Otworzenie Pubu co o tym myślicie w moim przypadku ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-10, 11:13   #1
funykiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 459

Otworzenie Pubu co o tym myślicie w moim przypadku ?


Hejka.
Chciałam się poradzić co myślicie o otworzeniu pubu . Moja miejscowość ponad 11 tyś mieszkańców (takie miejsca są do tej pory 3) .

Posiadam lokal na własność ok 80m jednak dzierżawie grunt - umowa przedłużona na ponad 10 lat koszt m/s niecałe 800zł. Miejsce blisko centrum i głównej drogi. W tej chwile prowadzona inna działalność.

W moim zamyśle zakładając chęć otwarcia takiego pubu. Przyjmując że posiadam 100 tyś + ewentualnie max 70tyś dotacji .

Musiałabym zrobić remont ( wyrównanie poziomu podłogi i dachu + ogrzewanie podłogowe , na to nowa podłoga + gaz ziemny , zmiana sufitu, remont jednej łazienki oraz zrobienie drugiej, malowanie) oraz wyposażyć lokal dosyć ekskluzywnie( bar robiony u stolarza ) połowa lokalu niejako część damska połowa męska . Całość na około 13 stolików/ ok 50 miejsc siedzących. W "męskiej" strefie telebim a na nim mecze.

Sprawę koncesji (wszystkie 3 rodzaje) oraz monitoringu/ochrony pomijamy w tych kosztach.

Następnie przystosowanie ogródka piwnego ( jakieś barierki fotele stoliki)

W ofercie piwo , drinki , wódka etc w cenach konkurencyjnych. Do zamówień w cenie przekąski (orzeszki, czipsy , oliwki coś w tym stylu)
Kawa , herbata , owocowe koktajle.
W tle muzyka.

Pomijam kwestie jedzenia w lokalu (dodatkowe koszty+przystosowanie miejsca/kosztem miejsca w lokalu+sanepid itd) jest to jednak do przemyślenia. W letnich miesiącach hipotetycznie grill w ogródku piwnym.
Czy jeśli nie zdecydowałabym się na jedzenie czy można zezwolić na dowóz jedzenia np z jakiejś pizzerii (podpisać umowę ? na współpracę)
Zatrudnione co najmniej dwie osoby + my .
Co o tym sądzicie czy bawić się w coś takiego czy może sobie odpuścić. Dodam że mimo iż w mieście są 3 puby to żadnego w tym stylu.
funykiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 11:50   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Otworzenie Pubu co o tym myślicie w moim przypadku ?

Cytat:
Napisane przez funykiki Pokaż wiadomość
Hejka.
Chciałam się poradzić co myślicie o otworzeniu pubu . Moja miejscowość ponad 11 tyś mieszkańców (takie miejsca są do tej pory 3) .

Posiadam lokal na własność ok 80m jednak dzierżawie grunt - umowa przedłużona na ponad 10 lat koszt m/s niecałe 800zł. Miejsce blisko centrum i głównej drogi. W tej chwile prowadzona inna działalność.

W moim zamyśle zakładając chęć otwarcia takiego pubu. Przyjmując że posiadam 100 tyś + ewentualnie max 70tyś dotacji .

Musiałabym zrobić remont ( wyrównanie poziomu podłogi i dachu + ogrzewanie podłogowe , na to nowa podłoga + gaz ziemny , zmiana sufitu, remont jednej łazienki oraz zrobienie drugiej, malowanie) oraz wyposażyć lokal dosyć ekskluzywnie( bar robiony u stolarza ) połowa lokalu niejako część damska połowa męska . Całość na około 13 stolików/ ok 50 miejsc siedzących. W "męskiej" strefie telebim a na nim mecze.

Sprawę koncesji (wszystkie 3 rodzaje) oraz monitoringu/ochrony pomijamy w tych kosztach.

Następnie przystosowanie ogródka piwnego ( jakieś barierki fotele stoliki)

W ofercie piwo , drinki , wódka etc w cenach konkurencyjnych. Do zamówień w cenie przekąski (orzeszki, czipsy , oliwki coś w tym stylu)
Kawa , herbata , owocowe koktajle.
W tle muzyka.

Pomijam kwestie jedzenia w lokalu (dodatkowe koszty+przystosowanie miejsca/kosztem miejsca w lokalu+sanepid itd) jest to jednak do przemyślenia. W letnich miesiącach hipotetycznie grill w ogródku piwnym.
Czy jeśli nie zdecydowałabym się na jedzenie czy można zezwolić na dowóz jedzenia np z jakiejś pizzerii (podpisać umowę ? na współpracę)
Zatrudnione co najmniej dwie osoby + my .
Co o tym sądzicie czy bawić się w coś takiego czy może sobie odpuścić. Dodam że mimo iż w mieście są 3 puby to żadnego w tym stylu.
a jak te puby przędą?

ja bym sie bała, mimo, że mieszkam w mscowości większej od Twojej, bo wiem jak u mnie przędą puby.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 12:01   #3
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Otworzenie Pubu co o tym myślicie w moim przypadku ?

Ja bym się zastanowiła nad kosztami, strasznie wysokie 100 000 + 70 tyś dotacji, nie da się taniej ? Chodzi mi o to, żeby się zastanowić po jaki czasie zwrócą się zainwestowane koszty, czy się zwrócą, jaka może być przewidywana sprzedaż miesięczna, jakie stały koszty miesięczne będą, typu prąd, ogrzewanie itd. Skalkulować wszystko. I tak jak już wyżej było na pisane zastanowić jak dają sobie radę tamte puby. Jeśli mają klientów, dochody, to wtedy wiesz,że lepszym wystrojem, wnętrzem, cenami tańszymi może ich do siebie przyciągnąć a odciągnąć od tamtych pubów. Bo klient przyjdzię tam , gdzie piwo będzie tańsze i jeszcze wystrój przyciągał. No i miejscowość trochę mała mi się wydaje jak na tyle pubów. Tak mi się wydaje.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 12:03   #4
Ona.
Raczkowanie
 
Avatar Ona.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 319
Dot.: Otworzenie Pubu co o tym myślicie w moim przypadku ?

Nie podpowiem Ci co do pomysłu, bo mieszkam w o wiele większym mieście i tutaj takie rzeczy się sprawdzają, ale jeśli chcesz otworzyć pub, to moim zdaniem coś do jedzenia powinno tam być (hot-dog, hamburger, kebab, pizza cebulowe ringsy, frytki itp.) ze znajomymi często wychodzimy do baru i nie poszlibyśmy do takiego gdzie do jedzenia są tylko paluszki i orzeszki Moim zdaniem dobrym pomysłem byłoby jakieś karaoke i duże telewizory, na których puszczane są mecze na okrągło (także te z zagranicznej ligi) No i nie zapomnij o klimatyzacji mieliśmy jeden ukochany pub, który w lato przestał być tym ukochanym gdzie w środku było ponad 30 stopni
__________________
"Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne." Mauriac Francois.

KOCHAM książki Harlana Cobena...

"Kiedy się kogoś naprawdę kocha, to wierność nie jest żadną zasługą."

Ona. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 12:03   #5
funykiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 459
Dot.: Otworzenie Pubu co o tym myślicie w moim przypadku ?

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;32208707]a jak te puby przędą?

ja bym sie bała, mimo, że mieszkam w mscowości większej od Twojej, bo wiem jak u mnie przędą puby.[/QUOTE]

Bywam w każdym z nich i powiem tak nie jest źle. Jest jednak kilka problemów jak miejsce jest fajne i sporo ludzi chodzi to mają czynne tylko do 22-23 , jak jest dłużej czynne to komfort średni. Dodam także że każdy z tych lokali płaci dużo większe kwoty najmu zarówno gruntu jak i lokalu do nawet 6 tyś miesiąc ,mi te koszty odchodzą.
funykiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 12:07   #6
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Otworzenie Pubu co o tym myślicie w moim przypadku ?

Cytat:
Napisane przez funykiki Pokaż wiadomość
Bywam w każdym z nich i powiem tak nie jest źle. Jest jednak kilka problemów jak miejsce jest fajne i sporo ludzi chodzi to mają czynne tylko do 22-23 , jak jest dłużej czynne to komfort średni. Dodam także że każdy z tych lokali płaci dużo większe kwoty najmu zarówno gruntu jak i lokalu do nawet 6 tyś miesiąc ,mi te koszty odchodzą.
musiałabyś dokładnie przeliczyć nakłady, koszty miesięczne a to co byłoby sprzedawane i ilość odwiedzających.

Bo wiesz mscowość 11 tys./....to jak wieś prawie...
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 12:46   #7
funykiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 459
Dot.: Otworzenie Pubu co o tym myślicie w moim przypadku ?

To 170tyś to jest zupełne maksimum jakie mogłabym wydać, jeśli wyszłoby mniej, czy nawet dużo mniej tym lepiej.
Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Ja bym się zastanowiła nad kosztami, strasznie wysokie 100 000 + 70 tyś dotacji, nie da się taniej ? Chodzi mi o to, żeby się zastanowić po jaki czasie zwrócą się zainwestowane koszty, czy się zwrócą, jaka może być przewidywana sprzedaż miesięczna, jakie stały koszty miesięczne będą, typu prąd, ogrzewanie itd. Skalkulować wszystko. I tak jak już wyżej było na pisane zastanowić jak dają sobie radę tamte puby. Jeśli mają klientów, dochody, to wtedy wiesz,że lepszym wystrojem, wnętrzem, cenami tańszymi może ich do siebie przyciągnąć a odciągnąć od tamtych pubów. Bo klient przyjdzię tam , gdzie piwo będzie tańsze i jeszcze wystrój przyciągał. No i miejscowość trochę mała mi się wydaje jak na tyle pubów. Tak mi się wydaje.
funykiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-10, 17:54   #8
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Otworzenie Pubu co o tym myślicie w moim przypadku ?

dużo zależy od tego co to za miejscowość, np. czy są tu jakieś atrakcje turystyczne, zabytki, jezioro, miejsce widokowe... i czy ta droga to krajówka czy gminna. I moim zdaniem koniecznie jakieś konkretne jedzenie, nie muszą to być wyszukane potrawy, ale np kiełbasa, karkówka, warzywa z grila, frytki, zawijańce z ciasta francuskiego, coś prostego i szybkiego do zrobienia, lub/i 1 potrawa, która będzie Twoją specjalnością np pstrąg na 3 sposoby (ta..... wiem, sanepid....). I tak jak napisałaś, koniecznie ogródek.
Możesz wstawić foto budynku (jak się boisz, ze ktoś rozpozna to w fotoshopie pozmieniej kolory)?
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 20:06   #9
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Otworzenie Pubu co o tym myślicie w moim przypadku ?

Eksluzywny pub w mieście 11 tyś??
Ogrzewanie podłogowe w pubie??? o_O
Cytat:
połowa lokalu niejako część damska połowa męska .
O_o

Matko jedyna

Imho pub w mieście 11k tak, przekombinowany pub w miescie 11tyś absolutnie nie.
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 13:39   #10
majczusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 435
Dot.: Otworzenie Pubu co o tym myślicie w moim przypadku ?

Raz myślę, że to zbyt mało liczne miasto, aby otworzyć 3 pub w mieście. A dwa czym ten bar wyróżniał by się od innych, wystrój to za mało? Musisz mieć coś co zachęci gości, dlaczego mieli by przyjść do ciebie, a nie do pubu obok, trzeba mieć ten wyróżniacz. Pomyśl może o jakieś innej inwestycji, jakiej nie ma jeszcze w twoim mieście.
majczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 16:22   #11
Panna Mia
Rozeznanie
 
Avatar Panna Mia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 645
Dot.: Otworzenie Pubu co o tym myślicie w moim przypadku ?

masz jakieś doświadczenie w tej branży? bo bez tego będzie Ci cięzko wszystko do kupy pozbierać i nie wyłozyć się z szacunkami
__________________
"Ja mieszkać w Polska i robić kariera
my mieć samochód i bullterriera"
Panna Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-16, 22:17   #12
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: Otworzenie Pubu co o tym myślicie w moim przypadku ?

jeżeli robisz to dla funu i masz $$$ to powodzenia jeżeli chcesz zarobic to polecam otworzyć ugivanchyego, albo joker z automatami...
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.