Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-29, 22:00   #931
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

witajcie kochane! pozdrawiam z... zimnej i wilgotnej Slowenii...jest zimno, brzydko, mieszkam w obrzydliwym akademiku i wogole ciezko jest eh... ale mam nadzieje ze uda mi sie przeprowadzic jak najszybciej sie da i ze bede do was mogla codziennie pisac, tak jak przed wyjazdem

moja cera okej. prawie nic juz mi sie nie robi, zostaly tylko przebarwienia. jakie to super uczucie, bo gdybym miala taka cere, jaka mialam przed rozpoczeciem kuracji, to bym tu nie wytrzymala.. wspolne lazienki, chodzenie bez makijazu itp.

no ale jak mowie, moja cera ma sie dobrze i mam nadzieje, ze nadal tak bedzie
i wiecie co zauwazylam, ze im mam ladniejsza cere, tym otwarciej mowie ludziom o moim problemie z cera. mieszkam tutaj z polka, ktorej nie znalam wczesniej i jej powiedzialam wszysstko, ze mialam takie problemy, ze musialam taka kuracje zaczac itp. i spoko bo jak mialam tragiczna cere, to mimo ze wszystko bylo widac jak na dloni, nigdy nie mowilam o moim problemie.

eh, no nic, opuszczam was.. mam nadzieje, ze niedlugo znowu uda mi sie odezwac!
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-01, 10:17   #932
Olinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Limonatka powodzenia w dalszym leczeniu i odkrywaniu nowego kraju
Jestem po kolejnej wizycie u dermatologa. Jeśli wyniki okażą się w porzadku to od poniedziałku nadal będę przyjmować dawkę 50 mg dziennie. A potem zobaczymym czy wrócimy do 40mg czy zostaniemy już do końca przy 50mg. I już na tym etapie czyli początku 5 miesiąca moja pani doktor zapowiedziała mi że na pewno nie skonczymy tego na dawce która powinnam przyjąć tylko wyjdziemy poza nią ponieważ zazwyczaj już u większości następuje jak to ładnie nazwała wygładzanie i dopieszczanie a u mnie jest to praktycznie dopiero połowa leczenia
Jestem troszke zszokowana tym okresem miedzy zakończeniam leczenia, a czasem zajścia w ciąże. Nie zabezpieczam się, ponieważ nie wspólżyje obecnie ze swoim chłopakiem. Myślałam że jest to miesiąc tak jak pisze na ulotce, ale po tych wszystkich komentarzach jestem troszkę przerażona
__________________
Jesteś lekiem na całe zło.....
Olinka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 23:16   #933
Olinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Co tu taka cisza????
__________________
Jesteś lekiem na całe zło.....
Olinka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 08:01   #934
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ostatnio czuje sie okropnie... na calym ciele wychodza mi czerwone krostki, ramiona mam w oplakanym stanie... nie wiem, czego to wina. Zostaly mi jeszcze 2 opakowania do wziecia, chce to juz jak najszybciej skonczyc.
dzisiaj ide sie umowic do lekarza i zobaczymy co powie podczas wizyty
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 11:14   #935
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
To co udało mi się na szybko znaleźć o wpływie retinoidów na ukłąd rozrodczy kobiety, przebieg ciąży i na płód (ograniczyłam się tylko do tego zakresu tematycznego, pominęłam wpływ retinoidów na nerki, ukłąd nerwowy, oczy, psychikę, wątrobę itd):

Większość zacytowanych linków jest po ang i są to wyciągi wniosków z badan (dostep do całej relacji z badan klinicnzych jest płątny).


Oral retinoids and pregnancy - czyli wpływ retinoidów dosutnych na ciążę i jej przebieg:
http://www.mja.com.au/public/issues/aug5/chan/chan.html


Isotretinoin, pregnancies, abortions and birth defects: a population-based perspective. Isotretinoina, ciąże, poronienia i wady rozwojowe płodu.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...ubmed_RVDocSum

Statystyki prowadzone na grupie pacjentek, które leczono doustnie retinoidami.

"Of the 90 women who became pregnant while on the drug, 76 terminated the pregnancy (84%), three had a spontaneous abortion (3%), two had trauma during delivery resulting in neonatal deaths (2%) and nine had a live birth (10%).Among the live births, only one had a congenital anomaly of the face and neck (11%). "

Czyli 90 kobiet z grupy bafanych zaszło w ciąże, z czego 76% donosiło ciąże. 3% miało spontaniczne poronienia, u 2% płód był martwy, 9% urodziło wcześniaki, z czego jeden miał deformacje twarzy i szyji.

Wnioski naukowców:
"CONCLUSIONS: This first non-interventional population-based study generated incidence rates of pregnancy while on isotretinoin four times greater than what has been reported in the literature thus far; elective abortion rates were also much higher in our study"

Retinoids and side effects. retinoidy i skutki uboczne - art. ogólnie o wszystkich skutkach, z czego nas interesuje ten fragment:
http://www.dermanetwork.org/glossary...e_effects.html

"Teratogenecity: The most feared complication of the retinoids is fetus damage during pregnancy. This is a known complication and all females of child bearing age must be aware of. It is the physician’s responsibility to discuss this with females before giving out a prescription. The oral retinoids have long been recognized for causing fetal damage and numerous congenital malformations. After a prolonged course of oral retinoids, one should wait at least 3 years after stopping the drug, before one decides on a future pregnancy. In the USA there is a federal registry of all female patients who are administered oral retinoids"

Zwrócenie uwagi na fakt, że retinoidy przyjmowane doustnie moga wpływać na nieprawidłowy rozwój płodu. Podkreśłono konieczność odczekania 3 lat zanim zajdzie się w ciąże.
Ciekawostka: W USA jest obowiązkowy spis pacjentek, którym przepisano retinoidy.

13-cis-Retinoic acid (isotretinoin) unmasking of clinical polycystic ovary syndrome. Isotretinoina i jej wpływ na PCOS.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...ubmed_RVDocSum


Tutak dobry artykuł po polsku - ogólnie o bezpieczeństwie stosowanie retinodów: (byc moze bedzie sie trzeba zarejestrowac, za darmo)

http://termedia.pl/magazine.php?maga...page=FULL_TEXT

"Retinoidy stosowane ogólnoustrojowo są potencjalnymi teratogenami, dlatego podstawowym zmartwieniem w przypadku leczenia płodnych kobiet środkami doustnymi są możliwe deformacje płodu. Nie określono dawki bezpiecznej dla płodu. W zakres uszkodzeń obserwowanych w embriopatii retinoidowej wchodzą nieprawidłowości w centralnym układzie nerwowym (wodogłowie, małogłowie), uszkodzenia uszu (wrodzony brak uszu, małe zewnętrzne przewody słuchowe lub ich brak), wady układu sercowo-naczyniowego (ubytki przegród sercowych, złożone wady rozwojowe), wady oczu (małoocze), wady szkieletu, twarzoczaszki, a także grasicy [23]. W części przypadków wady prowadzą do przedwczesnego porodu, spontanicznych poronień lub śmierci płodu. Domniemany mechanizm polega na toksycznym działaniu na komórki wyrostka grzebieniastego (neural crest cells), szczególnie przy ich ekspozycji na lek w 4. tyg. ciąży. Nie opisano dotychczas typowych poretinoidowych uszkodzeń płodów, w przypadkach gdy acytretynę lub izotretynoinę stosował ojciec dziecka. Zaleca się jednak unikanie terapii retinoidami w czasie starań o dziecko [24]."
To co zacytowałaś (chodzi o choroby dzieci) to jest napisane w ulotce Curacne, że takie choroby moga wystąpić u dzieci, które zostały poczte PODCZAS KURACJI a nie po kuracji.
Jest to wyrwane z kontekstu moim zdaniem,
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 11:17   #936
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
To co zacytowałaś (chodzi o choroby dzieci) to jest napisane w ulotce Curacne, że takie choroby moga wystąpić u dzieci, które zostały poczte PODCZAS KURACJI a nie po kuracji.
Jest to wyrwane z kontekstu moim zdaniem,
Nie, nie, po kuracji też. Pamietaj że retinoidy utrzymują się w krwiobiegu przez długi czas.
Ta sama zasada dotyczy ojca dziecka.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 11:35   #937
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

u mnie wczoraj minął 6 miesiąc kuracji.
Jestem zachwycona
Wysypu nie miałam w ogóle, na poczatku troszke skutków ubocznych, mam podwyzszony cholesterol.
Na buzi ZERO pryszczy, kilka grudek podskórnych ( ale znikaja)
Generalnie samopoczucie dobre a jeszce lepsze jak patrzę w lustereczko

jest super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

Ps. Teraz lekarz przepisał mi Curacne, bo to jest to samo i jest o wiele tańsze. Za 20 mg zapłaciłam 97 zł.
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-05, 12:15   #938
kamgandur
Raczkowanie
 
Avatar kamgandur
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ciekawe...a u mnie w ulotce pisze, ze branie Aknenormin NIE wplywa na jakosc spermy i facetow to nie dotyczy.

Posmarowalam sie ostatnio samoopalaczem (oprocz twarzy) i na szczescie nie mialam zadnych niepozadanych efektow. Jedyne co zauwazylam, ze chyba mocniej dziala. Po 1 razie jestem brazowa i juz 4 dni kolor sie utrzymuje. Macie jakies informacje na temat, czy mozna uzywac samoopalacza czy nie? Przerazenie mnie bierze, jak pomysle, ze niedlugo bedzie cieplo i musialabym chodzic z bialym dekoltem i umalowana twarza.

martina nie zalamuj sie, bedzie dobrze. Wiem - mnie tez nic nie jest w stanie pocieszyc, jak mnie wysypie, ale stres to najgorsze co moze byc dla naszej skory. Moj maz odziedziczyl po babci luszczyce. Na codzien jest ok, ale w ciezkich momentach zycia, kiedy sie stresuje wywala mu tym swinstwem cale nogi. Ja tez zauwazylam, ze w gorszych chwilach moja twarz wyglada jak po wojnie.
__________________

kamgandur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 12:45   #939
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kamgandur Pokaż wiadomość
Ciekawe...a u mnie w ulotce pisze, ze branie Aknenormin NIE wplywa na jakosc spermy i facetow to nie dotyczy.

.
To smutne a nie ciekawe. Problem ten dotyczy także i mężczyzn, są to najnowsze doniesienia. jeśłi ulotka byłą zredagowana w 2005 r, to sie nie dziwie, ze nic nie napisali.
problem w tym, ze ewntualne skutki przyjmowania retinoidow przez ojca i ich wpływ na płód są jeszcze nie zbadane.

Było to wspomniane w jednym z z art. które cytowałam.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 12:55   #940
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie, nie, po kuracji też. Pamietaj że retinoidy utrzymują się w krwiobiegu przez długi czas.
Ta sama zasada dotyczy ojca dziecka.

To nie rozumiem dlaczego w każdej ulotce piszą o miesiącu ....
Jest wiele osób, które nie wnikają w szcegóły tak jak my i nie czytają info w necie....
Przecież jak tak jest napisane w ulotce, to musi mieć to medyczne uzasadnienie....
żadna firma nie pozwoliłaby sobie na milionowe procesy......
Nic nie rozumiem
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 13:18   #941
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
To nie rozumiem dlaczego w każdej ulotce piszą o miesiącu ....
Jest wiele osób, które nie wnikają w szcegóły tak jak my i nie czytają info w necie....
Przecież jak tak jest napisane w ulotce, to musi mieć to medyczne uzasadnienie....
żadna firma nie pozwoliłaby sobie na milionowe procesy......
Nic nie rozumiem
Goniu, nie mam pojęcia dlaczego tak pisza...? Moze akurat tak jest w kwestii Aknenorminu.natomiast jeśłi chodzi o Roa, to w wielu źródłąch (w tych co przytoczyłam tez) piszą, ze dla bezpieczenstwa trzeba odczekac 2 lata.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-05, 13:55   #942
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Goniu, nie mam pojęcia dlaczego tak pisza...? Moze akurat tak jest w kwestii Aknenorminu.natomiast jeśłi chodzi o Roa, to w wielu źródłąch (w tych co przytoczyłam tez) piszą, ze dla bezpieczenstwa trzeba odczekac 2 lata.
wiem, że 2 lata ( ale dowiedziałam sie o tym z jakiegoś forum ) - ja tez chcę odczekać minimum 2 lata, ale gdybym tak nie wnikała i zastosowałabym się do ulotki (czyli miesiąc) i co wtedy by sie stało?
Kurcze, jakas tępa jestem , bo przeciez gdyby było uzasadnionione, że miesiąc to za mało to przecież co za problem, żeby napisałi, że trzeba odczekac minimum rok czy 2 lata....
Jeżeli ktoś tak jak my traktujemy ta kuracje jako ostateczność to i tak zdecydowalibyśmy się na nią.... czy to będzie miesiąc czy 2 lata....
Dobra ... koniec tematu... bo się tylko denerwuję
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 20:15   #943
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kamgandur Pokaż wiadomość
martina nie zalamuj sie, bedzie dobrze. Wiem - mnie tez nic nie jest w stanie pocieszyc, jak mnie wysypie, ale stres to najgorsze co moze byc dla naszej skory. Moj maz odziedziczyl po babci luszczyce. Na codzien jest ok, ale w ciezkich momentach zycia, kiedy sie stresuje wywala mu tym swinstwem cale nogi. Ja tez zauwazylam, ze w gorszych chwilach moja twarz wyglada jak po wojnie.


wysypu na twarzy nie mialam dzieki Bogu ani razu, czasami przed miesiaczka pojawiaja mi sie jakies sporadyczne wypryski

niemniej ta wysypka na ramionach byla okropna, juz sie troche uspokoila, ale wyglada okropnie

nie wspomne o suchych plackach

tak poza tym jest super... skora na ciele jest jednak sucha i niemila w dotyku, ale da sie przezyc

wlosy nadal myje rzadko - to jest super

stan psychiczny ekstra, paznokcie zdrowe i silne
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 10:15   #944
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

kurczze, nie wiem co mam robic
W czerwcu jade na tydzien do Egiptu.... nieby sie cieszę, ale w tym akurat miesiącu kończe kuracje i nie wiem jak zareaguje moja skóra na słońce.... czy filtr wystarczy? ja latem uzywałam tez filtra i lekko opaliłam się.
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 11:45   #945
kamgandur
Raczkowanie
 
Avatar kamgandur
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
kurczze, nie wiem co mam robic
W czerwcu jade na tydzien do Egiptu.... nieby sie cieszę, ale w tym akurat miesiącu kończe kuracje i nie wiem jak zareaguje moja skóra na słońce.... czy filtr wystarczy? ja latem uzywałam tez filtra i lekko opaliłam się.
Ja moge polecic La Roche Possay Anthelios 50+. Napewno przepuszcza bardzo, bardzo malo slonca. Jest krem i mleczko z tej serii. Uzywalam go zanim zaczelam leczyc sie Aknen. i nie powodowal u mnie wysypu dodatkowych syfow i mimo, ze caly dzien bylam na sloncu nie opalilam sie. Mankament dla mnie tego kremu (i chyba wszystkich filtrow) to to, ze po posmarowaniu sie skora zmienia odcien na taki sinawy. U mnie tak jest z kazdym filtrem i bardzo nie lubie ich uzywac
__________________

kamgandur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 11:56   #946
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
kurczze, nie wiem co mam robic
W czerwcu jade na tydzien do Egiptu.... nieby sie cieszę, ale w tym akurat miesiącu kończe kuracje i nie wiem jak zareaguje moja skóra na słońce.... czy filtr wystarczy? ja latem uzywałam tez filtra i lekko opaliłam się.
Filtr koniecznie Goniu, i to grubą wrastwą i reaplikowany w ciągu dnia. Opalisz się i tak, bo aboslutnie żaden filtr nei blokuje promieni w 100%
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 12:16   #947
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kamgandur Pokaż wiadomość
Ja moge polecic La Roche Possay Anthelios 50+. Napewno przepuszcza bardzo, bardzo malo slonca. Jest krem i mleczko z tej serii. Uzywalam go zanim zaczelam leczyc sie Aknen. i nie powodowal u mnie wysypu dodatkowych syfow i mimo, ze caly dzien bylam na sloncu nie opalilam sie. Mankament dla mnie tego kremu (i chyba wszystkich filtrow) to to, ze po posmarowaniu sie skora zmienia odcien na taki sinawy. U mnie tak jest z kazdym filtrem i bardzo nie lubie ich uzywac
też używałam LRP w zeszłym roku i faktycznie był super..... Najbardziej boje się, żeby na skórze nie powstały mi plamy
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 12:19   #948
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Filtr koniecznie Goniu, i to grubą wrastwą i reaplikowany w ciągu dnia. Opalisz się i tak, bo aboslutnie żaden filtr nei blokuje promieni w 100%
No włąsnie zauwazyłam to w zeszłym roku... mimo wysokiego filtra i tak sie opaliłam, oczywiście nie mocno ale troszke więc dlatego teraz sie bardziej boje, bo przeciez moja skóra jest o wiele bardziej wrazliwa niż zeszłego lata .... najbardziej boje sie przebarwień.
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 16:49   #949
Olinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
No włąsnie zauwazyłam to w zeszłym roku... mimo wysokiego filtra i tak sie opaliłam, oczywiście nie mocno ale troszke więc dlatego teraz sie bardziej boje, bo przeciez moja skóra jest o wiele bardziej wrazliwa niż zeszłego lata .... najbardziej boje sie przebarwień.

Goniu byłam w grudniu w Egipcie w trakcie 2 miesiąca kuracji. Filtry, filtry i jeszcze raz filtry. Mimo stosowania moja buzia mimo wszystko opaliła ( zdradliwy wiaterek ) ale bardzo źle to zniosła
__________________
Jesteś lekiem na całe zło.....
Olinka23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-10, 22:54   #950
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

halo dziewczyny

ostatni zmniejszylam dawke, bralam 20mg dziennie

i dostalam lekkiego wysypu :/ a wiecie jakie to okropne uczucie miec pryszcza po takim czasie :/ od jutra wracam do poprzedniej dawki 30mg dziennie
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 16:19   #951
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Byłam w zeszłym tyg. na wizycie i troszkę wyszłam wkurzona.
Moja derma stwierdziła, że będziemy już obniżać dawkę bo to już 24 tydzień leczenia.
Zapytałam jej do kiedy planuje mnie leczyć. Odpowiedziała że do czerwca. Wtedy ja jej mówię, że ja też chciałabym skończyć końcem czerwca, lecz z moich obliczeń wynika, że jak będę brała 30mg/dzień do końca czerwca to wtedy wybiorę dawkę 150mg/kg m.c
Zaczęła mi mówić że nie ma co się tak sztywno trzymać tych 150mg. Wkurzyła mnie trochę. Powiedziałam jej, że już wolę zjeść te 2 opakowania wiecej i mieć pewność, że mi nie wróci. Nie zgodziłam się na obniżoną dawkę. Przepisała mi tyle ile chciałam, czyli 2 opakowania.
Jeszcze ten i kolejny miesiąc na dawce ok. 30mg, a potem już będziemy obniżać po 20 i 10 w kolejnych miesiącach. Wtedy wybiorę ok 150mg.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 16:36   #952
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

A się wczoraj załamałam... Było już prawie ok gładka buzia, co prawda przebarwień fuul, ale dało się to jakoś zatuszować! A teraz po obu stronach policzków zrobiły mi się takie miejsca na których powyskakiwało po kilka gul;/ Mój derm powiedział, że teraz już powinien być etap ''wygładzania'' a tu taka niespodzianka Do tego doszła w ostatnim czasie strasznie sucha skóra na twarzy tak, że podkład wygląda strasznie sztucznie a w niektórych miejscach się łuszczy Czy wy też macie takie niespodzianki w trakcie 5 miesiąca leczenia ? pojedyncze rozumiem ale takie coś Czy to możliwe że stan mojej skóry mógłby pogorszyć nowy podkład Unifince z LRP?
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 16:41   #953
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Kamma1507 Pokaż wiadomość
A się wczoraj załamałam... Było już prawie ok gładka buzia, co prawda przebarwień fuul, ale dało się to jakoś zatuszować! A teraz po obu stronach policzków zrobiły mi się takie miejsca na których powyskakiwało po kilka gul;/ Mój derm powiedział, że teraz już powinien być etap ''wygładzania'' a tu taka niespodzianka Do tego doszła w ostatnim czasie strasznie sucha skóra na twarzy tak, że podkład wygląda strasznie sztucznie a w niektórych miejscach się łuszczy Czy wy też macie takie niespodzianki w trakcie 5 miesiąca leczenia ? pojedyncze rozumiem ale takie coś Czy to możliwe że stan mojej skóry mógłby pogorszyć nowy podkład Unifince z LRP?
Może to tylko chwilowy wysyp.
Mi ostatnio wyskoczył jeden syf, to wystraszyłam się jakbym diabła zobaczyła. To był taki incydent. Tak to nic mi nie wyskakuje. Skóry nie mam suchej.
Stosuj jakieś tłuste kremy i może zejdzie?
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 17:02   #954
paulcia7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

jestem zalamana!!!
dziewczyny pomozcie!!!
5 miesiac kuracji... a mnie wysypalo.. nieziamsko..
cera poprawlasie w pierwszym miesiacu.. plecy tez
plecy wygladaj rewelacyjnie ani krostki
twarz.... plakac mi sie chce...!!!
nigdy tak zlenie bylo
krosta na kroscie.
podskorne grudki....
nie mam sily
jak wstaje rano i patrze w lustro plakac mi sie chce
a zanim dojade dopracy juz mam 15 nowych krost
tragedia!!!!
moj dermatolog powiedzial zebym skonczyla kuracje po 3 miesiacach
poszlam do drugiego
ten kazal zakonczyc po 6
zostalo mi jeszcze tabletek na 3 tyg
lekarze twierdza ze po 5 miesiacu kuracji nie ma sensu sie truc bo dopowiednia dawka juz zostala przyjeta
bylam skonsultowac o z 3 lekarzem i tez tak twierdzi
wszyscy mowia ze to zniknie ze u niektorych nawet do 2 miesiacy po zakonczeniu kuracjii
ja chce juz
jestem zlamana
dlaczego to nie znika?????
paulcia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 21:03   #955
nińa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 99
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ejjjj nie straszcie mnie!!! jestem w trakcie 3 miesiąca, żadnego wysypu nie miałam, równo za miesiąc super ważny tygodniowy wyjazd i chyba sie zastrzelę jak mi coś zacznie wyskakiwać!!! dodam że twarz super, wszystko poznikało nie chcę żeby to się zmieniło!!!!!! nieeeeeeeee
nińa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 12:33   #956
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja od soboty jestem na izoteku.Poprzednim razem (miesiac temu)rozp. kuracji sie zbieglo z grypa zoladkowa,dostalem wysokiej goraczki,czulem sie fatalnie,wiec po wzieciu 4 tabletek odstawilem izo.Przez 2 tyg cera byla w swietnym stanie,od ponad tyg sie zaczela pogarszac,wiec jako ze grypa sobie odeszla,zaczynam (ta wlasciwa,heh)kuracje izo.W sobote porobilem sobie fotki,zeby widziec od czego zaczynam,podam linki ,gdyby ktos chcial zobaczyc:
http://i275.photobucket.com/albums/j...y123_031/2.jpg

http://i275.photobucket.com/albums/j...y123_031/1.jpg
Zdjecia przedstawiaja tylko lewy i prawy policzek,gdyz z czolem od kilku m-cy juz nie mam problemow,z nosem to samo (chociaz dzis pojawil mi sie tam pierwszy od kilku miesiecy pryszcz - pewnie izo go wyciagnal;/)Jedynie z broda bywaja problemy,no i oczywiscie z policzkami,ktore nie dosc ze zsypane to i pelne przebarwien sa.Wszelkie komentarze dotyczace fotek mile widziane.Co do dawki,to startuje od 20mg na dobe i chyba przy takiej zostane przez caly okres leczenia.Zastanawiam sie tez nad metoda ostatnio b.popularna w US ,leczenia niska dawka izo (ok.10-20mg na dobe)przez 6 miesiecy.Podobno jest to bardzo efektywna metoda dla osob,o malo i srednio nasilonym tradziku.pozdrawiam)
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 12:56   #957
kamgandur
Raczkowanie
 
Avatar kamgandur
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja wlasnie wrocilam od dermatologa. Dowiedzialam sie, ze jestem po 2,5 opakowania - w polowie kuracji .
Boje sie ze to za malo i to swinstwo wroci.
Dalej mam brac po 40 mg dziennie.

Chyba nic mi nie zostaje jak zaufac i sie dostosowac.
__________________

kamgandur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 16:53   #958
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Michał84 Pokaż wiadomość
Ja od soboty jestem na izoteku.Poprzednim razem (miesiac temu)rozp. kuracji sie zbieglo z grypa zoladkowa,dostalem wysokiej goraczki,czulem sie fatalnie,wiec po wzieciu 4 tabletek odstawilem izo.Przez 2 tyg cera byla w swietnym stanie,od ponad tyg sie zaczela pogarszac,wiec jako ze grypa sobie odeszla,zaczynam (ta wlasciwa,heh)kuracje izo.W sobote porobilem sobie fotki,zeby widziec od czego zaczynam,podam linki ,gdyby ktos chcial zobaczyc:
http://i275.photobucket.com/albums/j...y123_031/2.jpg

http://i275.photobucket.com/albums/j...y123_031/1.jpg
Zdjecia przedstawiaja tylko lewy i prawy policzek,gdyz z czolem od kilku m-cy juz nie mam problemow,z nosem to samo (chociaz dzis pojawil mi sie tam pierwszy od kilku miesiecy pryszcz - pewnie izo go wyciagnal;/)Jedynie z broda bywaja problemy,no i oczywiscie z policzkami,ktore nie dosc ze zsypane to i pelne przebarwien sa.Wszelkie komentarze dotyczace fotek mile widziane.Co do dawki,to startuje od 20mg na dobe i chyba przy takiej zostane przez caly okres leczenia.Zastanawiam sie tez nad metoda ostatnio b.popularna w US ,leczenia niska dawka izo (ok.10-20mg na dobe)przez 6 miesiecy.Podobno jest to bardzo efektywna metoda dla osob,o malo i srednio nasilonym tradziku.pozdrawiam)
Teraz już zgłupiałam. Bo czy chodzi o to żeby wybrać dawkę 120-150mg/kg mc, niezależnie od tego jak bardzo nasilony jest trądzik, czy jak nie jest on zbyt silny to można wziąć dawkę o wiele niższą?
Bo przecież przez 6 mies. biorąc 10-20mg, wybierzesz bardzo niską dawkę.

A zdjęcia wyglądają całkiem optymistycznie Jeszcze tylko kilka syfów i przebarwień i nie będzie śladu po trądziku.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-13, 09:26   #959
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Teraz już zgłupiałam. Bo czy chodzi o to żeby wybrać dawkę 120-150mg/kg mc, niezależnie od tego jak bardzo nasilony jest trądzik, czy jak nie jest on zbyt silny to można wziąć dawkę o wiele niższą?
Bo przecież przez 6 mies. biorąc 10-20mg, wybierzesz bardzo niską dawkę.

A zdjęcia wyglądają całkiem optymistycznie Jeszcze tylko kilka syfów i przebarwień i nie będzie śladu po trądziku.
ja na początku jak poszłam do mojego lekarza, to on tez najpierw mi zaproponował dawke 20 mg na 4 miesiące, bo nie miałam ostrego trądziku, tylko przewlekły, ale potem udało mi sie go przekonac, do większej dawki i wydłużenia kuracji....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-13, 09:54   #960
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Wczoraj po raz pierwszy zdarzyło mi sie płakać przez prawie cały dzień.... BEZ POWODU.
Dzisiaj jest juz OK.
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:38.