Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-12-07, 13:00   #4381
kasia5266
Zadomowienie

Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Brała bym ta gdzie umowa jest na rok. Większa stabilizacja no i masz na miejscu .
kasia5266 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 13:03   #4382
MissCath
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Brała bym ta gdzie umowa jest na rok. Większa stabilizacja no i masz na miejscu .
Też bym wzięła tam, gdzie umowa jest na rok. No i w Twoim przypadku, skoro nie masz prawka, to ten dojazd jest też ważny.

A ja się zastanawiam, gdzie mogłabym pójść, gdybym miała pozytywne odpowiedzi i w Marszałkowskim i w tej firmie IT, w której startowałam na konsultanta. Od razu mówię, że wiem, że w obu miejscach warunki płacowe są podobne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

https://www.suwaczek.pl/cache/5210f7af3c.png
MissCath jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 13:06   #4383
Camomille91
Raczkowanie

tylko ze ta robota w hemmersbach jest chyba bardziej rozwijajaca i kreatywna niz nudna robota w finansach z wklepywaniem faktur i ksiegowaniem. W Hemmersbachu nie mam tej stabilizacji ale jak bym tam przetrwała to mam lepsze możliwosci, lepszą kasę potem i w ogóle. Tylko ten dojazd jest naprawde kijowy strasznie, musiałąbym sie z kims umowic zeby mnie dowoził na dworzec. No i wyjazd o 7 rano i powrot do domu o 20:00
Camomille91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 13:12   #4384
Maggie Q
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość

brawo viva_hate, właśnie za takimi postawami jestem

Tak swoją drogą to jest trochę w tym naszym systemie smutne. Powinno istnieć jakieś doradztwo zawodowe dla młodych ludzi jeszcze w liceum, bo oni często nie wiedzą, jakie w ogóle są zawody w dzisiejszych czasach. Niestety rodzice nie są tu zbyt cennym źródłem informacji. Sama na etapie matury znałam może z pięć na krzyż. Pamiętam, jak mama mojej koleżanki odradzała jej pójście na filologie, bo "no nauczycielką będziesz". Potem ludzie często wybierają studia wg tego, jakie przedmioty w szkole lubili, a zupełnie nie pod kątem tego, co by chcieli robić. Jeszcze te rady rodziców rodem z PRL-u naprawdę nie pomagają.
Ja wypełniałam kiedyś test kompetencji zawodowych i to, co mi wyszło, kompletnie nie pokrywało się z tym, co sądzę na temat moich predyspozycji.
Stary 2017-12-07, 13:16   #4385
MissCath
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Maggie Q Pokaż wiadomość
Ja wypełniałam kiedyś test kompetencji zawodowych i to, co mi wyszło, kompletnie nie pokrywało się z tym, co sądzę na temat moich predyspozycji.
Ja też kiedyś robiłam taki test chyba w gimnazjum i wyszło, że mam głównie talent humanistyczny i językowy.

Stary 2017-12-07, 13:22   #4386
kasia5266
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Camomille91 Pokaż wiadomość
tylko ze ta robota w hemmersbach jest chyba bardziej rozwijajaca i kreatywna niz nudna robota w finansach z wklepywaniem faktur i ksiegowaniem. W Hemmersbachu nie mam tej stabilizacji ale jak bym tam przetrwała to mam lepsze możliwosci, lepszą kasę potem i w ogóle. Tylko ten dojazd jest naprawde kijowy strasznie, musiałąbym sie z kims umowic zeby mnie dowoził na dworzec. No i wyjazd o 7 rano i powrot do domu o 20:00
Do kiedy musisz podąć decyzję?
kasia5266 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 13:23   #4387
Maggie Q
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Ja też kiedyś robiłam taki test chyba w gimnazjum i wyszło, że mam głównie talent humanistyczny i językowy.

Mnie wyszło z kolei, że mam dużo cech związanych z empatią, zatem powinnam pracować w zawodach związanych z niesieniem pomocy innym. Wynik ten mocno mnie zdziwił, po pierwsze dlatego, że zawsze uważałam się raczej za osobę gruboskórną i w dzieciństwie np. często uczulano mnie na brak taktu w obyciu z innymi ludźmi, po drugie, raczej nie nadaję się do pracy zespołowej - cholera mnie bierze, kiedy mam się podporządkowywać woli jakiegoś domorosłego czy formalnego lidera grupy. Po prostu lubię działać po swojemu.
Z drugiej strony, jakbym tylko miała brać pod uwagę moje cechy i predyspozycje, to prawdopodobnie ciągle byłabym na bezrobociu, bo jednak w większości ogłoszeń wymaga się umiejętności pracy w grupie - no to zaciska się zęby i idzie, jak nie ma innej możliwości. Co najwyżej będzie się często zmieniać pracę.

Edytowane przez Maggie Q
Czas edycji: 2017-12-07 o 13:27
Maggie Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 13:25   #4388
Camomille91
Raczkowanie

Cytat:
Do kiedy musisz podąć decyzję?
Dzisiaj Jutro rano mam isc podpisac papiery tu u mnie do finansow. Kurde w tym hemmersbach bym miala okazje sie naprawde rozwinac ale to nic pewnego bo jak po 3 miesiacach mnie wywala to nie mam nic i teraz zimą te dojazdy to tragedia. Jest to duze ryzyko. Tu u mnie z kolei duzo mniej ambitna praca, nudna, srednio zwiazana z tym co chce robic w przyszlosci ale bardziej stabilna na ten okres, umozliwiajaca mi chwile oddechu i ustabilizowanie sytuacji finansowej, odlozenie kasy.
Stary 2017-12-07, 13:27   #4389
megamag
Zadomowienie

GG do megamag

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Nie bylo mnie ponad tydzień (sorry Megmag, ze nie przybylam z odsiecza ), bo zaszly u mnie wielkie zmiany. Dostalam wypowiedzenie w pracy, czego sie nie spodziewalam.
Poszlam do domu, nie chcieli zebym wiecej chodzila, obdzwonilam wszystkie firmy w promieniu 30 km. Zrobilam rozpiske gdzie skladac papiery. Weszlam na maila rozeslac te cv, a tam... odpowiedz z jednej firmy w ktorej bylam na rozmowie jakis czas temu Pozytywna. Wiec wciaz jestem w szoku. Chyba tylko mi sie takie rzeczy zdarzają
A z jakiej okazji to wypowiedzenie tak znienacka? Ale chyba w sumie dobrze wyszło.

PS Test kompetencji to jedno, ale tak naprawdę informacja, że masz powiedzmy predyspozycje humanistyczne niewiele mówi, kiedy nawet nie wiesz, jakie istnieją zawody, w których możesz to wykorzystać.
Stary 2017-12-07, 13:29   #4390
Maggie Q
Zadomowienie

Cytat:
PS Test kompetencji to jedno, ale tak naprawdę informacja, że masz powiedzmy predyspozycje humanistyczne niewiele mówi, kiedy nawet nie wiesz, jakie istnieją zawody, w których możesz to wykorzystać.
I przede wszystkim, czy jest albo będzie na nie popyt
Stary 2017-12-07, 13:46   #4391
niemanicka
Raczkowanie

Wydaje mi sie ze bedziesz zalowac jak zrezygnujesz z hemmersbacha. ryzyko jest czasem potrzebne. juz teraz piszesz ze ta druga praca jest malo ambitna i nudna. bez sensu tam isc.
niemanicka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 13:46   #4392
patisia123
Zakorzenienie

Cytat:
Dzisiaj Jutro rano mam isc podpisac papiery tu u mnie do finansow. Kurde w tym hemmersbach bym miala okazje sie naprawde rozwinac ale to nic pewnego bo jak po 3 miesiacach mnie wywala to nie mam nic i teraz zimą te dojazdy to tragedia. Jest to duze ryzyko. Tu u mnie z kolei duzo mniej ambitna praca, nudna, srednio zwiazana z tym co chce robic w przyszlosci ale bardziej stabilna na ten okres, umozliwiajaca mi chwile oddechu i ustabilizowanie sytuacji finansowej, odlozenie kasy.
Ale dlaczego nie możesz wynająć pokoju we Wrocławiu? I to w lokalizacji, w której będziesz miała dobre połączenie do pracy? Chodzi o pieniądze? Dojazdy też kosztują i zabierają sporo czasu.
A co z pieniędzmi? Gdzie lepiej płacą?

Wysłane z mojego U20 Plus przy użyciu Tapatalka
patisia123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 13:57   #4393
Camomille91
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez patisia123 Pokaż wiadomość
Ale dlaczego nie możesz wynająć pokoju we Wrocławiu? I to w lokalizacji, w której będziesz miała dobre połączenie do pracy? Chodzi o pieniądze? Dojazdy też kosztują i zabierają sporo czasu.
A co z pieniędzmi? Gdzie lepiej płacą?

Wysłane z mojego U20 Plus przy użyciu Tapatalka
Dojazd to 300 zl miesiecznie jak nie wiecej, pokój do 1000 zl. Poza tym tutaj u mnie umowa jest na rok a we wro na 3 miesiace. Kasa na czysto wyszłaby identyczna, oczywiscie liczac dojazdy do Wrocławia.

Obie prace na pewno dadzą mi doświadczenie i dobrą pozycję w CV na przyszłość, ale jeśli brac pod uwagę mój własny rozwój i preferencje to musiałabym bardzo zaryzykować.

Dojazd jest bardzo kiepski, bo trzeba jeszcze drałować około pół godziny na miejsce, chyba ze znalazłabym kogos do podwiezienia. Jest spore ryzyko bo przez te 3 miesiace nie wiem jak dam rade, czy beda mnie chciec, czy wytrzymam, ale jeśli sie uda to potem bedzie lepsza kasa i pewnie juz jakas stabilizacja tez. Praca u mnie w mieście jest dobra, ale nie jest ambitna i mniej rozwijająca niż w Hemmersbach. Poza tym tu też wysyłają na jakieś szkolenie w Niemczech, na które ja na rozmowie wyraziłam zgodę.

Edytowane przez Camomille91
Czas edycji: 2017-12-07 o 14:04
Stary 2017-12-07, 14:09   #4394
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
Dojazd to 300 zl miesiecznie jak nie wiecej, pokój do 1000 zl. Poza tym tutaj u mnie umowa jest na rok a we wro na 3 miesiace. Kasa na czysto wyszłaby identyczna, oczywiscie liczac dojazdy do Wrocławia.

Obie prace na pewno dadzą mi doświadczenie i dobrą pozycję w CV na przyszłość, ale jeśli brac pod uwagę mój własny rozwój i preferencje to musiałabym bardzo zaryzykować.

Dojazd jest bardzo kiepski, bo trzeba jeszcze drałować około pół godziny na miejsce, chyba ze znalazłabym kogos do podwiezienia. Jest spore ryzyko bo przez te 3 miesiace nie wiem jak dam rade, czy beda mnie chciec, czy wytrzymam, ale jeśli sie uda to potem bedzie lepsza kasa i pewnie juz jakas stabilizacja tez. Praca u mnie w mieście jest dobra, ale nie jest ambitna i mniej rozwijająca niż w Hemmersbach. Poza tym tu też wysyłają na jakieś szkolenie w Niemczech, na które ja na rozmowie wyraziłam zgodę.
Ale cenę za pokój to wzięłaś jak z centrum, a firma to raczej zadupie.

Stary 2017-12-07, 14:13   #4395
megamag
Zadomowienie

GG do megamag

Cytat:
Napisane przez Maggie Q Pokaż wiadomość
I przede wszystkim, czy jest albo będzie na nie popyt
To przede wszystkim, przecież nawet ministerstwo zbiera takie statystyki i robi prognozy. Bo potem naprawdę ludzie idą na resocjalizację czy administrację, bo mama mówiła, że po tym pewna praca, i płaczą później na forach, że ich oszukali.

Camomille91ja tam myślę, że nie będziesz żałować. To i tak jest tylko na początek, a wiadomo, że prace na dla początkujących zwykle należą do tych prostszych. Jak już będziesz miała coś w CV i odłożoną kasę, łatwiej będzie startować na coś bardziej ambitnego.
Stary 2017-12-07, 14:29   #4396
Camomille91
Raczkowanie

Ok, podjełam decyzje, wybieram Wroclaw, kto ryzykuje ten nie ma. Przynajmniej mam możliwość rozwoju w miedzynarodowym środowisku, doszkolić angielski, niemiecki, wyjazdy do Niemiec. Jak się nie uda to trudno to bede sie wtedy martwić.
Stary 2017-12-07, 15:28   #4397
cavvythecat
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez viva_hate Pokaż wiadomość
Ja połączyłam IT i psychologię, i wzięłam się za UX. i naprawdę, dużo rzeczy dałam radę ucząc się sama z kursów online, książek, czy artykułów. Teraz jestem UX researcherem, pracę dostalam po niecałych dwóch tygodniach szukania.
Mogłabyś napisać coś więcej? Jestem na psychologii też i bardzo ciekawie brzmi to co piszesz
Cytat:

Tak swoją drogą to jest trochę w tym naszym systemie smutne. Powinno istnieć jakieś doradztwo zawodowe dla młodych ludzi jeszcze w liceum, bo oni często nie wiedzą, jakie w ogóle są zawody w dzisiejszych czasach.
Ja miałam doradztwo zawodowe, ale byłam na humanie, więc chyba szkoła uznała, że i tak nic nie osiągniemy Jakies pierdoły typu o takie umiejętności miękkie doceniają pracodawcy, nic o konkretniejszych opcjach np. po danym kierunku studiów.

Cytat:
Ok, podjełam decyzje, wybieram Wroclaw, kto ryzykuje ten nie ma. Przynajmniej mam możliwość rozwoju w miedzynarodowym środowisku, doszkolić angielski, niemiecki, wyjazdy do Niemiec. Jak się nie uda to trudno to bede sie wtedy martwić.
Powodzenia, oby jednak się udało
Stary 2017-12-07, 15:39   #4398
MissCath
Wtajemniczenie

Ok, ja już wiem, że na Marszałkowski nie mam szans, tam idą osoby z urzędu, ale bardzo dobrze mnie pamiętają - bo pozytywnie ich zaskoczyłam. I na dniach ma być kolejna rekrutacja. To będę próbować. :Brzydal:

Stary 2017-12-07, 15:44   #4399
Maggie Q
Zadomowienie

Cytat:
To przede wszystkim, przecież nawet ministerstwo zbiera takie statystyki i robi prognozy. Bo potem naprawdę ludzie idą na resocjalizację czy administrację, bo mama mówiła, że po tym pewna praca, i płaczą później na forach, że ich oszukali.
A może nie mama mówiła, tylko takie były wówczas prognozy?
Stary 2017-12-07, 15:51   #4400
mammammia
Raczkowanie

Hej,
czy jest ktoś z kim mogłabym pogadać chwilę na priv na temat sytuacji w pracy, kto by coś doradził? Bo już nie mam sił, a nie chcę na forum pisać,bo to delikatna sprawa...
mammammia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 15:52   #4401
Maggie Q
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mammammia Pokaż wiadomość
Hej,
czy jest ktoś z kim mogłabym pogadać chwilę na priv na temat sytuacji w pracy, kto by coś doradził? Bo już nie mam sił, a nie chcę na forum pisać,bo to delikatna sprawa...
Pisz
Stary 2017-12-07, 15:55   #4402
MissCath
Wtajemniczenie

Cytat:
Hej,
To napisz, odpisze po 16 na pewno

Stary 2017-12-07, 16:08   #4403
patisia123
Zakorzenienie

Cytat:
Hej,
Możesz do mnie napisać, czytałam Twoje wpisy odkąd zaczęłaś tam pracować
patisia123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 16:10   #4404
mammammia
Raczkowanie

Ok, napisze do wszystkich, bo zawsze kilka osob to inny pomysł, ale mimo wszystko nie będę się uzewnętrzniać na forum. Wrócę do domu, zjem coś i napiszę.
mammammia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 16:49   #4405
drazetkaa
Czerwcowa PM

Cytat:
Hej,
możesz napisać
Stary 2017-12-07, 16:52   #4406
Mahdab
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Ale generalnie sytuacja gdy zwalniają z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia jest korzystna dla pracownika - nie musi pracować, więc ma czas na szukanie pracy i jednocześnie wypłatę.

To prawda tym bardziej ze u mnie to cale 2 miesiace

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Znaczy to odpowiedź przyslana kiedyś dawno i już nieaktualna i nie znalazłaś jej wcześniej?

Aktualna. Zadzwonilam i facet mowil ze wlasnie mial do mnie dzwonic bo sie domyslil ze nie czytalam.

Cytat:
Zgadzam się. Ja bym na twoim miejscu nie wytrzymała niepewności i nawet pożyczyłabym od kogoś tel, żeby tylko skontaktować się z firmą i dowiedzieć jaka jest decyzja .
Madhab szybko poszło. Gratuluję.
Dzieki
Wlasnie sie nosilam od roku z ta zmiana pracy i w sumie super wyszlo, bo majac robote bym zaczela myslec i wybrzydzac

Cytat:
A z jakiej okazji to wypowiedzenie tak znienacka? Ale chyba w sumie dobrze wyszło.

Nie jestem Pewna czy wszystko przebieglo zgodnie z prawem

Cytat:
Ok, napisze do wszystkich, bo zawsze kilka osob to inny pomysł, ale mimo wszystko nie będę się uzewnętrzniać na forum. Wrócę do domu, zjem coś i napiszę.
Mozesz wyslac jam chcesz.

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Przepraszam za bledy ale wyjatkowo pisze z telefonu I mi zmienia niektore slowa.

Mahdab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 18:29   #4407
Camomille91
Raczkowanie

Zaczynam 18 grudnia. Moje stanowisko to service administrator-partnermanagemant. 2,5k na rękę. Kurde nie powiem że jestem podekscytowana i zestresowana. Dlaczego wybrali właśnie mnie? Może nie mieli nikogo innego? Po rozmowie byłam załamana i czekałam na odmowę mailową a tu proszę. Dziwnie się z tym czuje.

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

To znaczy załamana nie byłam ale czułam że na bank znajdzie się ktoś lepsży bardziej doświadczony bardziej ogarnięty lepszym ang a tu taka akcja.
Stary 2017-12-07, 18:31   #4408
nelciak
Zadomowienie

Cammomile, trochę mnie dziwi, że praca office managera wydaje Ci się bardziej rozwijajaca. Nie każda praca w korpo daje super perspektywy, dead-end jobs też tam istnieją. Oczywiście mam nadzieję, że w Twoim przypadku bedzie lepiej i będziesz zadowolona
nelciak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 18:34   #4409
Camomille91
Raczkowanie

Poza tym weszłam kilka razy na ich stronę i teraz przez te ciasteczka mi się wyświetlają ich ogłoszenia join our team na każdym kroku. Oni rekrutuja kilka razy w roku na różne stanowiska. Czy to jest ok czy ja świruje że stresu już?

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

N ie ja tego office managera odrzuciłam to.znaczy dopiero zostałam zaproszona na drugi etap rozmowy o to tyle. Teraz idę na service administrator i to jest praca w międzynarodowym środowisku na co dzień i szukanie partnerów ma całym świecie. No nie wiem zobaczę spróbuję jak nie wyjdzie to trudno od tego się nie umiera. Ale chciałabym chociaż zobaczyć jak wygląda tego typu praca w takim otoczeniu.
Stary 2017-12-07, 18:38   #4410
beatrx
Wtajemniczenie

Cytat:
Poza tym weszłam kilka razy na ich stronę i teraz przez te ciasteczka mi się wyświetlają ich ogłoszenia join our team na każdym kroku. Oni rekrutuja kilka razy w roku na różne stanowiska. Czy to jest ok czy ja świruje że stresu już?.
świrujesz zajmij sobie głowę dokładnym zaplanowaniem trasy, sprawdzeniem godzin odjazdów, połączeń, może wrzuć ogłoszenie czy ktoś od Ciebie nie dojeżdża samochodem, pokombinuj, żebyś miała łatwiej.
beatrx jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
bezrobocie, motywacja, praca, szukam pracy

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 4 (2 użytkowników i 2 gości)
granda1, _kasias
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości