Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-09-22, 16:05   #1111
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

seige, czy ten fiolet to przypadkiem nie 6VR? Na palecie nie mogê znale¼æ VV. Je¶li to rzeczywi¶cie VR, to nic dziwnego - jest po prostu fioletowo-czerwony

Odpowiadaj±c pokrótce:
- je¶li to Colorance, to pó³ biedy - pewnie do¶æ szybko Ci siê zmyje
- co zrobiæ z czerwieni±? moim zdaniem zastanowiæ siê nad domieszaniem MB (zieleñ, powinna zredukowaæ czerwieñ)
- spójrz na paletê, mixy nazywaj± siê (...) MIX, czyli np. A MIX (popiel), P MIX (per³a) itd. Do neutralizacji ¿ó³tego refleksu dobra jest per³a, VV to ponoæ "fashion color", czyli po prostu fiolet, a nie neutralizator.

Prze¶lij nam koniecznie zdjêcia!
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-22, 16:09   #1112
Lukrecja86
Raczkowanie
 
Avatar Lukrecja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 364
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Juiicy Poka¿ wiadomo¶æ
Wizazaneczki zgupia³am po raz drugi jak niektore wizazanki mialam rozjasniony ³epek (dekolorek) polozony chlodny br±zik, s± rozne odcienie koñcówki s± nawet fajne br±z taki podchodzi juz pod zimny ale ³epek do gory widac golym okiem rudy ale jak wyjde na slonce to jest ogien ogien nawet na koncowkach rece opadaja skoro nie majirelki o ktorych czytam tutaj i sa zachwlane to jaka farba fryzjerska jakie stezenie chyba rozloze sie na lopatki przez tego rudziaczka
ja tez majirel nie polecam, kiedys dawno mialam farbowane popielem na poziomie 6 i 5 i nawet po farbowaniu ch³odne nie by³y, tylko ciep³o-br±zowe. Goldwell o wiele lepszy.
__________________
"Jest kobiet± wyzwolon±, to znaczy bardzo pijan± i silnie umalowan±."
Lukrecja86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-22, 16:26   #1113
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Lukrecja86 Poka¿ wiadomo¶æ
nie no, superowo. Na tym zdjêciu widaæ, ze Twój kolor jest...idealny i w dodatku blyszczy. Jednak jak ju¿ to zamowie Elumen clear, patrzê na ten Twój b³ysk i rozmarzy³am siê. Muszê czekaæ na nap³yw gotowki, bo teraz znowy farby zamówilam (robiê zapasy).
jakby co, jedna tubka Elumenu starcza na 3 aplikacje na ¶redniej d³ugo¶ci w³osy. Do tego trzeba dokupiæ Lock, który wystarczy na 4-5 razy. Ja mam te¿ zestaw aplikatorów do nak³adania.
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-22, 18:02   #1114
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Juiccy - sorki, je¶li Ci siê oberwa³o s³ownie, ale wybaczcie, ju¿ nie mam si³y powtarzæ tego samego w kó³ko.

nanah- dobre to o rossman-owej farbie (jak pod¶wietlasz s³owa na fioletowo? "aktywne s³owa" ?)
seige -Dobrze nanach pisze! A to na 100% by³ ten 6VR - V-violet- zneutralizowa³ z³otko, R- red- zneutralizowa³ zieleñ. Colorance jest farb± pó³trwa³± dlatego siê tak szybko sp³uka³±, top chic te¿ widzê jest 6VR, ale na 6% nie wiadomo, czy by Ci rudo¶ci nie wysz³y. Zobacz i napisz czy to by³ 6VR, no chyba, ¿e ju¿ wyrzuci³a¶ pude³ko?

Mixy w goldwelu to Mix shades, w innych firmach nazywaj± siê specjal mix, mixton, mix, corrector. Nanah wkleja³a w po¶cie ni¿ej palete goldwella, ukryt± w s³owie pod¶wietlone na fioletowo,

Cytat:
Napisane przez chicoore Poka¿ wiadomo¶æ
zastanawia³am siê wcze¶niej ju¿ nam tym nefrytem ale to nie jest zielonkawe? A w sumie czerwonych przeb³ysków nie mam ¿eby neutralizowaæ :P I w ogóle to jak d³ugo wa¿na jest farba po otwarciu? Na ulotce ani opakowaniu siê nie doszuka³am. Pomiesza³abym wiêcej farb ni¿ 2, gdybym wiedzia³a ¿e farby zostan± na nastêpne farbowanie Bo tak samo z mixem, u¿yje 1/5 tubki a reszta pójdzie w kosz?
Dawno nie k³ad³am farby na ca³e w³osy, bo raczej tonowa³±m i mixowa³am, wiêc nie wiem ile potrzeba na takie d³ugie w³osy jak Twoje.
Ja ju¿ mam rok mixy i farby pootwierane i nic im siê jeszcze nie dzieje. Jeden mix ¶mierdzi zbukami, ale tak mia³ od pocz±tku.
Co do wa¿no¶ci farb to czasem jest rysunek pude³eczka z ty³u tubki z 9m lub 12m wiêc d³ugo. Tak czy inaczej uwa¿am, ¿e inwestycja w profeski siê bardzo op³aca, nawet ze wzglêdu na to, ¿e wiesz co masz w ¶rodku, a po sklepowych nie zawsze
Je¶li sobie dobrze rozplanujesz i dobierzesz farby, np 2 tubki farb i 1 lub 2 mixu, to wystarczy na d³u¿ej (chocia¿ masz d³uga¶ne w³oski).
Ja u¿ywam dla babci 7.0, 8.0, 8.3 (po czubatej ³y¿eczce) w proporcji 1:1,5 z oxy na krótkie w³osy ju¿ nieca³y rok, (jakie¶ 6 razy i jeszcze farba jest na conajmniej 3 razy) i sama sobie te¿ tonowa³am z 3 razy

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-09-22 o 18:31
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-22, 21:13   #1115
chicoore
Raczkowanie
 
Avatar chicoore
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 92
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

zyta82 i nanah
a to super, my¶la³am ¿e krótsz± maj± date wa¿no¶ci No teraz farbowa³am 2 tubkami, ale jakby farbowa³ mi kto¶ umiejêtnie to 1,5 my¶lê ¿e wystarczy³oby wiêc pewnie 3 tubki farby + 1 mix by³oby dla mnie na 2x w sam raz wiêc nastêpnym razem o tym pomy¶lê
chicoore jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-22, 22:57   #1116
Lynn25
Raczkowanie
 
Avatar Lynn25
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 145
GG do Lynn25
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

To ja równie¿ poproszê o pomoc i radê
Mam za sob± d³ug± drogê od koloru czarnego do ... obecnego (zdj.1) i oczywi¶cie marzy mi siê ³adny zimny kolorek, poziom 6-7, mo¿e byæ lekko opalizuj±cy z efektem per³y (zdj.2 i 3).
¦ledzê w±tek, dokszta³cam siê i wydedukowa³am,¿e obecnie moje w³osy do stonowania potrzebuj± czego¶ z popielem+fioletem.
Za³±czone zdj to moje w³osy w pe³nym s³oñcu.

Dorad¼cie proszê jaki mix z goldwella topchic stworzyæ...? (nie chcê ju¿ raczej eksperymentowaæ z innymi farbami)
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 091.jpg (109,7 KB, 121 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg kolorek (3).jpg (41,7 KB, 83 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg c44d89a4002141734e753ccd.jpg (76,7 KB, 85 za³adowañ)
__________________
Tomorrow is always another day!
Lynn25 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-23, 09:34   #1117
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Lynn25 Poka¿ wiadomo¶æ
To ja równie¿ poproszê o pomoc i radê
Mam za sob± d³ug± drogê od koloru czarnego do ... obecnego (zdj.1) i oczywi¶cie marzy mi siê ³adny zimny kolorek, poziom 6-7, mo¿e byæ lekko opalizuj±cy z efektem per³y (zdj.2 i 3).
¦ledzê w±tek, dokszta³cam siê i wydedukowa³am,¿e obecnie moje w³osy do stonowania potrzebuj± czego¶ z popielem+fioletem.
Za³±czone zdj to moje w³osy w pe³nym s³oñcu.

Dorad¼cie proszê jaki mix z goldwella topchic stworzyæ...? (nie chcê ju¿ raczej eksperymentowaæ z innymi farbami)
Wszystko, ok, tylko jeszcze napisz jaki masz obecny refleks? bardziej rudy, miedziany, z³oty?

Je¶li masz rudy to mo¿esz zmieszaæ Goldwella(poziom 6 i 7), np: 7NP i 6NA lub 7 NA i 6NP - gdzie NP to Natural Pearl a NA to Natural Ash.
Opal i per³a to fiolety(choæ pearl mix jest raczej delikatny niebiesk ido wybijania rudo¶ci z poziomów powy¿ej 7), tylko po tych farbach co u góry powinna¶ mieæ neutralny br±z, a ¿eby nadaæ mu odcieñ fioletu, trzeba by dodaæ VV mixu, tylko nie wiem, czy ten neutralny br±z nie bêdzie ciep³y to mo¿e jeszcze A mix.
Lub po prostu pomieszaæ naturalne na poziomie 6 i 7 i dodaæ A mix i VV mix
Napisz jeszcze jaki ten refleks
Nanah, jak my¶lisz?

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-09-23 o 09:35
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 09:53   #1118
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomo¶ci: 132
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
seige, czy ten fiolet to przypadkiem nie 6VR? Na palecie nie mogê znale¼æ VV. Je¶li to rzeczywi¶cie VR, to nic dziwnego - jest po prostu fioletowo-czerwony

Odpowiadaj±c pokrótce:
- je¶li to Colorance, to pó³ biedy - pewnie do¶æ szybko Ci siê zmyje
- co zrobiæ z czerwieni±? moim zdaniem zastanowiæ siê nad domieszaniem MB (zieleñ, powinna zredukowaæ czerwieñ)
- spójrz na paletê, mixy nazywaj± siê (...) MIX, czyli np. A MIX (popiel), P MIX (per³a) itd. Do neutralizacji ¿ó³tego refleksu dobra jest per³a, VV to ponoæ "fashion color", czyli po prostu fiolet, a nie neutralizator.

Prze¶lij nam koniecznie zdjêcia!
Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
seige -Dobrze nanach pisze! A to na 100% by³ ten 6VR - V-violet- zneutralizowa³ z³otko, R- red- zneutralizowa³ zieleñ. Colorance jest farb± pó³trwa³± dlatego siê tak szybko sp³uka³±, top chic te¿ widzê jest 6VR, ale na 6% nie wiadomo, czy by Ci rudo¶ci nie wysz³y. Zobacz i napisz czy to by³ 6VR, no chyba, ¿e ju¿ wyrzuci³a¶ pude³ko?

Mixy w goldwelu to Mix shades, w innych firmach nazywaj± siê specjal mix, mixton, mix, corrector. Nanah wkleja³a w po¶cie ni¿ej palete goldwella, ukryt± w s³owie pod¶wietlone na fioletowo,
Ok, znalaz³am fotkê zaraz po farbowaniu u fryzjera i zrobi³am sobie dzisiaj po wczorajszym farbowaniu. Widaæ ten czerwony odcieñ jak nic, mimo, i¿ da³am 6VV. Zaczynam siê domy¶laæ jak to siê mog³o staæ. Poprzednio moim wyj¶ciowym kolorem do farbowania by³o buro-¿ó³to-zielone co¶ i dlatego mix fioletowy to zneutralizowa³. Teraz jednak nie mia³am ju¿ tego buro-¿ó³to-zielonego koloru, ale taki ciep³y ¶redni blond, wpadaj±cy w br±z z refleksami ciep³ymi ¿ó³to-pomarañczowymi. Gdy sobie w my¶lach ogarnê to mi wychodzi, ¿e jak do br±zu dodasz fiolet to Ci wyjdzie czerwieñ...? Boshh mia³am kiedy¶ takie diagramy ko³owe z nachodzeniem barw, nawet chyba z tego topiku, ale zapodzia³y mi siê po formacie dysku i dlatego taka g³upia jestem. Macie je gdzie¶ mo¿e pod rêk±? Zreszt± wola³abym jednak sama nie zgadywaæ. Jak mi siê kolor sp³ucze trochê to dopiero zafarbujê. Tylko, ¿e teraz bêdê mia³a wyj¶ciowy br±z z czerwieni±, albo pomarañczem (pewnie tak siê bêdzie sp³ukiwa³), czyli wtedy powinnam daæ niebieski...? Co w ogóle bêdzie wchodzi³o w grê, ¿eby uzyskaæ zimny odcieñ?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Sierpieñ '2011 233.jpg (38,8 KB, 108 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Wrzesieñ '2011 090.jpg (35,5 KB, 108 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Wrzesieñ '2011 093.jpg (33,2 KB, 39 za³adowañ)
__________________
"Z³o" ----->EKO

Zapuszczam w³oski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzieñ
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-23, 09:54   #1119
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Wszystko, ok, tylko jeszcze napisz jaki masz obecny refleks? bardziej rudy, miedziany, z³oty?

Je¶li masz rudy to mo¿esz zmieszaæ Goldwella(poziom 6 i 7), np: 7NP i 6NA lub 7 NA i 6NP - gdzie NP to Natural Pearl a NA to Natural Ash.
Opal i per³a to fiolety(choæ pearl mix jest raczej delikatny niebiesk ido wybijania rudo¶ci z poziomów powy¿ej 7), tylko po tych farbach co u góry powinna¶ mieæ neutralny br±z, a ¿eby nadaæ mu odcieñ fioletu, trzeba by dodaæ VV mixu, tylko nie wiem, czy ten neutralny br±z nie bêdzie ciep³y to mo¿e jeszcze A mix.
Lub po prostu pomieszaæ naturalne na poziomie 6 i 7 i dodaæ A mix i VV mix
Napisz jeszcze jaki ten refleks
Nanah, jak my¶lisz?
Nie poleca³abym dodawaæ VV MIX! Sama nie stosowa³am, ale na jakim¶ anglojêzycznym forum przeczyta³am wypowied¼ edukatorki Goldwella, ¿e VV MIX nie nadaje siê do neutralizacji. To "fashion color", czyli po prostu nada fioletowy refleks. Chyba, ¿e o to w³a¶nie chodzi?

Poza tym wydaje mi siê podobnie jak zycie82 - mo¿esz pomieszaæ ze sob± poziomy 6 i 7, np. 7NP i 6A, mo¿esz wzmocniæ to jeszcze dodaniem P MIX. Wszystko na wodzie 3%

A poza tym ju¿ teraz jest bardzo ³adnie
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-23, 12:17   #1120
Lynn25
Raczkowanie
 
Avatar Lynn25
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 145
GG do Lynn25
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziêkujê Kochane za sugestie....
Tak zrobiê - kupiê 7A lub 7NA i zmieszam z 6NP (mix P dokupiê z czasem - bo to ju¿ spory wydatek przy 3 farbach )
i na 3% zrobiê.

Co do refleksu - to trudne pytanie - samej mi go ciê¿ko okre¶liæ i zdefiniowaæ - ale wydaje mi siê on taki pomarañczowo-¿ó³ty

Problem mam jeszcze taki,¿e moje w³osy nie s± jednolite na d³ugo¶ci - mam takie fragmenty ciemniejsze - mo¿na jako¶ temu zaradziæ?
__________________
Tomorrow is always another day!
Lynn25 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-23, 13:44   #1121
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez seige Poka¿ wiadomo¶æ
Ok, znalaz³am fotkê zaraz po farbowaniu u fryzjera i zrobi³am sobie dzisiaj po wczorajszym farbowaniu. Widaæ ten czerwony odcieñ jak nic, mimo, i¿ da³am 6VV. Zaczynam siê domy¶laæ jak to siê mog³o staæ. Poprzednio moim wyj¶ciowym kolorem do farbowania by³o buro-¿ó³to-zielone co¶ i dlatego mix fioletowy to zneutralizowa³. Teraz jednak nie mia³am ju¿ tego buro-¿ó³to-zielonego koloru, ale taki ciep³y ¶redni blond, wpadaj±cy w br±z z refleksami ciep³ymi ¿ó³to-pomarañczowymi. Gdy sobie w my¶lach ogarnê to mi wychodzi, ¿e jak do br±zu dodasz fiolet to Ci wyjdzie czerwieñ...? Boshh mia³am kiedy¶ takie diagramy ko³owe z nachodzeniem barw, nawet chyba z tego topiku, ale zapodzia³y mi siê po formacie dysku i dlatego taka g³upia jestem. Macie je gdzie¶ mo¿e pod rêk±? Zreszt± wola³abym jednak sama nie zgadywaæ. Jak mi siê kolor sp³ucze trochê to dopiero zafarbujê. Tylko, ¿e teraz bêdê mia³a wyj¶ciowy br±z z czerwieni±, albo pomarañczem (pewnie tak siê bêdzie sp³ukiwa³), czyli wtedy powinnam daæ niebieski...? Co w ogóle bêdzie wchodzi³o w grê, ¿eby uzyskaæ zimny odcieñ?
A no to wszystko teraz jasne, dlatego pytamy o w³osy jakiego s± teraz koloru i refleks, fryzjer te¿ musi zobaczyæ, bo na oko nic nie wymy¶li.
To teraz tak:
Skoro po³o¿y³a¶ sobie na z³oto/rudy to je¶li by³y by bardziej z³ote to po na³o¿eniu fioletu, mia³±by¶ lekki rudy, bo zneutralizowa³a¶ tylko z³oto tym VV a rudy zosta³. Trzeba by³o mieszaæ VV z niebieskim, to by i jedno i drugie wybi³o.
Ko³o kolorów masz w po¶cie 634.
Jak siê sp³ucz± na rude to niebieski, jak na czerwone to zieleñ, w Goldwellu masz nefryt(chyba 6MB) Ale czy ta 6VV to to samo co sam VV mix? Ta farba sprowadzana by³a z zagranicy?

Nanah - wy¶lij mi (nawet na priv) namiar na takie stronki, chyba,¿e na bie¿±co przegl±dasz. Kurcze ja nie widzia³±m nigdzie, ¿e to jakie¶ fashion colors, na palecie te¿ nie napisali, chyba, ¿e now± paletê maj±?
I o to samo pytam Ciebie: czy ta 6VV to to samo co sam VV mieszany z 6? zrobili nowe farby? nowe palety? Mo¿e siê gdzie¶ natknê³a¶?



A ja wyczyta³am, ¿e Lynn25 chce mieæ fioletowy odcieñ, chocia¿ na dodanych otkach raczej go nie ma, no ale takiego wyrobionego oka to ja nie mam

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Lynn25 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê Kochane za sugestie....
Tak zrobiê - kupiê 7A lub 7NA i zmieszam z 6NP (mix P dokupiê z czasem - bo to ju¿ spory wydatek przy 3 farbach )
i na 3% zrobiê.

Co do refleksu - to trudne pytanie - samej mi go ciê¿ko okre¶liæ i zdefiniowaæ - ale wydaje mi siê on taki pomarañczowo-¿ó³ty

Problem mam jeszcze taki,¿e moje w³osy nie s± jednolite na d³ugo¶ci - mam takie fragmenty ciemniejsze - mo¿na jako¶ temu zaradziæ?
Powinnno sobie to poradziæ ze z³oto/pomarañczowym refleksem, a je¶li nie to wtedy dokupisz P mix
A z wyrównaniem to 2 mieszanki musia³a by¶ robiæ: do jednej wiêcej 6 do drugiej wiêcej 7 i ciemniejsz± na ja¶niejsze, a ja¶niejsz± na ciemniejsze Trochê z tym zabawy i na pewno kogo¶ do na³o¿enia musia³aby¶ zaanga¿owaæ

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-09-23 o 13:40
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 14:14   #1122
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

zyta82, np. tutaj * ericmg wypowiada siê na temat mixów.


* tekst wklejasz poprzez hiper³±cze, czyli ikonkê z kul± ziemsk±
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-23, 15:19   #1123
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

przysz³y do mnie ponownie ulubione Goldwelle, z tym, ¿e nie bêdê mieszaæ, podciê³am w³osy i chcê zobaczyæ, czy jedna tubka 6BS da im radê. dokupi³am te¿ od¿ywkê z Goldwella - Cool Brown.powiedzcie mi, proszê, czy myjecie w³osy po farbowaniu? kiedy¶ my³am szamponem z L'oreala - Post Color, teraz chodzi³am na nak³adanie do fryzjerki i ona czym¶ my³a, ale wydaje mi siê, ¿e lepiej jedynie spieniæ farbê i sp³ukaæ, kolor pewnie lepiej oklei w³os.
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-23, 16:54   #1124
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.


---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
zyta82, np. tutaj * ericmg wypowiada siê na temat mixów.
* tekst wklejasz poprzez hiper³±cze, czyli ikonkê z kul± ziemsk±
Dziêki, ju¿ widzê t± ikonkê

Ten kto¶ napisa³(a) tak:(s³owo drab/drabber(przymiotnik) oznacza bezbarwny, szary, monotonny)

"Jestem szkoleniowcem w Goldwellu, chcia³abym wyja¶niæ kilka kwestii.
A Mix jest drab dla poziomów 2-6
P Mix -------//------------------ 7-10
V Mix "nie jest drabber, raczej fashion intensyfikatorem dla poziomów 2-6"


Anonymus napisa³(a):
"Amix ma niebiesk± bazê jest mocmiejsza w n¿szych poziomach 6-7
Pmix ma niebiesko-fioletow± bazê u¿ywana w poziomach 8,9,10
Vmix jest najmocniejszy, jest nim czysty fiolet. Zpamiêtaj vmix zafarbuje na fioletowo!!! Proporcje to 5ml mixu na ka¿de 40 ml koloru"



example. I would use for controlling a blonde. my client is a level 6 naturally and i use 11v on her. well 11v pulled too dull, so i switched to 11p (35) mls p-mix(5) mls and 80 mls of 40 volume. 11 series is 2-1.

Chcia³±bym u¿yæ dla kontroli blondu. Klientka na poziomie 6 i chcê u¿yæ 11v, ale 11v jest nudny, wiêc mnieni³am na 11p 35ml i Pmix 5ml i 80ml 40vol oxy. Sere rozja¶niaj±ce 11 w proporcji 1:2




another would be, if you had a color you were lifting say she is a level 4 naturally and you want her to be a caramel brown you could use 7a (35) mls and a-mix (5) mls with 30 or 40 vol (40) mls and that extra a mix would control the red that the hair pulls.


je¶li masz kolor który bêdziesz rozja¶niaæ np. klientka ma poziom 4, a chcesz osi±gn±æ karmelowy br±z mo¿esz u¿yæ 7A 35ml i Amix 5ml z 30 lub 40 ml 40vol oxy i ten dodatkowy Amix powinien kontrolowaæ czerwieñ któr± osi±gn±³ w³osy
a¿ tak mocno rozja¶ni do czerwieni??? chyba do rudego, to z tym 7A i Amix sobie poradzi, ale gdzie ten karmelowy br±z???


endorfina - spienienie, zemulgowanie i pozostawienie na 5 minut powinno siê robiæ przy ka¿dym farbowaniu! A po farbowani koniecznie u¿yæ szamponu do w³osów farbowanych, bo jego kwa¶ne ph zamyka ³uski w³osa, je¶li nie posiadasz takiego,mo¿na równie¿ zakwasiæ wod± z octem i zamoczyæ w³osy, efekt bêdzie taki sam. Daltego produkuj± szampony do w³osów farbowanych, chocia¿ nie wiem jak sklepowe siê do tego maj±, muszê zbadaæ ph szampony fryzjerskieo mojej mamy to na dniach Wam napiszê.

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-09-23 o 18:16
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-24, 00:07   #1125
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------


Dziêki, ju¿ widzê t± ikonkê

Ten kto¶ napisa³(a) tak:(s³owo drab/drabber(przymiotnik) oznacza bezbarwny, szary, monotonny)

"Jestem szkoleniowcem w Goldwellu, chcia³abym wyja¶niæ kilka kwestii.
A Mix jest drab dla poziomów 2-6
P Mix -------//------------------ 7-10
V Mix "nie jest drabber, raczej fashion intensyfikatorem dla poziomów 2-6"


Anonymus napisa³(a):
"Amix ma niebiesk± bazê jest mocmiejsza w n¿szych poziomach 6-7
Pmix ma niebiesko-fioletow± bazê u¿ywana w poziomach 8,9,10
Vmix jest najmocniejszy, jest nim czysty fiolet. Zpamiêtaj vmix zafarbuje na fioletowo!!! Proporcje to 5ml mixu na ka¿de 40 ml koloru"



example. I would use for controlling a blonde. my client is a level 6 naturally and i use 11v on her. well 11v pulled too dull, so i switched to 11p (35) mls p-mix(5) mls and 80 mls of 40 volume. 11 series is 2-1.

Chcia³±bym u¿yæ dla kontroli blondu. Klientka na poziomie 6 i chcê u¿yæ 11v, ale 11v jest nudny, wiêc mnieni³am na 11p 35ml i Pmix 5ml i 80ml 40vol oxy. Sere rozja¶niaj±ce 11 w proporcji 1:2




another would be, if you had a color you were lifting say she is a level 4 naturally and you want her to be a caramel brown you could use 7a (35) mls and a-mix (5) mls with 30 or 40 vol (40) mls and that extra a mix would control the red that the hair pulls.


je¶li masz kolor który bêdziesz rozja¶niaæ np. klientka ma poziom 4, a chcesz osi±gn±æ karmelowy br±z mo¿esz u¿yæ 7A 35ml i Amix 5ml z 30 lub 40 ml 40vol oxy i ten dodatkowy Amix powinien kontrolowaæ czerwieñ któr± osi±gn±³ w³osy
a¿ tak mocno rozja¶ni do czerwieni??? chyba do rudego, to z tym 7A i Amix sobie poradzi, ale gdzie ten karmelowy br±z???


endorfina - spienienie, zemulgowanie i pozostawienie na 5 minut powinno siê robiæ przy ka¿dym farbowaniu! A po farbowani koniecznie u¿yæ szamponu do w³osów farbowanych, bo jego kwa¶ne ph zamyka ³uski w³osa, je¶li nie posiadasz takiego,mo¿na równie¿ zakwasiæ wod± z octem i zamoczyæ w³osy, efekt bêdzie taki sam. Daltego produkuj± szampony do w³osów farbowanych, chocia¿ nie wiem jak sklepowe siê do tego maj±, muszê zbadaæ ph szampony fryzjerskieo mojej mamy to na dniach Wam napiszê.
no w³a¶nie, dlatego pomimo, ¿e wolê nie bawiæ z nak³adaniem na swoje w³osy, to jako¶ fryzjerskie metody nie zawsze do mnie przemawiaj±. kiedy¶ nak³ada³am farbê sama (mama odrobinê pomog³a) i w³osy przep³uka³am octem nie zmywaj±c ich szamponem, natomiast nie mia³am pojêcia, ¿e trzeba zemulgowaæ, tak¿e dziêkujê za radê chyba zatrudniê ch³opaka do pomocy tym razem, albo sama znów powalczê (czasem chcia³oby siê mieæ krótsze w³osy )
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-24, 16:39   #1126
Juiicy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

.

Edytowane przez Juiicy
Czas edycji: 2011-10-08 o 12:53
Juiicy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-24, 18:50   #1127
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Juiicy Poka¿ wiadomo¶æ
Kochane Wizazaneczki! dzieki wam mam swoj kolorek ktory chcialam!
Wiec wybralam sie do fryzjera Goldwell bo mam wlosy do pasa, sama nie dalabym rady i powiem ze efekt niesamowity taki kolorek jaki chcialam na zdjeciu ktore poprzednio dodalam! Mialam zrobione chlodnym brazem farba jest swietna a wloski lsni±ce! Dzieki wam kobietki! Walka z kolorem rudym zakonczona zyta82 kochana bardzo dziekuje za odpowiedz !
Ka¿da z nas bedzie pieknie wygladac zreszt± tak juz na pewno jest
Baaaaaardzo siê cieszê , tylko co? nosi³a¶ swoje farby do fryzjerki, czy jak?
Mam nadziejê, ¿e efekt bêdzie siê utrzymywa³ d³uuuugo.
A foteczkê poprosimy.... i jakie w koñcu farby Ci k³ad³a i na jakim oxy? pamiêtasz?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-25, 12:08   #1128
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

chicoore, nanah, dziewczyny odwalacie swietna robote!

jezeli chodzi o kondycje moich wlosow, sa lepsze w ukladaniu, farba je mocno przesusza...

jednak wzielam sobie gleboko do serca ten cytat:

"Warto wspomnieæ ¿e woda o stê¿eniu 3% lepsza jest generalnie dla popieli (je¶li nie planujemy du¿o ja¶niejszego odcienia)- mocniejsza powoduje ¿e baza rozja¶ni siê do czerwonych odcieni i po wyp³ukaniu koloru bêdziemy mieæ ciep³e tonacje. Ni¿sza woda je stonuje a nie wyrudzi, owszem, kolor mo¿e siê szybciej wyp³ukaæ ale kolejne farbowania go utrwal±. Miedziany, czerwony czy kurczakowy efekt jest najczê¶ciej skutkiem u¿ycia (za) wysokiego stê¿enia utleniacza."


wiecie co odkrylam... ze po 2miesiacach mixy nie chca sie splukac do konca, lub ja cos zle zrobilam, ze mam tak malo natury.

jak to w koncu jest?
mixow nie kladziemy na naturalki?
czyzby tak 7.0 chantal mi rozjasnila?

jestem praktycznie pewna, ze pomysl z oxy 6% nie byl dobry, bo zrudzialam niemilosiernie. wiem rowniez, ze na bank chce odzyskac swoj naturalny kolor.

Zyta, chyba skorzystam z Twojej propozycji, bo ja tego sama nie ogarne, ale to w pazdzierniku, bo wciaz licze w cud, ze olejowaniem sciagne jeszcze kolor. a najpierw i tak wybiore sie do dobrej fryzjerki we wro i podpytam ja o wszystko. jednak wstyd mi teraz chodzic w rozpuszczonych wlosach... rudo, rudo bije po oczach, ze zlotem na czubku, nic sie nie zmienilo, jestem w tym samym punkcie co w marcu

na dowod moich zali, prosze zdjecia (po kliknieciu w zdjecie, powieksza sie):

w sloncu widac naturalny odrost i tycjan na grzywce:
SDC11026.jpg

przyblizenie:
SDC11018.jpg

w cieniu:
SDC11046.jpg

w cieniu:
SDC11048.jpg

w sloncu:
SDC11052.jpg

z fleszem:
SDC11002.jpg

a ja ide Was poczytac pare stron wstecz, moze cos wywnioskuje i cos wykombinuje..
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal

Edytowane przez caate
Czas edycji: 2011-09-25 o 12:12
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-25, 16:23   #1129
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ

wiecie co odkrylam... ze po 2miesiacach mixy nie chca sie splukac do konca, lub ja cos zle zrobilam, ze mam tak malo natury.

jak to w koncu jest?
mixow nie kladziemy na naturalki?
czyzby tak 7.0 chantal mi rozjasnila?

jestem praktycznie pewna, ze pomysl z oxy 6% nie byl dobry, bo zrudzialam niemilosiernie. wiem rowniez, ze na bank chce odzyskac swoj naturalny kolor.

Zyta, chyba skorzystam z Twojej propozycji, bo ja tego sama nie ogarne, ale to w pazdzierniku, bo wciaz licze w cud, ze olejowaniem sciagne jeszcze kolor. a najpierw i tak wybiore sie do dobrej fryzjerki we wro i podpytam ja o wszystko. jednak wstyd mi teraz chodzic w rozpuszczonych wlosach... rudo, rudo bije po oczach, ze zlotem na czubku, nic sie nie zmienilo, jestem w tym samym punkcie co w marcu
Wiesz co, ja siê staram nie k³a¶æ mixu na naturalne, bo to 6% i rozja¶nia, chocia¿ ja i tak tylko na max 10minut to te¿ widzê, ¿e potem sp³ukuje siê do rudego
To ostatnie zdjêcie z fleszem to jakby¶ ma³± caaaaa³e rude w³osy. Koñcówki nie s± ju¿ bordowe?
Apropo zesz³ego "pi±tku" - roz³o¿y³o mnie jakie¶ przeziêbienie i ledwo dycham, w pa¼dzierniku zobaczymy, a jak jeste¶ bardzo zdesperowana mo¿esz sobie zrobiæ tonowanie na rozrzedzonej 6% na 3%. Jak ja bez Was prze¿yjê ponad 2 tygodnie
Czytaj, czytaj
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-26, 20:20   #1130
aniula884
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ole¶nica
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Chcia³abym zneutralizowac refleks zó³ty/czerwony/rudy czy mieszanka 6A(30ml),7MB(30ml) i 7NP (30ml) podo³a temu zadaniu? Oczywi¶cie wszystko na 3%.Jak my¶licie czy to dobry pomys³ a mo¿e co¶ zmieniæ ?
aniula884 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-26, 20:42   #1131
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Wiesz co, ja siê staram nie k³a¶æ mixu na naturalne, bo to 6% i rozja¶nia, chocia¿ ja i tak tylko na max 10minut to te¿ widzê, ¿e potem sp³ukuje siê do rudego
To ostatnie zdjêcie z fleszem to jakby¶ ma³± caaaaa³e rude w³osy. Koñcówki nie s± ju¿ bordowe?
Apropo zesz³ego "pi±tku" - roz³o¿y³o mnie jakie¶ przeziêbienie i ledwo dycham, w pa¼dzierniku zobaczymy, a jak jeste¶ bardzo zdesperowana mo¿esz sobie zrobiæ tonowanie na rozrzedzonej 6% na 3%. Jak ja bez Was prze¿yjê ponad 2 tygodnie
Czytaj, czytaj
tylko, ze jak zemulguje je to automatycznie wjezdzam na odrost

z tym ostatnim zdjeciem, to jest jak dla mnie przeklamane. skoro dziecko mi powiedzialo, ze widac tu jasne, a tu ciemne to sama nie wiem, a nie ma kto mi zdjecia zrobic. wiem jedno, ze koncowki sa bardziej rudo-czerwone z naciskiem na rudy niz buraczane, a gora bardzie zlota niz ruda. mam jasniejsze te wlosy mixowane, od mojej natury.

mnie tez rozlozylo, wiec jakbys Ty mogla, to ja nie

rozrzedzic z woda zwykla mam 6% tak?


Cytat:
Napisane przez aniula884 Poka¿ wiadomo¶æ
Chcia³abym zneutralizowac refleks zó³ty/czerwony/rudy czy mieszanka 6A(30ml),7MB(30ml) i 7NP (30ml) podo³a temu zadaniu? Oczywi¶cie wszystko na 3%.Jak my¶licie czy to dobry pomys³ a mo¿e co¶ zmieniæ ?
to na calosci masz taki refleks trzykolorowy, czy np. na jakis partiach wlosow?

7NP to Nautral Ash, opale sa fioletowe, zatem A ochlodzi braz.
z tego co ja pamietam to do wybicia czerwonego refleksu nadawal sie 6MB (zielony barwnik), bo 7MB leci bardziej w zloto. ale moge sie mylic, mam stan podgoraczkowy i srednio idzie mi logiczne myslenie.

na wybicie rudego bardziej mi pasuje np. 6NA, bo on zawiera barwnik niebieski.
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal

Edytowane przez caate
Czas edycji: 2011-09-26 o 21:05
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-26, 21:06   #1132
aniula884
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ole¶nica
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

a 6A nie wybije rudego ? bo tak mi sie wydawa³o ze w³asnie ten odcien zawiera wiecej tego barwnika niebieskiego niz 6NA bo tu A jest na drugm miejscu no ale moze sie myle ;p tzn refleks rudy/czerwony bardziej na d³ugo¶ci mam a zó³ty na czubku ;D
No to na pewno wezme ten 7NP teraz kwestia tego 6-7MB i 6A/NA..bo akurat w domu mam w³a¶nie jeszcze 30 ml 7MB wiec nie wiem co teraz zrobiæ :/ bo skoro piszesz ze on bardziej w ¿ó³æ idzie to mo¿e faktycznie dokupiæ 6MB tylko ze jak to zrobiê na 3% to boje sie ze wyjdzie bardzo ciemny odcien a takiego nie chce
aniula884 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-27, 10:10   #1133
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
tylko, ze jak zemulguje je to automatycznie wjezdzam na odrost

z tym ostatnim zdjeciem, to jest jak dla mnie przeklamane. skoro dziecko mi powiedzialo, ze widac tu jasne, a tu ciemne to sama nie wiem, a nie ma kto mi zdjecia zrobic. wiem jedno, ze koncowki sa bardziej rudo-czerwone z naciskiem na rudy niz buraczane, a gora bardzie zlota niz ruda. mam jasniejsze te wlosy mixowane, od mojej natury.

mnie tez rozlozylo, wiec jakbys Ty mogla, to ja nie

rozrzedzic z woda zwykla mam 6% tak?



to na calosci masz taki refleks trzykolorowy, czy np. na jakis partiach wlosow?

7NP to Nautral Ash, opale sa fioletowe, zatem A ochlodzi braz.
z tego co ja pamietam to do wybicia czerwonego refleksu nadawal sie 6MB (zielony barwnik), bo 7MB leci bardziej w zloto. ale moge sie mylic, mam stan podgoraczkowy i srednio idzie mi logiczne myslenie.

na wybicie rudego bardziej mi pasuje np. 6NA, bo on zawiera barwnik niebieski.
Paaanii! Pani siê po³o¿y i wygrzeje Ja ju¿ coraz lepiej siê czujê
Tak wod±, najlepiej destylowan±.

aniula884

6NA -dark blonde natural ash/bardziej naturalny z popielem
6N - dark ash blonde/popielaty
7NP - mid blonde natural pearl/naturalny z per³±/fiolet
7MB - light jade brown/nefryt-zieleñ
6MB - mid jade brown/nefryt-zieleñ
to 7SB ucieka w z³oto, bo to silver eige, czyli srebrny be¿
Mi siê wydaje, ¿e tak jak napisa³a¶ 6A wybije lepiej rudo¶æ ni¿ 6NA
Tam gdzie masz ró¿ne refleksy tam trzeba je odpowiednio zneutralizowaæ....ale roboty

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-09-27 o 13:25
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-27, 14:16   #1134
aniula884
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ole¶nica
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

No to zrobie tak ze najpierw zafarbuje te zó³te w³osy u nasady tym 6NP
A na drugi dzien zafarbuje resztê mieszanka 6A lub 7A z 7MB
Jest troche roboty no ale co zrobic tak mi sie marzy taki zimny brazik..<3
aniula884 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-27, 18:13   #1135
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez aniula884 Poka¿ wiadomo¶æ
No to zrobie tak ze najpierw zafarbuje te zó³te w³osy u nasady tym 6NP
A na drugi dzien zafarbuje resztê mieszanka 6A lub 7A z 7MB
Jest troche roboty no ale co zrobic tak mi sie marzy taki zimny brazik..<3
no i swietnie

ja tak robilam ale jednego dnia, wysuszylam wlosy i heja drugi kolor na reszte. albo bylam hardcorem i dwa na raz nakladalam, ale wtedy dokladnie poogladalam wlosy w lustrze, zeby miec orientacje gdzie sie zloto konczy, a rudy zaczyna

Zyta, juz mi lepiej troche

oo, ta rozpiske to do FAQu prosze dolaczyc
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-28, 15:23   #1136
annamaria90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witam wszystkie panie zmagaj±ce siê z problemem rudo-czerwonego refleksu na ciemnych w³osach... Jak siê pewnie domy¶lacie sprowadza mnie do Was dok³adnie ten sam problem i nie mam ju¿ dos³ownie si³y. W zesz³ym roku rozja¶ni³am w³osy i zapragnê³am mieæ marchewkowy odcieñ. Trwa³o to jaki¶ rok, znudzi³o mi siê, wiêc zaczê³am je powoli przyciemniaæ. Pewnego piêknego dnia wymy¶li³am, ¿e kupiê czerwon± farbê i to by³ chyba jeden z najwiêkszych b³êdów w moim ¿yciu nie spodoba³o mi siê, wiêc farbowa³am na miedziany br±z z syossa, tak wiêc moje w³osy przez jaki¶ czas by³y torturowane czerwonymi odcieniami. A teraz marzy mi siê popielaty kolor. Mo¿e byæ ciemny, prawie jak czarne, byleby by³ ch³odny, a nie w s³oñcu czerwono-fioletowy. B³agam, pomó¿cie, bo ju¿ nie mam si³y. Pani w sklepie fryzjerskim poleci³a mi malowanie w³osów na popielate blondy. Fakt, przez pierwszych kilka dni w³osy mia³y popielat± po¶wiatê i ta czerwieñ jak by na chwilê znika³a, ale oczywi¶cie farba siê wyp³ukiwa³a bardzo szybko i znowu to samo... W dodatku przez to, ¿e robi³am blondami mam teraz kawa³ek odrostów ja¶niejszych, które w odró¿nieniu od reszty czerwonych w³osów maj± z³oto-marchewkowy kolor w s³oñcu... W miêdzy czasie kombinowa³am te¿ z ciemnymi szatynami, ale nic z tego, po¶wiata zostawa³a... Potem polecono mi od¿ywkê do w³osów fioletow±, która niweluje ¿ó³t± po¶wiatê z blond w³osów. Na nic siê to zda³o, mam nawet wra¿enie, ¿e czerwieñ bardziej siê wybi³a w dodatku pozostawiaj±c w pakiecie po¶wiatê fioletow±... Proszê, pomó¿cie, bo jestem w takiej desperacji, ¿e za chwilê zamalujê siê na czarno, choæ kiedy¶ po mojej przygodzie z tym kolorem obieca³am sobie, ¿e nigdy wiêcej...

Wklejam zdjêcie moich w³osów. Mo¿e stwierdzicie, ¿e a¿ tak bardzo nie widaæ tu tej czerwieni, ale ja j± widzê ZAWSZE i WSZÊDZIE

Marzy mi siê taki kolor, jak ma dziewczyna na zdjêciu taki jest mój naturalny, ale nie mam zamiaru tyle czekaæ... Mo¿e byæ nawet ciemniejszy, byleby taki ch³odny...
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytu³u.jpg (62,9 KB, 118 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 76e6634f000702434849c3ca.jpg (20,9 KB, 118 za³adowañ)
annamaria90 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-28, 19:26   #1137
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez annamaria90 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam wszystkie panie zmagaj±ce siê z problemem rudo-czerwonego refleksu na ciemnych w³osach... Jak siê pewnie domy¶lacie sprowadza mnie do Was dok³adnie ten sam problem i nie mam ju¿ dos³ownie si³y. W zesz³ym roku rozja¶ni³am w³osy i zapragnê³am mieæ marchewkowy odcieñ. Trwa³o to jaki¶ rok, znudzi³o mi siê, wiêc zaczê³am je powoli przyciemniaæ. Pewnego piêknego dnia wymy¶li³am, ¿e kupiê czerwon± farbê i to by³ chyba jeden z najwiêkszych b³êdów w moim ¿yciu nie spodoba³o mi siê, wiêc farbowa³am na miedziany br±z z syossa, tak wiêc moje w³osy przez jaki¶ czas by³y torturowane czerwonymi odcieniami. A teraz marzy mi siê popielaty kolor. Mo¿e byæ ciemny, prawie jak czarne, byleby by³ ch³odny, a nie w s³oñcu czerwono-fioletowy. B³agam, pomó¿cie, bo ju¿ nie mam si³y. Pani w sklepie fryzjerskim poleci³a mi malowanie w³osów na popielate blondy. Fakt, przez pierwszych kilka dni w³osy mia³y popielat± po¶wiatê i ta czerwieñ jak by na chwilê znika³a, ale oczywi¶cie farba siê wyp³ukiwa³a bardzo szybko i znowu to samo... W dodatku przez to, ¿e robi³am blondami mam teraz kawa³ek odrostów ja¶niejszych, które w odró¿nieniu od reszty czerwonych w³osów maj± z³oto-marchewkowy kolor w s³oñcu... W miêdzy czasie kombinowa³am te¿ z ciemnymi szatynami, ale nic z tego, po¶wiata zostawa³a... Potem polecono mi od¿ywkê do w³osów fioletow±, która niweluje ¿ó³t± po¶wiatê z blond w³osów. Na nic siê to zda³o, mam nawet wra¿enie, ¿e czerwieñ bardziej siê wybi³a w dodatku pozostawiaj±c w pakiecie po¶wiatê fioletow±... Proszê, pomó¿cie, bo jestem w takiej desperacji, ¿e za chwilê zamalujê siê na czarno, choæ kiedy¶ po mojej przygodzie z tym kolorem obieca³am sobie, ¿e nigdy wiêcej...

Wklejam zdjêcie moich w³osów. Mo¿e stwierdzicie, ¿e a¿ tak bardzo nie widaæ tu tej czerwieni, ale ja j± widzê ZAWSZE i WSZÊDZIE

Marzy mi siê taki kolor, jak ma dziewczyna na zdjêciu taki jest mój naturalny, ale nie mam zamiaru tyle czekaæ... Mo¿e byæ nawet ciemniejszy, byleby taki ch³odny...
Zapraszam do przeczytania 3-4 ostatnich stron w±tku.
Je¶i chcesz siê pozbyæ czerwieni powinna¶ u¿yæ zieleni np 6Mb lub ja¶niejszej 7MBz goldwella na 3% lub 4%, je¶li rudego to farby z popielem, czyli niebieskim, np 6.1, lub, 7.1, lub 6A w Goldwelu, osobno farbowaæ rudy odrost, osobno czerwieñ, to tak w skrócie, na poprzednich stronach wszystko wyja¶nione z milion razy, pozdrawiam
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-28, 19:31   #1138
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Zapraszam do przeczytania 3-4 ostatnich stron w±tku.
Je¶i chcesz siê pozbyæ czerwieni powinna¶ u¿yæ zieleni np 6Mb lub ja¶niejszej 7MBz goldwella na 3% lub 4%, je¶li rudego to farby z popielem, czyli niebieskim, np 6.1, lub, 7.1, lub 6A w Goldwelu, osobno farbowaæ rudy odrost, osobno czerwieñ, to tak w skrócie, na poprzednich stronach wszystko wyja¶nione z milion razy, pozdrawiam
Kochana Zyta

obiecuje ze jutro zrobie zdjecia i bede Was gnebic o porade i jak ja mam to sama okielznac omijajac odrost meczy mnie ten misza masz... oj zle mi. mam nadzieje, ze jeszcze jutro tutaj wpadniesz
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-28, 20:00   #1139
chicoore
Raczkowanie
 
Avatar chicoore
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 92
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

wstawiam fotki 10 dni po farbowaniu. Na zdjêciach jest ok kolor jak dla mnie, ale normalnie zauwa¿y³am ¿e jest chyba cieplej ni¿ na zdj, szczególnie dzisiaj po myciu jak nie na³o¿y³am ¿adnej pianki. No i kolor du¿o ja¶niejszy ni¿ by³, a szkoda bo chcia³am ¿eby zosta³o jak nie ch³odno to ciemno chocia¿
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (122,2 KB, 71 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 101_1017.jpg (217,8 KB, 72 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (87,2 KB, 86 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 101_1022.jpg (147,6 KB, 81 za³adowañ)
chicoore jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-28, 20:09   #1140
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chicoore Poka¿ wiadomo¶æ
wstawiam fotki 10 dni po farbowaniu. Na zdjêciach jest ok kolor jak dla mnie, ale normalnie zauwa¿y³am ¿e jest chyba cieplej ni¿ na zdj, szczególnie dzisiaj po myciu jak nie na³o¿y³am ¿adnej pianki. No i kolor du¿o ja¶niejszy ni¿ by³, a szkoda bo chcia³am ¿eby zosta³o jak nie ch³odno to ciemno chocia¿
moim zdaniem jest fajnie i naturalnie ka¿de kolejne farbowanie bêdzie sprawia³o, ¿e pigment d³u¿ej zago¶ci na w³osach
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.