stypendium socjalne a praca na umowę o dzieło - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-20, 13:16   #1
victoire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 105

stypendium socjalne a praca na umowę o dzieło


witajcie dziewczyny,

byłam na rozmowie o pracę w agencji reklamowej. ta agencja w zamian za pozyskanie klientów płaci 700 zł/mc. umowa o dzieło. mój dochód na osobę w rodzinie jest mały, na tyle, że prawdopodobnie dostanę to stypendium obligatoryjnie. jeszcze nie mam decyzji co do niego, ale podejrzewam, że tak się stanie.

do obliczania dochodu kwalifikującego do otrzymania stypendium uczelnia bierze pod uwagę dochód na osobę w rodzinie. otrzymałam zaświadczenie z urzędu skarbowego o braku odnotowanych dochodów w poprzednim roku kalendarzowym, bo takowych nie miałam.
teraz chciałabym podjąć pracę, ale boję się, że zabiorą mi stypendium.

i teraz moje pytanie: czy tak może się stać, skoro do maksymalnego dochodu na osobę w rodzinie do otrzymywania stypendium brakuje mi 300 zł?

do studentek: czy dorabiacie sobie w jakiś sposób do stypendium socjalnego/mieszkaniowego? czy liczy sie to do dochodu?
victoire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 13:19   #2
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: stypendium socjalne a praca na umowę o dzieło

to zależy ile masz osób w rodzinie, bo to Twoje 700 zł na miesiąc do dochodu na osobę podzieli się na wszystkich.
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 13:57   #3
victoire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 105
Dot.: stypendium socjalne a praca na umowę o dzieło

mam 4 osoby w rodzinie
victoire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 14:06   #4
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: stypendium socjalne a praca na umowę o dzieło

czyli wasz dochód się zwiększy o 175 zł miesięcznie na osobę
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 16:35   #5
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: stypendium socjalne a praca na umowę o dzieło

Cytat:
Napisane przez victoire Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny,

byłam na rozmowie o pracę w agencji reklamowej. ta agencja w zamian za pozyskanie klientów płaci 700 zł/mc. umowa o dzieło. mój dochód na osobę w rodzinie jest mały, na tyle, że prawdopodobnie dostanę to stypendium obligatoryjnie. jeszcze nie mam decyzji co do niego, ale podejrzewam, że tak się stanie.
Nie ma czegos takieg jak otrzymywanie "stypendium obligatoryjnie". Brzmi to tak, jakby uczelnia sila pieniadze studentom wciskala . Kto zlozy podanie i spelnia kryteria dostaje stypendium. I tyle.

Cytat:
Napisane przez victoire Pokaż wiadomość
i teraz moje pytanie: czy tak może się stać, skoro do maksymalnego dochodu na osobę w rodzinie do otrzymywania stypendium brakuje mi 300 zł?
Nikogo nie obchodzi, ile brakuje Ci teraz do maksymalnego dochodu na osobe. Liczy sie sam fakt zmiany Twojej sytuacji materialnej. Uczelnia napewno zabezpieczyla sie na taka okolicznosci i zapewne musisz zglaszac kazda zmiane swojej sytuacji materialnej.
Jesli tego nie zrobisz to moga Cie np wyrzucic z uczelni, "sciagnac" z Ciebie te pieniadze itp itd.
Musisz zatem zglosic nowy dochod. To, czy zabiora Ci stypednium czy nie zalezy od tego jak w regulaminie zapisala takie sytuacje szkola. Kiedys zdarzalo sie, ze uczelnie nie dawaly stypendiow pracujacym studentom. Wszystko zalezy jednak od uczelni. Mozliwe, ze Twoja nic przeciwko Twojej pracy nie bedzie miala. Obnizone za to moze zostac Twoje stypendium, bo skoro zwiekszy sie Twoj dochod to mozliwe, ze zmieni sie prog kwoty, na jaka sie "lapiesz".

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2010-11-21 o 16:43
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 21:30   #6
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: stypendium socjalne a praca na umowę o dzieło

moja koleżanka działa w komisji stypendialnej i powiedziała mi, że uczelnia przyznaje stypendium socjalne na rok akademicki 2010/2011 na podstawie dochodów z 2009r. i Twoja praca nie może wpłynąć w żaden sposób na wysokość stypendium w tym roku akademickim.

jeśli masz teraz zarobki to będą one się liczyły przy wyliczaniu dochodu do stypendium na następny rok akademicki (2011/2012) i wtedy może się okazać, że przekroczyłaś próg i stypendium Ci się nie należy.

opisałam jak to wygląda u mnie na uczelni - u Ciebie może być inaczej dlatego radzę po prostu zapoznać się z regulaminem dotyczącym przyznawania pomocy materialnej studentom. u mnie na studiach dodatkowo nie można cofnąć stypendium socjalnego w trakcie roku. komisja stypendialna wydaje decyzję o przyznawaniu stypendium na dany rok w październiku i niezależnie od tego czy się wzbogacisz wygrywając w lotto czy otrzymując wielki spadek nie mogą już jej cofnąć
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 22:57   #7
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: stypendium socjalne a praca na umowę o dzieło

Ja całe studia brałam najwyższe socjalne i sobie dorabiałam. W praktyce wygląda to tak, że dokumenty z dochodami swojej rodziny daje się zawsze za rok ubiegły. W pierwszym roku jeszcze nie miałam dochodów więc szły dochody tylko mojej rodziny, a w następnych latach to już przedstawiałam dochody i moje i rodziców. Wszystko to się sumowało, potem dzieliło na ilość osób i 12 m-cy (ja pracowałam w trakcie roku akademickiego, czyli ok 9 m-cy w roku). W końcu ten dochód i tak był tak niski, że wogle mi nie ucinali stypendium.
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-22, 07:42   #8
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: stypendium socjalne a praca na umowę o dzieło

No to Wam powiem, że nie na każdej uczelni. Na mojej uczelni do socjalnego brane również były pod uwagę aktualne dochody w danym roku akademickim. W ten oto sposób kilka osób socjalnego nie dostało, bo byli na stażu..
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.