Żylaki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-21, 19:21   #1
GhetoBoy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1

Żylaki


Witam mam 15 lat dzisiaj wujek zauważył u mnie żylaki na nogach w okolicach łyd powiedział że t5o od grania w piłkę i dodał że on też tak miał i od grania w piłkę.Poradził mi żebym przestał w nią grac a one znikną tak jak u niego jak był w moim wieku.
Czy jest na to inny sposób bo piłka nożna to całe moje życie i nie wyobrażam sobie go bez niej.
GhetoBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 20:19   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Żylaki

leki doustne typu venoruton (generalnie coś z rutyną w składzie, na problemy naczyniowe/uszczelnienie naczyń-zapytaj w aptece), możesz odłożyć 500-1000 zł i pójść do gabinetu medycyny estetycznej na skleroterapię.Lepiej usunąć młody żylak niż czekać aż się rozwinie bo wtedy tylko bolesny zabieg operacyjny lub wymrażanie.
Możliwe, że to niekoniecznie od sportu, po prostu skłonności genetyczne, pomaga jazda na rowerze-rozwój tzw. pompy mięśniowej w okolicy łydek, która wspomaga pracę serca i krążenie.
Tworzeniu się żylaków sprzyja noszenie obcisłych spodni, zbyt obcisłej bielizny- nacisk na żyły wrotne w okolicach bioder, za ciepłe kąpiele (lepsze są naprzemienne zimne i letnie natryski prysznicem).
Stan żył głębokich warto zbadać u lekarza flebologa.
Możliwe, że masz tzw. przewlekłą niewydolność żylną.
Warto to leczyć. Tym bardziej jeśli nie chcesz rezygnować z piłki.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.