Biegi górskie / ultramaratony - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-20, 16:03   #1
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464

Biegi górskie / ultramaratony


Cześć,

Biegi górskie, ultramaratony Kompendium wiedzy

Uwielbiam Ultra, biegi górskie, biegi wielogodzinne, zauważyłam, że cieszą sie one coraz większym zainteresowaniem biegaczy.

Czy są na tym forum Ultraski / Ultrasi którzy wymienią się doswiadczeniem nt. biegów, przygotowania, planów treningowych i strategii żywieniowych?

Czy jest ktoś zainteresowany tematem? Chętnie odpowiem na Wasze pytania i sama usłyszę jak to robią inni
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-24, 13:50   #2
DagusiaaaPl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 90
Dot.: Biegi górskie / ultramaratony

Zazdroszczę kondycji. Niedawno byłam w Zakopanem i widziałam sporą liczbę ludzi biegających po górach. Ja bym chyba nie dała rady.
DagusiaaaPl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-25, 06:57   #3
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Biegi górskie / ultramaratony

ja troszkę biegam po górach. Zaczynałam rok temu od 10 km, potem dwa półmaratony, w tym roku 33 i 34 km zaliczyłam. Przygotowanie miałam średnie, bo mieszkam na płaskich terenach, ale poszło mi całkiem dobrze (w drugim podium w kategorii). Biegam głównie po lesie, trening do tej pory robiłam jak pod płaskie biegi, ale będę to zmieniać. W przyszłym roku chcę przebiec dystans maratoński, dokładnie 45 km. Dopiero zaczynam tak naprawdę, więc jeszcze trochę czasu upłynie, zanim będę ultraską

Niedługo będę się zabierać za układanie planu treningowego na kolejny rok. W planach zimowe 21 km, potem maraton w lipcu, a co jeszcze to zobaczymy, mam kilka pomysłów.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 16:14   #4
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Biegi górskie / ultramaratony

Cytat:
Napisane przez DagusiaaaPl Pokaż wiadomość
Zazdroszczę kondycji. Niedawno byłam w Zakopanem i widziałam sporą liczbę ludzi biegających po górach. Ja bym chyba nie dała rady.
Też tak myślałam na początku. Nie wyobrażałam sobie biec 20,30, 40 km+, a dalej to już totalna abstrakcja. Jak zaczęłam biegać na dystansie ultra to stało się takie normalne "ludzkie", do zrobienia.
Dla mnie ultra to przesuwanie granic, testowanie swojej wytrzymałości, w ultra mocna musi być przede wszystkim głowa

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
ja troszkę biegam po górach. Zaczynałam rok temu od 10 km, potem dwa półmaratony, w tym roku 33 i 34 km zaliczyłam. Przygotowanie miałam średnie, bo mieszkam na płaskich terenach, ale poszło mi całkiem dobrze (w drugim podium w kategorii). Biegam głównie po lesie, trening do tej pory robiłam jak pod płaskie biegi, ale będę to zmieniać. W przyszłym roku chcę przebiec dystans maratoński, dokładnie 45 km. Dopiero zaczynam tak naprawdę, więc jeszcze trochę czasu upłynie, zanim będę ultraską

Niedługo będę się zabierać za układanie planu treningowego na kolejny rok. W planach zimowe 21 km, potem maraton w lipcu, a co jeszcze to zobaczymy, mam kilka pomysłów.
Gdzie planujesz zimowe 21 km? Marato w lipcu po płaskim, czy góry?
Myślisz, że jest jeszcze szansa na starty w tym roku?
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 19:34   #5
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Biegi górskie / ultramaratony

Zimą będę biegła rudawy w lutym. A maraton górski, asfaltowy niespecjalnie mnie pociąga, chociaż połówki asfaltowe nawet lubię. Wstępnie zaplanowałam Lądek-Zdrój. Startuję teraz dość często w lokalnych crossach, ale w góry już w tym roku nie jadę niestety. Myślałam nad piekłem Czantorii albo lamentem świętokrzyskim, ale ostatecznie się nie zdecydowalam
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 15:11   #6
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Biegi górskie / ultramaratony

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
Zimą będę biegła rudawy w lutym. A maraton górski, asfaltowy niespecjalnie mnie pociąga, chociaż połówki asfaltowe nawet lubię. Wstępnie zaplanowałam Lądek-Zdrój. Startuję teraz dość często w lokalnych crossach, ale w góry już w tym roku nie jadę niestety. Myślałam nad piekłem Czantorii albo lamentem świętokrzyskim, ale ostatecznie się nie zdecydowalam
NA Czantorii mało jest biegania, przewyższenia w tym biegu są zabójcze, rok temu startowałam na dystansie 71 km i było to naprawdę piekło. Z perspektywy czasu nie żałuję, jeśli w tym roku nie odwołają to też prawdopodobnie pobiegnę.

O Lądku bardzo dużo słyszałam pozytywnych opinii, trasy wymagające, trudne technicznie, świetny klimat i myśle, w kolejnym roku się skuszę na K-B-L
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 18:37   #7
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Biegi górskie / ultramaratony

W Lądku biegłam w tym roku połówkę i miałam ogromny niedosyt polecam!
K-B-L może za 5 lat, ale nie spieszy mi się chcę powoli sobie przejść różne etapy zanim dojdę do 100 km.

Jak układasz plany treningowe ? Kupiłam sobie książkę Świerca i właśnie czytam, jak się przygotowywać pod dłuższe dystanse. Takie do 30 km to można polecieć w sumie przy zwykłym, regularnym bieganiu, w każdym razie ja nie robiłam nic specjalnego pod góry. Niestety w najbliższe mam 300 km. Ale już pod maraton muszę trochę mocniej potrenować
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-01, 19:30   #8
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Biegi górskie / ultramaratony

Ja kocham góry, aczkolwiek ultra jeszcze nigdy nie robiłam. Myślałam o tym, ale trochę się stresuje bieganiem samej po górach i średnio mam kogoś kto mógłby mi towarzyszyć 🤔
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-19, 09:57   #9
ISZAJNA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 1
Dot.: Biegi górskie / ultramaratony

Ja też uwielbiam biegać w górach, zwłaszcza wczesną wiosną kiedy zaczyna robić się zielono i wszystko kwitnie. Akurat w moim przypadku najwięcej czasu mam na bieganie rano, a to często powoduje, że jest jeszcze nieco zimno. Co wy lubicie nosić na takie chłodne poranki zwłaszcza podczas długich biegów jak idzie się zmęczyć i spocić? Ja ogólnie najczęściej zakładam bielizne termoaktywnwną xxx i jestem bardzo zaodwoolona!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-02-20 o 08:54 Powód: usunełam link reklamowy
ISZAJNA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-19 10:57:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.