kosmetyki Alterra - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-24, 21:33   #1291
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: kosmetyki Alterra

W końcu kupiłam ze względu na promocję wszystkie kuszące mnie żele - borówka, neroli i sernikowy Co za zapachy! Dla TŻ-ta wzięłam męski żel, ładny ma zapach, sama takie lubię. Poza tym wzięłam mydełko oliwkowe, pierwszy raz alterrowego mydła używałam. Do rąk całkiem w porządku, choć i tak są trochę wysuszone. Do moich rąk najlepsze są mleczne mydła z LF Zapach trochę za bardzo "mydlany", taki drapiący. Ale podoba mi się kostka, jest poręczna.
Chciałam wziąć jakiś szampon, już miałam papajowy w koszyku, ale zrezygnowałam. Nadal nie jestem pewna jaki wybrać, za duży już wybór jest
Warto kupić balsam do ciała sernikowy? Odżywia tak dobrze jak morelowy, a pachnie mniej męcząco i drażniąco?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 22:13   #1292
pannawiosna
Zadomowienie
 
Avatar pannawiosna
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Zielone Wzgórze
Wiadomości: 1 811
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
W końcu kupiłam ze względu na promocję wszystkie kuszące mnie żele - borówka, neroli i sernikowy Co za zapachy! Dla TŻ-ta wzięłam męski żel, ładny ma zapach, sama takie lubię. Poza tym wzięłam mydełko oliwkowe, pierwszy raz alterrowego mydła używałam. Do rąk całkiem w porządku, choć i tak są trochę wysuszone. Do moich rąk najlepsze są mleczne mydła z LF Zapach trochę za bardzo "mydlany", taki drapiący. Ale podoba mi się kostka, jest poręczna.
Chciałam wziąć jakiś szampon, już miałam papajowy w koszyku, ale zrezygnowałam. Nadal nie jestem pewna jaki wybrać, za duży już wybór jest
Warto kupić balsam do ciała sernikowy? Odżywia tak dobrze jak morelowy, a pachnie mniej męcząco i drażniąco?

Oba mają ten sam skład -różni je tylko zapach. Odżywia i natłuszcza świetnie... ale zapach... jak dla mnie mniej męczący,ale po chwili zamiast sernika wyczuwam cukier waniliowy - lekko chemiczny i ostry. Ale nawet taka nutka zapachowa jest dla mnie mniej męcząca niż w morelowym, w którym rządzi chemiczna limonka jednak sernikowy żel pod prysznic jest bardziej przyjemny dla nosa niż balsam o rzekomo tym samym zapachu
pannawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 22:30   #1293
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez pannawiosna Pokaż wiadomość
Oba mają ten sam skład -różni je tylko zapach. Odżywia i natłuszcza świetnie... ale zapach... jak dla mnie mniej męczący,ale po chwili zamiast sernika wyczuwam cukier waniliowy - lekko chemiczny i ostry. Ale nawet taka nutka zapachowa jest dla mnie mniej męcząca niż w morelowym, w którym rządzi chemiczna limonka jednak sernikowy żel pod prysznic jest bardziej przyjemny dla nosa niż balsam o rzekomo tym samym zapachu
Niezbyt zachęcająco to brzmi Zapach jest dla mnie ważny, bo smaruję się na noc i nie chcę zasypiać śmierdząc najlepiej jakby tego zapachu w ogóle nie było lub żeby był mało intensywny

Z tym szamponem mam nadal problem. Włosy mam normalno-suche, farbowane na czarno. Bardzo sucha skóra głowy, łuszczenie, swędzenie, skorupa i strupki w gorszych okresach i takie inne przyjemności.To jest mój największy problem, bo włosy są w porządku, taka szczotka Długości mają z 6 cm. Który brać? Ogólnie myję włosy mydłem, ale jakoś zachciało mi się szamponu teraz.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 07:21   #1294
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: kosmetyki Alterra

dołączam jako Alterro wielbicielka
wczoraj pierwszy raz skusilam sie na olejek z papaja. Do wlosow nie zamierzam go uzywac bo olejow wlosowych mam pelno. Wczoraj nasmaraowalam cialo nim. Jest boski!!! Skora jest mieciutka, moglby jedynie lepiej nawilzac ale moze z czasem i z kolejnymi aplikacjami nawilzy

bardzo lubie tez ich szampony szczegolnie z Morela. I odzywki obie, maski nie mialam
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 11:21   #1295
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
dołączam jako Alterro wielbicielka
wczoraj pierwszy raz skusilam sie na olejek z papaja. Do wlosow nie zamierzam go uzywac bo olejow wlosowych mam pelno. Wczoraj nasmaraowalam cialo nim. Jest boski!!! Skora jest mieciutka, moglby jedynie lepiej nawilzac ale moze z czasem i z kolejnymi aplikacjami nawilzy

bardzo lubie tez ich szampony szczegolnie z Morela. I odzywki obie, maski nie mialam
Jak już raz spróbujesz użyć olejku na włosy to się uzależni. jest naprawdę świetny

Ja też sobie chciałam kupić szampon morelowy. Przez jakiś dziwny zbieg okoliczności zamiast niego mam odżywkę. Też fajnie
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 14:17   #1296
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: kosmetyki Alterra

Słyszałam, że olejek migdałowy wysusza, to prawda?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 16:27   #1297
Irreplaceable
Rozeznanie
 
Avatar Irreplaceable
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 589
Dot.: kosmetyki Alterra

nie słyszałam jeszcze takiej opinii, ja go stosuję i dla mnie jest bardzo dobry, wiele dziewczyn również go poleca, nie spotkałam się jeszcze zeby kogos wysuszył
Irreplaceable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 16:37   #1298
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
dołączam jako Alterro wielbicielka
wczoraj pierwszy raz skusilam sie na olejek z papaja. Do wlosow nie zamierzam go uzywac bo olejow wlosowych mam pelno. Wczoraj nasmaraowalam cialo nim. Jest boski!!! Skora jest mieciutka, moglby jedynie lepiej nawilzac ale moze z czasem i z kolejnymi aplikacjami nawilzy
Również go kupiłam, tyle że dzisiaj
Do tej pory nie miałam żadnego z olejków Alterry (z tego powodu, że innych olejów, olejków i oliwek mam do groma i nie mogę sobie z tą ilością poradzić), ale dzisiaj nie mogłam się opanować zwłaszcza, że była promocja
Urzekł mnie jego zapach - ciepły, słodki, kojarzy mi się z cukierkami
Jestem ciekawa jego działania.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 16:42   #1299
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: kosmetyki Alterra

kusi mnie zeby kupic tez limonke na szczescie w nastepnej gazetce nadal beda w promocyjnych cenach
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 16:50   #1300
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
kusi mnie zeby kupic tez limonke na szczescie w nastepnej gazetce nadal beda w promocyjnych cenach
O i już będę miała problem
Wąchałam dzisiaj wszystkie i limonkę już sobie zaklepałam na następne zakupy
A że często namiętnie wydaję pieniądze na smarowidła, obawiam się, że następne zakupy będą niedługo
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 17:24   #1301
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
O i już będę miała problem
Wąchałam dzisiaj wszystkie i limonkę już sobie zaklepałam na następne zakupy
A że często namiętnie wydaję pieniądze na smarowidła, obawiam się, że następne zakupy będą niedługo
jak Ci sie udalo powachac?
tylko nie mow, ze na legalu otwierasz kartonik, wyjmujesz i otwierasz buteleczke
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 17:28   #1302
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
jak Ci sie udalo powachac?
tylko nie mow, ze na legalu otwierasz kartonik, wyjmujesz i otwierasz buteleczke
To nie można tak robić? Ale jak to? Przecież MUSZĘ sprawdzić zapach przed zakupem. Nie będę przecież brała kota w worku!

Tak na serio: ciśnienie mi się podnosi, jak czytam, że ktoś sprawdza zapach balsamu, krycie lakieru czy szczoteczkę tuszu w drogerii i potem nie kupuje macanego przez siebie produktu.
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 18:38   #1303
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
Tak na serio: ciśnienie mi się podnosi, jak czytam, że ktoś sprawdza zapach balsamu, krycie lakieru czy szczoteczkę tuszu w drogerii i potem nie kupuje macanego przez siebie produktu.
Że się tak głupio zapytam: ale dlaczego?
Rozumiem lakier czy tusz do rzęs, które po otwarciu szybko gęstnieją, zasychają itd., ale balsam czy olejek do ciała albo żel pod prysznic? Przecież mają termin ważności co najmniej kilka miesięcy od otwarcia, a przez ten czas na pewno ktoś go kupi i zużyje więc nie do końca rozumiem czym tu się oburzać
Nie żebym była jakąś maniaczką wąchającą wszystko co leży na półkach, ale jak już chcę coś kupić a waham się między jakimiś produktami to lubię najpierw sprawdzić zapach, porównać.
Jednak nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzać zapachy olejków Alterry. Są zapakowane w kartoniki więc przecież nie będę ich na chama otwierać No i tak się nacięłam na olejek limonkowy, który mi zbytnio nie przypasował
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 19:10   #1304
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez fredka86 Pokaż wiadomość
Że się tak głupio zapytam: ale dlaczego?
Rozumiem lakier czy tusz do rzęs, które po otwarciu szybko gęstnieją, zasychają itd., ale balsam czy olejek do ciała albo żel pod prysznic? Przecież mają termin ważności co najmniej kilka miesięcy od otwarcia, a przez ten czas na pewno ktoś go kupi i zużyje więc nie do końca rozumiem czym tu się oburzać
Nie żebym była jakąś maniaczką wąchającą wszystko co leży na półkach, ale jak już chcę coś kupić a waham się między jakimiś produktami to lubię najpierw sprawdzić zapach, porównać.
Jednak nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzać zapachy olejków Alterry. Są zapakowane w kartoniki więc przecież nie będę ich na chama otwierać No i tak się nacięłam na olejek limonkowy, który mi zbytnio nie przypasował
Że tak się głupio spytam: skąd ta pewność?
Jasne, są kosmetyki, które wyprzedają się w tempie ekspresowym, ale znajdą się także niezbyt popularne gagatki, które miesiącami zalegają zakurzone na półkach... Poza tym idąc do sklepu i wydając na coś swoje pieniądze chcę kupić produkt pełnowartościowy, a nie używany. Nie chcę np. pustego dezodorantu - a przecież nic mu się nie stanie jak ktoś pryśnie...
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 20:53   #1305
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
Poza tym idąc do sklepu i wydając na coś swoje pieniądze chcę kupić produkt pełnowartościowy, a nie używany. Nie chcę np. pustego dezodorantu - a przecież nic mu się nie stanie jak ktoś pryśnie...
No wiesz, psikanie dezodorantem, a wąchanie balsamu to jednak nie to samo
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 21:36   #1306
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
jak Ci sie udalo powachac?
tylko nie mow, ze na legalu otwierasz kartonik, wyjmujesz i otwierasz buteleczke
Zapytałam kierownika czy mogę otworzyć olejki i powąchać, otrzymałam odpowiedź twierdzącą i załatwione
Jeszcze mi powiedział, że są bardzo fajne

Co do otwierania szamponu czy balsamu przed kupnem w celu sprawdzenia zapachu - nie mam nic przeciwko temu i nie razi mnie, jeśli widzę jak inne klientki tak robią.
Nikt przecież nie grzebie tam palcami, nie wylewa zawartości butelek, nie zjada jej i niczego nie niszczy.... więc chyba powąchanie przez sekundę kosmetyku czynnością karalną nie jest.
Zwłaszcza jak dostaje się na to pozwolenie.
Ja wącham produkty, jeśli mogę bo nie chcę sobie sprawić kosmetycznej niespodzianki o zapachu, którego nie mogłabym zdzierżyć.
Tak może być jedynie w sprzedaży wysyłkowej, ale jeśli mogę już teraz sprawdzić zapach produktu, to czemu nie...
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 08:02   #1307
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez fredka86 Pokaż wiadomość
No wiesz, psikanie dezodorantem, a wąchanie balsamu to jednak nie to samo
Nie widzę różnicy. I jedno działanie, i drugie jest używaniem produktu.
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:10   #1308
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Ja wącham produkty, jeśli mogę bo nie chcę sobie sprawić kosmetycznej niespodzianki o zapachu, którego nie mogłabym zdzierżyć.
Robię tak samo Jestem bardzo wybredna jeśli chodzi o zapachy, wiele mnie drażni, męczy lub wywołuje ból głowy, katar. Zanim doszłabym do czegoś przyjemnego, to wydałabym kupę kasy na kosmetyki do wyrzucenia lub oddania. Wolę zapach sprawdzić w sklepie.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 11:52   #1309
cała_w_kwiatach
Przyczajenie
 
Avatar cała_w_kwiatach
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: kosmetyki Alterra

wczoraj podjęłam kolejną próbę upolowania żelu pod prysznic i odwiedziłam kilka rossmannów (kraków). przy okazji zauważyłam dziwną praktykę.
mianowicie do 28go czerwca jak wiecie jest promocja na alterrowe żele pod prysznic. pisałam w ostatnim poście, że ciężko coś kupić, bo na półkach pusto.
poza tym żelem bez zapachu i tym z limitowanej edycji z kwiatem neroli i bambusem. ale do rzeczy. chciałam nabyć żel z liczi albo z trawą cytrynową. po zwiedzeniu połowy rossów w mieście wparowałam do kolejnego na mojej trasie przy kalwaryjskiej i już się cieszę, że jest mój żel cytrynowy, lecę z nim do kasy i... zamiast żelu mam w łapkach balsam o takim samym zapachu. początkowo myślałam, ze może jakaś klientka przez pomyłkę odłożyła go nie na tę półkę co trzeba, bo był ostatni. ale w kolejnym rossmannie (chyba przy wiślnej) sytuacja się powtórzyła , z tym, że tam na półce "żelowej" stały same balsamy (wtf?). zwróciłam na to uwagę pani z obsługi, która od razu zareagowała - niby pomyłka. moja przyjaciółka robiła zakupy w rossie przy dietla i też sie skarżyła na to, że "kupiła" żel pod prysznic, a dopiero w domu odkryła, że to balsam.
co o tym sądzicie? przypadek?
p.s.
opakowania są bardzo podobne, jak nie identyczne, właściwe chyba różnią się tylko napisem, więc podczas szybkich zakupów łatwo o pomyłkę.
cała_w_kwiatach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 12:47   #1310
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: kosmetyki Alterra

Ja wczoraj kupiłam pierwszy olejek z Alterry, Migdały i Papaya. Produkt powąchałam w sklepie i włożyłam do koszyka chociaż nie jestem nim bardzo zachwycona, jak dla mnie trochę zalatuje jakby płynem do mycia naczyń. Chciałam kupić z granatem i awokado, ale nie było :/ no ale trudno, zobaczymy jak Migdały i Papaya sprawdzi się w nawilżaniu ciała. Zapłaciłam za niego 11,99 w promocji.
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 13:14   #1311
pannawiosna
Zadomowienie
 
Avatar pannawiosna
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Zielone Wzgórze
Wiadomości: 1 811
Dot.: kosmetyki Alterra

Ja tam nie wącham niczego w sklepie i nie otwieram - mam w domu niespodziankę I chciałabym, żeby wszyscy tak właśnie robili... bo nie chcę mieć świadomości, że kupuję produkt używany, który ktoś macał, wąchał, kichał do niego czy wsadzał brudne paluchy - szczególnie jeśli tyczy się to kosmetyków naturalnych, pozbawionych konserwantów... czyjeś bakterie mnożą się potem w naszych balsamach...fuuuj! A jeśli sprzedawca pozwala klientom na takie testy, to nie ma chyba pojęcia o kosmetykach i ich właściwościach - od testowania są tylko testery! Alterra ich niestety nie ma, a szkoda.
pannawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 15:50   #1312
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Robię tak samo Jestem bardzo wybredna jeśli chodzi o zapachy, wiele mnie drażni, męczy lub wywołuje ból głowy, katar. Zanim doszłabym do czegoś przyjemnego, to wydałabym kupę kasy na kosmetyki do wyrzucenia lub oddania. Wolę zapach sprawdzić w sklepie.
Me too
Nietrafione kosmetyki muszę oddawać bo nikt mi ich nie kupi, a na takie prezenty kasy nie mam, więc wcześniej niuchnę i sprawdzę czy mi się podoba
Opis działania i zapachu (jeśli taki jest na etykiecie) nic mi nie mówi

Cytat:
Napisane przez pannawiosna Pokaż wiadomość
Ja tam nie wącham niczego w sklepie i nie otwieram - mam w domu niespodziankę I chciałabym, żeby wszyscy tak właśnie robili... bo nie chcę mieć świadomości, że kupuję produkt używany, który ktoś macał, wąchał, kichał do niego czy wsadzał brudne paluchy - szczególnie jeśli tyczy się to kosmetyków naturalnych, pozbawionych konserwantów... czyjeś bakterie mnożą się potem w naszych balsamach...fuuuj! A jeśli sprzedawca pozwala klientom na takie testy, to nie ma chyba pojęcia o kosmetykach i ich właściwościach - od testowania są tylko testery! Alterra ich niestety nie ma, a szkoda.
Nie popadajmy w "bakteriową" paranoję
Bakterie są wszędzie, czy tego chcemy, czy nie.
Dotkniesz klamki w drzwiach sklepu i już, są. Przed Tobą te same drzwi 'brudnymi paluchami' otwierały setki ludzi i nawet może ktoś na nie kichnął
Ale to nas raczej nie zabije, więc i powąchany wcześniej kosmetyk też nie.
Każdy maca produkt nawet, jeśli go nie otwiera.
Bierze do ręki, czyta skład itd. i w tym momencie również zostawia sławetne bakterie, a one są przecież "fuuuj". I co teraz?
Uważam, że zanim klient dotrze do produktu i weźmie go z półki, to wcześniej ów produkt zostanie wymacany z każdej strony, więc chyba niepotrzebnie rozdrabniamy sprawę.
Każdy robi jak uważa
Mnie cudze wąchanie nie razi, kogoś innego razić może i zawsze tak będzie

Idę wypróbować bezczelnie powąchany wcześniej olejek
Zapach mi odpowiada
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 16:52   #1313
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Nie popadajmy w "bakteriową" paranoję
Bakterie są wszędzie, czy tego chcemy, czy nie.
Dotkniesz klamki w drzwiach sklepu i już, są. Przed Tobą te same drzwi 'brudnymi paluchami' otwierały setki ludzi i nawet może ktoś na nie kichnął
Ale to nas raczej nie zabije, więc i powąchany wcześniej kosmetyk też nie.
Każdy maca produkt nawet, jeśli go nie otwiera.
Bierze do ręki, czyta skład itd. i w tym momencie również zostawia sławetne bakterie, a one są przecież "fuuuj". I co teraz?
Uważam, że zanim klient dotrze do produktu i weźmie go z półki, to wcześniej ów produkt zostanie wymacany z każdej strony, więc chyba niepotrzebnie rozdrabniamy sprawę.
Każdy robi jak uważa
Mnie cudze wąchanie nie razi, kogoś innego razić może i zawsze tak będzie
No dokładnie Nie rozumiem, jak balsam powąchany, można uznawać za używany. Pomacany? Z mnożącymi się bakteriami? Przecież nikt nie wpycha do niego paluchów, przez te maleńkie dziurki butelki, nie ślini się do niego ani nic. To już naprawdę podchodzi pod paranoję. Więcej bakterii się złapie od trzymania koszyka sklepowego. Gdybyśmy mieli żyć w takich sterylnych warunkach, w jakich najwyraźniej niektórzy chcieliby żyć to byśmy pewnie umierali np. po zjedzeniu owocu prosto z drzewa. Więc oczywiście, że niepotrzebnie rozdrabniamy sprawę.
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 17:01   #1314
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: kosmetyki Alterra

Dziś na zakupach skusiłam się na szampon do wrażliwej skóry - mam nadzieję, że ukoi mój suchy i łuszczący się skalp - i krem do mycia twarzy z dziką różą
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 19:28   #1315
pannawiosna
Zadomowienie
 
Avatar pannawiosna
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Zielone Wzgórze
Wiadomości: 1 811
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Nie popadajmy w "bakteriową" paranoję
Bakterie są wszędzie, czy tego chcemy, czy nie.
Dotkniesz klamki w drzwiach sklepu i już, są. Przed Tobą te same drzwi 'brudnymi paluchami' otwierały setki ludzi i nawet może ktoś na nie kichnął
Ale to nas raczej nie zabije, więc i powąchany wcześniej kosmetyk też nie.
Każdy maca produkt nawet, jeśli go nie otwiera.
Bierze do ręki, czyta skład itd. i w tym momencie również zostawia sławetne bakterie, a one są przecież "fuuuj". I co teraz?
Uważam, że zanim klient dotrze do produktu i weźmie go z półki, to wcześniej ów produkt zostanie wymacany z każdej strony, więc chyba niepotrzebnie rozdrabniamy sprawę.
Każdy robi jak uważa
Mnie cudze wąchanie nie razi, kogoś innego razić może i zawsze tak będzie

Idę wypróbować bezczelnie powąchany wcześniej olejek
Zapach mi odpowiada
Cytat:
Napisane przez fredka86 Pokaż wiadomość
No dokładnie Nie rozumiem, jak balsam powąchany, można uznawać za używany. Pomacany? Z mnożącymi się bakteriami? Przecież nikt nie wpycha do niego paluchów, przez te maleńkie dziurki butelki, nie ślini się do niego ani nic. To już naprawdę podchodzi pod paranoję. Więcej bakterii się złapie od trzymania koszyka sklepowego. Gdybyśmy mieli żyć w takich sterylnych warunkach, w jakich najwyraźniej niektórzy chcieliby żyć to byśmy pewnie umierali np. po zjedzeniu owocu prosto z drzewa. Więc oczywiście, że niepotrzebnie rozdrabniamy sprawę.

Zgadzam się - bakterie są wszędzie i nie da się ich uniknąć. Ale jak tylko jest to możliwe, trzeba je omijać i starać się ochronić. Otwieranie balsamu i naciskanie butelki w celu wydobycia na korek odrobiny, żeby poczuć zapach dla jednych jest nieszkodliwe a wręcz wskazane - dla innych jest niesmaczne i zwyczajnie nieodpowiednie. Po kupieniu niegdyś masła do ciała z odgiętą osłonką pod nakrętką i dziurą po paluchach mam zwyczajnie uraz na tym punkcie i gdyby to było możliwe,kupowałabym tylko produkty zafoliowane. Ale...to widzę tylko moje zmartwienie.
pannawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 20:15   #1316
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: kosmetyki Alterra

kurde ale zamieszanie zrobilam piszac o tym wachaniu olejku

bez bicia przyznaje sie ze zdarzylo mi sie powachac zel po prysznic ale innych rzeczy nie otwieram.
zreszta mi wszystko jedno jaki zapach ma wiekszosc kosmetykow

kupilam dzis olejek Alterra z oliwka
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 23:33   #1317
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: kosmetyki Alterra

Ja wszystko wącham, jestem bardzo wrażliwa na zapachy i wielu kosmetyków nie mogę używać właśnie ze względu na zapach. Np Alterra ma chyba balsam, który przypomina mi cifa (mleczko do szorowania), no i niestety mimo szczerych chęci nie dam rady się czymś tak waniejącym smarować.
Ale mało tego, uważam, że każdy szanujący się sklep powinien dysponować testerami i szpatułkami, a pani ekspedientka nie powinna tylko stać i przyglądać mi się czy czegoś nie kradnę tylko służyć mi ową szpatułką. Zbyt wiele moich kremów i balsamów wylądowało w koszu ponieważ kupowałam w ciemno.

A wracając do tematu uwielbiam balsam sernikowy Faktycznie sernik przeradza się na skórze w wanilię i to taką dosyć ostrawą... ale podoba mi się ta zmiana. A efekt tego balsamu jest naprawdę boski! Jestem sucharem, a ten balsam stosuję np do rąk. Niewielka kropla nawilża, odżywia i zostaje na dłoniach na dłuuuugo (inne kremy musiałam często nakładać ponownie).
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 15:20   #1318
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: kosmetyki Alterra

Pytanie do dziewczyn z Krakowa. Gdzie w Bonarkowym rossmanie znaleźć olejki ?
Byłam dziś i klapa. Nawet odżywek, masek do włosów brak.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 19:02   #1319
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
A wracając do tematu uwielbiam balsam sernikowy Faktycznie sernik przeradza się na skórze w wanilię i to taką dosyć ostrawą... ale podoba mi się ta zmiana. A efekt tego balsamu jest naprawdę boski! Jestem sucharem, a ten balsam stosuję np do rąk. Niewielka kropla nawilża, odżywia i zostaje na dłoniach na dłuuuugo (inne kremy musiałam często nakładać ponownie).
Brzmi coraz bardziej kusząco Też jestem suchar; twarz, dłonie, przedramiona i nogi mam suchutkie. Kupiłam wczoraj oliwkę Hipp, kiedyś jej używałam i byłam zadowolona, więc wróciłam do niej. No i Alterry olejku używam brzoza & pomarańcza, głównie ze względu na zapach Pewnie i na inne alterrowe olejki się skuszę, bo formę olejku lubię najbardziej, a Alterra ma stosunkowo tanie na szczęście. Kusi mnie też oliwka P&R Sweet, ale kosztuje 60 zł, no ludzie...
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 23:41   #1320
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Brzmi coraz bardziej kusząco Też jestem suchar; twarz, dłonie, przedramiona i nogi mam suchutkie. Kupiłam wczoraj oliwkę Hipp, kiedyś jej używałam i byłam zadowolona, więc wróciłam do niej. No i Alterry olejku używam brzoza & pomarańcza, głównie ze względu na zapach Pewnie i na inne alterrowe olejki się skuszę, bo formę olejku lubię najbardziej, a Alterra ma stosunkowo tanie na szczęście. Kusi mnie też oliwka P&R Sweet, ale kosztuje 60 zł, no ludzie...
Ja mam wyjątkowo suchą skórę na łydkach. Na reszcie ciała powiedzmy tylko suchą, ale łydki to koszmar. Używałam chyba wszystkiego co się dało, łącznie z olejkami ale te dają efekt na krótko. Swojego czasu smarowałam olejkiem mojrą jeszcze skórę, dopiero po naoliwieniu się wycierałam ręcznikiem. A łydki dodatkowo balsamem.
Teraz po kąpieli (ale już po wytarciu) na noc lubię masło karite (w musie z innymi olejami -własnej roboty), ale po porannym prysznicu właśnie ten balsam Alterry mi bardzo pasuje.
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-08 02:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.