Depresja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-08, 16:00   #1
michalinacolcina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 48

Depresja


Witam moje drogie
Piszę do was z pewnym problemem, a mianowicie borykam się z problemem depresji po tabletkach YAZ. Brałam je pół roku temu przez 3 miesiące i przestałam. Teraz znowu zaczełam i tak jak poprzednim razem zaczełam miewać niewyjaśniony płacz, smutek i przygnębienie.
Czy wy też miałyście podobne problemy? Czy to może nie do konca wynik tabletek? Przy okazji zapytam was jak jest ze zmianami tabletek? Czy kończąc jeden blister zaczynam już brać drugi odrazu czy robię przerwe?
michalinacolcina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 16:33   #2
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: Depresja

A czy masz ulotkę i doczytałaś jak powinnaś brać kolejne? (wszystko zależny od rodzaju tabletek, czyli obrazowo wyjaśniając ile mają tabletek w listku).
Wg mnie powinnaś zmienić tabletki (jak nie metodę antykoncepcji), bo takie, delikatnie mówiąc, zmiany nastroju to najpewniej wynikają z powodu przyjmowania tych tabletek hormonalnych.
Jeżeli mimo wszystko wolisz tabletki, to lekarz dobierze ci odpowiednie i wyjaśni (a jak nie, to doczytasz w ulotce) jak powinnaś je przyjmować.

Edytowane przez Ewelinka_00
Czas edycji: 2010-11-08 o 16:36
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 18:03   #3
michalinacolcina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 48
Dot.: Depresja

Kiedyś brałam yasmienelle ale po tamtych bardzo chciało mi się spać, spałam i spałam jak kot

ale ogólnie lepiej psychicznie się czułam.. w zasadzie zastanawiam się czy te Qlaira czy jakoś tak nie były by lepsze jednak to wszystko BAYER ta firma i chyba wszystko to jeden pic...

po yaz schudłam 6 kg.. a piersi powiększyły się o jeden rozmiar ;O wiec.. troche to mi się zaczyna niepodobać.. ale w przyszły tyg ide do gin
michalinacolcina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 11:31   #4
meggg90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 155
Dot.: Depresja

podbijam drugą połowę pytania, bo sama zmieniam tabletki z Midiany na Cyprodiol. ginekolog na jednym wdechu wyjaśnił że są silniejsze, na trądzik, ze mam zrobic standardowo przerwę po Midianie i 8go dnia przyjąc Cyprodiol. jak się dorwałam do ulotki z Cyprodiolu to przy stosowaniu jest zapisane:
Jeśli pacjentka przyjmowała inny złożony preparat antykoncepcyjny: stosowanie leku Cyprodiol rozpoczyna się następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej substancje czynne wcześniej stosowanego preparatu. stosowanie leku Cyprodiol można rozpocząć później, ale nie później niż w dniu, w którym po 7-dniowej przerwie należałoby przyjąć dotychczas stosowaną tabletkę.

no u mnie w zasadzie po ptokach jeśli chodzi o następny dzień po ostatniej tabletce Midiany, zastanawiam tylko jakie bedzie zabezpieczenie jeśli zaczne od 8go dnia... także nie wiem kogo słuchać, lekarza czy ulotkę
__________________
Chomicki dwa

http://s6.suwaczek.com/20120811040113.pngZaobrączkowani
meggg90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 18:05   #5
michalinacolcina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 48
Dot.: Depresja

Hmm ja bym posłuchała gina ale zachowała ostrożność 7 dni.. Tak bym zrobiła.. ;d
michalinacolcina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 18:36   #6
meggg90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 155
Dot.: Depresja

Cytat:
Napisane przez michalinacolcina Pokaż wiadomość
Hmm ja bym posłuchała gina ale zachowała ostrożność 7 dni.. Tak bym zrobiła.. ;d

czyli co, jednak prezerwatywy?? jenyy jak ja tego nienawidze...
a gin mówił ze od pierwszej tabletki będę zabezpieczona

teraz jeszcze kukam na inne stronki i tam ludzie piszą że trzeba przy zmianie odczekać cały cykl i zacząć nowe tabletki od pierwszego dnia okresu rety, co to za legendy?? pierwsze slysze
__________________
Chomicki dwa

http://s6.suwaczek.com/20120811040113.pngZaobrączkowani
meggg90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 21:42   #7
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Depresja

Cytat:
Napisane przez michalinacolcina Pokaż wiadomość
Witam moje drogie
Piszę do was z pewnym problemem, a mianowicie borykam się z problemem depresji po tabletkach YAZ. Brałam je pół roku temu przez 3 miesiące i przestałam. Teraz znowu zaczełam i tak jak poprzednim razem zaczełam miewać niewyjaśniony płacz, smutek i przygnębienie.
Czy wy też miałyście podobne problemy? Czy to może nie do konca wynik tabletek? Przy okazji zapytam was jak jest ze zmianami tabletek? Czy kończąc jeden blister zaczynam już brać drugi odrazu czy robię przerwe?
To może być jak najbardziej wina tabletek. Ja po jednych tabletkach wariowałam, płakałam i wpadałam w histerię z byle powodu - zmiana tabletek spowodowała zniknięcie problemu Najbezpieczniej nie robić przerwy między opakowaniami, wtedy na pewno jest się zabezpieczonym.
Cytat:
Napisane przez meggg90 Pokaż wiadomość
podbijam drugą połowę pytania, bo sama zmieniam tabletki z Midiany na Cyprodiol. ginekolog na jednym wdechu wyjaśnił że są silniejsze, na trądzik, ze mam zrobic standardowo przerwę po Midianie i 8go dnia przyjąc Cyprodiol. jak się dorwałam do ulotki z Cyprodiolu to przy stosowaniu jest zapisane:
Jeśli pacjentka przyjmowała inny złożony preparat antykoncepcyjny: stosowanie leku Cyprodiol rozpoczyna się następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej substancje czynne wcześniej stosowanego preparatu. stosowanie leku Cyprodiol można rozpocząć później, ale nie później niż w dniu, w którym po 7-dniowej przerwie należałoby przyjąć dotychczas stosowaną tabletkę.

no u mnie w zasadzie po ptokach jeśli chodzi o następny dzień po ostatniej tabletce Midiany, zastanawiam tylko jakie bedzie zabezpieczenie jeśli zaczne od 8go dnia... także nie wiem kogo słuchać, lekarza czy ulotkę
Ja bym uważała przez pierwszy tydzień - dwa i już. Lepiej się przemęczyć, wstrzymać albo wymyślić jeszcze co innego , niż się potem stresować. Spokój w głowie najważniejszy.
Ale - IMHO teroetycznie lekarz miał rację. Cyprodiol jest mocniejszy od Midiany (nawiasem mówiąc ma on skład identyczny jak Diane35, a jak z ceną?)
Cytat:
  • Jeśli pacjentka przyjmowała inny złożony preparat antykoncepcyjny
W przypadku wcześniejszego stosowania złożonych preparatów hormonalnych stosowanie leku Cyprodiol rozpoczyna się następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej substancje czynne wcześniej stosowanego preparatu.
Jeżeli dotychczas stosowany preparat zawiera również tabletki placebo, stosowanie leku Cyprodiol rozpoczyna się następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej hormony.
Stosowanie leku Cyprodiol można rozpocząć później, ale nie później niż w dniu, w którym po 7-dniowej przerwie należałoby przyjąć dotychczas stosowaną tabletkę (lub następnego dnia po ostatniej tabletce placebo wcześniej stosowanego preparatu).
(http://www.sunfarm.pl/pl/cyprodiol/)
Więc wychodzi na to, że co byś nie zrobiła, będzie ok Twój wybór.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-10, 07:32   #8
meggg90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 155
Dot.: Depresja

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Ja bym uważała przez pierwszy tydzień - dwa i już. Lepiej się przemęczyć, wstrzymać albo wymyślić jeszcze co innego , niż się potem stresować. Spokój w głowie najważniejszy.
Ale - IMHO teroetycznie lekarz miał rację. Cyprodiol jest mocniejszy od Midiany (nawiasem mówiąc ma on skład identyczny jak Diane35, a jak z ceną?)
(http://www.sunfarm.pl/pl/cyprodiol/)
Więc wychodzi na to, że co byś nie zrobiła, będzie ok Twój wybór.

ja właśnie z tej strony korzystałam tylko że tam słowa nie ma o zabezpieczeniu po tej przerwie, mimo ze lekarz mówił że jest od pierwszej tabletki... z Midianą było prosto, 7dni zabezpieczać się i luz, a teraz to już mam mętlik
no właśnie dużo czytałam o Diane i tak trochę się boje bo tu jedna utyła, tu jednej się cera pogorszyła (a ja już mam poprawę po kremie, nie chcę znowu sobie zababrac gębiczki ) itd... a wizyta u gina dopiero w grudniu bo skubaniec taki lubiany...
cena? no pierwsze opak. w promocji chyba bo na nim cena 13 z hakiem a zapłaciłam 7 ale to i tak super. za Midiane płaciłam u siebie 40zł
__________________
Chomicki dwa

http://s6.suwaczek.com/20120811040113.pngZaobrączkowani
meggg90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 08:17   #9
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Depresja

A faktycznie
Nic się nie bój, każdy na Diane reaguje inaczej, ba! - czasem na Diane np.ok a na zamiennik (jest kilka na rynku) już nie. Ale ogólnie jest to raczej skuteczny lek. Jakby co, do grudnia niedaleko - ja ostatnio zmieniałam tabletki i dostałam receptę od razu na 6 miesięcy z góry
Cenowo Diane i zamienniki wypadają rewelacyjnie, jedne z najtańszych tabletek
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.