Blizny na twarzy po roaccutane. Jakim sposobem się ich pozbyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-07, 17:42   #1
Isaak
Przyczajenie
 
Avatar Isaak
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21

Roaccutane, blizny, dermatolog Kraków. Pomocy!


Witam serdecznie.
Historia moja jest taka: zawsze miałem trądzik potem, w październiku 2006 zacząłem kurację izotretinoiną (izotek, aknenormin, roaccuatane). Kurację z bdb efektem skończyłem w kwietniu 2007. Zgodnie z zaleceniami odczekałem juz swoje i przyszła pora aby sie pozbyc tych okropnych blizn.
I do sedna. Blizny mam głównie na policzkach, są to dosyć głębokie, czerwone plamy i jest ich kilka. Do tego dochodzi kilkanaście mniejszych oraz sporo przebarwień. I na koniec nierówny koloryt twarzy gdy nie jestem opalony - tzn policzki mam nieco czerwone.
Jakoś tak przy okazji pytałem w 2 salonach kosmetycznych i panie recepcjonistki odpowiadały ze wystarczy mi 2 a w drugim salonie 4 zabiegi mikrodermabrazji. Jednak gdy ostatnio zobaczyła mnie kosmetolog z prawdziwego zdarzenia powiedziała że moich blizn nie da się usunąć tak słabymi zabiegami jak mikrodermabrazja czy peeligi kwasami. Powiedziała że konieczny będzie laser.
I tu jest problem. Co teraz. Na usuwanie blizn chciałem przeznaczyć max 1000 zł, ale teraz zaczynam się obawiać że to nie wystarczy. Jakie zabiegi mi polecacie? Czy znacie jakieś miejsce w Krakowie gdzie będe się mógł skonsultować z dobrym dermatologiem oraz wykonać takie zabiegi? Ile one będą kosztować?

Czy ktos może korzystał z usług gabinetu koło Jubilata, w takim przeszklonym, nowoczesnym budynku na ul bodajże retoryka?
Oraz polecono mi pana dr. med. Jacka Markiewicza (mogłem przekręcic nazwisko), ul. Stolarska 11?


Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez Isaak
Czas edycji: 2008-09-09 o 18:22
Isaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 18:07   #2
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Blizny na twarzy po roaccutane. Jakim sposobem się ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez Isaak Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.
Historia moja jest taka: zawsze miałem trądzik potem, w październiku 2006 zacząłem kurację izotretinoiną (izotek, aknenormin, roaccuatane). Kurację z bdb efektem skończyłem w kwietniu 2007. Zgodnie z zaleceniami odczekałem juz swoje i przyszła pora aby sie pozbyc tych okropnych blizn.
I do sedna. Blizny mam głównie na policzkach, są to dosyć głębokie, czerwone plamy i jest ich kilka. Do tego dochodzi kilkanaście mniejszych oraz sporo przebarwień. I na koniec nierówny koloryt twarzy gdy nie jestem opalony - tzn policzki mam nieco czerwone.
Jakoś tak przy okazji pytałem w 2 salonach kosmetycznych i panie recepcjonistki odpowiadały ze wystarczy mi 2 a w drugim salonie 4 zabiegi mikrodermabrazji. Jednak gdy ostatnio zobaczyła mnie kosmetolog z prawdziwego zdarzenia powiedziała że moich blizn nie da się usunąć tak słabymi zabiegami jak mikrodermabrazja czy peeligi kwasami. Powiedziała że konieczny będzie laser.
I tu jest problem. Co teraz. Na usuwanie blizn chciałem przeznaczyć max 1000 zł, ale teraz zaczynam się obawiać że to nie wystarczy. Jakie zabiegi mi polecacie? Czy znacie jakieś miejsce w Krakowie gdzie będe się mógł skonsultować z dobrym dermatologiem oraz wykonać takie zabiegi? Ile one będą kosztować?

Czy ktos może korzystał z usług gabinetu koło Jubilata, w takim przeszklonym, nowoczesnym budynku na ul bodajże retoryka?
Oraz polecono mi pana dr. med. Jacka Markiewicza (mogłem przekręcic nazwisko), ul. Stolarska 11?


Z góry dziękuje za pomoc.

Moze pomoze Ci tez ten dermatolog u ktorego leczyles sie izotekiem? Chetnie poczekam tez na odpowiedz, sam mialem zabiegi kwasami, pomogly ale w jakis 80% chetnie tez poczekam na odpowiedz
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 18:35   #3
Isaak
Przyczajenie
 
Avatar Isaak
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Blizny na twarzy po roaccutane. Jakim sposobem się ich pozbyć?

Problem w tym, że ja nie leczylem sie u dermatologa. Leczył mnie zwykly lekarz rodzinny. No byłem na konsultacjach i dermatologa ale juz nawet nie wiem gdzie ta pani przyjmuje (bo byłem w osrodku na nfz i ona juz tam nie przyjmuje).
Ów lekarz rodzinny nie czuje się kompetentny aby mi doradzić.
Isaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 08:22   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Blizny na twarzy po roaccutane. Jakim sposobem się ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez Isaak Pokaż wiadomość
Problem w tym, że ja nie leczylem sie u dermatologa. Leczył mnie zwykly lekarz rodzinny. No byłem na konsultacjach i dermatologa ale juz nawet nie wiem gdzie ta pani przyjmuje (bo byłem w osrodku na nfz i ona juz tam nie przyjmuje).
Ów lekarz rodzinny nie czuje się kompetentny aby mi doradzić.
Cięzko CI doradzać, bo nawet nie podałeś z jakiego miasta jesteś.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 17:48   #5
Isaak
Przyczajenie
 
Avatar Isaak
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Blizny na twarzy po roaccutane. Jakim sposobem się ich pozbyć?

O przepraszam. Interesowały by mnie takie miasta jak kraków, zakopane lub coś pomiędzy.
Isaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 19:08   #6
Isaak
Przyczajenie
 
Avatar Isaak
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Blizny na twarzy po roaccutane. Jakim sposobem się ich pozbyć?

odpowie ktoś?:-(
Isaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 15:22   #7
lena0102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: Blizny na twarzy po roaccutane. Jakim sposobem się ich pozbyć?

WItam
Miałam a raczej ciągle mam ten sam problem. BRałam Izotek i zostały blizny. Gdyby lek był prawidłowo podany prawdopodobnie nie miałabym aż tylu blizn po zakonczeniu kuracji. Zle ze lekarz który Cię prowadzi jest lek POZ bo przy całym szacunku, moj dermatolog miał braki w wiedzy - okazało sie ze leku dostałam za mało i gdyby nie obecne leczenie mogą pojawić sie nawrty choroby. 125mg na 1 kg to za mało przy 4 stopniu trądzka.
Teraz leczę sie z blizn. Przykro mi ale 1000zł - tak wynika z mojego doświadczenia to za mało. Miłam również głębokie blizny na policzkach i są one ciągle widoczne ( po 1 złuszczaniu i 5 mikrodermabrazjach każdy zabieg 250zł). jezeli zdecydujesz się na złuszczanie pomyśl 2 razy - jeżeli będzie głęboki i skuteczny... będzie równie bardzo bolesny. Ja po swoim zabiegu miałam tak opuchniętą buzię ze ust nie mogłam otworzyc.
Zdeydowanie odradzam kosmetyczki jakiejkolwiek maści, bo one są dla zdrowej skóry, zeby ją polepszyc a nie zeby wyleczyć.
Mimo że jestem kobietą zdecydowanie polecam lekarza dermatologa mężczyznę, działają agresywniej i są bardziej zdecydowani.
MAm nadzieję ze nie nastraszyłam za bardzo. Moj obecny lekarz twierdzi ze najlepiej robić mikrodermabrazje i złuszczanie jeszcze podczas brania leku, bo skóra jest bardziej podatna i łatwiej sie dochodzi do siebie, no i nie masz 2 lat zabiegów( rok brania leku i rok walki z bliznami) tylko wszytko robisz od razu.
No i osatnio doktrore powiedział ze izotek to juz przeszłość, ze jest coś lepszego.
Przede wszytkim.... DERMATOLOG MUSI BYĆ DOBRY, BO ZE ZŁYM..... MOZNA SIE "LECZYĆ" W NIESKOŃCZONOŚĆ!!!!!!!!!
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Lena.
lena0102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-12, 19:54   #8
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Blizny na twarzy po roaccutane. Jakim sposobem się ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez lena0102 Pokaż wiadomość
WItam
Miałam a raczej ciągle mam ten sam problem. BRałam Izotek i zostały blizny. Gdyby lek był prawidłowo podany prawdopodobnie nie miałabym aż tylu blizn po zakonczeniu kuracji. Zle ze lekarz który Cię prowadzi jest lek POZ bo przy całym szacunku, moj dermatolog miał braki w wiedzy - okazało sie ze leku dostałam za mało i gdyby nie obecne leczenie mogą pojawić sie nawrty choroby. 125mg na 1 kg to za mało przy 4 stopniu trądzka.
Teraz leczę sie z blizn. Przykro mi ale 1000zł - tak wynika z mojego doświadczenia to za mało. Miłam również głębokie blizny na policzkach i są one ciągle widoczne ( po 1 złuszczaniu i 5 mikrodermabrazjach każdy zabieg 250zł). jezeli zdecydujesz się na złuszczanie pomyśl 2 razy - jeżeli będzie głęboki i skuteczny... będzie równie bardzo bolesny. Ja po swoim zabiegu miałam tak opuchniętą buzię ze ust nie mogłam otworzyc.
Zdeydowanie odradzam kosmetyczki jakiejkolwiek maści, bo one są dla zdrowej skóry, zeby ją polepszyc a nie zeby wyleczyć.
Mimo że jestem kobietą zdecydowanie polecam lekarza dermatologa mężczyznę, działają agresywniej i są bardziej zdecydowani.
MAm nadzieję ze nie nastraszyłam za bardzo. Moj obecny lekarz twierdzi ze najlepiej robić mikrodermabrazje i złuszczanie jeszcze podczas brania leku, bo skóra jest bardziej podatna i łatwiej sie dochodzi do siebie, no i nie masz 2 lat zabiegów( rok brania leku i rok walki z bliznami) tylko wszytko robisz od razu.
No i osatnio doktrore powiedział ze izotek to juz przeszłość, ze jest coś lepszego.
Przede wszytkim.... DERMATOLOG MUSI BYĆ DOBRY, BO ZE ZŁYM..... MOZNA SIE "LECZYĆ" W NIESKOŃCZONOŚĆ!!!!!!!!!
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Lena.
Nie można robic złuszczania skóry podczas brania Izoteku. Najwidoczniej także Twoj obecny lekarz jest niekompetentny. Piszę, że należy czekać przynajmiej pół roku, a mój lakrz powiedział, że minimum to 2-3 miesiące. Więc jeśli konczysz kuracje Izotekiem np we wrześniu i chcesz mieć wykonane zabiegi to przyn ajmiej tak koniec grudnia - styczeń. Izotek bardzo złuszcza skóre gdyż zatrzymuje wszystkie funckje od ktorych powstaje trądzik,a dodatkowe złuszczanie np kwasami może mieć fatalne skuttki Warto poczytać także o tym na internecie

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 20:30   #9
Isaak
Przyczajenie
 
Avatar Isaak
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Blizny na twarzy po roaccutane. Jakim sposobem się ich pozbyć?

dzieki za odpowiedzi
no wiec tak sobie mysle ze jednak zrezygnuje z lekkich zabiegów jak mikro czy peelingi i zrobie laserem, jednak pytanie czy 3 zabiegi wystarczą? 3 x 500 zł daje 1500 zł i to jest znośna cena jak dla mnie. Wyżej juz chyba odpada.
Isaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 20:39   #10
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Blizny na twarzy po roaccutane. Jakim sposobem się ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez lena0102 Pokaż wiadomość
WItam
Miałam a raczej ciągle mam ten sam problem. BRałam Izotek i zostały blizny. Gdyby lek był prawidłowo podany prawdopodobnie nie miałabym aż tylu blizn po zakonczeniu kuracji. Zle ze lekarz który Cię prowadzi jest lek POZ bo przy całym szacunku, moj dermatolog miał braki w wiedzy - okazało sie ze leku dostałam za mało i gdyby nie obecne leczenie mogą pojawić sie nawrty choroby. 125mg na 1 kg to za mało przy 4 stopniu trądzka.
Teraz leczę sie z blizn. Przykro mi ale 1000zł - tak wynika z mojego doświadczenia to za mało. Miłam również głębokie blizny na policzkach i są one ciągle widoczne ( po 1 złuszczaniu i 5 mikrodermabrazjach każdy zabieg 250zł). jezeli zdecydujesz się na złuszczanie pomyśl 2 razy - jeżeli będzie głęboki i skuteczny... będzie równie bardzo bolesny. Ja po swoim zabiegu miałam tak opuchniętą buzię ze ust nie mogłam otworzyc.
Zdeydowanie odradzam kosmetyczki jakiejkolwiek maści, bo one są dla zdrowej skóry, zeby ją polepszyc a nie zeby wyleczyć.
Mimo że jestem kobietą zdecydowanie polecam lekarza dermatologa mężczyznę, działają agresywniej i są bardziej zdecydowani.
MAm nadzieję ze nie nastraszyłam za bardzo. Moj obecny lekarz twierdzi ze najlepiej robić mikrodermabrazje i złuszczanie jeszcze podczas brania leku, bo skóra jest bardziej podatna i łatwiej sie dochodzi do siebie, no i nie masz 2 lat zabiegów( rok brania leku i rok walki z bliznami) tylko wszytko robisz od razu.
No i osatnio doktrore powiedział ze izotek to juz przeszłość, ze jest coś lepszego.
Przede wszytkim.... DERMATOLOG MUSI BYĆ DOBRY, BO ZE ZŁYM..... MOZNA SIE "LECZYĆ" W NIESKOŃCZONOŚĆ!!!!!!!!!
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Lena.

Sorki, ale ten lekarz to jakiś konował
Nie można w czasie kuracji Izotekiem robić mikro..... grozi to bliznami !!!! skóra jest bardzo wrażliwa, sama wiem, bo w czasie kuracji wycisnełam niewielkiego pryszcza i została mi mega wielka blizna . Nie wyobrazam sobie robienie mikro na tak cieniutkiej i wrażliwej skórze.....
Hmmm.... jestem ciekawa , co jest lepszego od Izoteku?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.