Kapitalny remont mieszkania - koszta ; ) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-21, 18:21   #1
Laura18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 38

Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )


Witam . Mam problem z oszacowaniem kosztorysu remontu mojego mieszkania. Może mi pomożecie , zwracam się również do mężczyzn odwiedzających forum na wizażu ;D Więc tak : moje mieszkanie liczy 43m2.
Prace które miałyby być wykonane to :
- malowanie sufitów : kuchnia łazienka przedpokój 2 pokoje .
- malowanie i wygładzenie ścian : kuchnia przedpokój pokoje
- panele w pokojach
- gumoleon w kuchni
- kafelki na podłodze w przedpokoju i lazience
- kafelki na ścianach w lazience do połowy i wykonczenie scian farbą
- centralne ogrzewanie ( 4 kaloryfery , reszta pierdułek do montażu plus kuchnia etazowa a nie piec )
- 3 pary drzwi wewnętrznych
- scianka działowa
-meble kuchenne plus zlew plus lodówka
- meble pokojowe 2x plus 2 łóżka jednoosobowe plus telewizor
- wiadomo żyrandole
- wanna , półki do łazienki , wc
- szafa duza do przedpokoju
- krany 2x
- kratki wentylacyjne 2x
Nie doliczajcie robociny bo wykona ją mój tato i moze do pomocy jakis jego znajomy ewentualnie brat ; D z góry dzięki za pomoc

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

aaa dodam jeszcze ze materiały mogą być średniej jakości nie te najdroższe ;D
Laura18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 19:55   #2
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Myslę że w 25 tys. powinno się zamknąć Gumoleum i płytki do połowy ściany zanizają koszty. Prostowanie ścian jesli bedziecie się w to bawić ( kto ma stare budownictwo ten wie o czym mowa) to też jakiś tam dodatkowy koszt i masa czasu.
Z ciekawosci - wymiana grzejników bedzie u Was bezproblemowa?
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 21:08   #3
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Cytat:
Napisane przez Laura18 Pokaż wiadomość
Witam . Mam problem z oszacowaniem kosztorysu remontu mojego mieszkania. Może mi pomożecie , zwracam się również do mężczyzn odwiedzających forum na wizażu ;D Więc tak : moje mieszkanie liczy 43m2.
Prace które miałyby być wykonane to :
- malowanie sufitów : kuchnia łazienka przedpokój 2 pokoje .
- malowanie i wygładzenie ścian : kuchnia przedpokój pokoje
- panele w pokojach
- gumoleon w kuchni
- kafelki na podłodze w przedpokoju i lazience
- kafelki na ścianach w lazience do połowy i wykonczenie scian farbą
- centralne ogrzewanie ( 4 kaloryfery , reszta pierdułek do montażu plus kuchnia etazowa a nie piec )
- 3 pary drzwi wewnętrznych
- scianka działowa
-meble kuchenne plus zlew plus lodówka
- meble pokojowe 2x plus 2 łóżka jednoosobowe plus telewizor
- wiadomo żyrandole
- wanna , półki do łazienki , wc
- szafa duza do przedpokoju
- krany 2x
- kratki wentylacyjne 2x
Nie doliczajcie robociny bo wykona ją mój tato i moze do pomocy jakis jego znajomy ewentualnie brat ; D z góry dzięki za pomoc

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

aaa dodam jeszcze ze materiały mogą być średniej jakości nie te najdroższe ;D
ja myślę że będzie więcej niż 25 tysięcy.
zwłaszcza że sporo jest do zrobienia.
najwrażliwszym punktem bedzie centralne ogrzewanie i łazienka, potem kuchnia. remont w tych pomieszczeniach z reguły jest kosztowny i trzeba wiekszość rzeczy zrobić od razu, a nie jak np w salonie - najpierw kupimy meble a potem telewizor.

to takie trochę wróżenie z fusów to szacowanie.
najlepiej można sobie wyliczyć wszystko orientacyjnie tak:
napisz na kartce wszystko w m2 tzn.
ile masz m2 sufitów do pomalowania, obok dopisz ile farby na to potrzeba (znajdziesz info na stronie producenta farby ile metrów pokryje puszka), w trzeciej kolumnie dopisz cenę farby,
następnie oblicz m2 ścian i rozpisz ile farby potrzeba,
wymierz podłogi, ile m2 paneli, jakie i w jakiej cenie.
to samo z kafelkami,
poszukaj w internecie interesujących cie mebli - zapisz na kartce co i za ile da sie kupić,
najgorzej z wyceną kuchni i łazienki - tam zawsze dochodzi jeszcze coś z instalacji.

do całej kwoty dolicz 30% na wszelki wypadek, bo zawsze coś nieprzewidzianego wypadnie.
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 22:17   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 08:29   #5
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dokładnie

Ja bym na oko szacowała ze 30tys.
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>


Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 19:29   #6
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Wielokrotnie czytałam, że koszt wykończenia i urządzenia mieszkania do kompleksowego remontu to ok. 3 tys. za m2. Wchodziły w to prace remontowe typu ścianki, przesunięcia instalacji, materiały wykończeniowe, koszty prac, mebli i wyposażenia. Mowa była o standardzie zdecydowanie wyższym, niż niższym, aczkolwiek bez szaleństw - widziałam efekty na zdjęciach.
Moim zdaniem jest to kwota zdecydowanie zawyżona w stosunku do waszego zakresu prac, do tego u was odejdą właściwie koszty robocizny, które wynoszą na ogół około połowy kosztów materiałów, czyli z miejsca możesz te 3 tys/m2 podzielić przez 2. do tego odjąć nieco, jeśli kuchnia nie będzie na wymiar, a na podłodze zamiast parkietu znajdą się np. panele.
Trudno komukolwiek z miejsca oszacować koszty, bo wymaga to rozpisania każdej pracy na części, policzenia kosztów wszystkich materiałów. Trzeba być specjalistą od kosztorysowania, żeby rozebrać instalację na pojedyncze rurki i śrubki i policzyć ceny jednostkowe poszczególnych elementów. To pracochłonne zajęcie, dlatego za profesjonalny kosztorys się płaci.

Na podstawie dużego remontu, jaki niskim kosztem robiła moja siostra wynika, że absolutnie minimum, to ok 500-700 zł/m2, bez przyciskania pasa ok. 1 tys. na m2. (wymiana elektryki, części rur wod-kan., gładzie, malowanie, panele, kuchnia z gotowych szafek, płytki i ceramika w łazience, sprzęty do kuchni, zamurowanie fragmentu ścianki działowej, wybicie otworu drzwiowego, jakaś ścianka kartonowo-gipsowa itp. do tego parę mebli np. szafa, kanapa, jakieś szafki i stolik do salonu).

Wszystkie koszty i tak musisz policzyć sama, bo nikt z nas nie wie, czy chcesz same drzwi wewn., czy również ościeżnice? Czy chcesz kupić drzwi za 200-300, czy za 1000 zł, czy klamkę za 50 czy za 200 zł? Czy pojedynczy kontakt wybierzesz taki za 5 zł, za 10, a może taki za 20 zł? Jeśli pomnożyć tą cenę przez liczbę gniazdek, to da ogromne różnice, a przecież rozmawiamy cały czas o całkiem rozsądnym zakresie cenowym, a nie od drzwiach za kilka tys. za szt. czy designerskich kontaktach za fortunę.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 18:14   #7
angelkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar angelkaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk :)
Wiadomości: 2 910
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Ja robiłam bardzo podobny generalny remont 3-pokojowego mieszkania (w tym kupno dwóch kanap, stolika, mebli do kuchni i dwóch szaf) z tym, że bez remontu łazienki i bez wymiany grzejników lecz za to wymieniłam całą instalacje elektryczną. Zmieściłam się w 22 tys. (wliczając w to robociznę ok. 4 tys).

Przelicz sobie mniej więcej ile wszystko kosztuje i dolicz do tego 5 tys. (na ''drobne'' wydatki, które wychodzą w praniu)

Z tego co się orientuje to koszt remontu łazienki to ok. 10 tys


Z własnego doświadczenia powiem tylko żebyś nie oszczędzała na meblach kuchennych Ja na swoich trochę przyoszczędziłam i po 2 latach wyglądały jak po wojnie.
__________________




Edytowane przez angelkaa
Czas edycji: 2012-10-24 o 18:22
angelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 14:11   #8
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

szacuję ok. 40 tys. U mnie były podobne prace plus taki sam układ mieszkania, przy czym doszły wszystkie sprzęty (zmywarka, pralka), ale z kolei bez telewizora (ale z robocizną). Gładzie, kafelki, malowanie, wszystkie sprzęty plus meblowanie od zera Metraż identyczny I też materiały ze średniej półki cenowej

Edytowane przez saab_
Czas edycji: 2012-10-28 o 14:15
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 15:55   #9
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Ja bym strzelała 30-35tys
Ale to Ty musisz siąść z kartką i ołówkiem, spisać opcję "co mi się podoba i ile to kosztuje" a potem weryfikować i dopasować budżet do możliwości.
Zakładamy, że tata zna się na rzeczy i strat i spartoleń nie wliczamy
Zakładka na nieprzewidziane wydatki też potrzebna-ja bym dała 20%, lepiej niech zostanie niż zabraknie. No a potem trzymać się budżetu, żeby nie popłynąć. Polecam zakupy przez net lub negocjowanie cen w sklepach (mi udało się zbić cenę płytek w sklepie stacjonarnym do poziomu cen w sklepie internetowym).
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 07:56   #10
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Uważam, że to byłby to koszt ok. 25tys. Na ful wypas - z kuchnią na miarę.

Ja robilam remont mieszkania 3 pokojowego i zamknelismy sie w 23-24tys. z robocizną: panele, plytki w kuchni, łazienka +WC - plytki, armatura, nowe rury, meble., nowe drewniane parapety, wymieniona inst. wod-kan , czędciowo elektrycz, nowe gniazdka i pstryczki (to tez jest drogie!), nowe drzwi wewn (5 szt), karnisze. No i trochę gładzi (nie wszedzie).
Meble kuchenne mam stare.
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 14:55   #11
201604280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 854
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Odświeżam wątek

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
Uważam, że to byłby to koszt ok. 25tys. Na ful wypas - z kuchnią na miarę.

Ja robilam remont mieszkania 3 pokojowego i zamknelismy sie w 23-24tys. z robocizną: panele, plytki w kuchni, łazienka +WC - plytki, armatura, nowe rury, meble., nowe drewniane parapety, wymieniona inst. wod-kan , czędciowo elektrycz, nowe gniazdka i pstryczki (to tez jest drogie!), nowe drzwi wewn (5 szt), karnisze. No i trochę gładzi (nie wszedzie).
Meble kuchenne mam stare.
Wg mnie to niedrogo, u mnie za sama robocizne chcą 7-8tys i cieżko mi określić czy to jest dużo czy mało, kuchnia,lazienka plus przedpokój to razem okolo 15m
Zakres obowiązków:kapitalny remont łazienki(wymiana wanny,baterii,wymiana kibla stojącego na podwieszany, instalacja wodno-kanalizacyjna, zamontowanie umywalki, wyrównanie bardzo krzywych ścian i sufitu,wylanie nowej podłogi,plytki podloga i sciany), Kuchnia:wyrównanie ścian, wymiana okna, zrobienie "fartucha", plytki na podłodze, Przedpokój: halogeny-podwieszany sufit, plytki na podłodze. W calym mieszkaniu wymiana instalacji elektrycznej, pstryczków, gniazdek.
201604280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-27, 07:09   #12
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Nasz fachowiec podal nam cene wykonczenia mieszkania. I tak sie zastanawiamy czy to duzo. Chodzi nam o robocizne.

za 69m kw. gosciu sobie policzyl 35tys (500zl za metr kw).
Do tego dochodzi przenoszenie kaloryferow, przeniesienie kuchni.
Szczerze mowiac liczylismy na mniej i teraz sie nie zamykamy w budzecie.

Moze ktos sie orientuje czy to normalna cena, czy gosciu jest tani, jak to sam siebie okreslil?

na obecny moment jestesmy troche zaskoczeni ile nam wyszla cena calkowita:/
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 10:45   #13
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Nasz fachowiec podal nam cene wykonczenia mieszkania. I tak sie zastanawiamy czy to duzo. Chodzi nam o robocizne.

za 69m kw. gosciu sobie policzyl 35tys (500zl za metr kw).
Do tego dochodzi przenoszenie kaloryferow, przeniesienie kuchni.
Szczerze mowiac liczylismy na mniej i teraz sie nie zamykamy w budzecie.

Moze ktos sie orientuje czy to normalna cena, czy gosciu jest tani, jak to sam siebie okreslil?

na obecny moment jestesmy troche zaskoczeni ile nam wyszla cena calkowita:/
Ale 500 zł za metr kwadratowy robienia czego dokładnie?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 16:21   #14
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ale 500 zł za metr kwadratowy robienia czego dokładnie?
wszystkiego. Cala wykonczeniowka. Nie wiem co tam sie sklada, bo na tym sie nie znam. Ale mieszkanie jest w stanie surowym no i trzeba sciany, sufity, podlogi zrobic.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 08:06   #15
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
wszystkiego. Cala wykonczeniowka. Nie wiem co tam sie sklada, bo na tym sie nie znam. Ale mieszkanie jest w stanie surowym no i trzeba sciany, sufity, podlogi zrobic.
Oczywiście zależy gdzie mieszkasz i czego od tego pana oczekujesz, ale wydaje mi się to dosyć drogo (chociaż jeżeli pan się przykładnie rozlicza z fiskusem to pewnie to normalna, rynkowa cena), poza tym to takie trochę zbyt ogólnikowe. Chyba, że on to uśrednił. No bo inaczej jednak kosztuje kładzenie płytek ceramicznych, inaczej jakieś tynki strukturalne, inaczej tapety, inaczej podłoga. Ja bym się dogadała bardziej szczegółowo co do określonych pomieszczeń i ich przeznaczenia. Doświadczenie mnie nauczyło, że najlepiej wszystko rozpisać szczegółowo i dowiedzieć się co dokładnie w danym miejscu fachowiec musi robić. Bo w jednym pewnie będzie więcej roboty, a w innym mniej.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 11:57   #16
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Na podstawie dużego remontu, jaki niskim kosztem robiła moja siostra wynika, że absolutnie minimum, to ok 500-700 zł/m2, bez przyciskania pasa ok. 1 tys. na m2. (wymiana elektryki, części rur wod-kan., gładzie, malowanie, panele, kuchnia z gotowych szafek, płytki i ceramika w łazience, sprzęty do kuchni, zamurowanie fragmentu ścianki działowej, wybicie otworu drzwiowego, jakaś ścianka kartonowo-gipsowa itp. do tego parę mebli np. szafa, kanapa, jakieś szafki i stolik do salonu).
Ja moge to potwierdzić - generalny remont robiony niskim kosztem, ale z udziałem fachowców kosztował mnie niecałe 700 zł/m2, myślę że bez fachowców, czyli z robocizną własną, byłoby to jakieś 100-200 zł taniej na metrze. Ale to był remont z bardzo dużym zaciskaniem pasa i kupnem używanego AGD i części mebli. Tak więc remont w normalnym, nawet oszczędnym wydaniu dla celów szacunkowych radziłabym dla bezpieczeństwa obliczyć według przelicznika 1000 zł/m2.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 20:54   #17
ulubione
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 91
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Też mi się wydaje, że przy dużych remontach (instalacje, podłogi i tego typu) trzeba liczyć minimum 1tyś/m2. Nie polecam wcale najtańszych ekip i najtańszych materiałów bo to później wychodzi bokiem. Lepiej mniej od razu ale raz a porządnie.
ulubione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 08:35   #18
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

u nas w koncu sie wlasnie zakonczyl budzet. Z wyposazeniem wyszlo nas 2tys/mkw
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 13:46   #19
ulubione
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 91
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

To całkiem sporo, dużo było do zrobienia? czy to kwestia wybranych materiałów?
ulubione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-06, 06:39   #20
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Moja siostra jest na etapie kupowania mieszkania i szukania ekipy do remontu. Oczywiście to nie to samo, co dom, ale z tego, co już widzimy rozrzut cenowy jest spory. Zresztą z remontem, wyposażaniem poszczególnych pomieszczeń jest to samo. Gdy się wstępnie orientowałam w sprawie kuchni, to firmy mówiły mi, że 1000 - 1500 zł / m2, taniej się nie da. I co? I kuchnia pomimo nietypowych wymiarów, moich fanaberii, okazała się naprawdę niedroga - połowa tego, co przewidywałam.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 10:45   #21
marianna90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Około 20 tys. bym kalkulowała, ale to też nie da się ocenić dokładnie, bo wszystko zależy od tego co konkretnie będzie wchodziło w skład remontu, czy jakieś dodatkowe wymiany np. elektryka, etc. Nam na przykład nie opłacało się remontować mieszkania, dlatego szukamy teraz jakiejś fajnej inwestycji typu xxx, by zejść z rynku wtórnego, a przejść na pierwotny.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-08-13 o 22:45 Powód: reklama
marianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 08:27   #22
Majeczka28a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 94
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Trudno tak dokładnie oszacować remont. Zależy od cen fachowców, materiałów i naszych kaprysów. Ja sobie wymyśliłam lacobel taki jak tu xxx do kuchni i kwota już podskoczyła o jeden kafelek w górę. Postanowiłam w związku z tym sama przynajmniej pomalować i dlatego mogę służyć radą. Wałek do farby najlepszy okazał się najtańszy z all za to te kosztujące grube pieniądze w sklepie już gorzej. Do tego Taśma papierowa to podstawa i ta niebieska klei się do ściany a ta żółta do podłogi. No i barwniki narysowana paleta swoje, a rzeczywistość swoje. lepiej próbować w kącie ściany jak to wygląda i potem zetrzeć czy zamalować.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-09-25 o 19:19 Powód: Link.
Majeczka28a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 13:18   #23
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 216
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Trudno w zasadzie powiedzieć. Wiele zależy od tego, jakie materiały i meble się wybierze, a nie jaka jest wielkość mieszkania. Myślę, że ten 1000zł/metr to rozsądne liczenie. Chociaż jak sami robicie - może i mniej. Poluj na okazje. Jak widzisz dziś w promocji klej do płytek - bierz. Potem na takie "pierdoły" wydaje się najwięcej.
lifeofaneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 12:42   #24
PatiPekala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 19
Dot.: Kapitalny remont mieszkania - koszta ; )

Nie wiem czy nie lepiej nie powierzyć wszystkiego firmie remontowej. Oni najczęściej mają jakieś zniżki na materiały budowlane, znajomości w hurtowniach, można przyoszczędzić też na tych wszystkich potrzebnych do pracy narzędziach. Te średnie pakiety ekip remontowych nie są jakieś strasznie drogie.
PatiPekala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-31 10:05:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.