Pryszcze-pielęgnacia twarzy-czy właściwa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-22, 15:55   #1
ziubejek
Raczkowanie
 
Avatar ziubejek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 241
Unhappy

Pryszcze-pielęgnacia twarzy-czy właściwa?


Witam wszystkich serdecznie-moj pierwszy post<aaa>Przechodzę do tematu:Otoz,zabardzo nie wiem jaki mam rodzaj cery-ale najbardziej zblizony do mieszanej.Ogolnie nie narzekam na moj stan skory-ale denerwuja mnie TE nieliczne pryszcze na czole.Ostatnio zastanawiam sie nad pytaniem: CZY DOBRZE PIELĘGNUJE SWOJĄ TWARZ.Dokładniej chodzi mi o postępowanie moich czynności: 1.Emulsja,2.Tonik,3.Płyn przecziw trądzikowi(-mozna go stosowac na pryszcze)oraz 4.Nawilzajacy krem i tu się wlasnie zastanawiam,czy po płynie do trądziku nakładać krem?Jak uwazacie drogie wizażanki? Z góry dziękuje za szybkie odpowiedzi.Pozdrawiam serdecznie
ziubejek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 15:59   #2
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Pryszcze-pielęgnacia twarzy-czy właściwa?

Troche niezrozumiale (jak dla mnie) to napisałaś(eś).Jaki płyn przeciw trądzikowi? Na noc buzi powinno się dać odetchnąć i nie nakładac na nia żadnych specifików, oile, że coś punktowego
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 16:02   #3
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Pryszcze-pielęgnacia twarzy-czy właściwa?

Ziubejku, podaj co nakladasz na buzie i rano i wieczorem.
Moze wtedy co kolektywnie pomozemy.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 16:07   #4
ziubejek
Raczkowanie
 
Avatar ziubejek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 241
Dot.: Pryszcze-pielęgnacia twarzy-czy właściwa?

No tak-troszke nie jasno się wykazałam.A więc,rano przemywam tylko twarz woda-poniewaz,kiedy robie to przed szkola moja twarz wyglada okropnie,a po nocy jest taka ladniutka<marzycielka> Natomiast pod wieczór myję twarz w następujący sposób: Najpierw emulsja,albo mydło antybakteryjne,następnie uzywam toniku z Avonu,po tych incydentach nakładam płyn przeciw trądzikowi("Afrodyta" <lol>)a następnie nawilżający krem z jakimiś roślinkami z Avonu.
Dziękuje za odpowiedzi.Już wszystko zrozumiałe?Dziękuje za rady <pozdro>
ziubejek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 16:27   #5
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Dot.: Pryszcze-pielęgnacia twarzy-czy właściwa?

o Boze! nie rob swojej buzi krzywdy plynem afrodyta!! jest on na bazie spirytusu a to nic dobrego nie zrobi Twojej buzi a moze pogorszyc. poczytaj artykuly na wizazu na temat tradziku i dopiero zabierz sie za prawidlowa pielegnacje. pozdrawiam
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 16:36   #6
ziubejek
Raczkowanie
 
Avatar ziubejek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 241
Dot.: Pryszcze-pielęgnacia twarzy-czy właściwa?

ann217...tak?Ale zauwazylam,ze mam ladna buzke po nim?Odswiezona i taka napoczatku czerwoniutka,ale pozniej az promienieje Zle? Kurcze-to ja juz nie wiem co na ta moja buzke nakladac Pomocy...
ziubejek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 18:10   #7
mujer
Zadomowienie
 
Avatar mujer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 976
Dot.: Pryszcze-pielęgnacia twarzy-czy właściwa?

Avonu nie znoszę - większość ma fe :/ Afrodyta Adonis to tez żadne cudo. Poza tym może trochę przesadzasz z nakładaniem jedno na drugie. Poczytaj trochę o prycholach i dobierz sobie lepsze kosmetyki
mujer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-22, 18:11   #8
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Pryszcze-pielęgnacia twarzy-czy właściwa?

Jezeli nie masz tradziku to wydaje mi sie ze nie musisz katowac skory jakimis przeciwtradzikowymi srodkami.
MOIM ZDANIEM wystarczyloby mycie twarzy jakims dobrym zelem lub pianka (polecam lirene lub garnier do cery mieszanej), tonik, krem nawilzajacy i na krostki coś punktowego (polecam sudocrem ).
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 18:13   #9
ziubejek
Raczkowanie
 
Avatar ziubejek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 241
Dot.: Pryszcze-pielęgnacia twarzy-czy właściwa?

A jak uwazacie lepszy plyn jest ACNOSAN CZY AFRODYTA? a moze oba do kitu?
ziubejek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 18:17   #10
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Pryszcze-pielęgnacia twarzy-czy właściwa?

Cytat:
Napisane przez ziubejek
A jak uwazacie lepszy plyn jest ACNOSAN CZY AFRODYTA? a moze oba do kitu?
Moim zdaniem oba są dość agresywne, bardzo mocno alkoholizowane, na pewno nie polecałabym przemywać nimi całą buzię, jedynie punktowo na jakieś ropne pryszczyki!
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 18:37   #11
ziubejek
Raczkowanie
 
Avatar ziubejek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 241
Dot.: Pryszcze-pielęgnacia twarzy-czy właściwa?

a jest cos naprawde skutecznego na pryszcze?Cera mieszana-bardziej zaliczylabym do suchej
ziubejek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-23, 12:45   #12
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Pryszcze-pielęgnacia twarzy-czy właściwa?

Ziubejku, moze wlasnie ten stan przesuszenia Twojej buzi jest spowodowany stosowaniem tych alkoholizowanych/spirytusowych plynow?

Rano buzie mozesz przemyc, jesli juz lubisz wode, to np herbatka z rumianku (jesli na rumianek nie jestes uczulona!), szalwi albo lipy (przygotuj sobie wieczorem, zeby na rano miec nowiutka szklaneczke ) albo przynajmniej woda przegotowana lub mineralna - z kranow leca rozne dziwne rzeczy...
Mozesz tez zastosowav tonik bezalkoholowy - Benzacne albo AA z niacinamide (seria Young) albo jesli dostaniesz w swoim miescie plyn tonizujacy Fitomedu.
Poczytaj o tych kosmetykach na KWC.

Jesli sie malujesz (chodzi mi o podklad, chociaz ja zawsze uzywalam tylko korktora i troche sypkiego pudru, o ktorym wiedzialam, ze mnie nie zapycha) albo jesli i nie - powinnas nalozyc jakis krem ochronny, zwlaszcza teraz w zimie, dobrze gdyby mial w sobie filtr (np Bioderma z serii AKN) - poczytaj na forum, pisalysmy sporo o tym ostatnio.

Jelsi nakladasz puder pedzlem - systematycznie go myj mydlem i ciepla woda - uniemozliwisz rozwoj bakteriom.

Nawet jesli sie nie malujesz, to i tak powinnas buzie oczyscic przed snem (chyba ze mieszkasz w Bialowiezy albo innym czystym ekologicznie regionie) - polecano juz lagodny zel do mycia (sprawdz czy ma Sodium Laureth/albo Lauryl Sulfate w skladzie - ten detergent moze silnie wysuszac ) np. Eris, przetrzyj buzie bezalkoholowym tonikiem, naloz na buzie ulubiony krem (posprawdzaj w KWC co dziewczeta w Twoim wieku polecaja albo wpisz w wyszukiwarke forum), albo jesli czujesz, ze nie jest sucha ani sciagnieta to nie nakladaj na pryszczyki punktowo sprawdza sie olejek z drzewa herbacianego np Pollena Aroma.

Avon, hm... niektore kosmetyki nie koniecznie sa dobre - przed zamowieniem sprawdz sobie opinie na KWC.

Jesli wyrobisz w sobie prawidlowe nawyki pielegnacyjne, w przyszlosci bedziesz miec z pewnoscia mniej problemow z cera
Pozdrawiam
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 14:29   #13
ziubejek
Raczkowanie
 
Avatar ziubejek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 241
Smile Dot.: Pryszcze-pielęgnacia twarzy-czy właściwa?

Dziękuje za dobre rady
Pozdrawiam
ziubejek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.