Niska waga - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-23, 18:35   #1
martusiak71
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 22

Niska waga


Moim problemem jest niska waga. Bardzo zależy mi na tym, żeby przytyć. ok. 3-5kg mnie zadowoli, więc nie jest to jakaś wielka różnica. Prowadzę bardzo aktywny tryb życia, trenuję 6 razy w tyg. intensywnie (lekkoatletykę- a dokładnie 400m) -tylko nie piszcie mi żebym przestała trenować... Mam 160cm wzrostu i 44kg wagi.
Ogólnie to mam szybką przemianę materii + ciężkie treningi + stres i nie potrafię przytyć... w ubiegłym roku ważyłam 47kg i wtedy czułam się dużo lepiej, ale miałam problemy zdrowotne i schudłam, a teraz nie potrafię wrócić do poprzedniej wagi.

Założyłam ten wątek, bo liczę na wsparcie. Może macie sprawdzone "przekąski wysokokaloryczne". Chętnie też zaczęłabym robić jakieś koktajle takie właśnie , tylko boję się, że jak wypiję taki koktajl to będę syta i nie zjem pełnego posiłku... Ogólnie to posiłków sama nie przygotowuje, ale mam zamiar do głównych posiłków dodawać takie przekąski no i pomiędzy jeść jedzenie bardziej kaloryczne.

Nie chcę rad typu: "jedz więcej słodyczy" czy też "jedz fast foody"

No i jeszcze mam taki problem, bo nie potrafię jeść obiadów. Tzn. niby jem obiady, ale zawsze się z nimi męczę i nie potrafię wszystkiego zjeść co mam na talerzu. Może macie jakieś sprawdzone rady, bo ja po prostu się szybko zatykam i nie potrafię więcej w siebie wcisnąć. Chociaż pewnie nikt mi na to nie poradzi nic...

No i jak myślicie, jeżeli zazwyczaj na śniadanie jem 2 kanapki i jadłabym 3 to czy przytyję? Niby te kilka kg to nie jest dużo, ale jest to dla mnie naprawdę spory problem...
martusiak71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 20:31   #2
olalipiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 40
Dot.: Niska waga

szczerzę mówiąc wątpię, żebyś bardzo przytyła jedząc jedną kanapkę więcej, zwłaszcza przy intensywnym trybie życia, chociaż różnie bywa.
Do wysokokalorycznych przekąsek należą przede wszystkim orzechy, pestki, dorzucaj je gdzie możesz, przegryzaj. Jednak postaraj się nie przesadzić! Wszystko w racjonalnych ilościach
Koktajle, np. z masłem orzechowym i bananami to bomba kaloryczna, ale troszkę zapycha. Ja bardzo lubię naleśniki z nutellą (wiem, cukier i tłuszcz, ale dobre), masłem orzechowym i bananem albo z kokosem i polewą z białej czekolady (chociaż to można już uznać za słodycze). Spróbuj też jeść częściej i mniejsze porcje, szybciej będziesz głodna (u mnie zadziałało )
olalipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 20:49   #3
martusiak71
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 22
Dot.: Niska waga

tzn. oczywiście wiem, że nie przytyje jedząc 1 kanapke więcej, ale od czegoś trzeba zacząć Po prostu jeszcze chcę pomiędzy posiłkami jeść więcej i zwiększyć kaloryczność przekąsek.
Dzięki za odpowiedź
martusiak71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 23:14   #4
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Niska waga

Nie masz apetytu? Mdli cię? Może po prostu masz mały żołądek? Albo jakieś problemy żołądkowe?
Może zacznij od jedzenia częściej, a mniejszych ilości, ew. spróbuj urozmaicić dietę, dodawać przyprawy wspomagające trawienie, lub jakieś środki wspomagające trawienie - np. Herbapol robi takie wyciągi ziołowe w płynie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 08:00   #5
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Dot.: Niska waga

wrzuć jakieś przykładowe jadłospisy - Twoje zapotrzebowanie to pewnie ok 2500-2600 kcal, może nawet więcej więc żeby przytyć musisz to jeszcze podbić; poprzeglądaj w wątku nasze jadłospisy te oznaczone P(rzytycie) - dziewczyny mają róże sposoby na podbicie kcal
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 20:32   #6
martusiak71
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 22
Dot.: Niska waga

Szczerze to troszke się przerazilam jak popatrzyłam na te jadłospisy na przytycie. Są strasznie obszerne...i co drrugie słowo to "duża" (duża bułka, duża porcja czegoś tam itp) Nie jestem w stanie tyle zjeść. Przy moim jedzeniu to chyba powinnam 20kg ważyć... Myślę, że po prostu mam mały żołądek, dlatego nie cierpie obiadów bo zawsze są takie wielkie...

Jakby to było takie proste to bym po prostu jadła więcej, ale nie potrafie więcej w siebie wepchnąć objętościowo i prosiłabym o jakieś rzeczy wysoko kaloryczne, ale nie zapychające.

A może to ja nie umiem wyszukać tych jadłospisów. Jeśli rzuciły się wam w oczy jakieś jadłospisy na przytycie, ale nie takie, że sie cały dzień tylko je... bo jak popatrzyłam, że czasami 8 posiłków;/

A problemy z żołądkiem niestety mam, tzn. tak dokładnie to choruję na refluks i dlatego rano nie jestem w stanie dużo zjeść, bo mam odruch wymiotny
martusiak71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 15:02   #7
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Niska waga

Cytat:
Napisane przez Marudna Krolewna Pokaż wiadomość
poprzeglądaj w wątku nasze jadłospisy te oznaczone P(rzytycie) - dziewczyny mają róże sposoby na podbicie kcal
Kilka razy jak patrzyłam to tylko ręce załamac - parówki, burgery, dużo białego chleba, cukier ....


Z jedzeniem - no cóż. Próbuj trochę na siłę jeśli jesz faktycznie za mało. Ja wychodziłam z takiego kryzysu że 800kcal na dobę to był max (pomijając że na tej ilości już tyłam). Trochę się pomęczyłam, ale teraz zjeść 1800kcal z czystego jedzenie to nie aż taki problem. Podbijaj może jakimiś koktajlami kefir + owoce + orzechy nasiona (to zdrowe tłuszcze, szybko kalorie nabijają) ... ?
Obiady też pasuje się nauczyć jeść. Nie dasz radę zjeść wszystkiego co na talerzu? Trudno, ale to nie powód żeby rezygnować z obiadu Do mięsa też dodawaj tłuszcze zdrowe. Albo jakaś tłusta rybka np. łosoś ... no nie wiem ... Popatrz jeszcze może na dzienniki żywieniowe na sfd?
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 15:26   #8
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Niska waga

Cytat:
Napisane przez martusiak71 Pokaż wiadomość
Szczerze to troszke się przerazilam jak popatrzyłam na te jadłospisy na przytycie. Są strasznie obszerne...i co drrugie słowo to "duża" (duża bułka, duża porcja czegoś tam itp) Nie jestem w stanie tyle zjeść. Przy moim jedzeniu to chyba powinnam 20kg ważyć... Myślę, że po prostu mam mały żołądek, dlatego nie cierpie obiadów bo zawsze są takie wielkie...

Jakby to było takie proste to bym po prostu jadła więcej, ale nie potrafie więcej w siebie wepchnąć objętościowo i prosiłabym o jakieś rzeczy wysoko kaloryczne, ale nie zapychające.

A może to ja nie umiem wyszukać tych jadłospisów. Jeśli rzuciły się wam w oczy jakieś jadłospisy na przytycie, ale nie takie, że sie cały dzień tylko je... bo jak popatrzyłam, że czasami 8 posiłków;/

A problemy z żołądkiem niestety mam, tzn. tak dokładnie to choruję na refluks i dlatego rano nie jestem w stanie dużo zjeść, bo mam odruch wymiotny
Uuu... to przydałoby się skupić na walce z refluksem. trudno żebyś miała apetyt albo jadła dużo przy czymś takim.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 21:01   #9
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Niska waga

jak masz problem rano z jedzeniem to możesz na pierwszy posiłek jeść owsiankę albo koktajle - jogurt, owoce i ciut mleka - to łatwo wchodzi, a w godzinkę po takim podkładzie łatwiej już coś stałego przyjąć - zawsze mi się koktajlowa metoda sprawdzała przy problemach z żołądkiem, a mój też bywa kapryśny..
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 07:36   #10
Misfortune
Przyczajenie
 
Avatar Misfortune
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: Niska waga

Też mam ostatnio problem z jedzeniem. Ważę na razie 50 kg przy 169 cm wzrostu. Nie mam w ogóle apetytu. Zmuszam się, ale nie jest to łatwe. Potrafi mi być niedobrze przez cały dzień. Trudno wtedy coś zjeść.
Misfortune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 13:48   #11
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: Niska waga

Cytat:
Napisane przez martusiak71 Pokaż wiadomość

Jakby to było takie proste to bym po prostu jadła więcej, ale nie potrafie więcej w siebie wepchnąć objętościowo i prosiłabym o jakieś rzeczy wysoko kaloryczne, ale nie zapychające.
Jesteś sportowcem . Masz bardzo szybki metabolizm.
Moja rada jest taka: spróbuj DODATKOWO 2 razy dziennie wypić koktajl z pełnotłustego mleka w proszku. Tam jest sporo białka, laktozy - cukru mlecznego i sporo tłuszczu mlecznego, który trochę spowolni Twoją szybką przemianę materii.
Koktajl robisz z 40-50 g mleka w proszku, do smaku możesz dodać kako albo kawy rozpuszczalnej lub inki. Trzeba to rozrobić w szejkerze.
Nie wiem czy lubisz mleko i jak Twój organizm toleruje laktozę.

Niezapychające i wysokokaloryczne, a przy tym odżywcze.

Edytowane przez wildclouds
Czas edycji: 2013-07-31 o 14:02
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.