Rowro-wózek dziecięcy - Aktywne Mamusie i przyszłe mamusie co o tym myślicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-24, 07:45   #1
Koppy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Question

Rowro-wózek dziecięcy - Aktywne Mamusie i przyszłe mamusie co o tym myślicie?


Witam wszystkie Wizażanki!

Może napoczątku napisze którko o sobie a właściewie o mojej małej rodzince. Jestem mamą 18-miesięcznego Fabianka i prowadzę z moim mężem aktywny i zdrowy tryb życia- lubimy wycieczki rowerowe i piesze a poruszając się po mniescie staramy się ograniczyć jazdę samochodem.

Gdy byłam w ciąży okazało się że będziemy musieli zrezygnować na jakiś czas z wycieczek rowerowych, ponieważ udało nam się znaleźć fotelika, siodełka rowerowego itp. który umożliwiłby jazdę na rowerze z niemowlakiem, troche nas to zasmuciło..... ale z racji tego że maż jest konstruktorem maszyn... ruszył głową i skonstruował rowero-wózek dziecięcy - wózek dziecięcy w którym gondola, nosidełko oraz spacerówka są zamocowane na stelażu którym jest rower trójkołowy.

I w tym miejscu dochodze do sedna mojego postu

Chciałabym dowiedzeć się co myślą inne mamusie i tatusiowie na na temat naszego rowero-wózka. . Spacerując albo jeżdząc z naszym synkiem spotykamy sie z pozytywnymi opiniami i dużym zaciekawieniem. Jednak aby upewnić się czy idziemy w dobrym kierunku potrzebuje zebrać więcej opini-szczerych i obiektywnych, w końcu rowero-wózek skonstuowaliśmy z myślą o mamach.

ZDANIE KAŻDEJ Z WAS JEST DLA NAS NIEZWYKLE WAŻNE!

Na załączonych zdjęciach jest nasz pierwszy prototyp oraz ja z synkiem. Natomiast na pozostałych obrazach dopracowana konstrukcja rowero-wózeka zmniejszona do wymiarów standardowego wózka.

pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Folie1.jpg (75,1 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Folie2.jpg (61,8 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Fabian 1.jpg (80,2 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF5801.jpg (182,3 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF5808.jpg (229,3 KB, 19 załadowań)
Koppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 08:23   #2
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Rowro-wózek dziecięcy - Aktywne Mamusie i przyszłe mamusie co o tym myślicie?

Cytat:
Napisane przez Koppy Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Wizażanki!

Może napoczątku napisze którko o sobie a właściewie o mojej małej rodzince. Jestem mamą 18-miesięcznego Fabianka i prowadzę z moim mężem aktywny i zdrowy tryb życia- lubimy wycieczki rowerowe i piesze a poruszając się po mniescie staramy się ograniczyć jazdę samochodem.

Gdy byłam w ciąży okazało się że będziemy musieli zrezygnować na jakiś czas z wycieczek rowerowych, ponieważ udało nam się znaleźć fotelika, siodełka rowerowego itp. który umożliwiłby jazdę na rowerze z niemowlakiem, troche nas to zasmuciło..... ale z racji tego że maż jest konstruktorem maszyn... ruszył głową i skonstruował rowero-wózek dziecięcy - wózek dziecięcy w którym gondola, nosidełko oraz spacerówka są zamocowane na stelażu którym jest rower trójkołowy.

I w tym miejscu dochodze do sedna mojego postu

Chciałabym dowiedzeć się co myślą inne mamusie i tatusiowie na na temat naszego rowero-wózka. . Spacerując albo jeżdząc z naszym synkiem spotykamy sie z pozytywnymi opiniami i dużym zaciekawieniem. Jednak aby upewnić się czy idziemy w dobrym kierunku potrzebuje zebrać więcej opini-szczerych i obiektywnych, w końcu rowero-wózek skonstuowaliśmy z myślą o mamach.

ZDANIE KAŻDEJ Z WAS JEST DLA NAS NIEZWYKLE WAŻNE!

Na załączonych zdjęciach jest nasz pierwszy prototyp oraz ja z synkiem. Natomiast na pozostałych obrazach dopracowana konstrukcja rowero-wózeka zmniejszona do wymiarów standardowego wózka.

pozdrawiam
Pomysł uważam ogólnie za fajny ale...

W wersji z dzieckiem siedzącym przed kierowcą wydaje mi się że kierujący ma małą widoczność.

W wersji z dzieckiem w gondoli obawiam się o bezpieczeństwo tego dziecka. W gondolach które znam nie ma pasów dla dziecka, a prędkość roweru jest większa niż prowadzonego wózka. Nie wiem też jak ze środkiem ciężkości. Wizualnie gondola wydaje się być za bardzo wysunięta do przodu. Wiem że inaczej się nie da, ale przy skręcie... no nie przekonuje mnie to.

Poza wszystkim: proszę założyć odpowiednie obuwie na rower. te wysokie obcasy
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-24 09:23:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:36.