Naturalny kolor po pasemkach - czym? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-20, 11:51   #1
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Question

Naturalny kolor po pasemkach - czym?


Hej!
Przejrzałam już mnóstwo wątków w archiwum, ale niestety nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Mój naturalny kolor to ciemny brąz, w zależności od światła ma złote bądź rude refleksy, a czasami jest, niestety, lekko szarawy.
Rok temu zrobiłam sobie rozjaśniaczem Delii taki "pasemko-balejaż" tzn. częś kosmyków rozjaśniłam mocnej, część słabiej, a część wogóle. Rozjaśnione pasemka przybrały rudawy odcień. Ten sam zabieg powtórzyłam pół roku temu.
Od pół roku nic nie robię, więc mam pięciocentymetrowe odrosty (miejscami mniej, miejscami bardziej widoczne). W zalezności od oświetlania włosy mam brązowo-rude z rudymi i jasno rudymi pasemkami, bądź brązowe z ciemno-blond i blond pasemkami. Ten stan uwieczniłam na zdjęciach poniżej (w rzeczywistości jednak włosy są mniej rude).
Odrosty mnie bardzo irytują, a nie uśmiecha mi się "dorabianie" pasemek co 2 miesiące, gdyż włosy mam już lekko zniszczone (szczególnie w rozjaśnionych miejscach) i nie chcę pogorszyć ich stanu.
Zależy mi na uzyskaniu koloru podobnego do tego na ostatnim zdjęciu, tym samym co mam na avatarku (jest ono sprzed ponad roku, a ponadto oświetlenie "przyciemniło" mi włosy), takiego ciemnego, brązowo rudego (wg. mnie jestem jesienią, więc sądzę, że będzie mi w nim dobrze), zbliżonego do naturalnego, abym nie musiała przejmować się odrostami.
Nie wiem jednak jakiego produktu do koloryzacji mam użyć. W innych wątkach polecane były zarówno farby, jak i szampony koloryzujące.
Jeśli chodzi o farby, to zależy mi na jakiejś równomiernie i trwale kryjącej (żeby nie było różnicy między włosami naturalnymi i rozjaśnionymi oraz żeby farba nałożanoa na rozjaśnione włosy nie wypłukiwała się). Myślałam o L'Oreal Excellence Creme, ale nie jestem pewna czy zapewni mi jednolity i trwały kolorek. Nie wiem również jaki odcień miałabym wybrać, bo podobno zawsze wychodzi ciemniejsza (a nie chcę skończyć z czarnymi włosami)... może średni brąz?... A może jakaś inna farba?
A co do szamponów (myślałam o Casting L'Oreal) to nie wiem, czy są dla mnie wyjściem, gdyż myję włosy codziennie ze względu na ich przetłuszczanie, a nie będę koloryzować włosów co 2 tygodnie. Ponadto szampony nie przykrywają dobrze siwych włosów, więco obawiam się, że jaśniejsze pasemka będą nadal widoczne.
Bardzo więc bym prosiła o pomoc w dobraniu odpowiedniego produktu w odpowiednim kolorze, który by pomógł uzyskać jednolity i nie wypłukujący się, brązoworudawy kolorek...
I przepraszam, że się tak rozpisałam, ale chciałam dobrze objaśnić mój problem...
Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki.
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 17:59   #2
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Dot.: Naturalny kolor po pasemkach - czym?

Up up up!!! Strasznie się rozpisałam, więc napiszę w skrócie -> co mam nałożyć (farbę, szampon?) na brązowe włosy z rudawoblond pasemkami, aby uzyskać jednolity i trwały brąz?
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 20:53   #3
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Naturalny kolor po pasemkach - czym?

Radziłabym farbę. Zdecydowanie
I na dodatek lepiej zainwestować wizytę u fryzjera bo maluje profesjonalnymi farbami, które nie zmywają się tak szybko jak zwykłe ze sklepu.
Dla przykładu: ja malowałam farbą Matrix socolor.beauty i farba prawie wogóle się nie zmywa.
A szczerze mówiąc, tych pasemek bym nie zamalowywała, bo ładnie to wygląda
Edit: Wydaje mi się, że przemawia w tobie potrzeba zmiany Ale naprawde wydaje mi się, że ładniej wyglądasz w jaśniejszych włoskach
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926

Edytowane przez klaudynka4
Czas edycji: 2006-08-20 o 22:06
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 21:25   #4
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Naturalny kolor po pasemkach - czym?

Szczerze bardziej podobasz mi sie w tej nieco jasniejszej wersji, ale jesli chcesz wrócic do naturalnego lepiej farbą niż szamponem ( masz rację co do częstotliwości). Jeśli szukasz drogeryjnej farby , kazda z nas ma inne włosy i tak naprawde rada radą ale pamiętaj o indywidualnych preferencjach włosów- poszukaj jednak na KWC ( znajdziesz tam opinie o konkretnych farbach ).Od siebie także polecam farby profesjonalne uzywane przez fryzjerów.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 17:00   #5
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Dot.: Naturalny kolor po pasemkach - czym?

Owszem, odczuwam potrzebę zmiany... Nie chce mi się zabardzo "dorabiać" jasnych pasemek na odrostach, a ponadto rozjaśnione włosy zrobiły się okropnie sianowate.
Do fryzjera się raczej nie wybiorę, ze względów oszczędnościowych i z obawy przed jego (jej) nadmierną kreatywnością, gdyż niestety nie mam w pobliżu żadnego pewnego i sprawdzonego salonu. Choć muszę jeszcze to przemyśleć.
Trochę tez obawiam się, że farba szybko mi zejdzie z rozjaśnionych i podniszczonych włosów... Ogólnie mam dylemat.
Bardzo dziękuję za porady i zabieram się do rozważania.
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 17:33   #6
Prozerpina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4
Dot.: Naturalny kolor po pasemkach - czym?

Masz naturalnie ciemne włosy, proponuję Safirę kolor kaszmirowy brąz lub drzewo hebanowe. Ja może nie miałam pasemek, ale przez pół roku farbowałam włosy inensywną czerwienią z dodatkowymi pigmentami, kolor nie do zdarcia! Przefarbowałam na drzewo hebanowe i pokryło, nie wyszedł mi zupełnie taki sam kolor bo miał poświatę fioletową, ale patrząć na kolor Twoich pasemek dla tej farby nie będzie to problem potrzymaj ją 20-30 minut i po problemie...
Prozerpina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 17:43   #7
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Naturalny kolor po pasemkach - czym?

"Sianowate" włosy po rozjaśnianiu można "naprawić". Ja ułożyłam sobie coś w rodzaju kuracji i moje bardzo zniszczone zabiegami fryzjerskimi włosy (dwukrotne rozjaśnianie, kilkukrotne przyciemnianie, dekoloryzacja, przez jakiś czas codzienne suszenie i prostowanie) są w świetnym stanie
Ja robię tak: codziennie używam szamponu i odżywki regenerującej dla włosów zniszczonych (proponuję Absolut Repair L'oreala, podobno świetne, cena dość wysoka w końcu to kosmetyki profesjonalne, ale podobno są wydaje i patrząc na oceny na KWC aż chce mi się je kupić.), ponadto ok. 2 razy w tygodniu stosuję maseczkę WAX, do tego jakieś 2 razy w tygodniu wcieram we włosy regenerujący jedwab i często spryskuję mgiełką regenerującą Radical.
Owszem, trzeba w to włożyć trochę pieniędzy, ale efekt jest naprawdę zaskakujący, przynajmniej w moim przypadku Ostatnio mam ochotę dołożyć do tego jeszcze jakiś suplement, np. Skrzypovitę? Podobno jest dobra.
Aha i żadnego prostowania i suszenia (najwyżej raz na 2 tyg) .
A moim zdaniem pasowałyby Ci delikatny świetlisty balejaż zwany potocznie "słonecznymi refleksami".
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.