OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-23, 10:34   #3781
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pandulek Pokaż wiadomość
a czy stosujesz metodę "parówkową" czy "ręcznikową" ?
Bardzo gorącą ręcznikową. Ale długo też zamykam zimną wodą.
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 13:38   #3782
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
A mozna myc po prostu mieszanka olejku bazowego + olejku rycynowego bez uzywania goracego recznika? Chodzi o to, ze mam nauczynka.. duzo i sporo i taki goracy recznik to raczej nie zbyt fjany pomysl :/
A może zainwestuj w Glyceryl Cocoate i rób sobie olejki myjące?

Edytowane przez 201607111050
Czas edycji: 2013-04-23 o 13:47
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 14:00   #3783
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
A może zainwestuj w Glyceryl Cocoate i rób sobie olejki myjące?


---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez dwwml Pokaż wiadomość
Dziś po raz pierwszy zastosowałam OCM, mam cerę tłustą i zaskórniki, zmieszałam 30 procent rycynowego z 70 procent oliwy z oliwek. Natomiast cały proces chyba źle przeprowadziłam bo myślałam że powtórzyć to trzeba ale WSZYSTKO, tzn. nakładanie na twarz oliwki - ręcznik - nakładanie na twarz oliwki - ręcznik, i tak w koło. Już teraz wiem że tylko raz się ją nakłada a potem kilka razy ręcznikiem . Mam nadzieję że OCM pomoże mi z tą tłustą cerą, zmniejszy wydzielanie się tego tłuszczu i zwalczy chociaż troche te cholerne zaskórniki....

Natomiast przed chwilą wyczytałam gdzieś że na rozszerzone pory należy unikać parówek...napisane było, że cechą skóry tłustej są rozszerzone pory, a przecież OCM używa tak jakby "parówki" i jest polecana na skórę tłustą...co o tym sądzicie?

I czy te pory nie zwiększą mi się znaczenie??? Albo czy jest sposób by zmalały...
Parówka ma otworzyć pory. Potem zamykasz je zimną wodą. Zwiększyć się nie powinny. Jeśli Twoje pory są zanieczyszczone- mogą zmaleć po oczyszczeniu [ale to trwa] Jesli są genetycznie duże to już takie będą.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 15:18   #3784
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Właśnie mnie wypryszczyło po OCM nie no muszę dać radę ...
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 19:13   #3785
dwwml
Przyczajenie
 
Avatar dwwml
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Na koniec zamykasz je przecież zimnym kompresem Też walczę z szerokimi porami i przy OCM ładnie się oczyszczają, rozszerzenia nie zauważyłam.
No tak, a czy wogole są jakieś sposoby aby te pory pomniejszyć...
dwwml jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 19:38   #3786
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez dwwml Pokaż wiadomość
No tak, a czy wogole są jakieś sposoby aby te pory pomniejszyć...


Porów sobie nie zmniejszysz- jeśli masz takie z natury. Można je ewentualnie obkurczyć i to tylko na niewielki okres czasu np. za pomocą maseczek (ta rozgrzewająca z garniera z glinką i chyba imbirem świetnie działa, ale na kilka godzin).
To samo dotyczy OCM i tzw. "zamykania" porów tuszem z zimnej wody lub zimnym okładem- chodzi o obkurczenie obrzeży porów widocznych na skórze gołym okiem. W żadnym wypadku nie jest to rzeczywiste "otwieranie" czy "zamykanie" porów, a jedynie lekkie poszerzenie tej części porów, która jest widoczna gołym okiem

Co innego jeśli chodzi o zaczopowane pory- te są dlatego tak bardzo widoczne (tzw. "kratery") gdyż czop blokujący je spowodował ich rozepchanie i gdy ten stan utrzymuje się długi okres czasu (wiadomo, że proces leczenia trądziku czy zaskórników nie należy do krótkotrwałych), wówczas, nawet oczyszczony por nie dojdzie do stanu pierwotnego- czyli niewidocznego gołym okiem. Dlatego osoby z takimi problemami są bardziej narażone na zanieczyszczenia skóry (przykładem jest skóra tłusta), niż osoby z relatywnie małymi porami (np. skóra sucha- ale to też nie w każdym przypadku).
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 00:43   #3787
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Bardzo gorącą ręcznikową. Ale długo też zamykam zimną wodą.
Ja z ręczników przeszłam na parówki, później delikatnie zmywam olej savon noir lub alleppo. Troszkę mnie wysypało i na razie boję się trzeć twarz ręcznikiem żeby tego nie roznosić. I odnoszę delikatne wrażenie, że ręcznikowa jednak lepiej oczyszczała, ale może to tylko moje wrażenie. Jest to możliwe? W sumie w obu przypadkach działa wysoka temperatura więc chyba oba powinny być równie skuteczne.
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-24, 00:50   #3788
dwwml
Przyczajenie
 
Avatar dwwml
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Porów sobie nie zmniejszysz- jeśli masz takie z natury. Można je ewentualnie obkurczyć i to tylko na niewielki okres czasu np. za pomocą maseczek (ta rozgrzewająca z garniera z glinką i chyba imbirem świetnie działa, ale na kilka godzin).
To samo dotyczy OCM i tzw. "zamykania" porów tuszem z zimnej wody lub zimnym okładem- chodzi o obkurczenie obrzeży porów widocznych na skórze gołym okiem. W żadnym wypadku nie jest to rzeczywiste "otwieranie" czy "zamykanie" porów, a jedynie lekkie poszerzenie tej części porów, która jest widoczna gołym okiem

Co innego jeśli chodzi o zaczopowane pory- te są dlatego tak bardzo widoczne (tzw. "kratery") gdyż czop blokujący je spowodował ich rozepchanie i gdy ten stan utrzymuje się długi okres czasu (wiadomo, że proces leczenia trądziku czy zaskórników nie należy do krótkotrwałych), wówczas, nawet oczyszczony por nie dojdzie do stanu pierwotnego- czyli niewidocznego gołym okiem. Dlatego osoby z takimi problemami są bardziej narażone na zanieczyszczenia skóry (przykładem jest skóra tłusta), niż osoby z relatywnie małymi porami (np. skóra sucha- ale to też nie w każdym przypadku).
Nie mam ich z natury,nie mam ich genetycznie,i nie miałam ich od zawsze. Czyli nie ma rady?
dwwml jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 09:09   #3789
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez dwwml Pokaż wiadomość
Nie mam ich z natury,nie mam ich genetycznie,i nie miałam ich od zawsze. Czyli nie ma rady?
Nikt gwarancji Ci nie da. Oczyść i zobaczymy. Mnie pomogło, ale wiadomo, co skóra to inna.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 17:03   #3790
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez dwwml Pokaż wiadomość
No tak, a czy wogole są jakieś sposoby aby te pory pomniejszyć...
Jak znajdę cud środek to się pochwalę Póki co różnice są bo skóra dzięki OCM się ładnie oczyściła, ale ja mam jeszcze do załatwienia blizny potrądzikowe poza tymi porami
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 17:31   #3791
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Jak znajdę cud środek to się pochwalę Póki co różnice są bo skóra dzięki OCM się ładnie oczyściła, ale ja mam jeszcze do załatwienia blizny potrądzikowe poza tymi porami
Typowego cud środka nie ma, ja stosuję kilka specyfików od paru miesięcy i od niedawna zauważam poprawę.
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-24, 20:01   #3792
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez aardbei77 Pokaż wiadomość
Typowego cud środka nie ma, ja stosuję kilka specyfików od paru miesięcy i od niedawna zauważam poprawę.
Ja wciąż szukam swojego zestawu dopiero od niedawna jestem na dobrej drodze. OCM mi pasuje, ale swój cud-środek też muszę mieć
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 01:15   #3793
Magsina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czesc Dziewczyny!

Czy ktoras z was miala problemy z oczami po urzywaniu olejow? Moje oczy nie pieka mnie besposrednio po, ale zauwazylam, ze gdy myje twarz olejamii to na drugi dzien moje oczy sa bardzo wrazliwe, nie mam tego problemu gdy zmywam makijaz oczu zwyklym plynem.... nie wiem od czego to zalezy. moze powinnam zmienic olejki? probowalam do tej pory, arganowy (sam), miesznke rycynowego z avokado no i kokosowy (sam). bardzo chcialabym nadal olejowac buzie, moja skora lubi ta metode tylko z oczami jest problem.... moze te oleje sa za ciezkie dla wrazliwych oczu? co radzicie? Pozdrawiam!
Magsina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 09:42   #3794
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Magsina Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny!

Czy ktoras z was miala problemy z oczami po urzywaniu olejow? Moje oczy nie pieka mnie besposrednio po, ale zauwazylam, ze gdy myje twarz olejamii to na drugi dzien moje oczy sa bardzo wrazliwe, nie mam tego problemu gdy zmywam makijaz oczu zwyklym plynem.... nie wiem od czego to zalezy. moze powinnam zmienic olejki? probowalam do tej pory, arganowy (sam), miesznke rycynowego z avokado no i kokosowy (sam). bardzo chcialabym nadal olejowac buzie, moja skora lubi ta metode tylko z oczami jest problem.... moze te oleje sa za ciezkie dla wrazliwych oczu? co radzicie? Pozdrawiam!
Spróbuj np. rycynowy ze słonecznikowym. Może reszta Cię uczulała.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 08:48   #3795
rarityikosmetyki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja mam takie pytanie myślicie, że olej sezamowy do cery mieszanej będzie dobry? Czy lepiej wybrać inny?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
rarityikosmetyki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 11:58   #3796
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Rezygnuję z parówki , wciąż widzę jakieś nowe popękane naczynka ( lub po prostu wcześniej ich nie widziałam ... ) ale lepiej zapobiegać niż leczyć ...OCM będę się dalej trzymać
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 13:16   #3797
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez rarityikosmetyki Pokaż wiadomość
Ja mam takie pytanie myślicie, że olej sezamowy do cery mieszanej będzie dobry? Czy lepiej wybrać inny?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sama musisz przetestować co pasuje twojej cerze
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 11:30   #3798
rarityikosmetyki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
OCM - Metoda czyszczenia olejem

Tylko boje sie, ze jak mi nie podpasuje to przez tydzień z domu nie wyjdę, bo niestety moja cera szybko reaguje na zle dobrane oleje i kosmetyki : c
No ale ni. Najwyżej w burce będę chodzić hehehehe


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
rarityikosmetyki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 18:28   #3799
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Napisane przez dwwml
No tak, a czy wogole są jakieś sposoby aby te pory pomniejszyć...

Oczywiście, można je obkurczyć Buzię myj chłodną wodą (wtedy gdy nie robisz OCM i oczywiście obowiązkowo po myciu buzi tą metodą), stosuj regularnie maseczki ściągające np na bazie glinek, ale świetnie też działa białko jajka, sok z cytryny, mąka ryżowa, mnóstwo jest tanich sposobów na takie maseczki, spytaj wujka Google o radę. Do tego nawilżaj buzię niekomedogennymi kremami oraz lekkimi olejami, możesz też nieco bardziej intensywnie ją złuszczać, ale jeśli do OCM używasz mikrofibry to jest ok. Warto by było, byś przemywała buzię np rano jeśli po OCM nic nie używasz, albo jakimś hydrolatem np oczarowym albo z liści porzeczki, albo zwykłą herbatą czarną bądź zieloną. Czarna herbata pięknie obkurcza pory i łagodzi zaczerwienienia stosowana jako tonik po zaparzeniu i ostudzeniu. Możesz zaparzyć np pół kubka, ostudzić, przelać do jakiejś buteleczki i trzymać w lodówce. Stosować, po kilku dniach zrobić sobie następną porcję itd. Fajnie też działają maseczki na bazie nabiału np zwykłego bezcukrowego jogurtu albo mleka, wystarczy zmieszać je np z miodem albo mąką ryżową czy glinką, regularnie stosowane też pięknie obkurczają pory
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-16, 08:44   #3800
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
Napisane przez dwwml
No tak, a czy wogole są jakieś sposoby aby te pory pomniejszyć...

Oczywiście, można je obkurczyć Buzię myj chłodną wodą (wtedy gdy nie robisz OCM i oczywiście obowiązkowo po myciu buzi tą metodą), stosuj regularnie maseczki ściągające np na bazie glinek, ale świetnie też działa białko jajka, sok z cytryny, mąka ryżowa, mnóstwo jest tanich sposobów na takie maseczki, spytaj wujka Google o radę. Do tego nawilżaj buzię niekomedogennymi kremami oraz lekkimi olejami, możesz też nieco bardziej intensywnie ją złuszczać, ale jeśli do OCM używasz mikrofibry to jest ok. Warto by było, byś przemywała buzię np rano jeśli po OCM nic nie używasz, albo jakimś hydrolatem np oczarowym albo z liści porzeczki, albo zwykłą herbatą czarną bądź zieloną. Czarna herbata pięknie obkurcza pory i łagodzi zaczerwienienia stosowana jako tonik po zaparzeniu i ostudzeniu. Możesz zaparzyć np pół kubka, ostudzić, przelać do jakiejś buteleczki i trzymać w lodówce. Stosować, po kilku dniach zrobić sobie następną porcję itd. Fajnie też działają maseczki na bazie nabiału np zwykłego bezcukrowego jogurtu albo mleka, wystarczy zmieszać je np z miodem albo mąką ryżową czy glinką, regularnie stosowane też pięknie obkurczają pory
Świetna ściąga

Od Twojego vloga zaczęłam przygodę z OCM
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 08:46   #3801
agrestor
Raczkowanie
 
Avatar agrestor
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 56
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam Was Wizażanki, z góry przepraszam jeżeli pytanie się powtarza ale czas mnie goni - koleżanka zamawia z zsk rzeczy i chciałabym dołączyć się do niej do zamówienia a mam problem początkującej OCMistki ani Google ani w wyszukiwarce wizazowej ani w tejszyn FAQ nie znalazłam odpowiedzi - czy olej rycynowy z apteki nadaje się do OCM? Nie widzę na opakowaniu informacji czy jest rafinowany czy nie... Chodzi mi o firmy typu farmina czy prolab. Z góry dziękuję za odpowiedź i ogłaszam że macie nową cichą czytelniczkę

Wysyłane z mojego HTC One V za pomocą Tapatalk 2
agrestor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 08:56   #3802
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez agrestor Pokaż wiadomość
Witam Was Wizażanki, z góry przepraszam jeżeli pytanie się powtarza ale czas mnie goni - koleżanka zamawia z zsk rzeczy i chciałabym dołączyć się do niej do zamówienia a mam problem początkującej OCMistki ani Google ani w wyszukiwarce wizazowej ani w tejszyn FAQ nie znalazłam odpowiedzi - czy olej rycynowy z apteki nadaje się do OCM? Nie widzę na opakowaniu informacji czy jest rafinowany czy nie... Chodzi mi o firmy typu farmina czy prolab. Z góry dziękuję za odpowiedź i ogłaszam że macie nową cichą czytelniczkę

Wysyłane z mojego HTC One V za pomocą Tapatalk 2
Z apteki jest jak najbardziej ok i kosztuje grosze
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 12:18   #3803
agrestor
Raczkowanie
 
Avatar agrestor
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 56
Odp: Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Z apteki jest jak najbardziej ok i kosztuje grosze
Dziękuję pięknie, stąd właśnie moje pytanie bo różnica w cenach między zsk a apteką była spora i myślałam że ten z apteki jest za bardzo przetworzony
agrestor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 12:26   #3804
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Testuję właśnie mieszankę z olejem ryżowym i bazą z rycynowego 20%. Bardzo miło się sprawuje.

Kujawski też jest jak najbardziej OK Kascysko bardzo go lubi
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:30   #3805
aniawe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 42
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć dziewczyny

I ja 3 dni temu dołączyłam do grona OCM-owego.

Widziałam, że OCM rano nie był polecany, dlaczego? Mam bardzo przetłuszczającą się skórę, z rozszerzonymi porami i bardzo licznymi zaskórnikami zamkniętymi (białe) oraz zatkane czarne. Od pierwszego porannego OCM zauważyłam, że cera się mniej przetłuszcza! Cały dzień wytrzymałam bez poprawek bibułką, a wieczorem dosłownie delikatny film się zrobił! Dodam, że cera zyskuje zupełnie inny kolor i wygląda jakoś tak ładnie (gdyby jeszcze te potóweczki mi się tak często nie robiły )
Stąd też pytanie, czy jeśli będę robiła OCM rano i wieczorem to coś się stanie?

Buziaki i wybaczcie jeśli gdzieś w otchłani wątku była na to odpowiedź, musiałam ją przeoczyć.

Ah i jeszcze pytanko mam o ściereczki z mikrofibry, jak często je zmieniacie?
Nie są drogie, chyba za pakiet 3 sztuk można zapłacić 5 zł w jakimś supermarkecie, stąd planuję je zmieniać co tydzień (mimo prania po każdym użyciu, wydaje mi się że po tygodniu już ciężko będzie dobrze je doprać - chyba że w pralce??? )
aniawe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 18:06   #3806
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

wydaje mi sie, że ważne jest, żeby robić OCM nie częsciej, niz raz dziennie, a czy bedzie to rano, czy wieczorem, to nie ma az tak ogromnego znaczenia, chociaz ja wybralabym wieczor, bo przez noc moim zdaniem skora lepiej wykorzysta dobroczynna dzialalnosc olejkow, niz gdy rano po OCM nalozymy makijaz, wyjdziemy na zanieczyszczone powietrze itd - ale jesli uwazasz, ze OCM rano Ci sluzy to nie zmieniaj niczego, tylko wlasnie nie przesadzaj z iloscia OCM w ciagu dnia, bo latwo sobie w ten sposob chociazby rozszerzyc pory.

co do sciereczek ja mam 7 i po prostu kazda uzywam raz, wiec wystarczaja mi na tydzien, a potem wszystkie wkladam do pralki i od nowa, nie wywalam w ogole tych sciereczek, tylko je piore, ale ja mam dokladnie reczniczki, a nie takie sciereczeki cieniutkie do kurzu, bo takie sie w ogole u mnie nie sprawdzaja, za szybko traca temperature po przylozeniu do twarzy,
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 20:08   #3807
11minia
Przyczajenie
 
Avatar 11minia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam trądzik zaskórnikowo-grudkowy. Strasznie się nakręciłam na tę metodę i od razu poleciałam do sklepu, by zakupić ściereczkę, olejek rycynowy i olejek Babydream. Dzisiaj jestem świeżo po pierwszym użyciu. Wrażeń nie mam co opisywać, bo dopiero kilka minut temu zdjęłam gorącą szmatkę z twarzy.
Ale mam pytanie: Czy ta mieszanka mnie nie zapcha? Mam mnóstwo zaskórników zamkniętych, większe i mniejsze... Boję się, że przy stosowaniu tej metody ich liczba się zwiększy...
11minia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 20:41   #3808
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez 11minia Pokaż wiadomość
Mam trądzik zaskórnikowo-grudkowy. Strasznie się nakręciłam na tę metodę i od razu poleciałam do sklepu, by zakupić ściereczkę, olejek rycynowy i olejek Babydream. Dzisiaj jestem świeżo po pierwszym użyciu. Wrażeń nie mam co opisywać, bo dopiero kilka minut temu zdjęłam gorącą szmatkę z twarzy.
Ale mam pytanie: Czy ta mieszanka mnie nie zapcha? Mam mnóstwo zaskórników zamkniętych, większe i mniejsze... Boję się, że przy stosowaniu tej metody ich liczba się zwiększy...
Nikt Ci tego nie powie My nie wróżki.

Bezpieczniej byłoby zacząć od prostszych mieszanek- olej rycynowy + pojedynczy olej. Spis nie zapychających olejów był dodawany niedawno.

Postosuj i sama oceń.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 17:18   #3809
spalona_sloncem
Przyczajenie
 
Avatar spalona_sloncem
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez 11minia Pokaż wiadomość
Mam trądzik zaskórnikowo-grudkowy. Strasznie się nakręciłam na tę metodę i od razu poleciałam do sklepu, by zakupić ściereczkę, olejek rycynowy i olejek Babydream. Dzisiaj jestem świeżo po pierwszym użyciu. Wrażeń nie mam co opisywać, bo dopiero kilka minut temu zdjęłam gorącą szmatkę z twarzy.
Ale mam pytanie: Czy ta mieszanka mnie nie zapcha? Mam mnóstwo zaskórników zamkniętych, większe i mniejsze... Boję się, że przy stosowaniu tej metody ich liczba się zwiększy...
Nie chcę Cię absolutnie straszyć, bo jest mnóstwo dziewczyn, którym OCM pomogło, ale ja też mam podobny problem z cerą, co Ty, i u mnie niestety OCM spowodowało wysyp podskórnych gul. Dodatkowo miałam wrażenie, że goją się one jeszcze gorzej niż zwykle, bo skóra była bardzo dokładnie pozbawiona jakiejkolwiek warstewki sebum. Ogólnie było strasznie, i jak zobaczyłam swoją twarz w lustrze, to sobie odpuściłam, chociaż są dziewczyny, którym udaje się to przetrzymać.
Od tamtej pory używam olejków myjących na bazie słonecznika i glyceryl cocoate z mazideł i jest o niebo lepiej. Może spróbuj czegoś takiego - glyceryl cocoate kosztuje kilka złotych, tylko warto zainwestować nie w kujawski z tesco, a zimnotłoczony słonecznik z zielarni (u mnie 0,5 l kosztuje nieco ponad 20 zł, a starcza na kilka miesięcy).
spalona_sloncem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 16:27   #3810
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Świetna ściąga

Od Twojego vloga zaczęłam przygodę z OCM


AAAAAa, Polecam się

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez 11minia Pokaż wiadomość
Mam trądzik zaskórnikowo-grudkowy. Strasznie się nakręciłam na tę metodę i od razu poleciałam do sklepu, by zakupić ściereczkę, olejek rycynowy i olejek Babydream. Dzisiaj jestem świeżo po pierwszym użyciu. Wrażeń nie mam co opisywać, bo dopiero kilka minut temu zdjęłam gorącą szmatkę z twarzy.
Ale mam pytanie: Czy ta mieszanka mnie nie zapcha? Mam mnóstwo zaskórników zamkniętych, większe i mniejsze... Boję się, że przy stosowaniu tej metody ich liczba się zwiększy...

Powinna zmaleć Nie to, żebym się autoreklamowała, ale sama miałam problem z zaskórnikami i właśnie OCM mi pomogło o czym mówiłam w filmie:

http://www.youtube.com/watch?v=PdFFKZDy7os

To czy Cię coś zapcha, możesz stwierdzić tylko Ty. Każda skóra jest inna
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.