Dlaczego ważę więcej?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-01, 16:30   #1
eluniam84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7

Dlaczego ważę więcej??


Mam pytanie do kogoś kto się na tym zna...mam problem zaczęłam chodzić na siłownie jakieś 3 tygodnie temu z zamiarem zrzucenia kilku zbędnych kilogramów przed zbliżającym się latem a tu zamiast tracić na wadze ja tyje..od tamtej pory przybrałam 2,5 kilo czy ktoś wie dlaczego tak sie dzieje?? Dodam ze w swoim stylu żywienia nic nie zmieniłam i że chodzę na siłownie jakies 4-5 razy w tygodniu po 2-2,5 godzinki...proszę o pomoc i rady może co powinnam zrobić, jak ćwiczyć co jeść aby tak się nie działo
eluniam84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 17:44   #2
ma_linka
Zadomowienie
 
Avatar ma_linka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 007
Dot.: Dlaczego ważę więcej??

Ostatnio słyszałam w tv, że mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa. Więc zapewne rozbudowały Ci się mięśnie
__________________


ma_linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 17:49   #3
eluniam84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: Dlaczego ważę więcej??

Hmmm tez to slyszalam ale czy w takim razie powinnam przestac cwiczyc czy co robic?? POMOCY prosze..bo zwariowałam sama nie wiem co myśleć sczególnie że na siłowni ćwicze głownie aerobowo tzn.1,5 godziny aerobow i reszta czyli jakies 0,5-1 godziny siłowo i to na niskich obciążeniach bo tak sie podobno powinno aby spalić taknkę tłuszczową..Czy ma ktoś może jakiś pomysł?? Lub miał podobny problem??
eluniam84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 18:02   #4
Gumisio88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdynia :)
Wiadomości: 33
GG do Gumisio88
Dot.: Dlaczego ważę więcej??

Problemem jest właśnie odżywianie. Sam trening nie wystarczy. Nadmiar węglowodanów w Twojej diecie sprawia że tyjesz na wadze. Prawdopodobnie spalasz tłuszcz, ale zyskujesz sporo mieśni z powodu dodatniego bilansu energetycznego i dużej ilości węglowodanów. Powinnaś zmienić diete - tzn. cukry proste zamienić na złożone, tłuszcze nasycone na nienasycone, jeść 4-5 posiłków dziennie i odrzucić wszelkie fast foody, przetworzone produkty, frytki, chipsy jasne pieczywo i ograniczyć słodycze do minimum. Poza tym jeść dużo białka i warzyw Białko też po treningu.
Wtedy waga powinna spadać Aaa i na siłowni ćwicz też pod koniec aeroby 30-40 min intensywnie.
__________________
A ja - Student geografii

Warjat

Karolinko
Kocham Cię
Gumisio88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 18:15   #5
eluniam84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: Dlaczego ważę więcej??

Tak właśnie robię pod koniec treningu 30 minut aerobow fastfoodow nie jem w ogole, po treningu pije kefir 0% tłuszczu, słodyczy staram sie nie jeść... a nie rozumiem dlaczego skoro zawsze się tak odżywiałam od kiedy zaczęłam ćwiczyć przybrałam na wadze??
eluniam84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 19:09   #6
Gumisio88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdynia :)
Wiadomości: 33
GG do Gumisio88
Dot.: Dlaczego ważę więcej??

Dlatego że rosną Ci mieśnie, to rośnie waga. Mieśnie są cięższe od tłuszczu. Ogranicz węglowodany (głównie proste) - czyli ciastka, ciasta, biały chleb, makaron, biały ryż, ziemniaki, kluski, pyzy i owoce, nie jedz ich wieczorem, a za to jedz wiecej złożonych - ciemne pieczywo, brązowy ryż, kasza gryczana, płatki owsiane, warzywa i jedz sporo białka - chude mieso, ryby, chudy nabiał. Wtedy schudniesz na wadze, bo przestaniesz nabierać tak mocno mieśni.
Po treningu kefir to nie jest dobry pomysł, lepiej twaróg chudy
__________________
A ja - Student geografii

Warjat

Karolinko
Kocham Cię
Gumisio88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 19:31   #7
eluniam84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: Dlaczego ważę więcej??

Ok tak też zrobię w takim razieDziękuję za pomoc
eluniam84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-01, 21:26   #8
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: Dlaczego ważę więcej??

zamiast wagi kontroluj wymiary bo sa lepszym wskaznikiem niz waga
niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 21:38   #9
AneczkaBee
Raczkowanie
 
Avatar AneczkaBee
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 274
Dot.: Dlaczego ważę więcej??

Gumisio88 bardzo mądrze radzi : ) i jak cwiczysz na maszynach roznych, to rob male przerwy miedzy seriami, np 40 sekund i kolejna seria : ) Bardzo wyczerpujace ale szybciej spala sie tluszczyk (tzw trening na RZEŹBĘ : D )
I moge Cie zapewnic ze na pewno poprawil sie Twoj wyglad po tych 3 tygodniach cwiczen i nie widac zebys przytyla : )
AneczkaBee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 08:55   #10
josephine26
Raczkowanie
 
Avatar josephine26
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 73
Dot.: Dlaczego ważę więcej??

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
zamiast wagi kontroluj wymiary bo sa lepszym wskaznikiem niz waga
Dokładnie to samo chciałam powiedzieć.

Ja wywaliłam moja wagę i teraz patrzę jedynie na to ile mi centymetrów przybyło lub ubyło
__________________

No Excuses
,
Only Success
josephine26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 09:14   #11
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Dlaczego ważę więcej??

eluniam . troche dziwny masz sposób ćwiczenia. 1,5 godz aeroby , potem trening siłowy a potem jeszcze ok 30 min aeroby mozna wiedzieciec co ty chcesz tym osiagnac ? wiecej nie znaczy lepiej.
rozdziel to wszystko w jeden dzien trening siłowy- mam nadzieje ze jakis plan masz , bo machanie o tak to szkoda czasu . dołóż cięzar im wiecej miesni tym szybszy metabolizm i latwiej bedzie ci schudnac (jak mozesz to podaj swoj trening siłowy ) a nastepnie mozesz wykonac np 20-30 min aeroby
w inny dzien wykonujesz aeroby np. 60 min.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-02, 09:22   #12
adzipersik
Raczkowanie
 
Avatar adzipersik
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 399
Dot.: Dlaczego ważę więcej??

He he! Miałam takie same dylematy, kiedy zaczęłam pracować nad swoją figurką! Wściekałam się strasznie, bo zamiast robić mi się luźniej w ciuszkach to wręcz przeciwnie - robiło mi się coraz ciaśniej i ze dwa kilogramy mi przybyło! I byłam tym faktem troszkę zdziwiona! Ćwiczyłam jednak nadal i po dłuższym czasie coś dopiero się ruszyło - ciała zaczęło ubywać. Grunt to wytrwałość. A jeszcze dodam, że nawyków żywieniowych nie zmieniłam i diety żadnej nie stosuję! Gdybym inaczej się odżywiała to napewno szybciej bym osiągnęła zamierzony cel! Powodzenia!
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
Wacław Buryła
adzipersik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 09:55   #13
eluniam84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: Dlaczego ważę więcej??

Hehehe pewnie mnie wysmiejesz anniaa ale właśnie nie mam żadnego treningu rozpisanego bo nie mialam skad go wziac cwicze tak bo wyczytalam ze aeroby spalaja tkanke tluszczowa..wiec moze jezeli sie na tym znasz pomoglabys mi ulozyc jakis sensowny trening bo ja nie mam zielonego pojecia na ten temat
eluniam84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 10:02   #14
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Dlaczego ważę więcej??

eluniam tak myślam. poczytaj jeszcze o diecie oraz o posiłkach okołtreningowych. bo najwieksze znaczenie podczas redukcji/masy ma dieta.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 10:14   #15
eluniam84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: Dlaczego ważę więcej??

Bardzo Ci dziekuje za pomoca masz moze jakies artykuly na ten temat ktore moglabys mi podeslac??
eluniam84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 10:21   #16
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Dlaczego ważę więcej??

wejdz na podforum dietetyka i poczytaj podwieszone przez redakcje artykuły.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 15:18   #17
emancyra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 32
Dot.: Dlaczego ważę więcej??

Gumisio88 dobrze mowi. Sama poczatkowo jak cwiczylam popelnialam bledy jak Ty, eluniam84. Pokieruj sie jego wskazowkami , bedzie Ci waga spadac Ja sama na kolacje staralam sie jesc duzo bialek. Tunczyk, serek wiejski, jogurt naturalny
emancyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 19:50   #18
grzebyczek17
Raczkowanie
 
Avatar grzebyczek17
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 169
Dot.: Dlaczego ważę więcej??

no właśnie, rozbudowały się mięśnie, ale przeciez wagi nie masz wypisanej na plecach :P nie ważne ile ważysz ważne zeby ładnie wyglądać bo mozesz wazyc 40 kg przy 160 czy 170 a wyglądać ochydnie.... np zwisające ciało z brzucha :P fuj...
__________________
Razem od : 22,10,2011
Zaręczyny: 16,02,2014
Ślubujemy: 11,06,2016

To, czego nie ogarniamy umysłem, trzeba czasem objąć ramieniem.



praca, praca, praca....
grzebyczek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.