Sposoby na dłużący się czas w pracy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-14, 18:31   #1
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Red face

Sposoby na dłużący się czas w pracy?


Od niedawna mam nową pracę, która bardzo mi sie podoba ale od dawna mam "problem" z uczuciem bardzo długiego dnia pracy. Mam już dośc tego uczucia i szukam sposobu na to, żeby w koncu móc normalnie pracowac i przestac liczyć czas do końca dnia pracy.
Pewnie dziwnie to zabrzmi, ale nie chodzi o to, ze mi się nudzi. Wbrew pozorom mam co robić, lubie to co robie, chce mi się pracować ale jednak mimo wszystko zdecydowanie lepiej znosze dni powiedzmy 6 godzinne niz te 8, 9 godzinne i gdy tylko myśle o "tylu" godzinach w pracy to natychmiast czuję sie znużona i chcę iśc do domu jak najszybciej. Tak jakby te 8 godzin, to dla mnie bylo za długo Mam uczucie, że całe dni znikają, po powrocie do domu prawie od razu jest wieczór i tylko tyle zostaje z każdego dnia.

mam nadzieje, ze to nie tylko ja tak mam może ktos ma jakies sposoby?

Edytowane przez Blushy
Czas edycji: 2010-05-14 o 18:33
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 22:48   #2
Iwa844
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa844
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 898
Dot.: Sposoby na dłużący się czas w pracy?

Doskonale to znam Znacznie lepiej pracowało mi sie w zimie, gdy miałam pół etatu i byłam w pracy po 4 godziny niż teraz gdy siedzę po 8 (pracuję w zdecydowanie "letniej" branży). Wiesz co pomaga? Przewiesiłyśmy z koleżanką zegar, tak by nie mieć go przed sobą, a za plecami. Od razu czas inaczej płynie, jak wzrok co chwila nie kieruje się w stronę zegara
Iwa844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 07:19   #3
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Sposoby na dłużący się czas w pracy?

Cytat:
Napisane przez Blushy Pokaż wiadomość
Od niedawna mam nową pracę, która bardzo mi sie podoba ale od dawna mam "problem" z uczuciem bardzo długiego dnia pracy. Mam już dośc tego uczucia i szukam sposobu na to, żeby w koncu móc normalnie pracowac i przestac liczyć czas do końca dnia pracy.
Pewnie dziwnie to zabrzmi, ale nie chodzi o to, ze mi się nudzi. Wbrew pozorom mam co robić, lubie to co robie, chce mi się pracować ale jednak mimo wszystko zdecydowanie lepiej znosze dni powiedzmy 6 godzinne niz te 8, 9 godzinne i gdy tylko myśle o "tylu" godzinach w pracy to natychmiast czuję sie znużona i chcę iśc do domu jak najszybciej. Tak jakby te 8 godzin, to dla mnie bylo za długo Mam uczucie, że całe dni znikają, po powrocie do domu prawie od razu jest wieczór i tylko tyle zostaje z każdego dnia.

mam nadzieje, ze to nie tylko ja tak mam może ktos ma jakies sposoby?

WIZAŻ mi zawsze pomaga na dluzacy sie dzien
__________________


„Najpierw są kobiety, potem długo, długo nic. A następnie jest Ferrari”.

Al Pacino, "Zapach kobiety"





http://demotywatory.pl/2919083/Za-ka...kryje-sie-imie.

Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 08:01   #4
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Sposoby na dłużący się czas w pracy?

Pogaduchy z koleżankami, o ile szefowa nie nakryje
Mi przestawienie zegara nic nie daje, mam zegar w programie w którym pracuje. Także muszę się gapić na niego. U mnie z początkiem tez było strasznie z czasem, potem jakoś zleciało.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 09:41   #5
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: Sposoby na dłużący się czas w pracy?

Zająć się na poważnie pracą i czas zleci jak z palca strzelił
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 11:04   #6
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: Sposoby na dłużący się czas w pracy?

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
Pogaduchy z koleżankami, o ile szefowa nie nakryje
Mi przestawienie zegara nic nie daje, mam zegar w programie w którym pracuje. Także muszę się gapić na niego. U mnie z początkiem tez było strasznie z czasem, potem jakoś zleciało.
Takie rzeczy czy tez surfowanie po necie to po pierwsze nie dla mnie, po drugie jest zawsze cos do roboty (juz wczesniej wspomnialam ze mam co robic, problem tkwi gdzie indziej), po trzecie pracuje w kraju gdzie obijanie sie w ogole nawet nie jest praktykowane, kazdy tu szanuje prace i pracuje z zaangazowaniem (moze kwestia zarobkow i przestrzegania praw pracownikow?). Poza tym nawet nie ma dostepu do internetu . Kiedys jak bylam malolata to sie obijalam i wiem, ze wtedy czas plynie jeszcze wolniej....Klopot polega na tym, ze dla mnie 8h dzien, to za dlugo, praca mimo ze ja lubie przejada mi sie po takim czasie ... moge to okreslic, ze nie lubie byc tak dlugo poza domem...do tego mam jeszcze 60 minut nieplatnej przymusowej przerwy, przez to z 8h robi sie 9.... hmmm, mam to samo gdy np jestem przez dlugi czas u znajomych mojego TZ, mimo ze jest milo to po pewnym czasie chce juz do domu...

Przestawienie zegara niemozliwe, bo uzywam tez komputera...ehhh

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Cytat:
Napisane przez rekrut_84 Pokaż wiadomość
Zająć się na poważnie pracą i czas zleci jak z palca strzelił
Wlasnie sie zajmuje, nie ma nawet innej mozliwosci Ale jak skoncze cos robic, patrze na zegar i sie okazuje ze jest dopiero 12 a nie 14, jak mi sie wydawalo, hehe

Edytowane przez Blushy
Czas edycji: 2010-05-15 o 11:06
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 17:58   #7
black memory
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 164
Dot.: Sposoby na dłużący się czas w pracy?

zakleić na monitorze zegarek ja też wole dni gdzie mam 6h zmianę, ale o dziwo wole 10h od 8h, bo przy 10h jakos umię wyłączyć mózgownicę i czasu nie liczę a 8h męczy mnie śmiertelnie choc tyram okropnie w kraju gdzie prawa pracownika nie są przestrzegane przynajmniej tyle Ci zazdroszczę autorko, bo u mnie przymusowe jest 60min ale nadgodzin! Śpiewaj sobie pod nosem, mnie to uspokajało i czas szybciej mijał.
black memory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-15, 19:10   #8
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 718
Dot.: Sposoby na dłużący się czas w pracy?

ale macie dobrze, mi czasu w firmie wiecznie brakuje
Na biurko przyklejam sobie kolorowe karteczki samoprzylepne z zadaniami do wykonania, karteczki tez przyklejaja mi inni, wykonuje je po kolei w zaleznosci od koloru kartki( rozowe : pilne, zolte: moze poczekac, zielone: wymaga cudu), zatrzymuje sie wtedy gdy w innych firmach zaczynaja sie wlaczac sekretarki lub fax oznacza to ze jest juz po 17 czas do domu

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 718 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 21:07   #9
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Sposoby na dłużący się czas w pracy?

mój sposób na dłużący się czas w pracy:
pracyję praktycznie na 3 etatach + własna firma + różne "fuchy"
ciągle jestem do tyłu, ciagle mi czasu brak, w jednej firmie jak mam 10 min czasu, to wykaonuję robotę z drugiej, jak jestem w drugiej firmie, to robię robótkę z trzeciej, w przerwach śniadaniowych robię "fuchy", do tego w każdej pracy "podziągam własną firmę", mam swiadomość, że im więcej zrobię w dzień, tym mniej będę miała do roboty wieczorem, tym wcześniej pójdę spąć, to mnie motywuje do działania i i nie pozwala mysleć o dłużącym się czasie precy...
Poza tym ...wizaż.... muszę mieć trochę przerwy, trochę oddechu... praktycznie zawsze, czy to w pracy, czy w domu podglądam sobię wizaż, podczytuję... czasem coś napiszę.... są to moje przerywniki w pracy, które dają mi "kopa" na koleje kilka godzin pracy
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 21:08   #10
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Sposoby na dłużący się czas w pracy?

Ja, jak mi sie dluzylo, to szlam na dluzszy obiad, zalatwialam jakies swoje sprawy w czasie pracy, herbatka, kawka, toaleta, pojscie do innego dzialu po cos itd. Oczywiscie internet, jakies scrabble, wizaz itp. Grunt to nie myslec, ile jeszcze do konca, bo mozna zwariowac, a czas niestety plynie taaaak poooowooooliiii.... Jesli masz sie czym zajac w pracy, to nie widze problemu Jestes widze domatorka, wiec tego juz raczej w najblizszym czasie nie zmienisz... Porozmawiaj z szefem, czy nie mozesz robic tzw. home office, moze sie zgodzi, wtedy bedziesz szczesliwa
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 11:42   #11
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Sposoby na dłużący się czas w pracy?

mnie zostały jeszcze 2h:48"
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-17, 19:45   #12
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Sposoby na dłużący się czas w pracy?

Swego czasu też mi się dłużyło, ale teraz to praktycznie dni mi przelatują przez palce, nawet nie wiem kiedy! Kwestia dorzucenia obowiązków w pracy przez szefa, a sobie po pracy.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.