Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-26, 18:45   #4201
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Nie ma się czym przejmować. Zdarzyło mi się kiedyś, że nie dostałam jednego produktu. Następnego dnia od napisania maila paczka była u mnie. Daj im chwilę, z mazidłami jest tak, że zawsze da się wszystko kulturalnie załatwić.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 22:59   #4202
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dobry wieczór chcialabym prosic was o pomoc otorz chcialam zakupic mocznik z mazidel i maziac sie 20% stezeniem ale niewiem jak takie otrzymac? Bo chyba niemozna dac samego mocznika na skore prawda?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 07:11   #4203
matte21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 151
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
Kochane Wy moje!!
Wiem, że głupio tak cytowac samą siebie, ale jestem wielce uradowana i muszę się tym z Wami podzielić
Wczoraj Pani Lidia napisała mi maila, że już niedługo w ofercie Mazideł pojawi się eclipta!!!
Już zaczynam zbierać kasę na nastepne zamówienie i ostatecznie rezygnuję z zamawiania na BU (nawet juz sobie ten olej monoi od nich odpuszczę, bo prawda jest taka, że lubiłam go tylko za zapach, a działał podobnie a może i słabiej niż np. jojoba).

Jestem naprawdę zaskoczona tym mailem od Panii Lidii, bo upust swojej ecliptowej upierdliwości dawałama tylko tu - w tym wątku (żadnych maili do mazideł nie pisałam).
Mazidła mają u mnie kolejnego plusa (dużo się już tych plusów nazbierało)

Eh... naprawdę sie ciesze z tej eclipty jak dziecko. Włosy rosną mi starszliwie powoli (cóż... takie geny i taki urok cienkich, kręconych włosów ) i dopiero eclipta dała im jakiego takiego kopa (nadal rosną nie więcej niż 1cm na miesiąc ale kiedyś rosły o wiele wolniej.... ) no i po eclipcie w koncu przestały wypadać i się łamać)

Wiem, że się powtarzam, ale powiem jeszcze raz: brawa dla Mazideł!!!



matte21 - nie zrażaj się do Mazideł.
Shit happens... Nawet jak się ktoś bardzo stara, to nadal jest tylko człowiekiem a nie nieomylna maszyną.
Mnie Mazidła jeszcze nigdy nie zawiodły (nawet próbki mam zawsze te o które proszę), ale miałam dokładnie taką samą sytuację jak Ty w przypadku jednego zamówienia z BU (brakowała mi w zamówieniu jednego hydrolatu, chociaż na liście był odhaczony). Napisałam do nich maila a oni pozwolili mi wybrać, czy chce mieć te 5 zł zwrócone na konto czy wolę 5 zł zniżki prz następnych zakupach. Wybrałam zniżkę (której pewnie już nigdy nie wykorzystam, bo uzależniłam sie od Mazideł).

Napisz jeszcz jednego maila i poczekaj cierpliwie chociaż dwa dni... na pewno sprawa się wyjaśni (i oczywiście daj nam znać jak sie wszystko zakończyło). Trzymam kciuki!
dostalam odp z Mazidel, ze przepraszają i dosla super jednak profesjonalizm daje się zauważyc! Rozumiem, że kazdy ma prawo sie pomylić, martwila mnie tlyko brak odpowiedzi na maila, ale ejst juz super! pozdrawiam

ps: jak uzywasz tej eclipty? czy ona przyciemnia wlosy?
matte21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 09:10   #4204
SaraSara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 475
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Hej. Mam do was wszystkich pytanko...czy wam nie sprawia trudności to przeliczanie,wazenie itd. CHodzi mi o to że na innych potralach, jak BU są gotowe zestawy,zamawiasz, płacisz i wiesz,że wszystko wykorzystasz...a z mazidłami trzeba przeliczać a potem i tak zostają resztki, poza tym nie wiadomo ile w sumie kosztuje dana miesznka, bo nie wiesz ile wyniosą składniki...Nie to żebym robiła antyreklamę,ale jako nie zaawansowany znawca boje się że nazamawiam a potem nie dam sobie rady z odmierzeniem, ważeniem i coś poknocę...te receptury tez lekko mnie zniechęcają...jakaś mało pewna się w tym czuję. Czy to jest trudne???
__________________
Gdy nie widzać drogi idź za głosem serca.Ale wtedy bądź pewna,że czeka cię siarczysty kop w samo serce.Moje rozpadło się na milion kawałków.
SaraSara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 10:34   #4205
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

SweetPea jak stosujesz Ecliptę?
Ja mam ekstrakt z Eclipty, ciężko się rozpuszcza i raczej wyłącznie wewnętrznie ją stosuje, nic nie pomaga
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 11:57   #4206
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór chcialabym prosic was o pomoc otorz chcialam zakupic mocznik z mazidel i maziac sie 20% stezeniem ale niewiem jak takie otrzymac? Bo chyba niemozna dac samego mocznika na skore prawda?
No nie... samego nie można dać, a nawet gdybys chciała dać sam, to ciężko by było, bo mocznik jest w postaci drobniutkich kryształków - wygląda dokładnie tak, jak sól, więc tak czy siak trzeba go jakoś rozpuścić.

Spokojnie możesz sobie poradzić bez dokładnego odmierzania, bo mocznik można stosować na buzie w stężeniach od kilku do kilkunastu procent, a na zrogowaciały naskórek np. na łokciach i piętach to i ponad 20% stężenie się nada. Po prostu za każdym razem, przed użyciem rozpuszczaj szczyptę mocznika w wodzie lub hydrolacie i nanoś taką miksturkę na skórę, albo ewentualnie rozwadniaj nią gotowy krem czy balsam. Po kilku testach zobaczysz jakie stężenie jest dla Ciebie odpowiednie (tzn ile mniej więcej tego mocznika sypnąć - czy większą czy mniejszą szczyptę). Nie musisz robić tego z aptekarską precyzją - wiadomo, że nie możesz zrobić mazidełka, gdzie mocznik stanowi połowę mieszanki... ma on byc po prostu dodatkiem.

Cytat:
Napisane przez matte21 Pokaż wiadomość
dostalam odp z Mazidel, ze przepraszają i dosla super jednak profesjonalizm daje się zauważyc! Rozumiem, że kazdy ma prawo sie pomylić, martwila mnie tlyko brak odpowiedzi na maila, ale ejst juz super! pozdrawiam
no to swietnie. Brawa dla Mazideł


Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
SweetPea jak stosujesz Ecliptę?
Ja mam ekstrakt z Eclipty, ciężko się rozpuszcza i raczej wyłącznie wewnętrznie ją stosuje, nic nie pomaga
Cytat:
Napisane przez matte21 Pokaż wiadomość
ps: jak uzywasz tej eclipty?
Najczęściej używam jej jako wcierki w skalp. Eclipta ładnie rozpuszcza się w wodzie, tworząc zawiesisty roztwór o konsystencji mocnej kawy, w zielonkawym odcieniu (wystarczy odpowiednio długo mieszać. trojka... a skąd masz ecliptę? z BU? ).
Najczęściej rozpuszczam ją w hydrolacie aloesowym lub różanym zmieszanym z wodą, żelem hialuronowym, kropelką pantenolu, keratyny hydrolizowanej i cococinu. Ale kiedy nie miałam tych wszystkich rarytasów, rozpuszczałam ją tylko w wodzie i hydrolacie bez żadnych dodatków i też było dobrze.
Taką wcierkę stosuję na skalp kiedy jeszcze włosy są mokre, zaraz po myciu, bardzo dokładnie masuję skórę głowy, żeby wzmóc krążenie krwi i wchłanianie tych wszystkich składników i tak zostawiam. Nie spłukuję już tego. Mieszanka jest wodnista, nietłusta, więc dobrze się wchłania.
Natomiast ok. godzine przed myciem robię ecliptową wcierkę na bazie olejku kokosowego lub monoi, olejku rycynowego i masła karite. Eclipta nie rozpuszcza się w tłuszczach, więc najpierw mieszam ją z odrobinką hydrolatu, żeby powstało błotko i dopiero do takiego błotka dodaję wszystkich olejków. Papka nie jest idealnie jednolita, ale przyjemna w użyciu (tylko trzeba uważać, bo bardzo brudzi). Wcieram ją w skalp energicznie masując skórę, zostawiam na godzinę i potem normalnie myje włosy odżywką. I tyle.
Naprawdę widzę, że wzmocniły mi sie dzięki niej włosy, ale efekt nie jest natychmiastowy. Włosy nie wyglądają dzięki niej ładniej, więc łatwo sie zrazić, ale jeśli stosuje się ją przez dłuższy czas (niekoniecznie z dużą częstotliwością - wystarczy co tydzień lub co dwa tygodnie) to naprawdę wzmocnienie włosów jest zauważalne.

Cytat:
Napisane przez matte21 Pokaż wiadomość
czy ona przyciemnia wlosy?
hmmm... ciężkie pytanie. Miałam ogromną nadzieję, że eclipta przyciemni mi włosy i chyba rzeczywiście jakieś tam przyciemnienie jest ale nie wiem na ile jest to efekt psychologiczny, na ile zasługa olejku rycynowego a na ile tego, że całkowicie zrezygnowałam z bezpośredniej ekspozycji na promienie UV, które każdego lata sprawiały, że miałam brzydko "wypłowiałe" włosy... ciężko powiedzieć. Fakty są takie, że efekt przyciemnienia - nawet jeśli jest, to jest na tyle subtelny, że niezauważalny dla otoczenia.
Jeśli chcesz go uniknąć, to kilka kropelek cytryny dodawane do każdej miksturki załatwi sprawę.

Cytat:
Napisane przez SaraSara Pokaż wiadomość
Hej. Mam do was wszystkich pytanko...czy wam nie sprawia trudności to przeliczanie,wazenie itd. CHodzi mi o to że na innych potralach, jak BU są gotowe zestawy,zamawiasz, płacisz i wiesz,że wszystko wykorzystasz...a z mazidłami trzeba przeliczać a potem i tak zostają resztki, poza tym nie wiadomo ile w sumie kosztuje dana miesznka, bo nie wiesz ile wyniosą składniki...Nie to żebym robiła antyreklamę,ale jako nie zaawansowany znawca boje się że nazamawiam a potem nie dam sobie rady z odmierzeniem, ważeniem i coś poknocę...te receptury tez lekko mnie zniechęcają...jakaś mało pewna się w tym czuję. Czy to jest trudne???
ja tam nie zamienię Mazideł na nic innego.
Moje Ci one
Dla mnie właśnie to, że sama sobie dozuję wszystkie składniki, jest zaletą. Po co np. kupować żel hialuronowy z pantenolem i alantoiną, skoro można nabyć czysty żel albo nawet sam proszek i rozpuścić go w ulubionym hydrolacie a nie w wodzie, dodać tyle pantenolu ile nam sie podoba... a np. nie dodawać alantoiny, jeśli nam ona nie odpowiada.
Tak samo jest z ekstraktami roślinnymi - ja np. mieszam sobie cantellę z hydrolatem geraniowym i stosuje profilaktycznie na brodę, żeby zapobiegać powstawaniu wyprsysków. Robię kilkumililitrowe porcje i metodą prób i błędów doszłam do stężenia, które jest dla mnie idealne. Mniejsze było zbyt rozwodnione, większe za bardzo ściągało. A teraz robię sobie takie, które jest idealne dla mnie.
Mogłabym tak jeszcze długo mówić...
Każdy człowiek jest inny, każda skóra jest inna... robienie miksturek z gotowych zestawów, o takich wystandaryzowanych stężeniach- takich samych dla wszystkich, jest dobre dla początkujących biochemiczek, ale na pewno nie jest optymalne.
PS. I nigdy nie zostają mi żadne resztki. Wykorzystuję wszystko do ostatniej kropelki/ostatniego okruszka. Grzechem b yłoby coś wyrzucić.
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 13:45   #4207
evuva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

sweetPea, dzieki za instrukcje odnosnie eclipty, jak mam wlasnie zapas i chodze jak pies kolo jeza, nie wiem jak to uzyc - tzn mieszalam z amla i powstale bloto wcieralam we wlosy (nie w skalp, tylko wlosy) ale efekt byl nienajlepszy, faktycznie moze lepszy patent to rozpuszczenie w wodzie i wcierka w leb? wiecej dobroci wchlonie sie wtedy w skore wyprobuje dzis wieczorem
ja z mojej eclipty zrobilam jeszcze macerat na oleju sezamowym i wcieram we wlosy dla blasku - blask jest, owszem, ale wlosy jak wypadaly, tak wypadaja...
evuva jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 14:22   #4208
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
trojka... a skąd masz ecliptę? z BU? ).
Z Nature Shop http://www.natureshop.com.au/Nature%...20Extracts.htm
ale to się strasznie ciężko rozpuszcza bo jednak jest to ekstrakt, nie da się zrobić błotka raczej jedynie delikatną zawiesinę czyli więcej wody a maleńko proszku, bo jak więcej Ecli się dosypie to momentalnie zbija się w lepką kulę.

Mam wszystkie składniki które wymieniasz, muszę ukręcić zajzajer nawłosny
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.

Edytowane przez trojka
Czas edycji: 2009-08-27 o 14:23
trojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 18:31   #4209
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jaka nakrętka/pipeta pasuje do butelki 50 ml? http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 18:49   #4210
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez evuva Pokaż wiadomość
sweetPea, dzieki za instrukcje odnosnie eclipty,
nie ma za co

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Z Nature Shop http://www.natureshop.com.au/Nature%...20Extracts.htm
ale to się strasznie ciężko rozpuszcza bo jednak jest to ekstrakt, nie da się zrobić błotka raczej jedynie delikatną zawiesinę czyli więcej wody a maleńko proszku, bo jak więcej Ecli się dosypie to momentalnie zbija się w lepką kulę.
a... chyba, że tak...
ta eclipta z BU która mi się niedługo skonczy dosyć dobrzy rozpuszcza się w wodzie. Roztwór jest nieco zawiesisty, ale nie narzekam.
Ciekawe jaka będzie ta z Mazideł... pożyjemy zobaczymy.

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Mam wszystkie składniki które wymieniasz, muszę ukręcić zajzajer nawłosny

obowiązkowo!
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 19:43   #4211
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
Jaka nakrętka/pipeta pasuje do butelki 50 ml? http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Butelka 50 ml ma taki sam gwint jak 30 ml, więc ta będzie pasować:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
z tym że pipetka nie sięgnie do samego dna (butelki 50 ml są wyższe od 30 ml o jakiś centymetr).
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 21:09   #4212
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A ja zamówiłam sobie kapsułki i będę się suplementować Swoją drogą mają fajną nowość. Kapsułkownice
Wzięłam też parę innych rzeczy w tym olejową wit C oraz dwa oleje do niej: z czerwonej maliny i żurawiny. Chyba można je razem połączyć.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 08:24   #4213
SaraSara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 475
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A ja stosuję ecliptę jako cos, co lekko hamuje przetłuszczanie się włosków.Mieszam z hydrolatem , najczęściej rozmaryn, dodaję hialuronek i na glowe to raz w tygodniu. Wreszcie moja głowa nie błyszczy się pod koniec dnia, bo mam bardzo skłonne do przetłuszczania.Teraz od 2 tygodni próbuję też almi. Efekt jest świetny.Ja mam ciemne brązowe włoski i nie widać rzadnego zafarbowania czy przyciemnienia...

SweetPea a zdradź mi czy stosując ta wcierkę na bazie olejku kokosowego lub monoi, olejku rycynowego i masła karite, nie przetłuszczają ci się włoski? bo ja też robię taką maskę z eclipty,ale własnie nie stosuję żadnych frakcji olejowych, bo mam skłonnośc do przetłuszczania.A olejek monoi stoi, stoi i jak krążę nie wiedząc do czego go to dodać... ;/
I kolejne moje pytako: ja miałam na mysli,że np. Zjanduję sobie przepis na serum na portalu.I tam jest np. 15 składników, 3 fazy i wogóle.Czy jednym słowem mieszasz to co chcesz i nie trzymasz się sztynwo Ph, miarek, wag, zasadowości itp??? Bo wiesz, tez mam swoje jakby już wypróbowane produkty, które wiem,że sa dobre dla mojej cery. Ale boję się eksperymentować, bo mam delikatną cerę i zaraz się rzuca burak albo alergia...Czyli jednym słowem, ja nie mam jednego skkładnika jakiejś mieszanki to nic sie nie stanie jak jej nie dodam? Myslałam,że trzeba sie sztywno trzymac przepisów...dobrze rozumiem ?
__________________
Gdy nie widzać drogi idź za głosem serca.Ale wtedy bądź pewna,że czeka cię siarczysty kop w samo serce.Moje rozpadło się na milion kawałków.
SaraSara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 11:30   #4214
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez SaraSara Pokaż wiadomość
SweetPea a zdradź mi czy stosując ta wcierkę na bazie olejku kokosowego lub monoi, olejku rycynowego i masła karite, nie przetłuszczają ci się włoski? bo ja też robię taką maskę z eclipty,ale własnie nie stosuję żadnych frakcji olejowych, bo mam skłonnośc do przetłuszczania.A olejek monoi stoi, stoi i jak krążę nie wiedząc do czego go to dodać... ;/
No niestety... ja mam (a raczej miałam) bardzo suche włosy, więc ładuje na nie wszystkie (naturalne) tłuściochy jakie tylko istnieją i powiem Ci szczerze, że nawet się cieszę, jak mam trochę obciążone włosy.
Ale wiem, że to, co jest dobre dla kręconych niesfornych włosów, może być złe dla innych. Z drogiej jednak strony regularne "olejowanie" włosów powinno wyregulować wydzielanie sebum - jeśli było nadmierne, będzie mniejsze, a jeśli niedostateczne, to większe. No ale jak to zazwyczaj jest przy kosmetykach naturalnych - na efekty trzeba czekać.

A wracając do olejku monoi - jeśli nie masz co z nim zrobić, a masz też żel hialuronowy, to zmieszaj sobie w zagłębieniu dłoni szybkie dwufazowe serum z tych składników i daj na noc pod oczy (na dzień się to nie nadaje, bo po takiej mieszance zostaje na skórze przez kilka godzin tłustawy film, ale na noc jest idealne - obudzisz się z mięciutka, gładką i odżywioną skórą).

Cytat:
Napisane przez SaraSara Pokaż wiadomość
I kolejne moje pytako: ja miałam na mysli,że np. Zjanduję sobie przepis na serum na portalu.I tam jest np. 15 składników, 3 fazy i wogóle.Czy jednym słowem mieszasz to co chcesz i nie trzymasz się sztynwo Ph, miarek, wag, zasadowości itp??? Bo wiesz, tez mam swoje jakby już wypróbowane produkty, które wiem,że sa dobre dla mojej cery. Ale boję się eksperymentować, bo mam delikatną cerę i zaraz się rzuca burak albo alergia...Czyli jednym słowem, ja nie mam jednego skkładnika jakiejś mieszanki to nic sie nie stanie jak jej nie dodam? Myslałam,że trzeba sie sztywno trzymac przepisów...dobrze rozumiem ?
aaaaa... to trzeba było mówić, że Ty o takich receptach mówisz....
wiem wiem... widziałam w receptariuszu np. przepisy na szampony gdzie są po cztery fazy...
Takich to ja nie tykam...
Ja robię tak, że wybieram sobie takie najprostsze przepisy a potem je wzbogacam na własna rękę dodatkowymi składnikami trzymając się tylko tego, żeby rozpuszczalne w wodzie rozpuszczac w hydrolatach a te ropuszczalne w tłuszczach - w olejkach.
Tak było np. z serum keratynowo-jedwabnym. Wiem, ile dać protein, bo mam na to prosty przepis, a potem dodaję hailuronu, cococinu i eclipty.
Wszystkie mieszanki robię w maleńkich porcjach, więc jak mi coś nie pasuje, to na drugi raz zmieniam proporcje składników i już.
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 13:59   #4215
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Butelka 50 ml ma taki sam gwint jak 30 ml, więc ta będzie pasować:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
z tym że pipetka nie sięgnie do samego dna (butelki 50 ml są wyższe od 30 ml o jakiś centymetr).
Dzięki za odpowiedź
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 23:08   #4216
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Zalezy mi na obniżeniu kosztow serum z witamina C , ktore do tej pory zamawiałam z BU koszt 50 ml produktu.. ponad 20 zł
Zainteresował mnie jeden z przepisów na kwasie hialuronowym z mazideł http://mazidla.com/index.php?option=...d=184&Itemid=2

I stad moje pytanie, gdzie znalezc informacje o czasie przydatnosci składnikow? Wkoncu gdy kupuje ich wieksza ilosc, by dorabiac sobie serum porcjami, nie chciałabym zeby byly to pieniadze wyrzucone w bloto
I jeszcze kwestia witaminy E - czy do serum lepiej zaopatrzyc sie w tą z mazideł czy taką w kapsułkach z apteki?

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-08-29 o 00:33
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 01:19   #4217
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość

I stad moje pytanie, gdzie znalezc informacje o czasie przydatnosci składnikow? Wkoncu gdy kupuje ich wieksza ilosc, by dorabiac sobie serum porcjami, nie chciałabym zeby byly to pieniadze wyrzucone w bloto
I jeszcze kwestia witaminy E - czy do serum lepiej zaopatrzyc sie w tą z mazideł czy taką w kapsułkach z apteki?

Na każdym opakowaniu produktu podany jest termin ważności jak i warunki przechowywania

Wit E lepsza z mazideł , czy z innych z klepów . Kapsulki nie są tak wygodne w użyciu , jak buteleczka z kroplomierzem
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 01:27   #4218
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Na każdym opakowaniu produktu podany jest termin ważności jak i warunki przechowywania

Wit E lepsza z mazideł , czy z innych z klepów . Kapsulki nie są tak wygodne w użyciu , jak buteleczka z kroplomierzem
Dziekuje . Czyli witamina E z mazideł jest w buteleczce z kroplomierzem, czy kroplomierz trzeba sobie osobno dokupic? Jesli do kazdej porcji serum, zaleca sie kapsułke, badz 0,1 g, to mozna uznac chyba, ze to jedna kropla ?
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 13:00   #4219
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja ostatnio po długiej przerwie kupiłam kwas hialuronowy w proszku (wcześniej używałam z lenistwa gotowego z BU) i zapomniałam ile kropel konserwantu się daje na 100 ml gotowego żelu? Szukałam, ale nigdzie nie mogłam znaleźć takiej informacji. Byłabym wdzięczna jakby któraś z Was wiedziała i podzieliła się wiedzą
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-29, 13:04   #4220
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

SweetPea dziekuje Ci bardzo za pomoc
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 13:28   #4221
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Dziekuje . Czyli witamina E z mazideł jest w buteleczce z kroplomierzem, czy kroplomierz trzeba sobie osobno dokupic? Jesli do kazdej porcji serum, zaleca sie kapsułke, badz 0,1 g, to mozna uznac chyba, ze to jedna kropla ?
Kroplomierz jest już w buteleczce.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 17:19   #4222
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja wczoraj zrobiłam kolejne zamówienie Wzięłam m.in. olej śliwkowy, bo czytałam dobre opinie o nim. Poza tym jeszcze olej z nasion czerwonej maliny, koenzym Q10, kwas askorbinowy i mocznik.
Ostatnio zrobiłam sobie serum sojowe Bardzo mi podpasowało
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 18:59   #4223
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez vLain Pokaż wiadomość
Kroplomierz jest już w buteleczce.
dzieki . No to szykuje sie powoli do przerzucenia z BU na mazidła. W planach - składniki do serum z witamina C, jakies akcesoria typu miarki i zlewki, olej z pestek maliny i hydrolaty - cytrynowy i z zielonej herbaty
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 19:16   #4224
ewi762
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 94
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
dzieki . No to szykuje sie powoli do przerzucenia z BU na mazidła. W planach - składniki do serum z witamina C, jakies akcesoria typu miarki i zlewki, olej z pestek maliny i hydrolaty - cytrynowy i z zielonej herbaty
Shee'naz ja już jakiś czas temu zarzuciłam BU na rzecz mazideł, naturalisa czy zsk, miedzy innymi ze względu na cenę i powiem Ci że nawet nieźle sobie radzę ). Po pierwszym szoku związanym z odmierzaniem, stresem że czegos wrzucę za dużo teraz jest już ok. Nawet zaczęłam własne kombinacje mniej lub bardziej udane. Ale o tym opowiem na spotkaniu
ewi762 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 19:42   #4225
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez ewi762 Pokaż wiadomość
Shee'naz ja już jakiś czas temu zarzuciłam BU na rzecz mazideł, naturalisa czy zsk, miedzy innymi ze względu na cenę i powiem Ci że nawet nieźle sobie radzę ). Po pierwszym szoku związanym z odmierzaniem, stresem że czegos wrzucę za dużo teraz jest już ok. Nawet zaczęłam własne kombinacje mniej lub bardziej udane. Ale o tym opowiem na spotkaniu
Chetnie posłucham wszelkich rad Bo szczerze mowiac przeraża mnie troche np. odmierzenie 0,01 grama wersenianu dwusodowego do serum za pomoca miarki 0,15 ml Ale gdy ktoregos dnia przeliczyłam sobie co nieco i wyszło mi jak BU przycina na swoich gotowych zestawach - postanowiłam, ze trzeba sie przemoc i przerzucic na zamawianie składnikow pojedynczo
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 16:12   #4226
julie1
Raczkowanie
 
Avatar julie1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 367
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

witam
jestem nowa w mazidłach, od jakichś 2 tygodni wertuję wątki biochemiczne, ale im więcej czytam, tym większy mam mętlik w głowie próbuję skomponować własną listę zakupów. rozważam: olej z dzikiej róży, hydrolat różany, glyceryl cocoate i d-panthenol 75%
olej z róży chciałam nakładać na noc (bo czytałam na wizażu, że można solo, ale jeszcze proszę o potwierdzenie ), poza tym spróbowałabym do oleju dodać gliceryl cocoate, żeby uzyskać żel myjący.
d-panthenol podobno stosuje się jako odżywkę do rzęs, włosów, paznokci i w ogóle łagodząco, rozumiem że samodzielnie również? czy można go połączyć z którymś z innych planowanych mazideł?
czy przyda mi się coś do zakonserwowania ewentualnego żelu myjącego? jak tak, to co ? mam jeszcze olejek pichtowy i zamierzam kupić naftę kosmetyczną (do sprawdzonego toniku )
wybaczcie, jeśli zadaję śmieszne pytania, z góry dziękuję za wyrozumiałość
boję się od razu robić jakieś skomplikowane mieszanki, najpierw chciałam zrobić podstawowe mieszanki
PS. czy zakupy można odebrać osobiście, bez wysyłki?
__________________
julie1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 16:55   #4227
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ekstrat z lukrecji -marzy mi się - chciałabym żeby był na mazidłach

jedyny , który chciałam kupić i musze iść do NP , więcej wydam na paczki niz na produkty

Dziewczyny , co polecacie z mazideł , na szybką regeneracje po kwasach , może jest jakaś stronka na Mazidłach , tylko nie widze



Ceramidy , może wypróbuje , ale szukam czegoś co można dodać do maści Alantan Plus ( skład maści : alantoina , pantenol , lanolina).Jest rewelacyjna , ale chciałabym ją jeszcze ulepszyć

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-08-31 o 20:27
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 18:45   #4228
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Na po kwasach to CERAMIDY, ale sporym stężeniu - 15%. Kup mleczko migdałowe, jesli masz suchą cerę, of kors, do tego ciapnij ceramidów, d-pantenolu, jakiegoś oleju, nie wiem jednak, który się nada jako regeneracja po kwasach, alantoinę.

W ogóle ceramidy to moje odkrycie, a na włosy mmmm.... miodzio, nadają puszystości, miękkości, połysku, objętości, która trwa aż do następnego mycia, a nawet po. Można zrobić mgiełkę na bazie hydrolatu, d-pantenou, protein lub zmieszać wybrane mleczko, żel aloesowy Palomy, d-pantenol, ceramidy, pochylić się i wetrzeć u nasady włosów, resztę w końcówki, poczekać aż się wchłonie i iść spać. Następnego dnia myjecie głowę, jak zwykle, potem ew. odżywka, a potem..... Od razu mówię, że mgiełki nie stosowałam, dopiero obmyślam przepis, jeśłi się pojawi, to w moim włosowym wątku.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2009-08-31 o 18:46 Powód: literówka ;P
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 19:18   #4229
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
.

W ogóle ceramidy to moje odkrycie, a na włosy mmmm.... miodzio, nadają puszystości, miękkości, połysku, objętości, która trwa aż do następnego mycia, a nawet po. Można zrobić mgiełkę na bazie hydrolatu, d-pantenou, protein lub zmieszać wybrane mleczko, żel aloesowy Palomy, d-pantenol, ceramidy, pochylić się i wetrzeć u nasady włosów, resztę w końcówki, poczekać aż się wchłonie i iść spać. Następnego dnia myjecie głowę, jak zwykle, potem ew. odżywka, a potem..... Od razu mówię, że mgiełki nie stosowałam, dopiero obmyślam przepis, jeśłi się pojawi, to w moim włosowym wątku.

Ceramidy są do włosów świetne. Używam od jakiegoś czasu regularnie, wyraźnie poprawiają właściwości preparatów na włosy. Używam ich teraz regularnie do sprayów do włosów i włosy są potem lepiej nawilżone niż bez nich.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 21:57   #4230
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

dziewczyny, a zaglądałyście już na ten wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619

http://www.adriana.info.pl/




sorki za off top, ale sprawa jest dość pilna, bo nasza Wizażowa koleżanka ma dość mało czasu...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.

Edytowane przez kasia083
Czas edycji: 2009-08-31 o 21:59
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.