Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-23, 20:29   #61
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Barwny jest ciekawszy, lubię domu w stylu wiejskim - nie podobają mi się domy nowoczesne. Powinnaś pomyśleć nad pralnią, bardzo się przydaje w domu, nawet bardziej niż spiżarnia. Myślę, że znalazłoby się dla niej miejsce. Zrezygnuj ze spiżarni i pomieszczenie gospodarcze zamień na właśnie pralnię z wejściem od wewnątrz (tam gdzie stoi szafa) - powiększ ją właśnie o to miejsce na szafę. Wejście na taras zostaw - przyda się. Jak zlikwidujesz spiżarnię to będziesz miała więcej miejsca w holu na szafę wnękową.
Myślę, że zmniejszyłabym trochę kuchnię i bardziej otworzyła ją na salon. Stół postawiłabym tam gdzie jest duże okno przy kuchni. W salonie postawiłabym na dwie duże sofy naprzeciwko siebie lub wielki narożnik. Te fotele na planie zagracają wnętrze.
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 09:16   #62
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Domy z konkursu "Dostepny" Muratora mają swoją stylistyke zewnetrzna okresloną wymogami konkursu. Muszą być na tyle "wtapialne" i malo charakterystyczne, by mozna je bylo zbudowac na wsi i w miescie, w gorach i nad morzem.

Jednakze zwyciezcy (ale nie publicznosci, tylko konkursowi) maja bardzo dobrze opracowane to, co na pierwszy rzut oka w projekcie jest niewidoczne: instalacje wewnetrzne.

O ile wyburzanie i dobudowanie scianek w niewygodnym domu jest uciazliwe ale proste do wykonania, to spieprzony projekt instalacji moze byc na tyle uciazliwy i kosztowny, ze mieszkanie w domu stanie sie koszmarem. Zla wentylacja = grzyb, przeciagi, wyziębienie pomieszczen. Zły system ogrzewania i zle dobrany kociol = wysokie koszty, niedogrzanie pomieszczen. Itd.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 10:11   #63
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Tyle dobrze Nie znam się na tego typu projektach, ale skoro są realizowane "na szeroką skalę" (ehh...), to raczej spieprzonych instalacji nie mają.
Czy każdy projekt posiada wariant "górski", nad morzem, na Śląsku (szkody górnicze)? Co z nośnością gruntu, poziomem przemarzania gruntu, zawilgoceniem? Przecież to wszystklo wpływa na ostateczny wynik projektowy.

Nie spieram się z przerabianiem niewygodnego układu (a propos tego - właśnie dlatego dom najlepiej zaprojektować indywidualnie), tylko że przesuwanie ścianek o kilkadziesiąt centymetrów w jedną albo w drugą stronę powoduje, że układ funkcjonalny przestaje być czysty, tworzą się różne przeskoki ścian, co nie zawsze dobrze wygląda i funkcjonuje (podkreślam - chyba że zrobi się to z głową).
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 11:12   #64
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

świetny wątek znalazłam, cieszę się tym bardziej bo już wyłuskałam tutaj wiele cennych rad . Co prawda dopiero przymierzamy się do domku ale mam nadzieje że już niedługo wkleję link z naszym wybranym projektem i poddam go konstruktywnej krytyce A jak na razie będę z ciekawością śledzić wszystkie opinie. Pozdrawiam i miłego dnia
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 11:53   #65
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
ale skoro są realizowane "na szeroką skalę" (ehh...), to raczej spieprzonych instalacji nie mają.
Maja, maja. Wskazuja na to artykuly z serii "refleksje pokonkursowe" w Muratorach. Pewien projekt, bardzo popularny (zwyciezca publicznosci) byl czesto wybierany do realizacji, az nie spojrzal na niego krytycznym okiem specjalista. Ludziom spodobala sie "dworkowa", efektowna bryla. Zauroczeni wygladem nie zwrocili uwagi np. na brak obiegu cieplej wody uzytkowej. Ponieważ kocioł gazowy jest oddalony od łazienki, dużą ilośc wody należy spuścić z instalacji, zanim poleci ciepła woda. Projektant zapomniał równiez o izolacji cieplnej rur wodnych.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 14:56   #66
Adka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 53
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

my wybór projektu mamy za soba, wybralismy ten: http://www.archipelag.pl/projekty-do...rojectMirror=1 , teraz czekaja nas sprawy papierkowe
Adka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 13:33   #67
joko1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 36
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Planuję w niedługim czasie budowę domku. Narazie jesteśmy na etapie poszukiwania projektu domku (parterowy z użytkowym poddaszem, podwójnym garażem)
Czy mogłybyście ocenić ten projekt??
Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/ag...a/d/index.html

Pozdrawiam
joko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-09, 14:36   #68
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez joko1 Pokaż wiadomość
Planuję w niedługim czasie budowę domku. Narazie jesteśmy na etapie poszukiwania projektu domku (parterowy z użytkowym poddaszem, podwójnym garażem)
Czy mogłybyście ocenić ten projekt??
Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/ag...a/d/index.html

Pozdrawiam
To nie domek, a dom, przecież ma 180 m2 użytkowej.
Ta nieszczęsna kuchnia jest daleko od tarasu i trzeba porzejść przez cały salon, żeby zjeść na tarasie. I pokój schowany daleko za kotłownię ...
Na górze poprzestawiałabym ścianki działowe (np. połączyłabym największą sypialanię z lazienką i garderobą) . Na górze są też duże skosy.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 15:05   #69
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
To nie domek, a dom, przecież ma 180 m2 użytkowej.
Ta nieszczęsna kuchnia jest daleko od tarasu i trzeba porzejść przez cały salon, żeby zjeść na tarasie. I pokój schowany daleko za kotłownię ...
Na górze poprzestawiałabym ścianki działowe (np. połączyłabym największą sypialanię z lazienką i garderobą) . Na górze są też duże skosy.
Nie wiem, czemu komuś przeszkadza tak ułożona kuchnia Ciągle pojawiają się komentarze, że powinna być bliżej tarasu (na tarasie można zjeść najwyżej 3-4 miesiące w ciągu roku). Wolę kuchnię tak zlokalizowaną, niż miałabym tachać zakupy przez cały dom.
Nie zgodzę się co do gabinetu za kotłownią. Lokalizacja jest jak najbardziej ok - jest to miejsce nieco "odosobnione", przez co ciche, idealne do pracy (zakładam ponadto, że od strony południowej, czyli jak najbardziej).

Duża sypialnia jest przecież połączona z dużą łazienką i garderobą

Skosy są zupełnie standardowe (przerywaną linią zaznaczono wysokość w świetle 180 cm). Fajnie byłoby, gdyby projektanci załączyli przekrój - z tego najlepiej odczytać, czy spadki dachu nie są uciążliwe dla funkcjonowania pomieszczenia.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 15:15   #70
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Nie wiem, czemu komuś przeszkadza tak ułożona kuchnia Ciągle pojawiają się komentarze, że powinna być bliżej tarasu (na tarasie można zjeść najwyżej 3-4 miesiące w ciągu roku). Wolę kuchnię tak zlokalizowaną, niż miałabym tachać zakupy przez cały dom.
tez to zauwazylam i tez sie dziwie ja tam cale zycia ganialam z 1 pietra jak chcialam w ogrodzie obiad zjesc. u TZa trzeba przez salon przejsc zeby wyjsc na taras i jakos nie mam z tym problemu. tez mysle ze lepiej jesli kuchnia jest blizej wejscia po prostu.

jeszcze jednego sie "czepne" a mianowicie zwracanie uwagi ze na poddaszu duze skosy i gdzie tam szafe stawiac czy cos.
a po co szafa teraz jest taki wybor mebli ze wystarcza komody czy cos podobnego a pojemnego. cale zycie rzeczy w jedny mregale w 1 pokoju trzymam wiec jak kiedys bede miala 5 pokoi i w kazdym rzeczy to swiat i ludzie dla mnie
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 17:40   #71
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[QUOTE]
Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Nie wiem, czemu komuś przeszkadza tak ułożona kuchnia Ciągle pojawiają się komentarze, że powinna być bliżej tarasu (na tarasie można zjeść najwyżej 3-4 miesiące w ciągu roku). Wolę kuchnię tak zlokalizowaną, niż miałabym tachać zakupy przez cały dom.
Ale przecież nikt się nie czepia Wątek służy między innymi opiniom - a w mijej opinii kuchnia z wyjściem na taras jest o wiele bardziej wygodna. W domu mojego TŻ są trzy wyjścia na taras - dwa z salonu i jeden z kuchni; jada się tam już od kwietnia i do października. Plus dom jest tak zaprojektowany iż z samochodu jest bardzo blisko.

Cytat:
Nie zgodzę się co do gabinetu za kotłownią. Lokalizacja jest jak najbardziej ok - jest to miejsce nieco "odosobnione", przez co ciche, idealne do pracy (zakładam ponadto, że od strony południowej, czyli jak najbardziej).
Tak, tu masz rację

Cytat:
Duża sypialnia jest przecież połączona z dużą łazienką i garderobą
ślepam

Cytat:
Skosy są zupełnie standardowe (przerywaną linią zaznaczono wysokość w świetle 180 cm). Fajnie byłoby, gdyby projektanci załączyli przekrój - z tego najlepiej odczytać, czy spadki dachu nie są uciążliwe dla funkcjonowania pomieszczenia.
Wyjdźmy od tego, że mnie się skosy w domu w ogóle nie podobają, choćby nie były duże,. Po prostu czuję się w takim pomieszczeniu ze skosami klaustrofobicznie. Ja w swoim domu będę miała dach kopertowy.


Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
tez to zauwazylam i tez sie dziwie ja tam cale zycia ganialam z 1 pietra jak chcialam w ogrodzie obiad zjesc. u TZa trzeba przez salon przejsc zeby wyjsc na taras i jakos nie mam z tym problemu. tez mysle ze lepiej jesli kuchnia jest blizej wejscia po prostu.
Wiesz, tu nie chodzi o problem, a o funkcjonalność i wygodę. Wygodniej jest mieć wyjście z kuchni na taras niż go nie mieć I jak się inwestuje kupę pieniędzy w dom to dobrze byłoby go tak zaprojektować, by jak najlepiej wykorzystać powierzchnię , układ stron świata itp.


Cytat:
jeszcze jednego sie "czepne" a mianowicie zwracanie uwagi ze na poddaszu duze skosy i gdzie tam szafe stawiac czy cos.
a po co szafa teraz jest taki wybor mebli ze wystarcza komody czy cos podobnego a pojemnego. cale zycie rzeczy w jedny mregale w 1 pokoju trzymam wiec jak kiedys bede miala 5 pokoi i w kazdym rzeczy to swiat i ludzie dla mnie
Nie bardzo rozumiem - a jak powiesisz płaszcz który ma długość 160 cm ? Albo futro które ma 175 cm (mam takie) ? Złożysz go i włożysz do komody ? Chyba nie
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-09, 19:11   #72
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[quote=szugarbejb;5740700]
Cytat:
Ale przecież nikt się nie czepia Wątek służy między innymi opiniom - a w mijej opinii kuchnia z wyjściem na taras jest o wiele bardziej wygodna. W domu mojego TŻ są trzy wyjścia na taras - dwa z salonu i jeden z kuchni; jada się tam już od kwietnia i do października. Plus dom jest tak zaprojektowany iż z samochodu jest bardzo blisko.

Wyjdźmy od tego, że mnie się skosy w domu w ogóle nie podobają, choćby nie były duże,. Po prostu czuję się w takim pomieszczeniu ze skosami klaustrofobicznie. Ja w swoim domu będę miała dach kopertowy.
Ale mi nie o czepianie chodzi Jasne, jeśli się zaprojektuje kuchnię jednocześnie z wyjściem na taras i bliskością wejścia do domu, to jak najbardziej.
Moim zdaniem (a troszkę się na tym znam ) dom ma całkiem niezły układ funkcjonalny. Bardzo podoba mi się to, że do każdego pokoju jest osobna garderoba - sama bym tak zaprojektowała
Dom w ogole nie podoba mi się wizualnie, ale to już zboczenie zawodowe Wyjatkowo nie lubię estetyki domów katalogowych.

Mi osobiście podobają się poddasza ze skosami, tak więc jest to kwestia gustu. Choć zapewne sama w przyszłości będę mieć dach płaski
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 20:27   #73
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[quote=szugarbejb;5740700]
Cytat:


Nie bardzo rozumiem - a jak powiesisz płaszcz który ma długość 160 cm ? Albo futro które ma 175 cm (mam takie) ? Złożysz go i włożysz do komody ? Chyba nie
powiesze w szafie ktora bedzie stala na dole albo w szafie w sypialni-zawsze mozna taka 1,80 w ktoryms rogu pooju postawic=przeciez nie wszystkie sciany te skosy maja
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 21:41   #74
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Dom w ogole nie podoba mi się wizualnie, ale to już zboczenie zawodowe Wyjatkowo nie lubię estetyki domów katalogowych.
Ja też nie, szczególnie nie znoszę domów stylizowanych na dworki i przesadnych kolumien w dziwnych kształtach, brrr.

Cytat:
Mi osobiście podobają się poddasza ze skosami, tak więc jest to kwestia gustu. Choć zapewne sama w przyszłości będę mieć dach płaski



Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
powiesze w szafie ktora bedzie stala na dole albo w szafie w sypialni-zawsze mozna taka 1,80 w ktoryms rogu pooju postawic=przeciez nie wszystkie sciany te skosy maja
Ja jednak wolałabym mieć normalne szafy w normalnych wysokich pokojach
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 14:36   #75
joko1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 36
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dziękuję za opinię. Dla tego projektu jest też inna wersja - przeniesiona kotłownia do garażu a na jej miejscu łazienka
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/ag...a/c/index.html

Wydaję mi się że byłoby to wygodniejsze i bardziej funkcjonalne
joko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 16:47   #76
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez joko1 Pokaż wiadomość
Wydaję mi się że byłoby to wygodniejsze i bardziej funkcjonalne
Fajniej, ta kotłownia w domu mi się nie podobała.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 19:34   #77
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

dobry wieczor

czy moge prosic o ocene mojego projektu? http://www.dobredomy.pl/?id_project=120

chcemy tylko zeby tyl domu byl przodem,tzn to wyjscie na ogrod zeby bylo z tylu. Poza tym chcemy wysunac kuchnie do przodu troche bo jest za mala.
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 14:21   #78
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam, jestem tu po raz pierwszy. doceniam Wasze rady, w związku z czym:

to może i ja spytam o radę (cociaż mamy już poziom zero, więc nie wiem czy wszystkie ewentualnie zmiany można by wprowadzić w projekcie.

budujemy dom wg tego projektu:
http://www.domywtradycji.pl/lucyna,356,9.html

ale
- przede wszystkim lustrzane odbicie tego pokazanego w linku
- obcięliśmy "wystającą" część salonu - w ramach zmniejszenia kosztów, a nawet bez tych kilkunastu metrów dom jest bardzo duży
- zlikwidowaliśmy ta mikro garderobę - będzie powiększona kotłownia
- dodaliśmy piwnice - pod cala częścią "sypialną" - wejście z kotłowni (tam gdzie była garderoba). wszelkie piece będą w piwnicy oczywiście.
- wejście do kuchni zrobilismy narożne - zamiast dwóch wejść będzie jedno na styku holu z salonem - nie lubię otwartych kuchni (trzeba mieć idealny porządek...)


poddasze będzie wykańczane "kiedyś" - póki co planujemy skończyć parter do końca przyszłego roku.

acha, chciałabym ścianę między pokojem nr 5 i 6 lub 6 i 7 (wg numeracji z linka) - zrobić dzieloną, tak jakby żeby w tych wnękach powstały szafy. nie wiem tylko czy da radę jeszcze to wprowadzić w projekcie w starostwie. czy to dobry pomysł?
__________________
djin djin

Edytowane przez MarthaB
Czas edycji: 2007-11-11 o 14:23 Powód: zapomniałam się przywitać ;)
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 10:10   #79
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez joko1 Pokaż wiadomość
Dziękuję za opinię. Dla tego projektu jest też inna wersja - przeniesiona kotłownia do garażu a na jej miejscu łazienka
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/ag...a/c/index.html

Wydaję mi się że byłoby to wygodniejsze i bardziej funkcjonalne
Jak najbardziej Tylko zastanowiłabym się wtedy, czy na parterze robić toaletę (tę obok łazienki). Wydaje mi się, że to trochę zbędne koszty, bo i tak na parterze miałabyś fajną łazienkę, a na górze dwie Moim zdaniem jest to bardzo dobre miejsce na pomieszczenie gospodarcze, gdzie można schować odkurzacz, wiaderka itp.

Cytat:
Napisane przez agolek Pokaż wiadomość
dobry wieczor

czy moge prosic o ocene mojego projektu?
Dzień dobry Chętnie "rzucę okiem", jak znajdę chwilkę po południu.

Cytat:
Napisane przez MarthaB Pokaż wiadomość
Witam, jestem tu po raz pierwszy. doceniam Wasze rady, w związku z czym:

to może i ja spytam o radę (cociaż mamy już poziom zero, więc nie wiem czy wszystkie ewentualnie zmiany można by wprowadzić w projekcie.
Witam! Widzę, że wiesz, czego chcesz i masz bardzo konkretną wizję Również z przyjemnością pomogę, jak znajdę chwilkę.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 12:25   #80
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez agolek Pokaż wiadomość
dobry wieczor

czy moge prosic o ocene mojego projektu? http://www.dobredomy.pl/?id_project=120

chcemy tylko zeby tyl domu byl przodem,tzn to wyjscie na ogrod zeby bylo z tylu. Poza tym chcemy wysunac kuchnie do przodu troche bo jest za mala.
Zastanawiam się, co architekt miał na myśli, projektując poszczególne pomieszczenia Teoretycznie, najlepiej jest, gdy wejście zaprojektowane jest od strony północnej. Pytanie podstawowe: od jakiej strony świata będzie wjazd na posesję?

Jeśli projektant myślał o północy od frontu, to dziwi mnie usytuowanie pokoju dziennego, w szególności - rozmieszczenie okien. W takim przypadku jak najbardziej zdecydowałabym się, żeby wyjście na ogród było z tyłu domu.
Z kolei patrząc na pokoje na górze, wejście powinno być jednak od zachodu - wtedy od północy, czyli od strony najzimniejszej i najgorzej doświatlonej, znalazłby się garaż i łazienka z pralnią na górze.

Absolutnie nie podoba mi się usytuowanie pionu kominowego w stosunku do układu pokoju 2/3 na piętrze. Przechodzi przez strop w takim miejscu, że w sypialni tworzą się dziwne zakamarki, których nawet nie da się wykorzystać.

Przekrój jest tak mało precyzyjny, że architekt, który to projektował, powinien się wstydzić

Kuchnię faktycznie można by trochę wysunąć, ale nie za bardzo - pomieszczenie musi mieć dobre proporcje.

Cytat:
Napisane przez MarthaB Pokaż wiadomość
Witam, jestem tu po raz pierwszy. doceniam Wasze rady, w związku z czym:

to może i ja spytam o radę (cociaż mamy już poziom zero, więc nie wiem czy wszystkie ewentualnie zmiany można by wprowadzić w projekcie.

budujemy dom wg tego projektu:
http://www.domywtradycji.pl/lucyna,356,9.html

ale
- przede wszystkim lustrzane odbicie tego pokazanego w linku
- obcięliśmy "wystającą" część salonu - w ramach zmniejszenia kosztów, a nawet bez tych kilkunastu metrów dom jest bardzo duży
- zlikwidowaliśmy ta mikro garderobę - będzie powiększona kotłownia
- dodaliśmy piwnice - pod cala częścią "sypialną" - wejście z kotłowni (tam gdzie była garderoba). wszelkie piece będą w piwnicy oczywiście.
- wejście do kuchni zrobilismy narożne - zamiast dwóch wejść będzie jedno na styku holu z salonem - nie lubię otwartych kuchni (trzeba mieć idealny porządek...)


poddasze będzie wykańczane "kiedyś" - póki co planujemy skończyć parter do końca przyszłego roku.

acha, chciałabym ścianę między pokojem nr 5 i 6 lub 6 i 7 (wg numeracji z linka) - zrobić dzieloną, tak jakby żeby w tych wnękach powstały szafy. nie wiem tylko czy da radę jeszcze to wprowadzić w projekcie w starostwie. czy to dobry pomysł?
Jeśli dobrze rozumiem, co masz na myśli z tymi "dzielonymi ścianami", to moim zdaniem miałoby to jezszce sens między pokojem 5 i 6. Między 6 i 7 jest okno - trzeba by kombinować z przesuwaniem, a masz już parter zrobiony, więc nie bardzo.
Nie wiem jednak, czy to jest konieczne. Pokój 6 jest mały, jeśli "złamiesz" ścianę miedzy nim a pokojem 5 (pomniejszając o tą wnękę 6), zmieści tam się tylko ta jedna szafa. Jeśli podzielisz ścianę tak, żeby wnęka na szafę była z kolei dodatkową powierzchnią dla pokoju 6, i tak będzie ciężko rozplanować inne meble - chyba że nie chcesz w pokoju 6 niczego innego oprócz biurka i szafy.
Wszystko opiera się na tym, jak chcałabyś ustawić w tych pokojach meble.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 13:40   #81
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, co architekt miał na myśli, projektując poszczególne pomieszczenia Teoretycznie, najlepiej jest, gdy wejście zaprojektowane jest od strony północnej. Pytanie podstawowe: od jakiej strony świata będzie wjazd na posesję?

Jeśli projektant myślał o północy od frontu, to dziwi mnie usytuowanie pokoju dziennego, w szególności - rozmieszczenie okien. W takim przypadku jak najbardziej zdecydowałabym się, żeby wyjście na ogród było z tyłu domu.
Z kolei patrząc na pokoje na górze, wejście powinno być jednak od zachodu - wtedy od północy, czyli od strony najzimniejszej i najgorzej doświatlonej, znalazłby się garaż i łazienka z pralnią na górze.

Absolutnie nie podoba mi się usytuowanie pionu kominowego w stosunku do układu pokoju 2/3 na piętrze. Przechodzi przez strop w takim miejscu, że w sypialni tworzą się dziwne zakamarki, których nawet nie da się wykorzystać.

Przekrój jest tak mało precyzyjny, że architekt, który to projektował, powinien się wstydzić

Kuchnię faktycznie można by trochę wysunąć, ale nie za bardzo - pomieszczenie musi mieć dobre proporcje..
dziekuj Ci bardzo za odpowiedz. Masz racje co do tego projektu,ze jest w nietorych miejscach nietrafiony. Nasz znajomy tez skrytykowal,ze za duzo przerobek bedzie wiec zdecydowalismy sie na http://www.dobredomy.pl/?id_project=...age=4&lustro=1 ale chcemy powiekszyc kuchnie i tak go calego poszerzyc na prawo,jesli wiesz o co mi chodzi

W tym poprzednim najbardziej nam siepodobala kolorystyka i te cegly i chcemy zeby ten nowy projekt byl w takich samych kolorach jak poprzedni. Czy jest jakis program w ktorym daloby sie zrobic taka symulacje,zeby zobaczyc jakby wygladal?

bede wdzieczna za wszelkie sugestie.Pozdrawiam serdecznie

a jesli moge sie nieskromnie pochwalic to kupilismy apartament w Tkalni 17 www.tkalnia.com na 2 pietrze nr 28 co sadzisz o tym budynku?
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 14:29   #82
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez agolek Pokaż wiadomość
dziekuj Ci bardzo za odpowiedz. Masz racje co do tego projektu,ze jest w nietorych miejscach nietrafiony. Nasz znajomy tez skrytykowal,ze za duzo przerobek bedzie wiec zdecydowalismy sie na http://www.dobredomy.pl/?id_project=...age=4&lustro=1 ale chcemy powiekszyc kuchnie i tak go calego poszerzyc na prawo,jesli wiesz o co mi chodzi
Wiem, o co Ci chodzi Kuchnię z pewnością warto powiększyć, bo jest malutka.
Podobnie, jak w poprzednim projekcie, warto wziąć pod uwagę strony świata. Najlepiej byłoby dla tego projektu, aby wejście znajdowało się od strony północno-zachodniej, choć kuchnia od zachodu nie jest optymalna.
Zastanawia mnie, czemu na rzucie przedstawionym na stronie łazienka na parterze nie posiada wentylacji Na pewno musi się tam znaleźć.

Muszę Cię troche zmartwić, ale mam to samo zastrzeżenie do kominów, co w tamtym projekcie. Popatrz na rzut pokoju 2/3 na piętrze. Przy ściance komina stoi sobie biurko. Przypatrz się odległości tej ścianki komina od ściany pokoju - włącz sobie opcję linijki i zobacz, że jest tam mniej więcej 20 cm.

Cytat:
W tym poprzednim najbardziej nam siepodobala kolorystyka i te cegly i chcemy zeby ten nowy projekt byl w takich samych kolorach jak poprzedni. Czy jest jakis program w ktorym daloby sie zrobic taka symulacje,zeby zobaczyc jakby wygladal?
Można poprosić tego architekta, który jest projektantem, o taką symulację. Takie rzeczy można zrobić m.in. w 3d studio max, ArchiCAD, bezpłatnym SketchUp Google. Potrzebny jest do tego model trójwymiarowy, więc tylko jego autor może to zrobić.
Natomiast posiadając np. Corel Draw/Photo Paint lub Photoshop można spróbować nałożyć tekstury na umieszczone na stronie rysunki elewacji. Można próbować nałożyć je na wizualizacje, ale efekt może być gorszy

Cytat:
a jesli moge sie nieskromnie pochwalic to kupilismy apartament w Tkalni 17 www.tkalnia.com na 2 pietrze nr 28 co sadzisz o tym budynku?
Wizualnie podoba mi się bardziej "Czternastka". Lubię takie poprzemysłowe klimaty
Kupiliście apartament A28 czy B 28?
Myślę, że mieszkanie jest całkiem przytulne, choć małe.
Podpisuję się obiema rękami pod wykorzystywaniem starych, opuszczonych fabryk na mieszkania, szczególnie z usługą w parterze (właśnie w parterze nie zaprojektowałabym mieszkań!).
Kiedy będziecie sie wprowadzać?
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 20:38   #83
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Wiem, o co Ci chodzi Kuchnię z pewnością warto powiększyć, bo jest malutka.
Podobnie, jak w poprzednim projekcie, warto wziąć pod uwagę strony świata. Najlepiej byłoby dla tego projektu, aby wejście znajdowało się od strony północno-zachodniej, choć kuchnia od zachodu nie jest optymalna.
Zastanawia mnie, czemu na rzucie przedstawionym na stronie łazienka na parterze nie posiada wentylacji Na pewno musi się tam znaleźć.

Muszę Cię troche zmartwić, ale mam to samo zastrzeżenie do kominów, co w tamtym projekcie. Popatrz na rzut pokoju 2/3 na piętrze. Przy ściance komina stoi sobie biurko. Przypatrz się odległości tej ścianki komina od ściany pokoju - włącz sobie opcję linijki i zobacz, że jest tam mniej więcej 20 cm.



Można poprosić tego architekta, który jest projektantem, o taką symulację. Takie rzeczy można zrobić m.in. w 3d studio max, ArchiCAD, bezpłatnym SketchUp Google. Potrzebny jest do tego model trójwymiarowy, więc tylko jego autor może to zrobić.
Natomiast posiadając np. Corel Draw/Photo Paint lub Photoshop można spróbować nałożyć tekstury na umieszczone na stronie rysunki elewacji. Można próbować nałożyć je na wizualizacje, ale efekt może być gorszy



Wizualnie podoba mi się bardziej "Czternastka". Lubię takie poprzemysłowe klimaty
Kupiliście apartament A28 czy B 28?
Myślę, że mieszkanie jest całkiem przytulne, choć małe.
Podpisuję się obiema rękami pod wykorzystywaniem starych, opuszczonych fabryk na mieszkania, szczególnie z usługą w parterze (właśnie w parterze nie zaprojektowałabym mieszkań!).
Kiedy będziecie sie wprowadzać?
dziekuje Ci za szybka odpowiedz co do apartamentu to maly rzeczywiscie ale to ma byc pod wynajem. Nie palnujemy tam mieszkac, no moze na czas budowy domku

Tkalnia 14 fajniejsza ale ceny 4800 za m2, wiec duzo za duzo dla nas,poza tym juz dawno sprzedane a w Tkalni 17 cena 3300 za m2 i zostalo tylko 4 mieszkania jak sie zorientowalismy,ze cos takiego jest palnowane wogole wiec za duzego wyoru nie bylo...

pozostale byly duze a nam nie potzreba nic duzego skoro chcemy domek budowac, a fajnie miec taki maly lofcik w centrum miasta

do odbioru dopiero po wakacjach...ale nie szkodzi.I tak poki co siedzimy tutaj wiec nam sie nie spieszy.

a ztym projektem domu to musze rzeczywiscie popatrzec.
Dziekuje Ci za cenne wskazowki
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 21:20   #84
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Zastanowiłyśmy się z kumpelą nad tą wentylacją w łazience na parterze. Chyba jest to zrobione w ten sposób, że główny pion to ten w garażu (odległość na to wskazuje). Co nie zmienia faktu, że kominy są źle usytuowane w stosunku do ścianek na górze
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 08:00   #85
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze rozumiem, co masz na myśli z tymi "dzielonymi ścianami", to moim zdaniem miałoby to jezszce sens między pokojem 5 i 6. Między 6 i 7 jest okno - trzeba by kombinować z przesuwaniem, a masz już parter zrobiony, więc nie bardzo.
Nie wiem jednak, czy to jest konieczne. Pokój 6 jest mały, jeśli "złamiesz" ścianę miedzy nim a pokojem 5 (pomniejszając o tą wnękę 6), zmieści tam się tylko ta jedna szafa. Jeśli podzielisz ścianę tak, żeby wnęka na szafę była z kolei dodatkową powierzchnią dla pokoju 6, i tak będzie ciężko rozplanować inne meble - chyba że nie chcesz w pokoju 6 niczego innego oprócz biurka i szafy.
Wszystko opiera się na tym, jak chcałabyś ustawić w tych pokojach meble.
W zasadzie to ma być gabinet/biblioteka/pokój komputerowy. chciałbym go zabudować szafkami, wstawić duży stół. więc może taka ściana nie jest wskazana..
a parteru nie mamy - my dopiero wyszliśmy z ziemi i mamy poziom zero. (a tyle $ już poszło. NA CO?)
dzięki za odp.
__________________
djin djin
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 13:44   #86
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Klient, któremu sprzedałam piękną działkę w ładnej okolicy przyszedł pochwalić się zdjęciami fundamentów, buduje ten dom:

http://www.archon.pl/index.php?act=3...m446ad0873f682

Co myślisz, Elfir ? Mnie się podoba , przesunęłabym tylko ścianę kuchni trochę w prawo (tzn. zminiłabym lekko bryłę), tzn. poiększyłabym ją, żeby móc zrobić drzwi na taras z kuchni.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2008-01-02 o 14:16
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 15:27   #87
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Klient, któremu sprzedałam piękną działkę w ładnej okolicy przyszedł pochwalić się zdjęciami fundamentów, buduje ten dom:

http://www.archon.pl/index.php?act=3...m446ad0873f682

Co myślisz, Elfir ? Mnie się podoba , przesunęłabym tylko ścianę kuchni trochę w prawo (tzn. zminiłabym lekko bryłę), tzn. poiększyłabym ją, żeby móc zrobić drzwi na taras z kuchni.
podrzucilas ciekawy pomysl dla nas nie podobaja mi sie tylko te polokragle okna. i w sypialni zamiast garderoby zrobilabym mala lazienke dla nas. a szafa wystarczy
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 15:47   #88
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
podrzucilas ciekawy pomysl dla nas nie podobaja mi sie tylko te polokragle okna. i w sypialni zamiast garderoby zrobilabym mala lazienke dla nas. a szafa wystarczy
Ja wstawiłabym jeszcze drzwi z kuchni do jadalni (co by zapachy zamknąć jak coś) natomiast usunęłabym te koło schodów , wydaje mi się że wystarczą te jedna z garażu, i drugie wejściowe - jedne wystarczą spokojnie, po co zamykać całkiem ten wiatrołap. . Ja zrobiłabym jeszcze dach kopertowy bo te skosy zabiłyby mnie, nie ma gdzie normalnej szafy postawić, ale ogólnie rozkład pomieszczeń mi sie podoba, i z zewnątrz dom prezentuje się ładnie.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 16:09   #89
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

przyjrzalam sie i tak
-poszerzylabym garaz
-zamknela kuchnie od jadalni
-przerazaja mnie te skosy,szczegolnie w lazience na gorze
- z garderoby nr 8 zrobilabym oddzielna lazienke z wejsciem od sypialni

jednak bardziej podoba mi sie "dom w tamaryszkach 2" ktory ma bardzo podobne wnetrze. i jest na razie naszym faworytem

ogolnie to nasze wymagania sa takie
-garaz z kotlownia z tylu, lepsza taka niz w srodku domu
-pokoj na dole
-kuchnia zamknieta od salonu
-i marzenie TZa to sypialnia z oddzielna lazienka i garderoba (to drugie to juz nie jest niezbedne)
-i wiadomo, prosta bryla, bez zbednych skosow, zadnego dachu typu "grzybek" tylko najlepiej dwuspadowy

ciezko taki znalezc-wiec jak by ktos cos takiego widzial to prosze linka

co do garderoby. w sumie to liczymy ze w kazdym pokoju jakas szafe postawic mozna. a skosy to tez nie problem- TZ jzu ma wizje szafy skosnej. dobrze ze jest stolarzem bo takie na zamowienie sa pewnie drogie
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 16:27   #90
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
przyjrzalam sie i tak
-poszerzylabym garaz
Ja w ogóle zrobiłabym na dwa samochody (powiększyłabym go ze 3 m).

-
Cytat:
przerazaja mnie te skosy
Dach absolutnie kopertowy; na forum są dostępne zdjęcia domu w środku już wybudowanego i skosy są absolutnie klaustrofobiczne.

Cytat:
- z garderoby nr 8 zrobilabym oddzielna lazienke z wejsciem od sypialni


Plus poszerzyłabym ten dom w ogóle; jak pomierzyłam to wyjście z salonu na taras jest okrutnie wąskie, takie ot zwyczajne drzwi a nie SZEROKIE TARASOWE.


Tzn. te wszytskie zmiany to gdybym ja miałą budować Pan buduje dla siebie i jemu dom bardzo odpowiada.

Cytat:
jednak bardziej podoba mi sie "dom w tamaryszkach 2" ktory ma bardzo podobne wnetrze. i jest na razie naszym faworytem

Yyyyy, podobne ? Takie trochę inne. Dom nie jest brzydki ale ja zlikwidowałabym ten daszek nad wejściem, wszytskie balkony, zrobiłabym "normalny"dach (tu też są potworne skosy), no i przedłużyłabym taras do kuchni i z kuchni trzeba byłoby wyjście do niego.

Cytat:
ciezko taki znalezc-wiec jak by ktos cos takiego widzial to prosze linka



Cytat:
co do garderoby. w sumie to liczymy ze w kazdym pokoju jakas szafe postawic mozna.
Wiesz że jak tak patrzę na ten "w morelach" to ja tam w żadneym pokoju nie widze normalnej prostej całej ściany na której można byłoby postawić szafę



Cytat:
a skosy to tez nie problem- TZ jzu ma wizje szafy skosnej. dobrze ze jest stolarzem bo takie na zamowienie sa pewnie drogie
Mój tŻ tak jak już pisałam ma w domu same skośne szafy i są potwornie niewygodne; tak jak pisałam musi płaszcze składać na pół bo się nie mieszczą, cięzko jest sięgać, z tyłu kurz się zbiera ...

No i jest klaustrofobicznie , do cholery
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.