opłata za receptę u lekarza na NFZ?!?! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-15, 14:05   #31
Alushi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 151
Dot.: opłata za receptę u lekarza na NFZ?!?!

A dostalas jakis papierek, pokwitowanie na to 30 zl, pieczatke?
__________________

Alushi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 14:51   #32
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: opłata za receptę u lekarza na NFZ?!?!

Jeszcze raz bym sie tam przeszła. I gdyby kolejne 30zł pani doktor sobie zażyczyła, to bym poprosiła o wystawienie pokwitowania a potem zapytała czy to prywatna wizyta. Jeśli nie, to z pokwitowaniem do nfz.
Co za chamstwo. Po co my płacimy te wszystkie składki, jesli i tak człowiek ląduje prywatnie, bo inaczej cięzko sie dostać?
W środę odwiozłam z Tż-tem teścia do Warszawy do szpitala. Teść ma zespół crohna-lesniowskiego. Musiał brać w kieszeń kilka stów, bo jakieś badania sa płatne. A ubezpieczony jest. Też powinno sie wojować, ale w tym przypadku badania kontrolne są koniecznością i tutaj raczej nie będziemy dochodzic czemu tak a nie inaczej. Ale kasa za receptę? Nie zapłaciłabym...zapytałaby m się z jakiej paki.
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 07:07   #33
jason_bourne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 7
Dot.: opłata za receptę u lekarza na NFZ?!?!

Pokwitowanie?!?!?! A skąd!! Żadnego pokwitowania mi nie dała. I odpowiadając na któryś ze wcześniejszych postów: dla mnie nie był to żart i wcale do śmiechu mi nie było :/. Już tam nie pójdę. Następnym razem pójdę prywatnie za 50 zł i będę mieć wszystko już w tej kwocie - badania, recepty i UWAGĘ lekarza, na którą tu liczyć nie mogłam. Dzięki za pomoc dziewczynki
jason_bourne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 09:13   #34
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: opłata za receptę u lekarza na NFZ?!?!

Spotkałam się z tym, że za wypisanie recepty w prywatnej przychodni trzeba zapłacić (wtedy receptę wypisuje pielęgniarka w recepcji i dostaje się ją od ręki).

Natomiast jeśli chodzi o płacenie za receptę lekarzowi przyjmującemu na NFZ - pierwsze słyszę. Ja chodzę po recepty właśnie do publicznej przychodni i nigdy płacić nie musiałam. W ogóle w "mojej" przychodni nie ma czegoś takiego, że lekarz przyjmuje najpierw na NFZ, a za kilka godzin prywatnie. Jak przychodnia ma status publicznej, to jest publiczna i prywatne praktyki nie mają w niej miejsca. Aczkolwiek jestem w stanie zrozumieć, że takie sprawy każda przychodnia reguluje sobie sama.

Chodziłam (i w sumie nadal chodzę) także na prywatne wizyty u ginekologa i za receptę również nie muszę płacić. Lekarka sama mi powiedziała, że jak potrzebuję recepty, to mam przychodzić kiedy tylko chcę, o pieniądze się nigdy nie upominała, a czasem nawet dawała recepty bez wpisanej daty (sama ją uzupełniałam kiedy mi pasowało).
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 12:51   #35
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: opłata za receptę u lekarza na NFZ?!?!

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
U mnie jest to normalnie praktykowane!! 10 zł za receptę którą wypisuję pielęgniarka... :/
U mnie recepty też wypisywała pielęgniarka/położna,ale nigdy za to nie płaciłam
Za prywatną wizytę doktór brał 70 zł i nieważne,co robił-razem z cytologią,badaniem i wypisaniem kilku recept,ta sama cena.
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 21:42   #36
NanaGoplana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 79
Dot.: opłata za receptę u lekarza na NFZ?!?!

Cytat:
Napisane przez Black Rainbow Pokaż wiadomość
Natomiast jeśli chodzi o płacenie za receptę lekarzowi przyjmującemu na NFZ - pierwsze słyszę. Ja chodzę po recepty właśnie do publicznej przychodni i nigdy płacić nie musiałam. W ogóle w "mojej" przychodni nie ma czegoś takiego, że lekarz przyjmuje najpierw na NFZ, a za kilka godzin prywatnie. Jak przychodnia ma status publicznej, to jest publiczna i prywatne praktyki nie mają w niej miejsca. Aczkolwiek jestem w stanie zrozumieć, że takie sprawy każda przychodnia reguluje sobie sama.
Sądzę, że jednak w większości praktykuje się przyjmowanie "prywatnie". Sama nie dam sobie reki uciąć jak to jest, ale ktos kiedys mi powiedział, że jest tak, że oni mają okreslona liczbę godzin za jaka płaci NFZ. A jesli oni maja czas i chcą pracować, a NFZ juz im za to nie zapłaci, bo w kontrakcie czy czyms tam jest mniej godzin, to juz trzeba zapłacic za jego pracę. Plus jest taki, że krócej czekasz, jesli w danej przychodni sa długie kolejki.
__________________
Albo jakoś tak...
NanaGoplana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 00:46   #37
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: opłata za receptę u lekarza na NFZ?!?!

Powiem jak to u mnie wygląda...
Przychodnia przez cały czas była publiczna, dopiero niedawno przekształciła się w n.z.o.z... lekarz sobie przyjmuje dajmy na to od 8 do 15 bo jednego dnia ma takie godziny. żeby się zapisać na NFZ trzeba z dwu-trzy miesięcznym wyprzedzeniem.
jak idzie się prywatnie to 50 zł na stół i wchodzisz bez kolejki niezależnie ile osób czeka na którą są godzinę, nie ważne że jest 14:50 a jeszcze umówione trzy kobiety są, najwyżej nie zostają obsłużone. 50 zł i drzwi do lekarza magicznie i prędko się otwierają.
Tak i tutaj jak zapisałam się na nfz na WIZYTĘ bo chciałam receptę to lekarz zasugerował że tak bez sensu tracę czas skoro pielęgniarka wypisuje, a pielęgniarka ciur ciur ciur 10 zł bo to poza cennikiem NFZ który sobie wisi.
Sialalala.... Już mam dosyć zmieniania ginekologa, ale tu chodzę bo wiem że w razie czego jest moja karta i wiem że gdybym nagle zachorowała to wykładając kasę wejdę od razu, co jest tylko tutaj i w spółdzielni lekarskiej - tam to nawet zapisów do ginekologa nie ma, płacisz i wchodzisz.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-17, 09:33   #38
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: opłata za receptę u lekarza na NFZ?!?!

Cytat:
Napisane przez NanaGoplana Pokaż wiadomość
Sądzę, że jednak w większości praktykuje się przyjmowanie "prywatnie". Sama nie dam sobie reki uciąć jak to jest, ale ktos kiedys mi powiedział, że jest tak, że oni mają okreslona liczbę godzin za jaka płaci NFZ. A jesli oni maja czas i chcą pracować, a NFZ juz im za to nie zapłaci, bo w kontrakcie czy czyms tam jest mniej godzin, to juz trzeba zapłacic za jego pracę. Plus jest taki, że krócej czekasz, jesli w danej przychodni sa długie kolejki.
Ok, ale to ma sie odbywać po poinformowaniu pacjenta! Nie można powiedzieć ze przyjmuje się na NFZ, a potem wziąć kasę (za cokolwiek).
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 13:22   #39
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: opłata za receptę u lekarza na NFZ?!?!

W głowie się nie mieści, żeby za wypisywanie recpty płacić lekarzowi przyjmującemu w ramach NFZ

Ja chodzę tylko prywatnie. Mam prywatne ubezpieczenie z firmy mojej mamy (ubezpieczenie również dla rodziny) i mam wszystkich specjalistów i bardzo szeroki pakiet badań. Wychodzi to ok.100 zł na miesiąc za osobę. I to mi się podoba płaci się taką składkę i nie muszę czekać, bo mam do wyboru nie jedną a kilkanaście placówek. Wszystko na czas, umawianie przez infolinię.
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 13:30   #40
NanaGoplana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 79
Dot.: opłata za receptę u lekarza na NFZ?!?!

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Ok, ale to ma sie odbywać po poinformowaniu pacjenta! Nie można powiedzieć ze przyjmuje się na NFZ, a potem wziąć kasę (za cokolwiek).
No raczej Nie powiedziałam, że inaczej.
__________________
Albo jakoś tak...
NanaGoplana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 19:43   #41
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: opłata za receptę u lekarza na NFZ?!?!

Przykre jest to, że ciągle znajdują się lekarze wykorzystujący swój autorytet i wyciągający kasę z przekonaniem, że nikt nie zakwestionuje ich żądań

Ja bym na panią złożyła skargę co najmniej.

Co do kolejek, to czasami w prywatnych przychodniach przyjmują na NFZ, wtedy można umówić się na konkretną godzinę - do ogólnego i specjalistów (niektórych). U mnie w okolicy jest taka i gdyby nie to, że przypisują leki z apteki obok , to by było super.

Kiedyś na ostrym dyżurze czekałam może minutę na... wyciągniecie kleszcza A raz z rozciętą głową czekałam godzinę... Zależy od liczby przypadków.
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:46.