Praca magisterska - pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-06, 10:47   #1
neta88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2

Praca magisterska - pomoc


Hej. Mam pewien problem z moją pracą magisterską. Wiem o czym mam pisać ale jeszcze nie mam konkretnie sformułowanego tematu. Praca będzie typowo historyczna a dokładnie będzie obejmowała Etnografię (życie codzienne, religię, gospodarkę, władzę) STAROŻYTNEGO EGIPTU.
I tu mam problem ponieważ nie chcę mieć rozdziału poświęconego historii Egiptu a z drugiej strony bez jej zarysu się nie obędzie.
Więc mam takie pytanie: Czy mogę po krótce opisać tą historię we wstępie czy mam kombinować coś innego??

Od razu mówię że mój promotor nie jest super pomocny w tych sprawach i z deka nas olewa.
Więc jak możecie to pomóżcie.
neta88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 10:56   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Praca magisterska - pomoc

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 12:14   #3
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Praca magisterska - pomoc

Napisz rozdział "Historia Egiptu - zarys" albo "Tło historyczne" i po problemie.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 14:30   #4
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Praca magisterska - pomoc

chyba musisz napisać jakiego okresu historycznego dot ta praca i przy okazji krótko możesz opisać historię - wg mnie we wstępie i potem jako osobny rozdział lub podrozdział
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 19:42   #5
Pani_Pusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Pani_Pusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 016
Dot.: Praca magisterska - pomoc

Cytat:
Napisane przez neta88 Pokaż wiadomość
Hej. Mam pewien problem z moją pracą magisterską. Wiem o czym mam pisać ale jeszcze nie mam konkretnie sformułowanego tematu. Praca będzie typowo historyczna a dokładnie będzie obejmowała Etnografię (życie codzienne, religię, gospodarkę, władzę) STAROŻYTNEGO EGIPTU.
I tu mam problem ponieważ nie chcę mieć rozdziału poświęconego historii Egiptu a z drugiej strony bez jej zarysu się nie obędzie.
Więc mam takie pytanie: Czy mogę po krótce opisać tą historię we wstępie czy mam kombinować coś innego??

Od razu mówię że mój promotor nie jest super pomocny w tych sprawach i z deka nas olewa.
Więc jak możecie to pomóżcie.
po pierwsze z jakich zrodel chcesz korzystac? po drugie co konkretnie z tego zycia codziennego, religii, gospodarki, wladzy ma byc? bo ksiazek o tej tematyce juz powstalych jest pelno
__________________
Perełki cruelty - free - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=478181

Wygoogluj sobie "animal testing" - od razu przestawisz się na kupowanie towarów nie testowanych
Pani_Pusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 21:23   #6
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Praca magisterska - pomoc

spory zakres tematyczny wybrałaś. Ja sto lat temu ( w zeszłym wieku czyli )pisałam o religii w Kartaginie, o historii pokrótce tylko we wstępie liznęła. Reszta rozdziałów dotyczyła tematu pracy-rodziały typu -głowne bóstwa,kaplani ... takie tam
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 08:49   #7
Anchelina
Raczkowanie
 
Avatar Anchelina
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 40
Dot.: Praca magisterska - pomoc

Pytanie o czym dokladnie chcesz pisac? Bo jesli o zyciu codziennym starozytnego Egiptu, to tak czy inaczej jest to juz praca z historii, ktorej w tym wypadku nie unikniesz... ;p Ale jesli chodzi ci o unikniecie historii w sensie wydarzeń w karju po kolei jakie mialy miejsce, to napisz pracę na temat w stulu "Życie codzienne starozytnego Egiptu" i wtedy robisz rozdzialy mniej wicej tak:
1. Zarys historii starozytnego Egiptu
2. Życie codzienne starozytnego Egiptu
2.1. Religia i obrzedy
2.2. Gospodarka starozytnego Egiptu
2.3. Wladza i hierarchia (cos w tym stylu)
3. Wspólczesny Egipt i pamiatki przeszłości

I teraz w pierwszym rozdziale opisujesz zarys historii, w drugim masz najwazniejsze informacje, ktore szeroko opisujesz w podrozdzialach- to jest wlasnie twoja głowna częsć pracy, a trzecie rozdzial może miec nawet 3 strony i jest wyłacznie ciekawostką- moze dotyczyc co ze starego Egiptu zostalo do czasow wspolczesnych- np, jakies zwyczaje, religia itp....
Anchelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.