Przebarwienia, blizny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-20, 10:24   #1
tomke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 7

Przebarwienia, blizny?


Witam
Mam 16 lat i zmagam się z trądzikiem jakoś od końca 2 klasy gimnazjum, ponad rok. Mam cere tłustą, przynajmniej tak mi się wydaję. Zwykle po całym dniu świeci mi się czoło i policzki. Moje czoło jest czyściutkie. Nie ma zadnych śladów trądziku. No moze raz na jakiś czas coś wyskoczy między brwiami, ale jest to małe i szybko znika. Główny problem to policzki i broda. Właściwie nie mam pryszczy. Czasami coś wyskoczy i tyle, natomiast mam dużo, czerwonych plamek. Nie wiem czy to są blizny, przebarwienia czy coś jeszcze innego? Nie wiem, naprawdę nie wiem jak sobie z tym poradzić.. Stosowałem kilka maści na przebarwienia, ale nie pomogło za bardzo. Czasami nakładam na twarz miód lub miód z cytryną, ale też nie ma na razie efektów. Macie moze jakies pomysły jak sobie z tym poradzić? Kurcze, nie mam jakiegos strasznego trądziku.. Czasem cos wyskoczy, tylko te przebarwienia, blizny?
tomke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 10:47   #2
Blobby
Raczkowanie
 
Avatar Blobby
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Vancouver
Wiadomości: 385
Dot.: Przebarwienia, blizny?

Może nie jestem ekspertem od dermatologii oraz kosmetologii,ale swoje z bliznami w życiu przeszłam.Doradzę ci jak tylko mogę i co osobiście testowałam na sobie.
Przede wszystkim regularne złuszczanie i tu bym ci doradziła pewniaka jeśli chodzi o peeling,a mianowicie peeling błotny z kwasami owocowymi aha 50% z Bingospa (można znaleźć bez problemu na allegro) ja tak właśnie nabyłam.
Złuszczaj z umiarem i nie codziennie gdyż może ci zbyt intensywnie schodzić skóra (szczególnie jeśli nie miałaś do czynienia z żadną postacią kwasów,a pewnie nie miałaś)
Co dalej? Nie musisz mieć koniecznie cery tłustej,tylko mieszaną z problematyczną strefą T.Nawilżanie buzi,najlepiej kremem z mocznikiem-jeśli kiedykolwiek cię zapcha to odstaw,może być tak,że po kremie z mocznikiem wyskoczą ci jakieś małe niespodzianki,tym się nie przejmuj,ja tak miałam na początku,szybko to zeszło i skóra się uspokoiła-krem z mocznikiem znajdziesz w praktycznie każdej aptece np. Cerkoderm.

Nakładaj go sobie na noc,pozostawia taką piaskową warstwę na skórze,ale nie jest to nieprzyjemne.

Możesz poczytać sobie opinie na jego temat tu na wizażu.
Kilka razy dziennie smaruj buzię takim żelem Dermabliz się nazywa,jest dosyć przyjemny w użyciu,stosuj minimum 3 tygodnie dla jakichś zauważalnych efektów no i oczywiście pisz jak idzie ci walka
Blobby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:01   #3
Mantisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 267
Dot.: Przebarwienia, blizny?

Blobby jak mozesz 16latkowi radzic kwasy 50% ?!?!?!?! Przeciez moze zrobic krzywde skorze na cale zycie!!

Jak sam autor pisze nie jest pewien czy to blizny. czy przebarwienia... leczy tradzik.... Tomke przede wszystkim udaj sie do dermatologa.. najlepiej tego samego u ktorego leczysz tradzik bo on najlepiej oceni czym sa te czerwone plamki.

Generalnie czerwone plamki moga byc banalnym przebarwieneim ktore powstaje po syfku, to jest naturalny proces ze takie plamki powstaja... po czym znikaja w ciagu ok 4 tygodni (w takim cyklu odnawia sie skora). A ze piszesz ze co i rusz ci wystakuje cos to i ciagle masz te plamki....

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Cytryna na pewno ci pomoze ale musisz sokiem przemywac buzie codziennie, od czasu do czasu zaden efekt. Ja sok z cytryny stosuje codziennie i takie przebarwienia po syfkach duzo szybciej sie goja.

wrzucam ciekawy link

http://www.lepszylek.pl/czytelnia/ar...ia-po-tradziku
__________________
nie poznaje wizazu
Mantisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 21:34   #4
tomke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 7
Dot.: Przebarwienia, blizny?

Dziękuje za porady, mam pytanie: kiedy przemywać twarz tym sokiem z cytryny? Rano, wieczorem? I czy mieszanie soku z miodem może dać lepsze efekty? Lub sam miód..

Edit: Aha, jeszcze jedno, czy mozecie polecić mi coś na te przebarwienia? Krem, maść, itp. Szukam na necie, ale porada nigdy nie zaszkodzi

Edit2: Może Acne Derm? I strasznie zaciekawił mnie Acnezine..
Pozdrawiam

Edytowane przez tomke
Czas edycji: 2012-08-20 o 22:00
tomke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.