Laserowa korekta wady wzroku - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-06, 21:57   #31
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez prada
Mi lekarz powiedzial, że soczewka w pewien sposób wplywa na ksztalt soczewki oka\, czy rogówki, a na zabieg trzeba mieć oko w stanie "naturalnym", bo przecież laser ksztaltuje soczewkę na nowo.
Ale to jest super rzecz i chyba warto przecierpieć 2 miesiące w okularach.
czepie się lekarz kształtuję rogówke a nie soczewkę /broń boże/ a z resztą się zgodzę, kontakty faktycznie trochę 'opinają' oko. Niby niewiele, ale zawsze. Biorąc pod uwagę, że rogówka ma grubość zależnie od miejsca 0,6 do 1mm to nawet niewielki ucisk soczewki kontaktowej zostawia po sobie ślad.
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 10:24   #32
Wiedźmow
Przyczajenie
 
Avatar Wiedźmow
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

ja też marzę o laserowej korekcji wzroku, bo widzę tylko jednym okiem i ma ono - 5 dpi, więc skoro widzę tylko nich, to chciałbym widzieć w 100%. Przeczytałam wszystkie wasze odpowiedzi i sama już nie wiem, czy to jest bezpieczne, czy nie, bo macie zupełnie skrajne opinie... poza tym taka operacja droga jest...kurczę jescze ze trzy lata muszę poczekać do 21 roku życia
Wiedźmow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 13:15   #33
inaxx
Raczkowanie
 
Avatar inaxx
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 99
GG do inaxx
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

gdzie robic te zabiegi? padły tu bardzo niskie koszty, weszłam na podaną strone kliniki we wroclawiu i koszt wynosi 4800zł na dwoje oczu.
(cyt:"Oznacza to, że przy korekcji obu oczu ( koszt - 4800 zł.), trzeba mieć na początek minimalnie 480 zł. wpłaty własnej ( a nie jak do tej pory 800 zł.). Kwota kredytu może zostać rozłożona na 12 rat - miesięczna spłata wyniesie 360 zł.")
Oczywiście chodzi mi o dobrą klinike wole zaplacic wiecej i mieć pewność, że wszystko będzie ok ale jeśli tańsze nie ustępują jakością usług to po co przeplacać
inaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 14:13   #34
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

najlepiej robić operacje w znanych klinikach. wiem że drozej, ale zawsze lepiej jak wiemy że ileś tam ludzi już to przeszło i nic im nie jest. kilka adresów:
http://www.intermedica.pl/40,6,,.html
http://www.okolaser.com.pl/code/cennik.php
jak znajdę jeszcze to dopiszę
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 16:51   #35
Wiedźmow
Przyczajenie
 
Avatar Wiedźmow
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

właśnie przypomniało mi się, że masm radę dla tych, którym non stop pogarsza się wada wzroku. Otóż moja wada od jakiegoś roku nie zmienia się zupełnie, dlatego, że na codzień (po domu lub jak z psem wychodzę) ubieram stare okulary, które są o 0.5 dpi słabsze, niż powinnam nosić. Jak idę do szkoły to w soczewkach, na miasto czasem w normalnych okularach, ale generalnie najlepiej chodzić w słabszych okularach, bo wzrok nie przyzwyczaja się do mocnych szkieł, więc nie pogarsza się nam już ta wada. Zapewne nie we wszystkich przypadkach tak będzie, no ale ja cieszę się, że udało mi się zatrzymać to... kiedyś nie zdążałam zużyć opakowania soczewek (6 sztuk), bo już po 4 miesiącach musiałam mieć mocneijsze. Teraz mam spokój.
Wiedźmow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 14:05   #36
iron_angel_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Wiadomości: 449
GG do iron_angel_ona
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

a taka operacja bardzo boli?? Bo ja jestem bardzoi wrazliwa na bol i mdleje a co jak mi sie oko zamknie? !
iron_angel_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 16:18   #37
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

po pierwsze taka operację wykonuje się ze znieczuleniem a nie 'na żywo'
po drugie to oko Ci się nie zamknie bo będą je trzymały takie 'rozwieraczki' /nie wiem jak to nazwać/

poczytaj linki zamieszczone wyżej przeze mnie i dziewczyny tam coś powinno być
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 16:23   #38
pattyt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Chicago, IL
Wiadomości: 124
GG do pattyt
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Magijanka
A propos soczewek:

Przed laserową korekcją to lepiej ich dłużej nie nosić (ok 2-3 miesięcy), a nie 2 tygodnie przed zabiegiem.
wystarczy 10 dni przed zabiegiem
pattyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 18:50   #39
iron_angel_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Wiadomości: 449
GG do iron_angel_ona
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

a to znieczulenie to koło oka daja czy gdzie igła czy zamrazaja??
iron_angel_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 23:13   #40
exilia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja mam -5 i -4,5. Rok temu zaczełam nosić soczewki co odmienilo moje zycie, niestety okczy po roku przestały tolerować soczewki i musiałam wrócić do okularów . Mam nadzieję, że zanim ja osiągnę wiek 21 lat ( 4 lata ) w operacjach laserowych zmieni się jeszcze wiele i na lepsze .
Ile bym dała aby mieć takie "-2" ehhh, życie.
exilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 10:43   #41
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez iron_angel_ona
a to znieczulenie to koło oka daja czy gdzie igła czy zamrazaja??
znalazłam coś takiego:
Cytat:
Napisane przez Centrum Mikrochirurgii Oka
Sam zabieg laserowej korekcji trwa kilka minut. Przed zabiegiem pacjent dostaje najczęściej znieczulenie miejscowe (w postaci kropli do oczu), w wyjątkowych przypadkach oferujemy pełną narkozę. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Pacjent po korekcji laserowej prawie natychmiast może wyjść do domu, a po kilku dniach (zależnie od metody) wrócic do pełnej aktywności.
i tutaj: http://www.jestemchory.pl/chapter.via?id=10
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-11, 17:15   #42
Magijanka
Przyczajenie
 
Avatar Magijanka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mogę wiedzieć skąd masz taką informację i przed jakim konkretnie zabiegiem można przestać nosić soczewki tylko na 10 przed?? Pytam, bo lekarze zalecają zaprzestanie używania soczewek duuużo wcześniej, bo może dojść do komplikacji itd.
Cytat:
Napisane przez pattyt
wystarczy 10 dni przed zabiegiem
Magijanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 17:18   #43
Magijanka
Przyczajenie
 
Avatar Magijanka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

A propos zneiczuleń itp.

przed zabiegiem podają "głupiego Jasia" tak, że wszystko obojętnieje i się człowiek nie denerwuje AŻ TAk (nie wiem jak wy, ale ja strasznie się boję tej "rozwieraczki" do oczu, brrr...), ale nie wiem czy na życzenie czy przed każdym zabiegiem.
Magijanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 19:47   #44
Wiedźmow
Przyczajenie
 
Avatar Wiedźmow
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

no to na pewno nieprzyjemne jest, jak większość zabiegów robionach na oczach. kiedyś miałam zastrzyki w oko, masakra po prostu, więc to jakoś przeżyję
Wiedźmow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 17:02   #45
Magijanka
Przyczajenie
 
Avatar Magijanka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dla wszystkich zainteresowanych-
http://www.okolaser.com.pl/code/chir...akcyjne_mz.php
tutaj znajdziecie krótkie filmiki z przebiegiem zabiegu. Osobom o wrażliwych nerwach nie polecam- wszystko jest pokazane z DUŻĄ dokładnością. Ja po ich obejrzeniu zdecydowałam się na narkozę
Magijanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 15:06   #46
pattyt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Chicago, IL
Wiadomości: 124
GG do pattyt
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Magijanka
Mogę wiedzieć skąd masz taką informację i przed jakim konkretnie zabiegiem można przestać nosić soczewki tylko na 10 przed?? Pytam, bo lekarze zalecają zaprzestanie używania soczewek duuużo wcześniej, bo może dojść do komplikacji itd.


Poniewaz sama mialam zabieg i po kilkuletnim noszeniu soczewek tylko dziesiec dni musialam przemeczyc sie w okularach. Soczewki nie maja wplywu na ksztalt oka takze dziesiec dni jest wystarczajace. Sama pytalam mojego lekarza dlaczego w Polsce moj brat musial chodzic w okularach az 2 miesiace, bo taka opcja mnie przerazala.
pattyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 20:54   #47
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

świetny wątek podłanczam się pod niego, Ja mam 21 lat więc powoli mogłabym się szykowac na taką korektę. Tylko muszę sobie najpierw odłożyć pieniążki. Ja mam wade w oku prawym -1.0 a w oku lewym -0.75

Widzę że w porównaniu z niektórymi z was to naprawdę mało, ale strasznie mi ta wada przeszkadza. Jak muszę gdzieś autobusem pojechać to numer tego utobusu widzę dopiero jak on już podjedzie abuuuuu
Myślę na kliniką we Wrocławiu albo na śląsku.
nie mogę nigdzie znaleźć żadnych informacji o klinice ze śląska. Macie moze ich stronkę??
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 23:15   #48
angelap
Raczkowanie
 
Avatar angelap
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia, Tipton
Wiadomości: 96
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Moglabym prosic o jakies namiary na lekarzy z Trojmiasta.Jestem tez ciekawa jak dlugo oko goi sie po zabie☠☠☠☠☠☠m wade + i do tego astegmatyzm na jedno oko.Mam nadzieje ze w moim przypadku ten zabieg bedzie wykonalny??????????
__________________
angelap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 09:52   #49
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dziewczyny - czy po likwidacji wady mozna nosic soczewki (zerowki)? Od okolo 10 lat nosze zielone soczewki i nie chce rezygnowac z tego koloru.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-19, 10:46   #50
angelap
Raczkowanie
 
Avatar angelap
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia, Tipton
Wiadomości: 96
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Nekome: oczywiscie ze bedziesz mogla nosic soczewki kontaktowe.Moja kolezanka nie ma zadnej wady wzroku i nosi bo tak jak Ty zmienia sobie kolor oczy.
__________________
angelap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 11:08   #51
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez angelap
Nekome: oczywiscie ze bedziesz mogla nosic soczewki kontaktowe.Moja kolezanka nie ma zadnej wady wzroku i nosi bo tak jak Ty zmienia sobie kolor oczy.
Dziekuje
Mysle o operacji, gdyz -6 przeszkadza i to bardzo... I obawialam sie ze ingerencja w oko moze byc tak duza ze wykluczy noszenie soczewek pozniej.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 12:24   #52
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez beat@
świetny wątek podłanczam się pod niego, Ja mam 21 lat więc powoli mogłabym się szykowac na taką korektę. Tylko muszę sobie najpierw odłożyć pieniążki. Ja mam wade w oku prawym -1.0 a w oku lewym -0.75

Widzę że w porównaniu z niektórymi z was to naprawdę mało, ale strasznie mi ta wada przeszkadza. Jak muszę gdzieś autobusem pojechać to numer tego utobusu widzę dopiero jak on już podjedzie abuuuuu
A próbowałaś może soczewki? Jak by nie było są bezpieczniejsze niż operacja. Spróbuj, może Ci wystarczą
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 12:31   #53
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez namiastka
A próbowałaś może soczewki? Jak by nie było są bezpieczniejsze niż operacja. Spróbuj, może Ci wystarczą
myślałam o soczewkach, bo swoje okularki to nosze wtedy kiedy mi się prypomni czyli jakieś 7 dni w miesącu ale nawet jeśli przeżucę się na soczewki to mama i tak będzie chciała abym zrobiła korektę laserową. Z moimi zdolnościami to podejrzewam że te soczewki to baaaaardzo często musiałabym kupować. Bo albo bym gdzieś zapodziała albo po prostu uległy by zniszczeniu Dlatego właśnie zaczynam się już zorientowywać jaka klinika lepsza. Do Wrocka mam godzinke więc się wybiorę tam któregoś dnia w ramach orientacji co i jak, tylko jeszcze chciałabym się dowiedzieć czegoś o klinice ze śląska.
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 13:52   #54
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja też noszę soczewki -5, już chyba z 6 lat, przy czym wada pogłębiała mi się praktycznie co rok i to zawsze na jesień :/ Bardzo bym chciała zrobic sobie zabieg laserem,ale moja mamusia strasznie boi się komplikacji, że cos się nie uda i strace wzrok na dobre Czy takie rzeczy mają jeszcze miejsce??????
Ile w ogóle kosztuje taki zabieg? I jakie kliniki byście doradziły?Z góry dziekuje
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 23:18   #55
angelap
Raczkowanie
 
Avatar angelap
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia, Tipton
Wiadomości: 96
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez beat@
myślałam o soczewkach, bo swoje okularki to nosze wtedy kiedy mi się prypomni czyli jakieś 7 dni w miesącu ale nawet jeśli przeżucę się na soczewki to mama i tak będzie chciała abym zrobiła korektę laserową. Z moimi zdolnościami to podejrzewam że te soczewki to baaaaardzo często musiałabym kupować. Bo albo bym gdzieś zapodziała albo po prostu uległy by zniszczeniu Dlatego właśnie zaczynam się już zorientowywać jaka klinika lepsza. Do Wrocka mam godzinke więc się wybiorę tam któregoś dnia w ramach orientacji co i jak, tylko jeszcze chciałabym się dowiedzieć czegoś o klinice ze śląska.
Ja tez jestem straszna zapominalska ale jak na razie nie zdarzylo mi sie zapodziac soczewek kontaktowych.Jak czuje je w oku to znaczy ze zle je zalozylam.Czasami o nich nawet zapominam Kupuje te 2 tygodniowe-mozna je nosic do miesiaca Nienawidze okularow i w sumie nigdy ich nie zakladam
__________________
angelap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 08:04   #56
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez angelap
Ja tez jestem straszna zapominalska ale jak na razie nie zdarzylo mi sie zapodziac soczewek kontaktowych.Jak czuje je w oku to znaczy ze zle je zalozylam.Czasami o nich nawet zapominam Kupuje te 2 tygodniowe-mozna je nosic do miesiaca Nienawidze okularow i w sumie nigdy ich nie zakladam
w sumie to ja też nie noszę okularów. Jakoś źle się w nich czuję Zakładam je tylko wtedy jak mama zaczyna swój wywód na ten temat
Hmmm a te 2 tygodniowe ile kosztują tak mniej więcej?? bo może bym spróbowała. Może ich nie zgubię i nie zniszczę
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 10:26   #57
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez beat@
w sumie to ja też nie noszę okularów. Jakoś źle się w nich czuję Zakładam je tylko wtedy jak mama zaczyna swój wywód na ten temat
Hmmm a te 2 tygodniowe ile kosztują tak mniej więcej?? bo może bym spróbowała. Może ich nie zgubię i nie zniszczę
ja za swoje johnsona 'acuve advance' place 30 zl za parę
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 10:29   #58
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez mala77
ja za swoje johnsona 'acuve advance' place 30 zl za parę
oooo to niedrogo, myślałam że więcej to wyniesie. Najchętniej to bym kolorowe wzięła ale to już droższa sprawa. To fajnie akurat niedługo do okulisty idę, sprawdzę czy mi się wada nie pogłębiła i kupuję soczewki
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 19:27   #59
angelap
Raczkowanie
 
Avatar angelap
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia, Tipton
Wiadomości: 96
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez beat@
w sumie to ja też nie noszę okularów. Jakoś źle się w nich czuję Zakładam je tylko wtedy jak mama zaczyna swój wywód na ten temat
Hmmm a te 2 tygodniowe ile kosztują tak mniej więcej?? bo może bym spróbowała. Może ich nie zgubię i nie zniszczę
Ja place za moje 105zl.za trzy pary do tego czesto dostaje gratis plyn POLECAM Jestem pewna ze ich nie zgubisz i nie zniszczysz............... ....
__________________
angelap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 22:01   #60
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez angelap
Ja place za moje 105zl.za trzy pary do tego czesto dostaje gratis plyn POLECAM Jestem pewna ze ich nie zgubisz i nie zniszczysz............... ....
A jakie ty masz??
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.