Reagować? Olać? Co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-13, 13:05   #1
anastazjajestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 66

Reagować? Olać? Co robić?


Hej, mam taki problem. nie dotyczy on mnie ale mojej młodszej kuzynki. Tak więc Monika ma 16 lat i od niecałych 2 meisiecy chłopaka... chłopak ma 19 lat i rzadko się widują bo mieszkają dość daleko.... To taki zarys sytuacji. Za tydzień jej rodzice i bracia wyjeżdżaja na weekend na ajkieś wesele. Ona pod pretekstem, że mają pożegnalny bal na koniec gimnazjum powiedziała, że nie jedzie. Wujkowie jej zaufali, zostaje w domu i izie na bal. Przed chwilą dowiedziałam się, że faktycznie bal miał być, ale nie ma bo nie mogli się zgrać, a ona planuje, żeby ten weekend spedzić z chłopakiem i wiadomo co zrobić.... Co powinnam zrobić? Ni e chcę bezpośrednio powiedzieć o tym dla wujków... Rozmawiałam z nią, ale ona powiedziała, że chcą się "wyprobować". Czuję, że powinnam zareagować, bo są niezbyt odpowiedzialni........
anastazjajestem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:09   #2
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

Cytat:
Napisane przez anastazjajestem Pokaż wiadomość
Hej, mam taki problem. nie dotyczy on mnie ale mojej młodszej kuzynki. Tak więc Monika ma 16 lat i od niecałych 2 meisiecy chłopaka... chłopak ma 19 lat i rzadko się widują bo mieszkają dość daleko.... To taki zarys sytuacji. Za tydzień jej rodzice i bracia wyjeżdżaja na weekend na ajkieś wesele. Ona pod pretekstem, że mają pożegnalny bal na koniec gimnazjum powiedziała, że nie jedzie. Wujkowie jej zaufali, zostaje w domu i izie na bal. Przed chwilą dowiedziałam się, że faktycznie bal miał być, ale nie ma bo nie mogli się zgrać, a ona planuje, żeby ten weekend spedzić z chłopakiem i wiadomo co zrobić.... Co powinnam zrobić? Ni e chcę bezpośrednio powiedzieć o tym dla wujków... Rozmawiałam z nią, ale ona powiedziała, że chcą się "wyprobować". Czuję, że powinnam zareagować, bo są niezbyt odpowiedzialni........

Może po prostu się nie wtrącać?
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:11   #3
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

podsunąć paczkę prezerwatyw?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:11   #4
wyimaginowana
Raczkowanie
 
Avatar wyimaginowana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

No przydaloby sie zareagowac, ale pomysl o tym ze Twoja kuzynka moze wiecej sie do Ciebie nie odezwać jak zareagujesz nieodpowiednio. Na Twoim mscu nic bym nie robila. Ona napewno wie czego chce, Ty ja ostrzeglaś, ona to zbagatelizowala i powinnas na tym skoczyc.
__________________
Za 9 miesiecy przyjdzie na świat Miłoszek <3
wyimaginowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:11   #5
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

A ja uważam, że to ich sprawa i nie powinnaś się wtrącać. A już skarżenie jej rodzicom to poniżej pasa. To nie do ciebie należy jej wychowywanie. Poza tym nic złego nie robią - co innego jakby napad na bank planowali. Ale seks?
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:23   #6
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

o esuu daj spokój
chyba dziewczyna moze spedzic czas ze swoim chlopakiem
nie twoja sprawa, zamiast strzelac z ucha jej rodzicą moze pogadaj z nia o zabespieczeniu sie jak by miała ochote zaszalec...
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:24   #7
Rudzielec1231
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

Raczej nie powinnaś rozmawiać z jej rodzicami, to pewnie zepsułoby Twoje relacje z kuzynką. Jeśli uważasz, że nie są za badzo odpowiedzialni to spróbuj z nią porozmawiać czy na pewno tego chce, a jeśli powie, że tak to chyba innego wyjścia nie ma, tylko popytać ją jak mają zamiar się zabezpieczyć, bo podejrzewam, że Twoja kuzynka jeszcze dzidziusia nie chce miećPorozmawiaj z nią po prostu o zabezpieczeniu, o tym jakie to ważne, bo to może ja uchronić przed niechcianą ciążą, a przekonywanie żeby jeszcze nie uprawiała seksu myślę, że nie ma sensu bo Twoja kuzynka już chyba zdecydowała...
Rudzielec1231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 13:27   #8
anastazjajestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 66
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

Może macie rację. Rozmawiałam z nią, ona jest pewna tego.....
anastazjajestem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:30   #9
coff3ina
Zadomowienie
 
Avatar coff3ina
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: szkocka krata
Wiadomości: 1 769
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

Cytat:
Napisane przez anastazjajestem Pokaż wiadomość
Może macie rację. Rozmawiałam z nią, ona jest pewna tego.....
Powiedziałaś i starczy. Jak ja uwielbiam osoby trzecie mieszające się tam gdzie ich nie chcą.
__________________
To nie tak że nie mam czasu, ale wiesz po prostu nie chce mi się handryczyć na forum.


https://www.facebook.com/thefeelgoodplace1
coff3ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:31   #10
LadyMakbet18
Rozeznanie
 
Avatar LadyMakbet18
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: piekło, na kolanach Lucyfera
Wiadomości: 696
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

Cytat:
Napisane przez anastazjajestem Pokaż wiadomość
Hej, mam taki problem. nie dotyczy on mnie ale mojej młodszej kuzynki. Tak więc Monika ma 16 lat i od niecałych 2 meisiecy chłopaka... chłopak ma 19 lat i rzadko się widują bo mieszkają dość daleko.... To taki zarys sytuacji. Za tydzień jej rodzice i bracia wyjeżdżaja na weekend na ajkieś wesele. Ona pod pretekstem, że mają pożegnalny bal na koniec gimnazjum powiedziała, że nie jedzie. Wujkowie jej zaufali, zostaje w domu i izie na bal. Przed chwilą dowiedziałam się, że faktycznie bal miał być, ale nie ma bo nie mogli się zgrać, a ona planuje, żeby ten weekend spedzić z chłopakiem i wiadomo co zrobić.... Co powinnam zrobić? Ni e chcę bezpośrednio powiedzieć o tym dla wujków... Rozmawiałam z nią, ale ona powiedziała, że chcą się "wyprobować". Czuję, że powinnam zareagować, bo są niezbyt odpowiedzialni........


Masz zamiar wskoczyc tam i sciągnąć go z niej?
Moze poprostu porozmawiaj z nią o antykoncepcji, to i tak duzo.
__________________
Od paździora, studentka AGH, kierunek: automatyka i robotyka


Je t'adore mon cheri



Czy tkwisz w toksycznym związku?!

https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=3295
LadyMakbet18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:42   #11
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

ciekaw czy jak ty sie szykowałas na pierwszy raz to ktos sie wpieprzał w twoje plany...
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 13:49   #12
Estella ash Maro
Przyczajenie
 
Avatar Estella ash Maro
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

mysle ze nie uchronisz jej przed tym, bo zrobia to innyjm razem, a ty ich nie upilnujesz, ani nie wybijesz im tego z glowy skoro chca... pogadaj z nia o zabezpieczeniu i tyle... tylko w ten sposób mozesz zapobiec "nieoczekiwanym skutkom"
Estella ash Maro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:52   #13
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

Cytat:
Napisane przez LadyMakbet18 Pokaż wiadomość
Masz zamiar wskoczyc tam i sciągnąć go z niej?
Moze poprostu porozmawiaj z nią o antykoncepcji, to i tak duzo.
To chyba jest najważniejsze.
Uświadom jej wszelkie konsekwencje tego kroku, łącznie z chorobami i z tym, że czasem jednak warto poczekać na tego jedynego troche dłużej, niż później żałować. (Pewnie i tak nie zrozumie, ale spróbować możesz )
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 14:09   #14
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

Cytat:
Napisane przez anastazjajestem Pokaż wiadomość
Hej, mam taki problem. nie dotyczy on mnie ale mojej młodszej kuzynki. Tak więc Monika ma 16 lat i od niecałych 2 meisiecy chłopaka... chłopak ma 19 lat i rzadko się widują bo mieszkają dość daleko.... To taki zarys sytuacji. Za tydzień jej rodzice i bracia wyjeżdżaja na weekend na ajkieś wesele. Ona pod pretekstem, że mają pożegnalny bal na koniec gimnazjum powiedziała, że nie jedzie. Wujkowie jej zaufali, zostaje w domu i izie na bal. Przed chwilą dowiedziałam się, że faktycznie bal miał być, ale nie ma bo nie mogli się zgrać, a ona planuje, żeby ten weekend spedzić z chłopakiem i wiadomo co zrobić.... Co powinnam zrobić? Ni e chcę bezpośrednio powiedzieć o tym dla wujków... Rozmawiałam z nią, ale ona powiedziała, że chcą się "wyprobować". Czuję, że powinnam zareagować, bo są niezbyt odpowiedzialni........
Kupic ze trzy paczki prezerwatyw i ją zaznajomic z prawidłowym założeniem - nie wiadomo czy chłopak przypadkiem zielony w tym temacie nie jest. Uswiadomic ją jak najlepiej. Ot i tyle. Nic więcej nie zrobisz.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 14:18   #15
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 915
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

jak się bardzo uprą to zrobią to i tak...wcześniej czy później. a takie wtrącanie myślę ze nie wyjdzie ci na dobre....możesz z nią pogadać o zabezpieczeniu ale myślę ze to wszystko co możesz zrobić...
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 14:18   #16
xhankax
Zakorzenienie
 
Avatar xhankax
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ze Śląska
Wiadomości: 5 454
GG do xhankax
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

Porozmawiaj z nią o antykoncepcji, a resztę zostaw swojemu biegowi. Nie uchronisz jej przed tym. A wtrącając się, mozesz bardzo zepsuć stosunki, jakie są między wami.
__________________
KKV
xhankax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 14:19   #17
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

ja równiez tak myslę,ze nie powinnaś się wtrącać.
możesz narobić tym więcej szkody niż pożytku.
wcale nie jest powiedziane,że do czegoś dojdzie,jednak w oczach rodziców na długo zostanie oszustką.

ja równiez przychylam się do rozmowy o antykoncepcji.tym wzbudzisz jej większe zaufanie,bo jak ktos chce coś zrobić to i tak zrobi.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 14:27   #18
a taka sobie
Raczkowanie
 
Avatar a taka sobie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 124
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

nie powinnas sie wtracac tylko porozmawiac z nia uswiadomic i powiedziec ze gdyby miala jakies pytania zeby smialo do Ciebnie pr5zychodzila i pytala w razie czego sama mialam 16 lat i juz to za sobva nikt mnie nie pilnowal bo i tak by sie to nikomu nie udalo moja mama perwnie wie ze wtedy zaczelam upraiac sex spotykalam sie z tz rok ale gadala ze mna na luzie o antykoncepcji i takich tam ona tez byla kiedys mloda i wie jak to jest ale nie wpieprzaj sie mniedzy nich bron boze
a taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 15:16   #19
kassiulka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 118
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

Lepiej żeby zrobili to u niej w domu niżby mieli to zrobić gdzieś w krzakach etc.. Pogadaj z nią o antykoncepcji, bo skoro mają w planach seks to zrobią to w ten weekend, albo w najbliższym innym czasie:P, jeżeli im w tym teraz przeszkodzisz
kassiulka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 15:19   #20
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

Po 1 porozmawiaj z nią, ale po przyjacielsku jak równy z równym. Jak dasz jej odczuć, że traktujesz ją jak nieodpowiedzialną gówniarę to nic nie wskurasz.

Podczas tej rozmowy po 1 zaznajom ją z antykoncepcją, z tym, że stosunek przerywany to zła metoda, wyjaśnij co to płyn preejakulacyjny, że nie wiem woda zabija plemniki powietrze też i po kilku minutach giną. Głupie? Może głupie, ale przynajmniej nie zada takich pytań na jakimś forum, a w samodokształcanie się młodzieży ostatnimi czasy wątpię...

Poza tym uświadom ją, że nie ma 100% antykoncepcji i w jakimś % musi się liczyć z możliwością ciąży. Niech zada sobie pytanie czy jest taką odpowiedzialność gotowa ponieść, czy jej partner bierze tą ewentualność pod uwagę i czy przede wszystkim jest pewna, że to człowiek, z którym wiąże przyszłość. Czy go kocha.

Poza tym zapytaj ją czy jest pewna, że chce czy to kwestia uczyć, chęci bliskości, czy jedynie ciekawości, jakiejś presji bo koleżanki to robiły czy nie daj boże namowom chłopaka.

Poproś by zanim podejmie taki krok dobrze się zastanowiła czy jest na to gotowa nie tylko fizycznie, ale też emocjonalnie.

Warto też zapytać ją czy z chłopakiem łączy ją coś poza chodzeniem za rączkę i przytulaniem. Przed seksem dobrze przez petting poznać swoje ciała. Wtedy ten 1 raz nie musi być traumatycznym przeżyciem, a wydaje mi się, że jak oboje nie mają doświadczenia podejdą do tego tak z marszu to skończy się na samych rozczarowaniach.

Czasami lepiej rozmawiać niż zakazywać czy wciągać w takie kwestie rodziców. Jak będą się chcieli kochać to się pokochają w domu w lesie w samochodzie czy w łazience w dyskotece. Lepiej zamiast umoralniać pogadać. Lepsze efekty to przynosi.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 15:49   #21
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

Cytat:
Napisane przez anastazjajestem Pokaż wiadomość
Hej, mam taki problem. nie dotyczy on mnie ale mojej młodszej kuzynki. Tak więc Monika ma 16 lat i od niecałych 2 meisiecy chłopaka... chłopak ma 19 lat i rzadko się widują bo mieszkają dość daleko.... To taki zarys sytuacji. Za tydzień jej rodzice i bracia wyjeżdżaja na weekend na ajkieś wesele. Ona pod pretekstem, że mają pożegnalny bal na koniec gimnazjum powiedziała, że nie jedzie. Wujkowie jej zaufali, zostaje w domu i izie na bal. Przed chwilą dowiedziałam się, że faktycznie bal miał być, ale nie ma bo nie mogli się zgrać, a ona planuje, żeby ten weekend spedzić z chłopakiem i wiadomo co zrobić.... Co powinnam zrobić? Ni e chcę bezpośrednio powiedzieć o tym dla wujków... Rozmawiałam z nią, ale ona powiedziała, że chcą się "wyprobować". Czuję, że powinnam zareagować, bo są niezbyt odpowiedzialni........
To naprawde nie Twoja sprawa, jakiekolwiek delatorstwo do rodzicow wg mnie odpada. Porozmawiaj z nia, zeby ona sie upewnila czy tego chce i zeby zabrali sie do tego wlasciwie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 16:05   #22
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

zagubiona89r, ale dlaczego ona ma robić za matkę? I ją prawie że uświadamiać? Tym bardziej, że autorka ma sama 18 lat, no dajcie spokój Ciekawe ile tu faktycznie troski, a ile innych uczuć...

Trzeba trochę wierzyć w rozsądek nastolatek.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 16:16   #23
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
zagubiona89r, ale dlaczego ona ma robić za matkę? I ją prawie że uświadamiać? Tym bardziej, że autorka ma sama 18 lat, no dajcie spokój Ciekawe ile tu faktycznie troski, a ile innych uczuć...

Trzeba trochę wierzyć w rozsądek nastolatek.
Z tego co ja wyczytałam ma 16 (chyba ze sie pomyliłam zaraz sprawdzę). Wychodzę z założenia, że jak już chce coś zrobić to niech z nią pogada. Ktoś powinien. A ilość matek, która to robi jest znikoma. Tak samo jak znikomy % nastolatek sama się dokształca.

P.s już rozumiem. Powiem tak, może być dojrzała 18 latka, która może pomóc 16 letniej koleżance, kuzynce. Może być też odpowiedzialna 16 latka mogąca pomagać starszej. W tym wypadku jednak chyba młodsza strona potrzebuje wsparcia. I skoro autorka chce coś z tym zrobić to niech z nią porozmawia. To jedyne dobre wyjście. Ewentualnie może nic nie zrobić. Jednak jeśli np. jej kuzynka wie niewiele o seksie i zabezpieczeniu i wpadnie to będzie mieć kaca moralnego, że jak mogła coś zrobic w tej kwestii to odpuściła.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...

Edytowane przez zagubiona89r
Czas edycji: 2009-05-13 o 16:19
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 17:05   #24
kucyk ponny
Zakorzenienie
 
Avatar kucyk ponny
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 505
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

Najlepiej to pogadaj z nią o antykoncepcji i uświadom co może z tego wyniknąć. To jedyne co możesz zrobić. Nie wtrącaj się w cudze sprawy, bo chyba sama byś nie chciała żeby kuzynka wtrącała się w twoje decyzje i kombinowała co może zrobić.
Kłamstwo i tak wychodzi na jaw.
kucyk ponny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 17:30   #25
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

Walnij jej staroświeckie, przyzwoite kazanie na temat odpowiedzialność za siebie, wytłumacz, że seks to nie tylko przyjemność + wykład o antykoncepcji. Reszta zależy od niej.
Jeśli jest zdecydowana na ten krok, to zrobi to, w tym miejscu lub w innym - ani ty, ani jej rodzice tego nie zmienią - niestety
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 17:53   #26
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

A dlaczego jej rodzice nie wiedza ,ze balu nie ma ?

rozumiem ,ze corka moze im wkrecac ,ze jest i sie szykowac ale w takize rzeczy sa zazwyczaj zaangazowani jakos rodzice ,jakies zebranie czy cos ?

no nie wiem byc moze majac 16 letnie dziecko nie trzeba sie angazowac w sprawy szkolne ??
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 18:09   #27
Madaleinee
Zadomowienie
 
Avatar Madaleinee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WlKP
Wiadomości: 1 504
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A dlaczego jej rodzice nie wiedza ,ze balu nie ma ?

rozumiem ,ze corka moze im wkrecac ,ze jest i sie szykowac ale w takize rzeczy sa zazwyczaj zaangazowani jakos rodzice ,jakies zebranie czy cos ?

no nie wiem byc moze majac 16 letnie dziecko nie trzeba sie angazowac w sprawy szkolne ??
z tego co sie orientuję w gimnazjum mojego brata rodzice musieli podpisać zgodę na taką imprezę i w dodatku zaplacić stówkę więc dziwne, że w szkole tej dziewczyny odbywa sie to tak "nieoficjalnie"....
__________________
Szczęśliwa...


Madaleinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 18:19   #28
sŁoNeCzKo :)
Raczkowanie
 
Avatar sŁoNeCzKo :)
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słoneczny Balkon pod numerem 10
Wiadomości: 250
GG do sŁoNeCzKo :)
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

hmmm... ja bym powiedziała jej jakies kazanie, to pewne ale w takim stylu, zeby wiedziala, ze to ona decyduje o swoim zyciu, od niej zalezy co sie stanie i że sie JEJ UFA i traktuje ja jak osobe dojrzala (dla malolat to jest wazne)
i chyba nie zaszkodzi podsunac jej paczke prezerwatyw, tak na wszelki-wielki, chociaz skoro jej chlopak ma 19nascie lat to sadze ze powinin myslec o takich sprawach ^^


...rodzice nie wiedza z bal odwolano....? przciez sie predej czy pozniej dowiedza!
__________________
Lepiej jest być kochaną niż kochać kogoś za mocno
sŁoNeCzKo :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 18:21   #29
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

Zatrzymasz ich teraz , ale skoro to planują to musiałabyś chyba zarezerwować sporo czasu na chodzenie za nimi i pilnowanie... Chcesz czy nie chcesz to się stanie , nie baw się w cnotkę tylko zajmij się swoim życiem ... intymnym i nie.
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 18:30   #30
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Reagować? Olać? Co robić?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A dlaczego jej rodzice nie wiedza ,ze balu nie ma ?

rozumiem ,ze corka moze im wkrecac ,ze jest i sie szykowac ale w takize rzeczy sa zazwyczaj zaangazowani jakos rodzice ,jakies zebranie czy cos ?

no nie wiem byc moze majac 16 letnie dziecko nie trzeba sie angazowac w sprawy szkolne ??
moja mama nigdy nie angażowała się w sprawy szkolne,pod koniec gimnazjum przestała chodzić na wywiadówki i nikt na tym źle nie wyszedł.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.