IDEAfinance... praca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-09, 21:20   #1
Parkour_Girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 88

IDEAfinance... praca


Witam,
mam pewien dylemat, który jak najszybciej musze rozwiązać i wierzę, ze uzyskałabym od was pewną pomoc. jeszcze dzis...
Czy ktoś z was współpracował z firmą IDEAfinance .s.a ?? byłam na rozmowie kwalifikacyjnej i cała ta sprawa wydała mi się trochę dziwna, ma być to praca na stanowisku doradcy klienta...
Zostałam zaproszona na szkolenie.
* Niepokoi mnie fakt, że mimo zadawanych pytań na rozmowie rekrutacyjnej, miałam wrazenie, ze ludzie mają z góry zamierzone, ze rozpocznę wspołpracę z ich firmą...
* Ponadto, wypłata jest co kwartał, nie co miesiąc... mozna się jedynie starać o zaliczkę po podpisaniu z odpowiednią liczbą klientów umowy...
* Na rozmowie to głownie pracodawca prezentował w jak najlepszy sposób firmę, a nie ja siebie...
* I również zaintrygował mnie sposób w jaki pracodawca mówil o poczatkach na stanowisku doradcy w IdeaFinance. Dowiedziałam się, ze kazdy tą prace odradza, jednak zostałam również zapewniona, że nie warto przejmować się opiniami innych i robić to co nam się podoba...

Bardzo prosiłabym o pomoc, czy ktoś wie coś wiecej na temat tej firmy?? Może poprzez własne doswiadczenie lub poprzez znajomych.... bardzo proszę o szybką odpowiedz... Pozdrawiam
Parkour_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 21:29   #2
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: IDEAfinance... praca

"Chodzisz po ludziach" i podpisujesz umowy ubezieczenia, III i II filar itp. i masz od tego prowizję. Jak będą chcieli abyś płąciłą za szkolenie to uciekaj, jak nie, mozna spróbować. Powodzenie zalezy jakie masz gadane...
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 16:56   #3
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: IDEAfinance... praca

Pamiętam jak była reklama dotycząca właśnie Idea Finanse w TV...
gdy pojawiła się oferta pracy mówie - a spróbuje będę miała stabilną prace, własne biurko .. (bo tak reklamowali w TV XDDDD)

Nie wiem w jakim mieście u siebie startujesz ale ja byłam lekko zszokowana całym procesem rekrutacji. Zacznę może od początku.

Zadzwonił do mnie 'lekko nie rozgarnięty' gość i zaprosił na spotkanie informacyjne.
Na e-maila przyszło powiadomienie gdzie i, że 'strój wizytowy mile widziany' odwaliłam się jak na święto lasu.

I co to było za spotkanie ? ogólna informacja na temat 'ubezpieczeń' i polis.
Potem zainteresowani mogą się wpisać na 'liste' - no to się wpisałam.

Nastepnego dnia, że rozmowa. Rozmowa kwalifikacyjna była śmiechem na sali w wynajetej sali w kawiarni - podszedł do mnie ten sam gość co do mnie dzwonił z kartką pytań ponumerowanych od 1 do 50. Myślałam, że się poleje w majty ze śmiechu. Gościu się stresował bardziej ode mnie ..

Poodpowiadałam na te jego ułożone pytania i dostałam cynk, że szkolenie dnia następnego.

Tekst o 'wizytowym ubraniu' od razu wywaliłam ze świadomości przyszłam normalnie ubrana. (Reszta odstroiła się znowu)..

Gościu z laską przyjechali z Sieradza chyba ..

Na spotkaniu organizacyjnym mówione było, że będziemy chodzić na umówione spotkania z klientami (więc automatycznie zrozumiałam, że nie będę musiała się wpieprzać komuś do domu)...
Pierwszego dnia szkolenia Pani powiedziała, że mamy 'zrobić' listę 100 osób do których moglibyśmy pójść wraz z NUMERAMI KOMÓRKOWYMI. (i wtedy już wiedziałam, że nie pójde na kolejny dzień szkoleń). Dodatkowo mówie jej, że nie jestem w stanie załatwić nawet 1/4 bo aby mieć jakikolwiek fundusz emerytalny trzeba mieć umowę o pracy a niech mi znajdzie osobę która ma umowę o pracę w wieku 20 lat - a ta, że mam po sąsiadach latać ..

Bez urazy ale jak będę miała lat 50 i do mnie by przyszła taka 19 latka gadać o ubezpieczeniach to bym w życiu nie uwierzyła w jej słowa bo nie wzbudzałaby respektu ..

Szkolenie oczywiście polegało na oglądaniu z rzutnika informacji na temat firmie..
Oczywiście Pani mówiła ile to można zarobić jakie są prowizje ... i tak dalej i tak dale j .. a potem opowiedziała jaki jest program, że masz pod soba ileś osób i one jakby pracują również na Twój '%'. Na sali było chyba z 25 osób i co za debilizm wtedy laska powiedziała, że 'Wy będziecie należeć do grupy XXXX' czyli do tego gościa który prowadził rozmowe ze mną kwalifikacyjną .. Totalnie był nierozgarnięty i wyczułam, że znajoma chce wkręcić znajomego do interesu ale żeby inni na Niego robili..

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

aha - no i oczwyście jak masz w domu 10 osób którym możesz przepisać z innego funduszu emerytalnego - to weź sobie aby rodzine poprzepisuj i daj sobie spokój.

Z resztą wątpie czy rodzina będzie chciała się przepisywać bo dla starszych ludzi fundusz emerytalny to PZU i nie ma innego na świecie.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 17:36   #4
Parkour_Girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 88
Dot.: IDEAfinance... praca

Aha, czyli... nieźle
ja też darowałam sobię ta firmę, co prawda potrzebuje pracy ale... nie chcę sie wiązać z czymś takim...
moze nawet jeśli bym spróbowała, to i tak moja kariera w błyskawicznym tempie by sie zakonczyła...
dziękuję wam za odpowiedź
Parkour_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 16:57   #5
paulisia156
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: IDEAfinance... praca

czy ta laska miałą dłuższe blond włosy i nazywałą się Karolina?
paulisia156 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.