skakanka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-13, 21:58   #1
weronika888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 20

skakanka


CZy skakanka to dobry pomysł na schudniecie, poprawe kondycji?Oczywiście jako "bonus", poza innymi treningami?
Jak długo i w jaki sposób( na dwóch nogach, na jednej, dowolnie itp.) należy skakać?
Słyszałam coś takiego,że:
3min skakania 2 odpoczynku i kilka razy powtórzyć,
Potem jak już sie nabieże formy to wydłużć czas skakania, zmniejszać czas odpoczynku.Co wy na to?
Aha- czy dzięki skskance poprawie kształt nóg?
weronika888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 16:25   #2
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: skakanka

Bardzo Wzmocnisz i wyrzezbisz tez miesnie brzucha, posladkow, lydek, w ogole calych nog Jak trzeba skakac tego nie wiem- ja stosuje metode- ile dam rade ale w granicach rozsadku A w miare cwiczenia kondycja sama sie poprawia i moge skakac dluzej.
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 06:19   #3
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: skakanka

Skakanka, jak juz napisała Aggie, bardzo ładnie kształtuje nogi, pośladki, brzuszek. Najlpiej skakać na wszystkie możliwe sposoby-wtedy trening uruchamia najwięcej mięśni i jest najefektywniejszy Pamiętaj, żeby po skakance porozciągac chwilę nogi Co do metody wydłużania czasu skakania i skracania odpoczynku, to jest to bardzo dobry pomysł Pozatym skakanka genialnie wyrabia kobndycję
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-16, 08:40   #4
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Re: skakanka - do Smoczka

Smoczku, a czy w moim przypadku skakanka tez jest wskazana. Cwiczylam dosc duzo i umiesnilam sobie dosc mocno lydki. Wykonuje teraz cwiczenia rozciagajace i biegam. Czy np. zamiast biegania moze byc skakanka?
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-16, 21:02   #5
weronika888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 20
Do Wiki!!!

hej
Jedno pyt. - Wika co cwiczyłaś,że ci się umięśniły łydki?Rower,biegi...?
weronika888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-17, 06:05   #6
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: skakanka - do Smoczka

Zamiast bieganie nie bardzo, bo trudno skakać na skakance w porządnym tempie przez 45 minut, a jeśli skakanka miałaby spełnić rolę skutecznych aerobów, to właśnie tyle musiałby trwać trening przy jej pomocy.
Jeśli chodzi o rozbudowę mięśni, to tylko Ty wiesz, jakie ćwiczenia ją u Ciebie powodują(to zależy od naturalnych predyspozycji), natomiast skakanka przeważnie je wysmukla, nie mocno rozbudowuje.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-17, 07:15   #7
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Re: skakanka

Do Weroniki:
Wykonywalam wszystkie cwiczenia (na uda,lydki,posladki), jakie znalazlam w kolorowych czasopismach dla kobiet I to dosc duzo. No i efektem sa rozbudowane miesnie. Teraz chce je troche "wysmuklic", o ile sie da. Rowerkiem tez jezdzilam, ale raczej malo

Smoczku, dziekuje za odpowiedz
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-28, 08:03   #8
inez76?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 70
Skakanka-jak trenowac?

Skakanka...nie moge znalesc informacji na temat treningow na skakance.
Chce zrzucic kg m.in.dzieki niej.Ile czasu wystarczy 10 min. 20 min.???
Co pomoze mi zrzucic?
Prosze o informacje...jak najwiecej
Pozdrawiam
inez76? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 08:19   #9
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Skakanka-jak trenowac?

Skakanie na skakance to bardzo energochłonne zajęcie(nawet 500-600 kcal na godzinę), ale niewiele osób jest w stanie robić to dłużej(pomijając bokserów ) Tak czy inaczej to świetny, ale i bardzo wyczerpujący trening aerobowy, który z pewnością pomoże zrzucić nieco zbędnego tłuszczyku.
co do treningu-> Sprawdź najpierw jak długo jesteś w stanie skakać bez przerwy(oczywiście nie do momentu aż padniesz na nos, ale do chwili kiedy poczujesz, że masz już dość-ale też bez przesadnego oszczędzania się). Kiedy będziesz już to wiedzieć możesz trenować np. wykonując trzy-cztery serie skakania (właśne tak długo jak to sprawdziłaś) i stopniowo po trochę wydłużać skakanie i dodawać kolejne serie. Dobrze jest też w czasie takiego treningu zmieniać sposób skakania z serii na serię(jak można na skakance skakać to każda "była mała dziewczynka" dobrze wie) -wtedy pobudzasz za każdym razem, różne partie mięśni w różnym stopniu. Innym sposobem wykorzystania skakanki w treningu jest coś co np. robię ja w swoim treningu. Biorę ze sobą skakankę na bieganie i jak mi przyjdzie ochota to wyciągam ją i skaczę sobie po lesie, albo w miejscu(mam ten komfort, że mogę biegać po lesie, bo zdaję sobie sprawę z tego, że dorosła kobieta skacząca na skakance na osiedlowym deptaku może wzbudzać swego rodzaju sensację, a niektórym to przeszkadza ) Wogóle urozmaicanie różnego rodzaju treningów(czy to rowerowego, czy to aerobiku, czy czegokolwiek innego) o ćwiczenia ze skakanką to dobry pomysł-poza tym skakanka jest mała i poręczna-zmieści się nawet w torebce i można ją wziąż do pracy(i poskakać sobie w przerwie na kawę dla rozruszania się i dotlenienia mózgu )
Jeszcze garść informacji-skakanka rewelacyjnie pomaga w budowaniu kondycji, błyskawicznie dotlenia i ożywia, poprawia rzecz jasna skoczność, ale także elastyczność stawów i ścięgien. Generalnie samo zdrowie.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 08:39   #10
inez76?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 70
Re: Skakanka-jak trenowac?

Ile razy powinnam trenowac razy w tygodniu? Dodam ze 2 razy (poniedzialek i sroda) chodze na godzinny aerobick.
Kiedys skakalam i w ciagu minuty latwo dochodzilam do 115-120 podskokow na minute a w wolniejszym tempie 80-85 podskokow na minute.Zaczynalam od 10 minut najdluzej 20 minut.
Faktycznie to wyczerpujacy trening ale sprawial mi ogromna przyjemnosc plus do tego odpowiednia muzyka ktora nadawa mi tempo.
inez76? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 08:47   #11
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Skakanka-jak trenowac?

Możesz trenować np. dwa razy w tygodniu i docelowo dążyć do tego, żeby wyglądały np. tak jeden trening cztery serie po 10 minut, drugi trenning dwie serie po 20, możesz też robić trenig osiem albo mniej serii po 5 minut, albo jakakolwiek inna kombinacja, która sprawi Ci przyjemność i którą na dzień dzisiejszy będziesz w stanie wykonać. Najlepiej żeby taki trening trwał 20-40 minut-jak na skakankę to to będzie optimum, chyba, że będziesz miała ochotę na więcej. Przeplataj szybkie tempo z wolnym(np co serię)-zmiana tempa dodatkowo zwiększa zużycie energii przez organizm.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-28, 08:49   #12
inez76?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 70
Re: Skakanka-jak trenowac?

Dziekuje bardzo za propozycje i odpowiedz
Pozdrawiam

Skakanko ... boj sie mnie ... ha ha ha
inez76? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 16:34   #13
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Re: Skakanka-jak trenowac?

Po tym co przeczytalam chyba tez sie skusze na zakup skakanki
Mysle sobie caly czas "trzeba schudnac, trzeba schudnac, trzeba zrzucic pare kilo" itp... , ale nic nie robie w tym kierunku Kondycja tez marna

Jutro kupuje skakanke
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 03:27   #14
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Re: Skakanka-jak trenowac?

Okazuje sie, ze skakanke mozna zastapic hula hop-em
Dzisiaj przez 20 min raz krecilam, raz skakalam
I czuje, ze dziala
Spodobaly mi sie takie cwiczenia bo ogolnie to leniuch jestem...
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 11:27   #15
juszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 53
Re: Skakanka-jak trenowac?

A ja mam takie pytanko:czy przypadkiem skakanka nie przyczynia się do rozbudowy mięśni ud? Tak słyszałam,i chciałam sie dowiedzieć jak jest naprawdę,bo uda to bym akurat chciała zmniejszyć

juszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 14:15   #16
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Re: Skakanka-jak trenowac?

juszka napisał(a):
> A ja mam takie pytanko:czy przypadkiem skakanka nie przyczynia się do rozbudowy mięśni ud?

Ojej, nie strasz

Tez chcialabym sie dowiedziec.
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 14:48   #17
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: Skakanka-jak trenowac?

ihih ja też sobie kupiłam
upoś jestem, bo mnie babka namówiła na "superprofesjonalną za 7 zł" kiedy normalna kosztowała 3 zł. Jak wyszłam zadowolona ze sklepu i oznajmiłam kkolegom, że mam superprofesjonalną skakankę tylko się uśmiali, bo wyglądała identycznie jak ta "normalna"
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 14:53   #18
inez76?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 70
Re: Skakanka-jak trenowac?

Dobre ha ha ha
Moja skakanka towarzyszy mi od pierwszej klasy podstawowej Jest zrobiona ze sznurka i ma drewniane uchwyty
inez76? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-07, 21:45   #19
ironka;)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 7
Czy skakanka rzeczywiscie dziala??

Dziewczeta moje pytanie jest takie jak w temacie:czy przez skakanie na skakance mozna zrzucic pare kilo??Na jakie miesnie najlepiej dzialaja takie cwiczenia??I jak dlugo nalezy skakac dziennie aby zauwazyc efekty???Ja strasznie sie mecze juz po ok.50 "przeskokach" jestem zmeczona
Jednakze jest to cwiczenie,ktore odpowiada mi bardziej niz jakis inne.Prosze Was drogie Wizazanki i oczywiscie Ciebie Smoczku o odpowiedz
ironka;) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-08, 12:24   #20
MartynaS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 28
Re: Czy skakanka rzeczywiscie dziala??

Hello! wiesz przed wakacjami dość intensywnie(jak na mnie) skakałam(codziennie minimum 1500-2000 podskoków żabką), a oprócz tego chodziłam na basen 3x w tygodniu i wiesz, po 6 miesiącach ćwiczeń schudłam 3kg!!!załamałam się, przestałam ćwiczyć, zaczełam jeść słodycze i przytyłam 7kg!!! ale w końcu (tzn. pod koniec sierpnia)wzięłam się za siebie, wymyśliłam sobie nowy rodzaj treningu- chodzenie po schodach,to jest dopiero coś!!!waże teraz tyle co przed wakacjami(nieszczęsne 60kg) ale jest szansa,że schudnę następne 7kg...dobrze ci radze- zacznij chodzić po schodach
MartynaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-11, 14:30   #21
inez76?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 70
Re: Czy skakanka rzeczywiscie dziala??

Ja juz poruszlam ten temat....szukaj dalej na forum w tym dziale.
inez76? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-17, 17:35   #22
izka05
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 148
GG do izka05
Re: Czy skakanka rzeczywiscie dziala??

skakanka naprawed dziala ale to nei oznacza ze nie masz nie cwiczyc np brzuszkow,przysiadow,wyma chow itp pamietaj z enajwazniejsza jest rozgrzewkaa potem wlasciwe cwiczenia ktore pozwola na spalaenie kalori twoj trening powinien trwac okolo 40 min co dwa dni wtedy zauwazysz efekty naprawde tluszcz spaalmy po 30 min cwiczen
izka05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-23, 11:01   #23
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Czy skakanka rzeczywiscie dziala??

Faktycznie ten temat był poruszany niedawno, ale jeszcze raz zapewnię-skakanka to jedna z najbardziej energochłonnych form ruchu, świetnie wyrabiająca kondycję, skoczność, poprawiająca elastyczność stawów. Pomaga modelować nogi, pośladki, częściowo także brzuch i ręce.
Miłego skakania
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-26, 09:51   #24
Edaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 80
na co skakanka ?? czy warto ??

Na jakie partie ciała dobra jest skakanka ? I ile dziennie cwiczyc bo skakanie przyniosło ajkies rezultaty ??
__________________
Eda
Edaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-06, 09:20   #25
Milka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 151
GG do Milka_86
Re: na co skakanka ?? czy warto ??

Skakanka wzmacnia mięśnie nóg (w wmoim przypadku szczegolnie łydek), pomaga pozbyc sie nadmiaru tłuszczu i cellulitu co sama moge potwierdzić. Ja staralam sie skakac codziennie, lub co drugi dzien ale nie rzadziej, no i skakalam tak po ok. 20-30 min. Skakanie powinno byc fajną zabawą a nie "meczarnia" wiec skacz tak dlugo masz sile ( jak sie zmeczysz zrob sobie ok 2 - 5 min przerwy i od nowa).
Milka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 16:36   #26
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
kiedy cwiczyc??

dziewczyny kiedy cwiczyc najlepiej? rano czy wieczorem?? jest jakas roznica?? jaka pora jest najkozystniejsza dla zgubienia kilku kilogramow??

pozdrawiam

Edytowane przez alternatywa
Czas edycji: 2005-06-25 o 16:53 Powód: pomylily mi sie tytuly!! zrobily mi sie dwie skakanki :)
alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 17:26   #27
ameba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 22
skakanka

Mam do was pytanie...
Skaczac na skakance skczecie jednoczesnie na dwoch nogach ??bo ja zaczelam tak skakac i po2min myslalam ze nie zlapie oddechujak prawidlowo skakac??
ameba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 17:34   #28
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: skakanka

zdebialam

skacz tak, by wyrobic wydolnosciowo. jesli padasz po 2ch minutach to po prostu "zwolnij". ja skacze roznie, spontanicznie, na 2ch, jednej, "rowerkiem", tego nie da sie opisac. po prostu skacz
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 21:25   #29
luo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 16
Dot.: skakanka

Jesli po 2minutach jestes zmeczona to zatrzymaj sie, policz:121 122 123 i zacznij znowu, na mnie to dziala. Mozesz sie nie zatrzymywac tylko zwolnic (np nogami na zmiane) a jak zlapiesz oddech to znowu zaczac szybko.
Nie ma chyba przepisu na prawidlowy trening na skakance, skacz tak aby bylo to dla Ciebie fajne i jednoczesnie dawalo efekty .
Ja jak skacze to kadym sposobem np 10 razy, 15 czasem 20 zalezy od dnia a jak wyczerpie wszystkie sposoby i nadal mam sile na skakanie to powtarzam calosc.
Przez jakis czas mialam problem z kolką i dowiedzialam sie ze aby jej uniknac nie nalezy jesc 2 godziny przed cwiczeniami a jak juz zlapie to starac sie wciagnac brzuch i pracowac rekoma np unosic i opuszczac, machac dookola. Ciezko to wykonac jak sie trzyma skakanke w reku wiec trzeba ja odlozyc i przez chwile poskakac "na sucho" machajac rekoma np jakies pajacyki .
luo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 20:30   #30
Izus86
Raczkowanie
 
Avatar Izus86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 482
GG do Izus86
skakanka

mam pytanie czy ćwiczenia na skakance pomoga mi hmm..jakby to powiedzieć spalic tłuszcz z brzuszka ???? Bo zaczęłam ćwiczyc po 1 godzinie dziennie na skakance i tak juz od kilku dni i nie wiem czy to cos da i jak da to czy musze wiecej czasu na to poswiecic
Izus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:53.