Usunięcie pieprzyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-02, 01:24   #1
keler2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3

Usunięcie pieprzyków


Witam, mam pytania zwiazane z usuwaniem pieprzyków. Mam 16 lat. Czy zabieg jest darmowy? Gdzie powinienem iść na początku? Chciałbym usunac je przed sylwkiem, ile czeka sie na zabieg? Prosze o szybką odpowiedź : )
keler2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 09:18   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Usunięcie pieprzyków

sa darmowa jak sa na kase chorych ale to sie czeka nawet kilka miesiecy...
pewnie nie usuniesz go przed sylwestrem... lepiej sie tak nie oszpecac, bo przeciez po tym jest rana, ktora musi sie zagoic
mysle, ze w przychodni powiedzieliby Ci jakie kroki w tym kierunku musialbys podjac... ja do konca nie wiem, wiec sie nie wypowiem...
ale wiem, ze takie zabiegi sa drogie!
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 09:21   #3
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Usunięcie pieprzyków

Pierw trzeba wybrac sie na wizyte, a pozniej dopiero umowic na ewentualne usuwanie pieprzykow, ale z tego co wiem to po usunieciu zostaje mala ranka, ktora trzeba smarowac specjalna mascia, na tym miejscu tworzy sie strupek, ktory musi sam odpasc, wiec wydaje mi sie, ze taki zabieg przed sylwestrem nie jest wskazany. Lepiej poczekac i isc po nowym roku.

Jezeli chodzi o prywatne gabinety to wizyta kosztuje ok. 80zl, a usuniecie pieprzyka w zaleznosci od wielkosci ok. 50zl bynajmniej u mnie w Łodzi tak jest.
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 11:05   #4
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Usunięcie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez tynnkaaa Pokaż wiadomość
Pierw trzeba wybrac sie na wizyte, a pozniej dopiero umowic na ewentualne usuwanie pieprzykow, ale z tego co wiem to po usunieciu zostaje mala ranka, ktora trzeba smarowac specjalna mascia, na tym miejscu tworzy sie strupek, ktory musi sam odpasc, wiec wydaje mi sie, ze taki zabieg przed sylwestrem nie jest wskazany. Lepiej poczekac i isc po nowym roku.

Jezeli chodzi o prywatne gabinety to wizyta kosztuje ok. 80zl, a usuniecie pieprzyka w zaleznosci od wielkosci ok. 50zl bynajmniej u mnie w Łodzi tak jest.
zależy jeszcze jakiej wielkości jest pieprzyk. Ja miałam usuwany duży pieprzyk ponieważ stanowił zagrożenie, zahaczałam o niego i mogło mi się zrobić jakieś zagrożenie. W miejscu po nim nie miałam ranki i strupa tylko normalne szwy. Od razu po zdjęciu szwów stosowałam krem na blizny więc nie mam ani śladu. Zabieg miałam robiony darmowo, lekarz mi go zlecił. Nie wiem jak sytuacja wygląda obrcnie bo to było z 10 lat temu
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 12:40   #5
keler2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Usunięcie pieprzyków

Tak wiem ze sa ślady ale to nic ;P prawda ze mam czekac kilka miesiecy?
keler2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 12:47   #6
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Usunięcie pieprzyków

ja też bym sobie chętnie wyciąła odstający pieprzyk, który mam na szyi, przeszkadza mi on nawet gdy się tam myje, boje się,że go nie chcący oderwe;/ ale z drugiej strony boję się tego zabiegu! buuu;/
stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 13:51   #7
marlenawitek
Przyczajenie
 
Avatar marlenawitek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 4
Send a message via Skype™ to marlenawitek
Dot.: Usunięcie pieprzyków

Pieprzyki to już żaden problem. W salonach nieinwazyjnych metod odmładzania, są lasery o mocy, która skutecznie usuwa narośle. Kosztuje to 100-150zł trwa 10 minut przy znieczuleniu miejscowym. W Katowicach robione od ręki". Nie wiem czy mogę podawać linki..hmm Płaskie pieprzyki też, ale nie wszystkie można usuwać. Pieprzyki mają korzenne połączenia z wewnętrznymi organami, podobno, i też wg teorii, takie kobiety wyglądają młodziej.
__________________
MARLENA
marlenawitek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 16:02   #8
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Usunięcie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez keler2 Pokaż wiadomość
Tak wiem ze sa ślady ale to nic ;P prawda ze mam czekac kilka miesiecy?
Państwowo trzeba czekać do każdego lekarza, a prywatnie też, ale krócej
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 17:09   #9
Karola20
Zakorzenienie
 
Avatar Karola20
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Prowincja ;) Prawie Wawa
Wiadomości: 22 746
GG do Karola20
Dot.: Usunięcie pieprzyków

kurcze no właśnie się zastanawiałam nad usunięciem. Znaczy na pewno je usunę tylko nie mam czasu się do lekarza wybrać... Mam 2 pieprzyki pod pachą więc podrażniam je przy każdej depilacji :/
__________________
Mani

"Nie mam chłopaka, bo kocham polskich siatkarzy"

Skra
Wrona,Qrek


Karola20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 21:05   #10
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Usunięcie pieprzyków

Wiec najlepszym rozwiazaniem jest ich usuniecie.
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 12:26   #11
Butelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Krakowa :)
Wiadomości: 94
Dot.: Usunięcie pieprzyków

Ja miałam usuwanie pieprzyka na szyji ( ciągle go podrażniałam, to czesząc się, to zakładając łańcuszek itp.), a mój brat na policzku. Wysyłam Wam zdjęcia. Co się czarować, niestety malutka blizna zostaje, ale smarując ją maścią znika ( ja smaruję maścią od roku i nic nie widać). Zdjęcia są zrobione klika dni po ich wycinaniu.
Butelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 12:37   #12
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Usunięcie pieprzyków

od kiedy można to czymś smarować?
ja miałam wycinane tydzień temu znamię, wczoraj wyjęto mi szwy i jeszcze przez tydzień mam nosić plaster i nie moczyć (na szczęście mam patent na wodoszczelny opatrunek pod prysznic) lekarz powiedział, że specyfików na blizny można używać po 3-4 tygodniach, po całkowitym zagojeniu ale czy to nie za późno?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 12:48   #13
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Usunięcie pieprzyków

To ten pieprzyk musialas miec chyba duzy skoro masz na nim szwy?
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 14:21   #14
Arancia
Raczkowanie
 
Avatar Arancia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 51
Dot.: Usunięcie pieprzyków

Ja miałam usuwanego pieprzyka na plecach.

Nie wiem,trafiłam na złego lekarza czy coś, ale mimo tego, że usuwali mi to dokładnie rok temu, to do tej pory mam bliznę, całkiem sporą. Cały czas używam żeli, które trochę wygładziły bliznę. Jak na mój rozum to facet po prostu beznadziejnie to zszył i się rozlazło. Już pomijam fakt, że nie raczył mi powiedzieć co mam z tym robić, chodziłam z opatrunkiem przez jakiś czas, starałam się ograniczać ruchy ręki (bo to na łopatce było), a jak poszłam na zdjęciu szwów to mnie ochrzanił, że nie mam ręki na temblaku.

Do Sylwestra to Ty raczej się nie uwiniesz. Na Twoim miejscu zastanowiłabym się porządnie gdzie to zrobić i dokładnie się obeznać w temacie. Może bzdurka- ja, chociaż już w ogóle nie zwracam uwagi na tę bliznę, chciałabym czasem założyć jakąś bluzkę z odsłoniętymi plecami, a Tu czterocentymetrowa blizna. Zakładam, że bluzki z wyciętymi plecami Cię nie interesują, ale wiesz

Edytowane przez Arancia
Czas edycji: 2009-12-03 o 14:23
Arancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 16:25   #15
avonka
Raczkowanie
 
Avatar avonka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 69
Dot.: Usunięcie pieprzyków

Także miałam usuwany pieprzyk z lini tam gdzie kark "spotyka się" z ramionami Najpierw byłam u pani dermatolog, która po obejrzeniu stwierdziła, iż nadaje się on do usunięcia. Tak jak pisały tu dziewczyny, usunięcie było darmowe. Jednak przed sylwestrem, nawet jeśli go usuniesz, to będziesz miała rannę i opatrunek z którym będziesz musiała chodzić, żeby żadne paskudztwo (bakterie itp.) nie dostały się do rany. Zabieg nie boli, dostaniesz znieczulenie miejscowe, przynajmniej ja tak miałam. Założono mi szwy, których nić miała się rozpuscić, jednak blizna pozostała.
avonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 16:32   #16
AneczkaBee
Raczkowanie
 
Avatar AneczkaBee
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 274
Dot.: Usunięcie pieprzyków

Moj kolega mial kiedys usuwany taki duzy pieprzyk z biodra i teraz ma wielka brzydka blizne
A odnosnie czekania to panstwowo zalezy ilu chetnych jest na taki zabieg,, musisz pojsc do lekarza, dowiedziec sie czy wogole Ci przysluguje takie cos z panstwa, dostaniesz skierowanie i bedziesz czekal : )
AneczkaBee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 08:13   #17
Butelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Krakowa :)
Wiadomości: 94
Dot.: Usunięcie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez tynnkaaa Pokaż wiadomość
To ten pieprzyk musialas miec chyba duzy skoro masz na nim szwy?
Nie, nie był duży, tak mi się przynajmniej wydaje Tylko taki wypukły. Wiekości tej buźki:
Butelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 08:39   #18
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Usunięcie pieprzyków

blizna jesta zawsze większa niż znamie. moje miało ok 7 mm średnicy a blizna jest długa na 3 cm. wiąże sie to koniecznością wycięcia zdrowej tkanki na wszelki wypadek jakby zmiana była złośliwa no i zszywa się wzdłuż a nie na okrętkę.
ale ja i tak wolę bliznę, jest płaska i jasna no i mniej widoczna z daleka

tzn jeszcze taka nie jest bo sie nie wygoiła ale mam nadzieję że będzie.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 15:44   #19
Aiiiiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 352
Dot.: Usunięcie pieprzyków

Ja mialam usuwane dwa ( na przedramieniu i w okolicy obojczyka) przez chirurga onkologa i prywatnie. Na zabieg czekalam tydzien.
U tego samego lekarza na ksiazeczke to czas oczekiwania wydluzylby sie do 3 mies.
Co do tego ze blizny sie rozlaza ( a moje sie niestety troche rozlazly, choc na poczatku wygladaly jak drasniecie) to podobno nie tyle wina szycia co predyspozycji skory, np. do powstawania rozstepow. Zalezy to rowniez od miejsca z ktorego znamie bylo usuwane. Tak mi to wytlumaczyl lekarz, a i mnie to sie wydaje logiczne.

Tak sie zastanawiam czy masc np. typu Contratubex sa w stanie cos poradzic na moje juz wygojone blizny? Wiecie?
Aiiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 23:16   #20
biannie
Raczkowanie
 
Avatar biannie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Środek
Wiadomości: 486
Dot.: Usunięcie pieprzyków

no własnie!w końcu ktoś powiedział całą prwdę o kosztach.ok 150 zł npl laserem i nie trzeba długo czekać. potem strupek, maście i albo zero śladu, albo mkroskopijna blizna,ale lepsze to niż pieprzyk.Ja też usunę swój chodź mam w tym samym miejscu co marilyn monroe,ale już mi się znudził.boję się trochę tej blizny.pieprzyk mały,ale jak po nim zostanie nieestetyczny dołek?wiem że mojej kumpeli został głęboki ale to na pleckach i po sunięciu bardzzo dużego pieprzyka.I co myślicie wizażanki?

Edytowane przez biannie
Czas edycji: 2009-12-04 o 23:20
biannie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.