Oliwa smakowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-25, 12:21   #1
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600

Oliwa smakowa


Hejka. Ostatnio udzielam sie na oliwę smakową i zamiast kupić jak człowiek to chciałam zrobić sama. Kupiłam wiec paprykę chilli, oliwę i do dzieła. Wyparzylam butelkę, umylam i osuszyłam wszystko. Zostawiłam na 12h aby na pewno sie doschlo. Aby przyspieszyć proces wyczytałam aby oliwę lekko podgrzać. No i chyba przesadziłam bo jak wyrwałam oliwę do butli to papryka wygladała jakby sie zaczęła smaYc( bąbelki itp). Teraz całość wyglada nieciekawie. Jest bardzo mętna. Niby trzeba odstawić na dwa tygodnie ale nie wiem. Robil ktoś kiedyś i rada posłuży czy to wywalić czy coś?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 10:20   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Oliwa smakowa

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Hejka. Ostatnio udzielam sie na oliwę smakową i zamiast kupić jak człowiek to chciałam zrobić sama. Kupiłam wiec paprykę chilli, oliwę i do dzieła. Wyparzylam butelkę, umylam i osuszyłam wszystko. Zostawiłam na 12h aby na pewno sie doschlo. Aby przyspieszyć proces wyczytałam aby oliwę lekko podgrzać. No i chyba przesadziłam bo jak wyrwałam oliwę do butli to papryka wygladała jakby sie zaczęła smaYc( bąbelki itp). Teraz całość wyglada nieciekawie. Jest bardzo mętna. Niby trzeba odstawić na dwa tygodnie ale nie wiem. Robil ktoś kiedyś i rada posłuży czy to wywalić czy coś?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No jak papryki wyglądają na usmażone, top oliwa tez już straciła swoje właściwości. Oliwy Axtra Vergin się nie podgrzewa powyżej 40 stC bo traci swoje właściwości.

Trujące to to nie jest, pewnie można używać. Ale po coś Ty tak kombinowała?

Ja biorę małą butelkę oliwy (sa takie około 0,3 l), wrzucam tam pół opakowania _suszonych_ papryczek chili i po jakichś 2 tygodniach już jest oliwa smakowa a z czasem nabiera coraz większej mocy.

Po co Ty to przelewałaś, podgrzewałaś to naprawdę nie mam pojęcia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-26 11:20:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:37.