Takie jakby pytanie do ginekologa ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-14, 20:26   #31
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

Cytat:
Napisane przez _Juliette_ Pokaż wiadomość
Ciężko mówić wierzę/nie wierzę, bo ciąże przy tabletkach niby się zdarzają. Więc może nasza pewność co do nich jest na wyrost.
Natomiast program "ciąża z zaskoczenia" jest kuriozalny, bo chyba każda z nas widziała kobietę w 9 miesiącu ciąży. Czy są w takim wypadku jakieś wątpliwości, czy ta Pani jest w ciąży? Nie sądzę, skoro ma brzuch jak Ameryka Północna. Zresztą dziecko, które waży około 3 kilogramów nie jest przecież mikroskopijne, nie wyobrażam sobie, że można nie czuć jak się rusza, albo nie zauważyć, że od miesięcy nie ma się okresu.

Chyba powinno się co miesiąc robić test, żeby być pewnym co do braku ciąży. Przynajmniej można wtedy uniknąć sytuacji, że bierze się tabletki ze szkodą dla płodu, lub dla siebie, sprawiając sobie kilkaset procent nadmiaru dzieci
no ja akurat nie mam kanalu na ktorym leci ten program to nie wiem ;p mowie co wiem, a poza tym jak poszperalam jest osobny watek i nie tylko ja spotkalam sie i wiem o takim przypadku https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ht=ginekologia . Nie mniej jednak nie zamierzam komus czegos udowadniac

A to ten program ma na tym polegac ze do rozwiazania kobiety nie wiedza o niczym??
hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 21:41   #32
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

No ja właśnie zaczęłam regularnie robić testy, kontrolnie, po przeczytaniu tego wątku
A program jest o tym, że kobieta dowiaduje się o ciąży w chwili porodu. Zdarzały się też ciąże mnogie i jakimś cudem żadne dziecko nie urodziło się chore, mimo totalnego braku opieki prenatalnej i mimo, że matki piły w ciąży alkohol, chodziły na imprezy i żyły normalnie, nie dbając o siebie. Większość zarzekała się, że brały pigułki lub stosowały zastrzyki hormonalne. Niemożliwe, że ginekolog podczas badania nie zauważył, że pacjentka jest w ciąży, a same pacjentki sypią tekstami typu "nie miałam okresu, ale nie przejmowałam się tym/ nie zauważyłam tego". Jedna nawet urodziło dziecko na toalecie (wpadło do muszli i nic się mu nie stało), bo była przekonana, że to nie poród, tylko biegunka. No science fiction.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.