniu henną z amlą. chciałabym go następnym razem jeszcze trochę przycieplić, macie jakieś pkmysły? może za dużo amli było w tej mieszance dlatego nie wyszły takie ciepłe?
Matko ;o świetny kolor !

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

[QUOTE=quleczka;39893386]Tu niestety nie pomoge. Nie powinna zniszczyc bardziej niz czysta chemiczna farba raczej.

Nie wiem jaki masz kolor wlosow ale jesli ciemne to wez pod uwage, ze efekt moze byc mniej widoczny bo nie rozjasnia to wlosow jakie masz[COLOR="Silver"]

Mam jasny brąz z domieszkami rudego.
Pytam o fioletową hennę, gdyż od jakiegoś czasu podoba mi się takowy kolor włosów, a że mam dopiero 19lat to moge szaleć przepadkowo, szukając nieinwazyjnych metod na fioletowe włosy, trafiłam na tą hennę, stąd pytanie.
No nic, chyba zostaje mi płukanka ale dzięki za odp ! ;*

A mam jeszcze takie pytanko. Długi czas myślałam również nad ciemniejszym brązem i lata temu trafiłam na info w sieci, że henną da sie farbować włosy. Z tym że, pisały kobity na necie, iż są dwa odcienie w pełni naturalnej henny basma i chna (czy to prawda - nie wiem, nie moje słowa, tylko cytuje) pytanko: jeśli serio są one w pełni naturalne to w jakiej proporcji zmieszać, by wyszedł ciemny brąz? Długości włosów nie podam, bo co jakiś czas dość drastycznie zmieniam długość włosów. Chodzi mi tylko o proporcje
annie_666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 13:28   #2741
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny, a jak to jest z laminowaniem żelatyną? Można używać między farbowaniami? Wypłukuje bardzo hennę? Barwnik złapie po żelatynie?
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-22, 13:32   #2742
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

[QUOTE=annie_666;39920888]Matko ;o świetny kolor !

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Tu niestety nie pomoge. Nie powinna zniszczyc bardziej niz czysta chemiczna farba raczej.

Nie wiem jaki masz kolor wlosow ale jesli ciemne to wez pod uwage, ze efekt moze byc mniej widoczny bo nie rozjasnia to wlosow jakie masz[COLOR="Silver"]

Mam jasny brąz z domieszkami rudego.
Pytam o fioletową hennę, gdyż od jakiegoś czasu podoba mi się takowy kolor włosów, a że mam dopiero 19lat to moge szaleć przepadkowo, szukając nieinwazyjnych metod na fioletowe włosy, trafiłam na tą hennę, stąd pytanie.
No nic, chyba zostaje mi płukanka ale dzięki za odp ! ;*

A mam jeszcze takie pytanko. Długi czas myślałam również nad ciemniejszym brązem i lata temu trafiłam na info w sieci, że henną da sie farbować włosy. Z tym że, pisały kobity na necie, iż są dwa odcienie w pełni naturalnej henny basma i chna (czy to prawda - nie wiem, nie moje słowa, tylko cytuje) pytanko: jeśli serio są one w pełni naturalne to w jakiej proporcji zmieszać, by wyszedł ciemny brąz? Długości włosów nie podam, bo co jakiś czas dość drastycznie zmieniam długość włosów. Chodzi mi tylko o proporcje
To chyba jakieś rosyjskie henny, one jeszcze istnieją?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 13:55   #2743
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez annie_666 Pokaż wiadomość
A mam jeszcze takie pytanko. Długi czas myślałam również nad ciemniejszym brązem i lata temu trafiłam na info w sieci, że henną da sie farbować włosy. Z tym że, pisały kobity na necie, iż są dwa odcienie w pełni naturalnej henny basma i chna (czy to prawda - nie wiem, nie moje słowa, tylko cytuje) pytanko: jeśli serio są one w pełni naturalne to w jakiej proporcji zmieszać, by wyszedł ciemny brąz? Długości włosów nie podam, bo co jakiś czas dość drastycznie zmieniam długość włosów. Chodzi mi tylko o proporcje
Henna jako taka jest jedna ruda.

To co ty mowisz to sa nawet kolorow farb firmy ELD ( inacze Kosmetyka Naturalna) czyli tej co robi m.in twoj fiolet

ELD Chna to wlasnie czysta henna ( choc nie jakiejs super jakosci).

Basma w zalozeniu jest czarna ale co w niej jest to nie wiem...bo na opakowaniu ich produktu jest blad w skladzie Obstawialabym, ze to indygo czyste, choc opakowanie mowi, ze to czysta henna ( a to niemozliwe).

Z ich firmy jest tez kilka brazow ale one maja juz sztuczne dodatki.

Sa jednak lepsze produkty np. khadi gdzie sa kolory brazowe bez sztucznych dodatkow - tyle, ze "henna" to potoczna nazwa w tym przypadku.

Ogolnie braz to najczesciej pomieszanie henny, indygo i czasem jeszcze amli. Wszystko to naturalne ziola indyjskie

Co do Eld to nie wiem w jakich proporcjach to zmieszac. Na pierwszy raz wybralabym raczej ktorys z brazow khadi.

Inna sprawa, ze nie wiemy jakie masz wlosy naturalne ani jaki rodzaj brazu chcialabys uzyskac, a bez tego wiele sie nie da powiedziec.

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
To chyba jakieś rosyjskie henny, one jeszcze istnieją?
To henny ELD. Od lat sa na rynku Teraz maja zmieniona nazwe
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 14:11   #2744
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

quleczka i jakie są tego plusy i minusy? To coś zdrowszego dla włosów?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 14:32   #2745
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
quleczka i jakie są tego plusy i minusy? To coś zdrowszego dla włosów?
Plusy i minusy czego? Bo już się pogubiłam
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 16:03   #2746
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Plusy i minusy czego? Bo już się pogubiłam
Eld, bo 1 słyszę. To są jakaś inna henny czy jak? Co to w ogóle jest
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 16:27   #2747
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak to jest z laminowaniem żelatyną? Można używać między farbowaniami? Wypłukuje bardzo hennę? Barwnik złapie po żelatynie?
Najlepiej zastosować laminowanie dwa tygodnie po hennowaniu. Nie powinno ruszyć barwnika.

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Eld, bo 1 słyszę. To są jakaś inna henny czy jak? Co to w ogóle jest
Eld to henna do włosów. Ale tylko jedna ma czysty lawson w składzie, reszta jest z chemią
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 11:23   #2748
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

siedzę z mieszanką henny , amli , kasji i dodałam trochę kurkumy o której pisała Sylvia doll zobaczymy co mi wyjdzie
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 20:18   #2749
annie_666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 30
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Henna jako taka jest jedna ruda.

To co ty mowisz to sa nawet kolorow farb firmy ELD ( inacze Kosmetyka Naturalna) czyli tej co robi m.in twoj fiolet

ELD Chna to wlasnie czysta henna ( choc nie jakiejs super jakosci).

Basma w zalozeniu jest czarna ale co w niej jest to nie wiem...bo na opakowaniu ich produktu jest blad w skladzie Obstawialabym, ze to indygo czyste, choc opakowanie mowi, ze to czysta henna ( a to niemozliwe).

Z ich firmy jest tez kilka brazow ale one maja juz sztuczne dodatki.

Sa jednak lepsze produkty np. khadi gdzie sa kolory brazowe bez sztucznych dodatkow - tyle, ze "henna" to potoczna nazwa w tym przypadku.

Ogolnie braz to najczesciej pomieszanie henny, indygo i czasem jeszcze amli. Wszystko to naturalne ziola indyjskie

Co do Eld to nie wiem w jakich proporcjach to zmieszac. Na pierwszy raz wybralabym raczej ktorys z brazow khadi.

Inna sprawa, ze nie wiemy jakie masz wlosy naturalne ani jaki rodzaj brazu chcialabys uzyskac, a bez tego wiele sie nie da powiedziec.

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------


To henny ELD. Od lat sa na rynku Teraz maja zmieniona nazwe

Naturalny kolor włosów: jasny brąz z domieszkami rudego. Chciałabym uzyskać ciemny brąz, ale jeszcze nie czarny (blada cera + ciemne oczy + czarne ciuchy + czarne włosy = śmierć. Nie taki ma być efekt )
Właśnie do mojego 1go postu dodałam link do farby/henny o odcieniu dzikiej śliwki z Kosmetyki Naturalnej
Wiem, że jest tam chemia, tylko nie wiem jaki będzie skutek nałożenia jej na włosy. Nie chodzi o kolor, tylko o późniejszą ich kondycje. Wiem, że na każdego to podziała inaczej, ale czy włosy po takiej ''chemicznej hennie'' są bardziej zniszczone? Suche etc..?
annie_666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-23, 22:19   #2750
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
siedzę z mieszanką henny , amli , kasji i dodałam trochę kurkumy o której pisała Sylvia doll zobaczymy co mi wyjdzie
Ja mam kasję i ciutkę henny. Zostawiam na noc, mam nadzieję, że nie obudzę się łysa
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 12:14   #2751
jasuteinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 14
Dot.: Farbowanie henną - część III

dziewczyny mam problem mój wyjściowy kolor to czarny po chemicznej farbie i moje pytanie jaką inne wybrać by ocieplić kolor i jak długo muszę czekać od farbowania chemicznego aby moc polozyc henne. myślę nad zakupem henny henarra lub mehendi. mialam juz khadi ciemny braz niestety nie pokryla jasniejszych odrostow doradzcie mi prosze
__________________
mój blog http://yasuteena-bac.blogspot.com/
jasuteinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 06:50   #2752
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Słuchajcie, jestem zachwycona po ostatnim hennowaniu tym razem BAQ nie henną khadi. Co jest najciekawsze, wczoraj umyłam włosy po hennie i w ogóle nic się nie zmywało, woda była zaledwie lekko brązowa/beżowa a nie niebieska. Po khadi po 1 myciu miałam już pierwsze przebłyski czekoladowości a tu dalej kawowy/popielaty!
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 08:34   #2753
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez annie_666 Pokaż wiadomość
Wiem, że na każdego to podziała inaczej, ale czy włosy po takiej ''chemicznej hennie'' są bardziej zniszczone? Suche etc..?
Ja nie stosowalam, wiec nie wiem. Ogolnie sa to farby od lat na rynku, wiec pewnie wiekszej krzywdy niz inne nie robia. Ogolnie jednak skoro sa niechemiczne....to ja wybieram jednak te

Co do brazu - popatrz sobie na henny khadi. Sa 3 brazy (jasny, orzechowy i ciemny) do wyboru, w pelni naturalne. Potem jak juz mniej wiecej wiadomo co i jak to spokojnie mozna na allegro kupic henne, indygo, amle i samej wymieszac

Jesli jednak pojdziesz w ELD to ja bym raczej wybrala, ktorys gotowy braz niz mieszanie basmy z chna

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Eld, bo 1 słyszę. To są jakaś inna henny czy jak? Co to w ogóle jest
To takie henny od 100 lat na rynku. Moja mama sie nimi farbowala gdy bylam dzieckiem. Teraz widze, ze maja tez jakas wersje nie w proszku, pod inna nazwa niz eld.

Takie male papierowe saszetki ->http://p.alejka.pl/i2/p_new/06/43/he...y-braz_0_b.jpg

Ogolnie ich "chna" to czysta henna, basma jest czarna, wiec to chyba indygo ( ale nie wiadomo do konca bo na opakowaniu jest, ze tylko lawsonia, co jest bzdura ), a inne to mieszanki z dodana tez chemia.

Zaleta jest taka, ze sa w wielu malych kioskach i sa dosc tanie (choc tez wagowo ich malo) ale ogolnie nie sa to jakies super farby raczej
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 09:19   #2754
Oleczka12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Farbowanie henną - część III

Chciałam się pochwalić , u mnie henna już się prawie zmyła z czego się bardzo cieszę ,zostało pare przebłysków .Również chciałam wam bardzo podziękować za wsparcie i rady .Ze wszystkich metod jakie próbowałam a na włosach miałam chyba wszystko,jedna nigdzie nie wymieniona pomogła najlepiej ,ale to raczej dla bardzo desperowanych , mikstura wypłukiwana z włosów była brązowo-czerwona robiłam tak przez półtorej tygodnia i ruszyło henne na szczęście ,a włosy piękne ,lśniące i nie wypadają. Pozdrawiam.
Oleczka12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 10:14   #2755
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

A zdradzisz co to byl za sposob?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 10:22   #2756
juliagd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 44
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Słuchajcie, jestem zachwycona po ostatnim hennowaniu tym razem BAQ nie henną khadi. Co jest najciekawsze, wczoraj umyłam włosy po hennie i w ogóle nic się nie zmywało, woda była zaledwie lekko brązowa/beżowa a nie niebieska. Po khadi po 1 myciu miałam już pierwsze przebłyski czekoladowości a tu dalej kawowy/popielaty!
Ja również jestem tego zdania,że BAQ jednak dużo lepiej trzyma się na włosach Super,że Twoja mieszanka przyniosła tak imponujące efekty
Czy placentę dodawałaś w proszku,czy w ampułkach?Samą czy z algami lub innymi specyfikami?Mogłabyś polecić sprawdzone źródło?

Edytowane przez juliagd
Czas edycji: 2013-03-25 o 11:12
juliagd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 13:24   #2757
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez juliagd Pokaż wiadomość
Ja również jestem tego zdania,że BAQ jednak dużo lepiej trzyma się na włosach Super,że Twoja mieszanka przyniosła tak imponujące efekty
Czy placentę dodawałaś w proszku,czy w ampułkach?Samą czy z algami lub innymi specyfikami?Mogłabyś polecić sprawdzone źródło?
Miałam resztkę tej placenty z algami:
http://setare.pl/images/0000000141_1...0e6bd31f08.jpg
Bodajże placenta z algami
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2013-03-25 o 13:27
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 15:29   #2758
juliagd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 44
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dzięki wielkie !
Ja również muszę zabrać się za przygotowanie swojej mikstury.Fajnie,że podałaś proporcje użyte przez Ciebie,będę miała na czym bazować
Masz może jakieś sugestie,czego ile użyć(henna+amla+indygo) ,aby nie przyciemnić włosów?Chciałabym jedynie pozbyć się wiśniowości na poczet kawowego/popielu,jaki wyszedł u Ciebie.I co najważniejsze dalej walczyć z siwkami …
juliagd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 19:49   #2759
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Wydaje mi się, ze spokojnie możesz dać o wiele mniej indygo, za to wiecej henny (aby uderzyć w siwki) i przede wszystkim wiecej Amli ( w odniesieniu do mojej mieszanki). Czytałam chyba na blogu eve, ze glinka zwiększa trwałość henny. Jak odnajde źródło, dam linka.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 08:33   #2760
juliagd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 44
Dot.: Farbowanie henną - część III

Super,że podunęłaś pomysł z glinką ghassolul-dzięki!-zamówiłam i wypróbuję razem z placentą.Mam nadzieję,że tym razem siwki polegną już na dobre
juliagd jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:19.