moja słabość do pizzy.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-06, 01:02   #1
00karolina00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 135

moja słabość do pizzy....


.....
__________________
Biorę się za siebie

Edytowane przez 00karolina00
Czas edycji: 2011-07-15 o 00:36
00karolina00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 09:50   #2
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: moja słabość do pizzy....

Cóż, ja pizzę jem co tydzień. Z tym, że robię ją sama i wiem, że jest niskokaloryczna.
Jak chcesz, to podam Ci składniki:
- gotowy 95-gramowy pszenny spód do pizzy produkcji "Piekarni Familijnej z doliny Baryczy"
- sporo keczupu na spód
- ząbek czosnku pokrojony w kosteczkę
- 2 odtłuszczone plastry sera (17%)
- szynka z indyka (jakieś 50g)
- pieczarki duszone (nie smażone! ponad 100g)
- na to wszystko zioła prowansalskie
na wierzch nie daję już keczupu, bo jest wystarczająco na spodzie. Zapiekam w piekarniku 10-15 minut z termoobiegiem. Taka pizza ma jakieś 470 kcal.
Mam nadzieję, że pomogłam . Smacznego!

PS
używam gotowego spodu od Piekarni Familijnej ponieważ jest bardzo wysoki (czyt. wyrośnięty; na połowę kciuka) i dość spory. Zwykle płaskie krążki takiej wielkości są bardzo płaskie i ważą więcej (np. 120g), co powoduje większą kaloryczność.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 10:18   #3
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: moja słabość do pizzy....

pizza to słabość mojej całej rodziny
kocham ją i to te najbardziej kaloryczne wersje- sos śmietanowy, ser gorgonzola mniaaaam

pozwalam sobie na 2 kawałki jednorazowo- maksymalnie 2 razy w miesiącu, z tym,że te kawałki są tak sycące,że naprawdę po dwóch padam

nawet zdarzyło mi się zgrzeszyć na ostrej redukcji i nie odbijało się to na wadze - po tym grzechu zawsze uczciwie pokutowałam spacerem bądź dłuższym treningiem

rany, ale narobiłaś mi ochoty- ostatni raz jadłam w nowy rok
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 10:56   #4
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: moja słabość do pizzy....

No tak. Pizza ma w sobie to coś... To przez nią masakrycznie zwiększył mi się obwód w talii ;( Ale to był ostatni rok na studiach, często mnie nie było w domu, a pizze wiadomo, najłatwiej zamówić i najsmaczniejsza
Ostrożnie z tą pizzą, dobrze radze No, chyba, że jesteś w stanie powstrzymać się po jednym kawałku, to wtedy się nie krępuj. Ale i tak uważam, że nawet jedząc jeden kawałek, nie powinnaś jej wcinać za często
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 16:36   #5
nieznana1
Przyczajenie
 
Avatar nieznana1
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 27
Dot.: moja słabość do pizzy....

Też to mam, ale jej rzadko, kiedy w domu jedzą to ja też, ale myślę, że od czasu do czasu możesz sobie pozwolić, ale nie często.
nieznana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 18:07   #6
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 801
Dot.: moja słabość do pizzy....

pizza jest niestety dosyć kaloryczna, a przy tym nie niesie zbyt dużo wartości odżywczych ^^. myślę, że będąc na redukcji można sobie pozwolić powiedzmy raz na 2 tygodnie, ale w dużej mierze zależy też od metabolizmu .

polecam zrobienie sobie pizzy w domu - cienki spód z pełnoziarnistej mąki, sos - najlepiej pomidorowy: ze świeżych pomidorów, tych w puszce czy poprostu koncentrat pomidorowy. odradzam sosy czosnkowe, są zrobione ze śmietany i majonezu - chyba że zrobicie na jogurcie, mi osobiście takowy nigdy nie smakował :P. można wrzucić jakąś wędlinę (chudą np. drobiową), ser - najlepsza chyba będzie mozzarella. są w sklepach takie o obniżonej zawartości tłuszczu. no i warzywka, ale tutaj już raczej bez ograniczeń.
Lady1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 18:53   #7
julitta17
Zadomowienie
 
Avatar julitta17
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: opo
Wiadomości: 1 265
Dot.: moja słabość do pizzy....

wychodzę z założenia, że nie możesz się ograniczać bo jak osiągniesz wymarzoną wagę i raz czy drugi sobie pofolgujesz to rzucisz się na pizzę i ją pożresz/połkniesz! wiem z autopsji staram się ograniczyć do 3x w miesiącu i zjadam wtedy po 3-4 kawałki zależy od wielkości. Jeśli jesteś na redukcji i ściśle trzymasz się założeń to myślę, że jak pozwolisz od czasu do czasu na pizzę a potem spacer to raczej tragedii nie będzie, ja kiedyś robiłam tak, że jak już miałam zjeść kawałek (mowa tu o pizzerii a nie pizzy robionej w domu) to kładłam na kawałku serwetkę - w ten sposób odsączałam nadmiar oliwy no i nie nakładałam sosów. Taki sposób to oszczędność 50-90 kcal na kawałku
__________________
życie masz więc z życia korzystaj

znowu jestem RrrrrRuda

walka z nadmiarem kg
(waga wyjściowa 65kg ) cel nr 1 : -1kg
cel nr 2 : -2kg
cel nr 3 : -2kg
cel nr 4: -2kg
(waga końcowa 56kg)cel nr 5 : -2kg
julitta17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 19:43   #8
Geranium
Raczkowanie
 
Avatar Geranium
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 293
Dot.: moja słabość do pizzy....

Nie nakładaj sobie sosów - czosnkowego zwłaszcza, jeśli "ufasz" pomidorowemu, możesz nałożyć.
Czosnkowy pyszny, ale cóż, kaloryczny jest bardzo.

Od czasu do czasu jest dobra, przy jakimś wypadzie z facetem/ze znajomymi. Lecz jeśli jesteś na redukcji, szczególnie ostrej, to radze zatrzymać się na jednym małym kawałku.
Silna wola przydaje się w pewnych sytuacjach, przetłumaczanie sobie i zdrowy rozsądek.

Choć i tak najlepsza pizza domowa, bo wiesz co jesz, komponujesz według wyobrazni. A uwierz, jeśli masz TŻ-ta, to jeśli byś zrobiła taką pizzę, to taki efekt będziesz miała murowany : .
__________________
"Bo, to się jawi, nie istnieje wcale. To, czego nie ma, jest zawsze obecne".

...
Geranium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 13:12   #9
coxie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 46
Dot.: moja słabość do pizzy....

No cóż, każdy z nas ma jakieś słabości, ja tak mam z chipsami. Myślę, że nie powinnaś sobie odmawiać pizzy jeśli ją lubisz, ale jedz ją z umiarem. Myślę, że sama najlepiej będziesz wiedziała czy przesadzasz czy nie. Ja bym nie wyznaczała czegoś takiego, że np. mogę zjeść jedną pizze w tygodniu. Po prostu jak poczujesz, że przesadzasz, odstaw ten "narkotyk" ;P na jakiś czas
coxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 16:18   #10
00karolina00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 135
Dot.: moja słabość do pizzy....

.....
__________________
Biorę się za siebie

Edytowane przez 00karolina00
Czas edycji: 2011-07-15 o 00:37
00karolina00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:27.