Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-06, 17:40   #31
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

wczepiam siem, czy przy takich kosztach w ogole warto?
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 21:58   #32
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez Mary_Q Pokaż wiadomość
wczepiam siem, czy przy takich kosztach w ogole warto?
Jak masz kase to warto (przynajmniej dla wlasnej info jakich pierwiaskow Ci brakuje) jak jej nie masz to niewarto bo kuracja baaaaaaaaaardzo kosztowna a zapewniam, ze kazdy ma jakies niedobory
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 12:20   #33
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez Anuska77 Pokaż wiadomość
O tej pierwiastkowej analizie pisalam dosc obszernie w watku: "wypadajace wlosy-podsumowanie", wiec jesli jestescie zainteresowane warto go przeszukac
Wiem, wiem, czytam i sie udzielam. Chciałabym wszystko zebrać w całość bo można się pogubić...

Cytat:
Napisane przez Mary_Q Pokaż wiadomość
wczepiam siem, czy przy takich kosztach w ogole warto?
Żeby ratować resztę włosów warto, warto, warto, warto, warto, warto!


Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
O matko nie mam tyle kasy
Marzyłabym o wątłym portfelu + bujnej czuprynie. Majaczę chyba

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-12-06 o 20:35 Powód: post pod postem
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 21:09   #34
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Zapraszam
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 11:50   #35
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Up!
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 15:02   #36
paszczakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Zalecałabym najpierw pójście do dobrego dermatologa, bo sądzę że niedobory pierwiastkowe nie są wcale najczęstszą przyczyną wypadania włosów.
Ja się męczyłam parę lat chodząc po różnych dermatologach, wydając pieniądze na leki i już tez chciałam robić to badanie. Z włosami było naprawde kiepsko - prześwity dość solidne.
Trafiłam jednak w końcu na kogoś kto mnie dobrz zdiagnozował - mam łysienie androgenowe. I po roku łykania leków jest dobrze.

Co do mezoterapii, to właśnie wczoraj miałam pierwszy zabieg ( chciałabym spróbować jeszcze jakoś włosy do rośnięcia pobudzić - bo gęstsze to by jeszcze trochę mogły być). Nie wiem czy lekarz jakoś niezbyt delikatny był, czy moja skóra głowy taka wrażliwa - było w każdym razie niewesoło. Wyszłam z płaczem - tak mnie bolało. Tyle, że zabieg miałam "z marszu" , bez wcześniejszych przygotowań. A można wcześniej łykać wit K, żeby wzmocnić naczynia i trochę odwrażlić skórę, trzeba na dłużej odstawić Aspirynę ( bo oda wzmacnia ewentualne krwawienia), i mozna też zastosować wcześnie żel przeciwbólowy.
Mnie w każdym razie glowa jeszcze dzisiaj boli, po prawie każdym ukłuciu mam strupek. Nie wiem czy się jeszcze na ten zabieg zdecyduję..
paszczakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 12:25   #37
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez paszczakowa Pokaż wiadomość
Zalecałabym najpierw pójście do dobrego dermatologa, bo sądzę że niedobory pierwiastkowe nie są wcale najczęstszą przyczyną wypadania włosów.
Ja się męczyłam parę lat chodząc po różnych dermatologach, wydając pieniądze na leki i już tez chciałam robić to badanie. Z włosami było naprawde kiepsko - prześwity dość solidne.
Trafiłam jednak w końcu na kogoś kto mnie dobrz zdiagnozował - mam łysienie androgenowe. I po roku łykania leków jest dobrze.

Co do mezoterapii, to właśnie wczoraj miałam pierwszy zabieg ( chciałabym spróbować jeszcze jakoś włosy do rośnięcia pobudzić - bo gęstsze to by jeszcze trochę mogły być). Nie wiem czy lekarz jakoś niezbyt delikatny był, czy moja skóra głowy taka wrażliwa - było w każdym razie niewesoło. Wyszłam z płaczem - tak mnie bolało. Tyle, że zabieg miałam "z marszu" , bez wcześniejszych przygotowań. A można wcześniej łykać wit K, żeby wzmocnić naczynia i trochę odwrażlić skórę, trzeba na dłużej odstawić Aspirynę ( bo oda wzmacnia ewentualne krwawienia), i mozna też zastosować wcześnie żel przeciwbólowy.
Mnie w każdym razie glowa jeszcze dzisiaj boli, po prawie każdym ukłuciu mam strupek. Nie wiem czy się jeszcze na ten zabieg zdecyduję..
Bardzo dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami
Więc słusznie podejrzewałam, że trzeba się przygotowywać... Właśnie tego bólu sie obawiam. Życzę szybkiej ulgi i jeżeli się zdecydujesz na dalsze zabiegi, powodzenia i jeszcze raz powodzenia Dużo płaciłaś za mezoterapię?
Słusznie, właściwa diagnoza to podstawa. Czy możesz powiedzieć jakie konkretnie badania wykazały, że u Ciebie jest to akurat to łysienie, a nie inne?
Pozdrawiam
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-13, 12:05   #38
paszczakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Bez przygotowania naprawe nie polecem tego zabiegu. Po dwóch dniach dopiero doszłam do siebie.
Płaciłam 150 zł, zabieg bł z uzyciem witamin i animexilu.
Co do diagnozy typu łysienia - to obyło się praktycznie bez badań. Już na wejściu do gabinetu lekarz powiedział mi , że mam książkowy obraz choroby. Bo androgenowe charakteryzuje się wypadaniem włosów na czubku głowy, z charaktetystyczną niewypadającą grzywką. Po krótkim wywiadzie już było wiadomo, że to na 100% to.
I na ten typ łysienie to nie bardzo ma wpływ suplementacja. Tu tylko leczenie hormonalne może coś pomóc - żeby zapobiec wypadaniu, i animexil (minoksydyl) do wcierania , żeby pobudzić wzrost.
A mnie parę lat dermatolodzy karmili witaminkami, i dawali różne wcierki do włosów, przez co trochę cebulek zdążyło już obumrzeć.
grunt to dobra diagnoza.
paszczakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 11:32   #39
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez paszczakowa Pokaż wiadomość
Bez przygotowania naprawe nie polecem tego zabiegu. Po dwóch dniach dopiero doszłam do siebie.
Płaciłam 150 zł, zabieg bł z uzyciem witamin i animexilu.
Co do diagnozy typu łysienia - to obyło się praktycznie bez badań. Już na wejściu do gabinetu lekarz powiedział mi , że mam książkowy obraz choroby. Bo androgenowe charakteryzuje się wypadaniem włosów na czubku głowy, z charaktetystyczną niewypadającą grzywką. Po krótkim wywiadzie już było wiadomo, że to na 100% to.
I na ten typ łysienie to nie bardzo ma wpływ suplementacja. Tu tylko leczenie hormonalne może coś pomóc - żeby zapobiec wypadaniu, i animexil (minoksydyl) do wcierania , żeby pobudzić wzrost.
A mnie parę lat dermatolodzy karmili witaminkami, i dawali różne wcierki do włosów, przez co trochę cebulek zdążyło już obumrzeć.
grunt to dobra diagnoza.
Dziękuję
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 07:13   #40
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Up!
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 11:11   #41
andziul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

CZy mogłabys pwiedzec jakie leki hormonalne pomogły Ci w walce z androgenowym?? i czy po loxonie poczatkowo wlosy nie zaczely Ci najpierw wypadac?? i po jakim czasie zauwazyas ze z Twoja glowka jest juz lepiej??pozdrawiam i zycze dalszych sukcesow w walce...ja narazie jestem przegrana
andziul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-19, 07:03   #42
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez andziul Pokaż wiadomość
CZy mogłabys pwiedzec jakie leki hormonalne pomogły Ci w walce z androgenowym?? i czy po loxonie poczatkowo wlosy nie zaczely Ci najpierw wypadac?? i po jakim czasie zauwazyas ze z Twoja glowka jest juz lepiej??pozdrawiam i zycze dalszych sukcesow w walce...ja narazie jestem przegrana
Loxon jest mi zupełnie obcy.
Głowa do góry - będzie lepiej.
Ja nadal nie zdecydowałam się na mezoterapię, pomaga mi Inneov i wszystkie te naturalne sposoby opisane w wątku o wypadaniu włosów:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...70767&page=138

Polecam wątki o Inneovie http://www.wizaz.pl/forum/showthread...83#post5823083
i wypadających włosach.

Pozdrawiam
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 21:44   #43
marcin9791
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Hej, jestem nowy na forum wizaz.pl, więc CZEŚĆ wszystkim. Znalazłem to forum właśnie poprzez poszukiwania jakichkolwiek informacji na temat łysienia. Ostatnio zauważyłem, że przerzedziły mi się włosy na głowie. Zauważyłem to chyba jako ostatni, bo wszyscy wokół mnie to dostrzegli przede mną. Ze szczęścia się nie posiadam mówiąc szczerze, chociaż tragedii też nie robię. Szukam dobrego dermatologa we Wrocławiu. W swoich poszukiwaniach natrafiłem też na taką stronkę, którą można polecić jako ostatnią deskę ratunku, gdy żadna kuracja się nie sprawdzi i potrzebne są sztuczne włosy. Pozdrawiam, Marcin

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/index.html
marcin9791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 21:58   #44
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez marcin9791 Pokaż wiadomość
Hej, jestem nowy na forum wizaz.pl, więc CZEŚĆ wszystkim. Znalazłem to forum właśnie poprzez poszukiwania jakichkolwiek informacji na temat łysienia. Ostatnio zauważyłem, że przerzedziły mi się włosy na głowie. Zauważyłem to chyba jako ostatni, bo wszyscy wokół mnie to dostrzegli przede mną. Ze szczęścia się nie posiadam mówiąc szczerze, chociaż tragedii też nie robię. Szukam dobrego dermatologa we Wrocławiu. W swoich poszukiwaniach natrafiłem też na taką stronkę, którą można polecić jako ostatnią deskę ratunku, gdy żadna kuracja się nie sprawdzi i potrzebne są sztuczne włosy. Pozdrawiam, Marcin

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/index.html
To mi pachnie reklama...
__________________
CaRpE DiEm
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 00:43   #45
marcin9791
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Wiedziałem, że ktoś tak powie.
To do Ciebie Anuska77

No cóż, moja wina. Chciałem coś dorzucić do forum.

W ciągu następnych paru tygodni dam Wam znać jak idzie leczenie mojej łysiny kochane. Wybrałem już nawet gabinet dermatologiczny we Wrocławiu. Jego adresu z oczywistych względów nie podam

Pozdrowionka, Marcin.
marcin9791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 11:37   #46
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

No coz Twoj pierwszy post na forum i od razu wyskakujesz z ta klinika wiec potraktowalam to jako reklame. Poza tym niestety inwestycja w tego typu leczenie wydaje sie bardzo kosztowna wiec ze wzgledow oczywistych walka z wypadajacymi wloskami musi byc kontynuowana innymi sposobami. Co jest przyczyna wypadania wloskow u Ciebie, lysienie androgenowe czy cos innego?
__________________
CaRpE DiEm
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 00:15   #47
marcin9791
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Wydaje mi się, że jest to łysienie androgenowe, ze względu na przerzedzenie włosów na górnej części głowy - czyli tam gdzie faceci zwykle tracą włosy. A przyczyny, hmmm, sam nie wiem. Chyba w pewnym sensie jest to u mnie dziedziczne. Mój ojciec miał przerzedzone włosy w tym samym miejscu co ja teraz. Chociaż pewnie to, że przez ostatni rok nie dbałem o włosy też miało na to jakiś wpływ. Mam na myśli osłabienie włosów i w efekcie ich wypadanie. Zobaczymy jak będzie. U mnie sprawa się komplikuje, bo nie mieszkam na stałe w Polsce, a we Wrocławiu będę tylko tydzień w grudniu. Wszystko zaczęło się jakieś pół roku temu, więc stosunkowo niedawno. Mam nadzieje, że są jakieś szanse na odwrócenie procesu łysienia. Pozdrawiam, Marcin.
marcin9791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 06:58   #48
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez paszczakowa Pokaż wiadomość
Bez przygotowania naprawe nie polecem tego zabiegu. Po dwóch dniach dopiero doszłam do siebie.
Płaciłam 150 zł, zabieg bł z uzyciem witamin i animexilu.
Co do diagnozy typu łysienia - to obyło się praktycznie bez badań. Już na wejściu do gabinetu lekarz powiedział mi , że mam książkowy obraz choroby. Bo androgenowe charakteryzuje się wypadaniem włosów na czubku głowy, z charaktetystyczną niewypadającą grzywką. Po krótkim wywiadzie już było wiadomo, że to na 100% to.
I na ten typ łysienie to nie bardzo ma wpływ suplementacja. Tu tylko leczenie hormonalne może coś pomóc - żeby zapobiec wypadaniu, i animexil (minoksydyl) do wcierania , żeby pobudzić wzrost.
A mnie parę lat dermatolodzy karmili witaminkami, i dawali różne wcierki do włosów, przez co trochę cebulek zdążyło już obumrzeć.
grunt to dobra diagnoza.
po pierwszym zabiegu już widziałaś poprawę ? ile razy jeszcze byłaś na nich ?
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 07:39   #49
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez marcin9791 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że jest to łysienie androgenowe, ze względu na przerzedzenie włosów na górnej części głowy - czyli tam gdzie faceci zwykle tracą włosy. A przyczyny, hmmm, sam nie wiem. Chyba w pewnym sensie jest to u mnie dziedziczne. Mój ojciec miał przerzedzone włosy w tym samym miejscu co ja teraz. Chociaż pewnie to, że przez ostatni rok nie dbałem o włosy też miało na to jakiś wpływ. Mam na myśli osłabienie włosów i w efekcie ich wypadanie. Zobaczymy jak będzie. U mnie sprawa się komplikuje, bo nie mieszkam na stałe w Polsce, a we Wrocławiu będę tylko tydzień w grudniu. Wszystko zaczęło się jakieś pół roku temu, więc stosunkowo niedawno. Mam nadzieje, że są jakieś szanse na odwrócenie procesu łysienia. Pozdrawiam, Marcin.
Polecam obszerna lekture watku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=70767 - duzo cennych info..
__________________
CaRpE DiEm
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-22, 12:25   #50
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez marcin9791 Pokaż wiadomość
Hej, jestem nowy na forum wizaz.pl, więc CZEŚĆ wszystkim. Znalazłem to forum właśnie poprzez poszukiwania jakichkolwiek informacji na temat łysienia. Ostatnio zauważyłem, że przerzedziły mi się włosy na głowie. Zauważyłem to chyba jako ostatni, bo wszyscy wokół mnie to dostrzegli przede mną. Ze szczęścia się nie posiadam mówiąc szczerze, chociaż tragedii też nie robię. Szukam dobrego dermatologa we Wrocławiu. W swoich poszukiwaniach natrafiłem też na taką stronkę, którą można polecić jako ostatnią deskę ratunku, gdy żadna kuracja się nie sprawdzi i potrzebne są sztuczne włosy. Pozdrawiam, Marcin

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/index.html
Witaj w rozrastających się szeregach istotek zatroskanych swymi nadmiernie wypadającymi włosami

Cytat:
Napisane przez kaYa Pokaż wiadomość
po pierwszym zabiegu już widziałaś poprawę ? ile razy jeszcze byłaś na nich ?
Bardzo dobre pytanie. paszczakowa - czekamy na wieści

Cytat:
Napisane przez Anuska77 Pokaż wiadomość
Polecam obszerna lekture watku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=70767 - duzo cennych info..
Prawda, to spory wątek z prawdziwą skarbnicą wiedzy

Pozdrawiam wszystkich

Wykopałam informacje o analizie pierwiastkowej http://e-wizaz.webpark.pl/badanie.html




Zapraszam do dyskusji

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-12-06 o 20:33 Powód: post pod postem
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 19:28   #51
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

ja zanlazlam takie info
ocena stanu korzeni włosów jest jedną z najważniejszych metod , która w połączeniu z innymi wynikami badań
pozwala stwierdzić , czy w rzeczywistoście mamy doczynienia z łysieniem .Jest to bardzo ważne , dlatego ze nawet u ludzi
z pełnym owłosieniem głowy może występować intensywne wypadanie włosów .Trichgram to standartowe badanie korzeni włosów
pod mikroskopem świetlnym . Włosy pobiera się z określonych miejsc na głowie.
metoda ta pozwala dobrze określić , w jakich fazach aktualnie znalazły się mieszki włosowe i dzięki temu rozpoznać zmainy w cyklu
włosowym .
Aby wyniki trichogramu były wiarygodne , przed pobraniem włosa do badania nie wolno ich myć przez siedem dni .
Za pomocą specjalnego instrumentu z jednego lub dwóch miejsc owłosionej skóry głowy w określony sposób wyrywa się 50 do 80 włosów .
Nie ma czego się bać prawidłowe pobieranie włosów praktycznie nie boli . Metoda ta nie powoduje uszkodzenia mocno osadzonych mieszków włosowych
więc włosy odrastają . Wyrywane z korzeniami włosy kładzie się na szkiełku podstawowym z wodą i bada się pod mikroskopem .
Za pomocą trichogramu można ocenić , ile mieszków znajduje się w fazie wzrostu , w fazie zaniku , i w fazie spoczynku .Opisuje się także włsoy zmienione
chorobowo.Wyróżnia się następujące formy korzeni włosa: włosy anagenowe z pochewką korzenia lub bez
włosy katagenowe , włosy telegenowe oraz włosy niedorozwinięte i ułamane .
Kiedy należy wykonac trichogram ?
Aby wykluczyć lub potwierdzić łysienie przy normalnym wyglądzie owłosienia skóry głowy
po to by dokładniej zbadać łysienie rozlane
w łysieniu uwarunkowanym hormonalnie i genetycznie wykonanie trichogramu jest wskazane w celu
rozpoznania jego wczesnego stadium , udzielenia porady osobie zainteresowanej
i przedstawienia informacji na temat dalszego przebiegu tego procesu i możliwosći
zachamowania go .Trichogram wykonuję się także przed transplantacją włosów .
w łysieniu plackowatym
przy podejrzeniu trichotillomanii nawykowego wyrywania włosów

trichogram wartośći prawidłowe
włosy anagenowe do 90 %
włosy katagenowe do 3%
włosy telegenowe do 20% przeciętnie 12-15%
włosy obłamane do 10%.
ocena trichgramu
Jeżeli stwierdza sie zwiększony odsetek włosów w fazie spoczynku i włosów dystroficznych , trichogram
ocenia się jako patologiczny .Wyróżnia się łysienie typu telogenowego , dystrofizcnego i mieszanego .
Łysienie telogenowe
może występować w chorobach wewnętrznych , infekcjach przebiegających z goraczką , zaburzeniami hormonalnymi
u noworodków , w wyniku przyjmowania niektórych leków lub działania niektórych trucizn ,
po napromieniowaniu oraz w łysieniu plackowatym i androgenowym .
Łysienie dystroficzne
może występować w chorobach wewnętrznych , infekcjach przebiegających z gorączką , w wyniku działania niektórych
trucizn oraz w łysieniu plackowatym .
Łysienie mieszane
może występowąć w chorobach wewnętrznych , infekcjach przebiegajacych z gorączką , w wyniku przyjmowania
niektórych leków lub na skutek działania niektórych trucizn a także w łysieniu plackowatym i androgenowym .
badanie tkanek
w niektórych przypadkach wskazane jest wykonanie biopsji pobranie próbek skóry i przeprowadzenie odpowiednich
badań .
Przy podejrzeniu grzybicy lub zakażenia bakteryjnego dokonuję się analizy pobranej tkanki i zakłada hodowlę na specjalnych podłożach (pożywkach )w
celu indentyfikacji chorotwórczego drobnoustroju i ustaleniu skutecznego sposobu leczenia.
Badanie tkanki pod mikroskopem pozwala rozpoznać ewentualne zmiany patologiczne w obrębie skóry głowy i mieszków włosowych .
badanie krwi może być pomocne w wyjaśnieniu przyczyn łysienie , ponieważ choroby wewnętrzne , zaburzenia
hormonalne , zaburzenia układu immunologicznego oraz zaburzenia funkcji niektórych narządów wewnętrznych
mogą wpływać niekorzystnie na cykl wzrostu włosa.
do najważniejszych wstępnych badań krwi należy ocena składu morfologicznego krwi obwodowej , wzór odsetkowy krwinek białych i krwinek czerwonych
Badania te pozwalają ocenić czy w organizmie toczy się proces zapalny oraz czy układ odpornościowy jest sprawny . Ponadto może poszukiwać we krwi określonych przeciwciał
tak zwanych autoprzeciwciał , które atakują własne tkanki .

w łodzi badanie kosztuje 30zl,moj dermatolog kiedys mi je zalecał ale sie nie zdecydowałam
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 16:16   #52
asterka1988
Przyczajenie
 
Avatar asterka1988
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wyszków
Wiadomości: 3
GG do asterka1988
Talking Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Trichogram jest badaniem włosów pozwalającym ocenić czy proporcje włosów w odpowiednich fazach wzrostu są zachowane. Zaburzenie tych proporcji może być wskazówką dla lekarza odnośnie przyczyny łysienia.
W warunkach prawidłowych proporcje te wyglądają następująco:

Faza cyklu wzrostuProcent włosów w próbce Faza wzrostu /anagenowa/85% Faza przejściowa /katagenowa/poniżej 1% Faza spoczynku /telogenowa/15%


Za prawidłowy trichogram uznaje się taki w którym jest przynajmniej 80% włosów w fazie wzrostu/anagenowej/.


Badanie polega na wyrwaniu 2 próbek po 30-50 włosów z dwóch miejsc owłosionej skóry głowy.
Następnie przygotowuje się preparat i ogląda pod mikroskopem.
Na podstawie charakterystycznego dla fazy cyklu wyglądu korzeni włosa ocenia się liczbę włosów w poszczególnych stadiach.


Żeby badanie było miarodajne i nie zależne od czynników nie związanych z chorobą ustalono proste zasady określające w jaki sposób pacjenci powinni się przygotować.
Oto one:
1. Przez 2 tygodnie przed zabiegiem nie wolno przeprowadzać na włosach zabiegów kosmetycznych(np. farbowanie).
2. Przez 5 dni przed badaniem nie wolno myć włosów.

Uwaga
W warunkach prawidłowych człowiek traci 50-100 włosów na dobę, co jest fizjologią i nie powinno budzić niepokoju.

to znalazlam na stronkach...
__________________

*~Ciesze się z tego co mam bo niewiadomo czy jutro tego nie strace...~*

asterka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 10:28   #53
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

virtual_luv, asterka1988 - bardzo dziękuję za informacje.
Zastanawiam się jak można wytrzymać przez 5 dni bez mycia?!
virtual_luv - równiez nie wiem czy się zdecydować...
A Ty asterka1988 robiłaś sobie trichogram?
Pozdrawiam
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 10:59   #54
asterka1988
Przyczajenie
 
Avatar asterka1988
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wyszków
Wiadomości: 3
GG do asterka1988
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez levante Pokaż wiadomość
A Ty asterka1988 robiłaś sobie trichogram?
Pozdrawiam
Nie rorbilam...ale tak sie zastanwiam nad tym...
chodz ostatnio slyszalam wiele na ten temat...
np wiem ze to moze byc genetyczne...
Jesli np rodzice maja malo wlosow a powiedzmy Ty masz ich dosc duzo to jestes zaprogramowana tak ze bedziesz ich miec tyle samo co rodzice
Mowie serio...Po prostu beda Ci wypadac bo jest to zapisane w genach...
Jesli jednak masz duzo wlosow i Twoi rodzice rowieze to jesli wypadaja to jest to spowodowane czyms innym...
Ja np tak jak teraz siedze i mysle to wydaje mi sie ze to stres ma ogromny wplyw na to...
Zreszta ja czesto farbuje wlosy...
Choc wiem ze od farbowania wlosy moga sie kruszyc czy lamac ale ie wypadac z cebulkami...
Wiem tez ze czlowiek powinien tracic od 50-100 wlosow dziennie... ale na ich miejsce rosna nowe...
Dowiedzialam sie rowniez ciekawej informacji-ze czlowiek co 7lat zmienia wlosy i wtedy to moga one wypadac nawet ponad ta norme(100wlosow)
I ze czasem trn proces moze sie opoznic lub zaczac wczesniej...Wiem to od lekarza...
Napewno nerwy,stresowe sytuacje...maja bardzo duzy wplyw na wlosy...
i czasem witaminy nie pomagaja w tym momencie...Wtedy najlepszy jest spokoj...
POwiem Wam jeszcze cos...
Mojej siostrze tez wypadaja wlosy a wszyscy jestesmy raczej z rodziny o bujnych wlosach...ale ona tak samo jak ja przezywa wiele stresow...Mysle ze my nawet mamy chyba nerwice...NIestety tak nam sie wszystko uklada ze nerwy towarzysza nam codziennie...i kiedy sa one wieksze to zauwazylam taka zaleznosc(moze to przypadek) ale wlasnie w te dni kiedy mocniej sie denerwujemy tych wlosow na szczotce jest wiecej...
O tyle moge na ten temat powiedziec...
Moze bede troche pomocna
__________________

*~Ciesze się z tego co mam bo niewiadomo czy jutro tego nie strace...~*

asterka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 15:20   #55
marcin9791
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Hej, byłem u dermatologa z moim problemem z włosami i przepisany mam aplicort e który stosuję raz dziennie na noc. Na pierwsze efekty muszę poczekać dwa miesiące, a na pełny efekt około roku, więc zobaczymy. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2008. Trzymajcie się, no i żeby Wasze włosy się "trzymały"
marcin9791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 20:49   #56
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Podnoszę
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 09:10   #57
Cate2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 11
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

http://www.biomol.pl/index.php/pol/cennik__1
Cate2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 09:01   #58
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Nie wiem czy to jeszcze kogoś zainteresuje, ale padło tu pytanie o badanie skóry głowy mikrokamerą, a miałam je robione, więc mogę co nieco napisać

"Mikrokamera powiększa obraz włosa i skóry głowy 200 razy. Można wówczas zobaczyć na monitorze strukturę skóry głowy i ocenić, czy jest sucha czy tłusta, a także stwierdzić, czy mieszki włosowe są żywe, czy obumarłe."
Czyli można zobaczyć ile włosów wyrasta z danego mieszka włosowego (bo z każdego powinno wyrastać parę), czy są puste mieszki włosowe, czy widać nowe włosy, czy mieszki nie są pozatykane tłuszczem, jak ogólnie prezentuje się skóra głowy, widać także łupież, którego gołym okiem można nie zauważyć.

Bardzo pomocne badanie, z niego dowiedziałam się, że przyczyną mojego wypadania włosów (choć wcale nie tak obfitego jak myślałam) jest przede wszystkim nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy.


Poza tym - skórą głowy tak naprawdę nie powinien zajmować się dermatolog, a TRYCHOLOG - polecam artykuł na ten temat: http://zdrowie.onet.pl/1496213,2039,...filaktyka.html
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 08:02   #59
Marta121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Dziewczyny wiecie może gdzie mozna zrobić na ślasku takie badanie ?
Marta121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 10:26   #60
kala6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Witajcie,
przejrzałam cały wątek odnośnie wypadania włosów, i tak naprawdę wynika z tego że nie ma skutecznej metody na ta przykra dolegliwość.
Ja zmagam sie z tym już ok 3 lat, nie jestem łysa, ale włosy wypadają w dużych ilościach , na pewno więcej niż 150 dziennie.Dermatolodzy to ,, wróżki,, traktują jak królików doświadczalnych, mi nic za ich pomocą nie pomogło. Badania na tsh tez nic nie wykazało-myslałam że to problemy z tarczycą.
Teraz zaczęłam sie interesować , analizą pierwiastkową włosów, już miałam sie na to zdecydować, ale z tego co czytałam na innych forach to bardzo drogi interes, i w zasadzie rola ,,badającego,,kończy się wraz z przekazaniem wyniku i zaleceniami, a nie każdy lekarz podejmie sie odtruwania organizmu(to tez podejrzałam na innych stronach).
Dziewczyny które poradzcie coć , coś co wam pomogło.
kala6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-29 13:52:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.