Problem z powieką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-14, 09:06   #1
binia323
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 18

Problem z powieką


moja corka jezdzila wczoraj z kolega na bmx'ie czy jak to sie nazywa no i spadla. ma zadrapane na/nad powieką nad brwia i pod okiem. ale co gorsze ma spuchnieta powieke i jej tak oko oklapuje. nie wiem co zrobic. pomocy
binia323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 11:37   #2
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Problem z powieką

Cytat:
Napisane przez binia323 Pokaż wiadomość
moja corka jezdzila wczoraj z kolega na bmx'ie czy jak to sie nazywa no i spadla. ma zadrapane na/nad powieką nad brwia i pod okiem. ale co gorsze ma spuchnieta powieke i jej tak oko oklapuje. nie wiem co zrobic. pomocy
Jak to co? Iść do lekarza.
Jak to oklapuje?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 12:25   #3
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Problem z powieką

Możliwe, że uszkodziła sobie nerw w okolicach łuku brwiowego i niestety z tego co wiem to mała operacyjka i szycie.. jak najszybciej do lekarza
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 19:57   #4
binia323
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 18
Dot.: Problem z powieką

Moje dzieci cały czas przynoszą różnego typu skaleczenia. Po prostu kazałam jej zaparzyć torebeczkę rumianku i po wystygnięciu położyć na powiekę i lekko przyciskać. Leżała tak bo przyszła do niej koleżanka i rozmawiały i maczała tę torebkę w naparze co jakieś 10minut. Obrzęk jest o wiele mniejszy i oczko wygląda już całkiem dobrze. Co oprócz przykładania lodu i rumianku polecicie? Jeśli nie przejdzie w poniedziałek pójdzie do lekarza rodzinnego.
binia323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 23:17   #5
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Problem z powieką

Cytat:
Napisane przez binia323 Pokaż wiadomość
Moje dzieci cały czas przynoszą różnego typu skaleczenia. Po prostu kazałam jej zaparzyć torebeczkę rumianku i po wystygnięciu położyć na powiekę i lekko przyciskać. Leżała tak bo przyszła do niej koleżanka i rozmawiały i maczała tę torebkę w naparze co jakieś 10minut. Obrzęk jest o wiele mniejszy i oczko wygląda już całkiem dobrze. Co oprócz przykładania lodu i rumianku polecicie? Jeśli nie przejdzie w poniedziałek pójdzie do lekarza rodzinnego.
Po pierwsze nie przykładaj rumianku. Ja rok temu miałam zapalenie rogówki, na początku nie wiedziałam co się dzieje, więc robiłam sobie takie okładziki z herbaty i rumianku i potem codziennie latałam do szpitala 2 tygodnie nie mogąc otworzyć oka, żeby nie syczeć z bólu, do tego pielęgniarka powiedziała mi, że nie powinno się w ogóle zbliżać rumianku do oczu bo jak się dostanie do środka to mogą być problemy.. i u mnie były bo prócz zapalenia rogówki doprawiłam się jeszcze szczypania, okropnego bólu, nikomu takiego nie życzę radzę Ci od razu iść do lekarza z nią, nigdy nie wiadomo co może się stać ...
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 10:55   #6
binia323
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 18
Dot.: Problem z powieką

Chyba napisałam, że widać widoczną poprawę. Po prostu wygląda jakby jej ktoś oko podbił i się goi..
binia323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:38.