Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-02, 13:59   #2581
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez candeline Pokaż wiadomość
Dodu osun pomogło mi przy poblemach z cerą. Ale właśnie zainteresowalas mnie Aleppo. Któreś jest szczególnie fajne do suchej cery?
Ja długo uzywalam Aleppo, początkowo mocniejszego, teraz 5% i ostatnio zauważyłam ze przesusza mi cere, ale kupiłam Aleppo z olejem arganowym i glinka chyba czerwona i jest o wiele delikatniejsze także je polecam. To 5% jest na tyle mocne ze domywam nim pędzle z podkładu i korektora, gdzie szampon sobie nie radzi.
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 16:30   #2582
matylda_m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez orion_lady Pokaż wiadomość
Ja długo uzywalam Aleppo, początkowo mocniejszego, teraz 5% i ostatnio zauważyłam ze przesusza mi cere, ale kupiłam Aleppo z olejem arganowym i glinka chyba czerwona i jest o wiele delikatniejsze także je polecam. To 5% jest na tyle mocne ze domywam nim pędzle z podkładu i korektora, gdzie szampon sobie nie radzi.
Możesz wyjaśnić o co dokładnie chodzi z tymi procentami czy jest jakaś zależność odnośnie cery? Ogólnie zawsze myślałam, że mydła są niewskazane do twarzy... całe życie człowiek coś nowego odkrywa
matylda_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 17:09   #2583
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Skoro mowa o produktach do mycia, to dojrzałam taką nowość: Gąbka Konjac do twarzy i ciała
Eco cosmetics - klik
piszą, że może być używana bez środków myjących , ciekawe ?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 17:21   #2584
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
A musi być Bielenda? Moim niezbędnikiem jest maska z papają z Organique : http://www.organique.pl/sklep/kosmet...z-papaja-3334/

Tylko nie wiem czy ona ma sensowny/naturalny skład: Solum diatomeae, Algin, Calcium Sulfate, Tetrasodium Pyrophosphate, Carica Papaya Extract, Maltodextrine, Cl15985, Arginine PCA
Dzięki za podpowiedź, też lubię produkty z papają. Pytałam o Bielendę, bo ma chyba najlepszy stosunek jakości i ilości produktu do ceny. Te maski kosztują w granicach 40zł za 190g. Jest też maska algowa z papają i ananasem
Składy też nie są najgorsze, przykładowy skład aloesowej maski algowej: Solum Diatomeae (Diatomaceous Earth), Sodium Alginate (Algin), Cacium Sulphate, Tetrasodium Pyrophosphate, lithothamnium calcareum extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Cl 77492, Cl 77288, Parfum.
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 17:27   #2585
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;56481388]
Ava ma takie serum z argireliną na zmarszczki mimiczne (w Rossmannie), ale ostatnio słyszałam, że kosmetyki z olejem karanja mają skuteczne działanie p-zmarszczkowe; taką serię ma firma Lavera i wczoraj polowałam na ich serum w TK Maxx, ale niestety nie było i kupiłam krem na dzień do testów- niestety okazało się, że ciągle pakują (chyba do wszystkich swoich produktów) tą samą mieszankę olejków eterycznych, która mi wybitnie nie pasi (przypomina olejek do ciasta ) i to mnie skutecznie zniechęca do stosowania ich kosmetyków, więc oddam tż lub mamie [/QUOTE]

Poczytałam opinie. Ava podobno krótkotrwała i miała skrajne opinie, ale zainteresowałaś mnie Laverą, tutaj dużo lepsza opinia. TK Maxxie bywam rzadko, a na pewno nigdy nie rozglądam się tam za kosmetykami, ale poważnie zastanawiam się, czy sobie po prostu nie zamówić z neta

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak jest problem wewnątrz, to żaden krem nie da rady. Ale jest wiele kosmetyków naturalnych, które sobie radzą z "naturalnymi" oznakami starzenia. Np kosmetyki z wit. C, wyciągami np. z granata, róży, albo retinolem. Polecam też masaż twarzy.
Od wewnątrz już działam. Czuję, ze muszę też zewnątrz, poza tym i tak już najwyższa pora
Co do masażu twarzy, nie raz chciałam, ale mi się nie chciało

-
Muszę to przemyśleć, bo chcę dobrze trafić z serum, to będzie moje pierwsze. Często kupuję kosmetyki ot tak, bez większego zastanowienia. Od niedawna zaczęłam zwracać uwagę na składy, no i brak parabenów dużo mi pomógł, bo w dodatku mam cerę z problemami, więc tym bardziej powinnam przemyśleć każdy zakup.

A liczę jeszcze na jakies niżnki z okazji dnia kobiet, tylko na razie to się na żaden produkt zdecydowac nie potrafię, zeby w dzień kobiet polować
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 20:02   #2586
candeline
Raczkowanie
 
Avatar candeline
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 382
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Właśnie też będę wdzięczna za wyjaśnienia odnośnie % w Aleppo.

Dziewczyny czy orinetujecie się czy maskaru Clinique maja dobry skład czy to taka sama chemia jak tusze np.z Rossmana?
candeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 20:17   #2587
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez matylda_m Pokaż wiadomość
Możesz wyjaśnić o co dokładnie chodzi z tymi procentami czy jest jakaś zależność odnośnie cery? Ogólnie zawsze myślałam, że mydła są niewskazane do twarzy... całe życie człowiek coś nowego odkrywa
Chodzi o % zawartość oleju laurowego, im większa tym mydło bardziej lecznicze, do cery trądzikowej, łuszczyc itp polecane. To klasyczne ma tylko olej z oliwek i laurowy, ale jest wiele 'wariacji' tych mydeł, ja mam obecnie to i dla mnie jest mniej wysuszające niż klasyczne 5% : http://damabio.pl/najel-mydlo-aleppo...na-p-3887.html

Znalazłam rozpiskę odnośnie % na jakimś blogu:
http://kalistabloguje.blogspot.com/2...-20-oleju.html
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-02, 20:32   #2588
matylda_m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez orion_lady Pokaż wiadomość
Chodzi o % zawartość oleju laurowego, im większa tym mydło bardziej lecznicze, do cery trądzikowej, łuszczyc itp polecane. To klasyczne ma tylko olej z oliwek i laurowy, ale jest wiele 'wariacji' tych mydeł, ja mam obecnie to i dla mnie jest mniej wysuszające niż klasyczne 5% : http://damabio.pl/najel-mydlo-aleppo...na-p-3887.html

Znalazłam rozpiskę odnośnie % na jakimś blogu:
http://kalistabloguje.blogspot.com/2...-20-oleju.html
Fajny artykuł dzięki!! Musze wypróbować
matylda_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 22:16   #2589
k@rolineczka
Zadomowienie
 
Avatar k@rolineczka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 529
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Emulsja do mycia twarzy Vianek, Mleczko Martina Gebhardt , Mleczko Arnikowe Sylveco. To moje typy.
Przeglądając wątek często przewijała się firma Gebhardt i też się zastanawiam nad wypróbowaniem czegoś, może i nawet mleczko właśnie.

Cytat:
Napisane przez candeline Pokaż wiadomość
Co do mycia twarzy mimo tego że byłam zwolenniczką naturalnych zeli odkąd mam czarne mydło Dodu Osun moja cera zaczyna się odradzac na nowo. Żadne mleczka, płyny micelarny, żele tylko kostka czarnego mydła. Dobrze zmywa makiajz. Trzeba tylko dobrze wyplukac oczy aby nie szczypalo. Jest super wydajne a kosztuje ok 15 zl np na iwos.pl
Dziękuje, miałam czarne mydło z Organique i u mnie się nie sprawdziło, ciekawe czy to czarne mydło byłoby lepsze.

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Jeżeli mydło to aleppo, a poza tym dobry żel do mycia twarzy, np któryś z tych: http://www.hellozdrowie.pl/zdrowy-st...wszystko-umyje
Sylveco i Biolaven miałam chciałabym cosik nowego

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dla mnie Avalon jest najlepsze, a trochę tego przerobiłam, wygrywa ceną, pojemnością i działaniem i zapachem, ma wszystkie zalety.
Mydła też lubię, ale jako dodatek, nie są moim podstawowym oczyszczaczem do twarzy, zależy od skóry, u mnie mydła są po prostu zbyt mocne do codziennego stosowania, ale na pewno je też polecam mieć, tak samo jak glinkę białą.
A czy tym mleczkiem zrobię też demakijaż oczu? Bo generalnie wolę mleczka niż np. dwufazówki

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Jeśli masz cerę mieszaną/ normalną to polecam kremowe myjadło Anadalou Naturals Brightening
Gdzie je dostane?

Dziewczyny a czy kosmetyki Norel są z tych naturalnych? Bo myślę nad tonikiem

W ogóle na ecco verde i iwos jest tyle kuszących kosmetyków
k@rolineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 08:48   #2590
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Od wewnątrz już działam. Czuję, ze muszę też zewnątrz, poza tym i tak już najwyższa pora
Co do masażu twarzy, nie raz chciałam, ale mi się nie chciało
-
Muszę to przemyśleć, bo chcę dobrze trafić z serum, to będzie moje pierwsze. Często kupuję kosmetyki ot tak, bez większego zastanowienia. Od niedawna zaczęłam zwracać uwagę na składy, no i brak parabenów dużo mi pomógł, bo w dodatku mam cerę z problemami, więc tym bardziej powinnam przemyśleć każdy zakup.

A liczę jeszcze na jakies niżnki z okazji dnia kobiet, tylko na razie to się na żaden produkt zdecydowac nie potrafię, zeby w dzień kobiet polować
Stacjonarnie na pewno polecam serum korygujące Bielendy (zielone), albo serum Alterra z granatem. A w sklepach internetowych jest np. serum z granatem Weledy, ujędrniające Lavery, sporo innych też. Fajny też jest kolagen Bingo, no ale kolagen nie nadaje się do samodzielnego stosowania, tylko właśnie z jakimś serum lub kremem.

Cytat:
Napisane przez candeline Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy orinetujecie się czy maskaru Clinique maja dobry skład czy to taka sama chemia jak tusze np.z Rossmana?
Prawdopodobnie ta sama ściema, niestety

Cytat:
Napisane przez k@rolineczka Pokaż wiadomość
A czy tym mleczkiem zrobię też demakijaż oczu? Bo generalnie wolę mleczka niż np. dwufazówki

Dziewczyny a czy kosmetyki Norel są z tych naturalnych? Bo myślę nad tonikiem

W ogóle na ecco verde i iwos jest tyle kuszących kosmetyków
Iwos jest super. A to mleczko zmywa wszystko, nie potrzeba nawet wacików
Norel nie jest marką naturalną
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 08:51   #2591
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Dzięki za podpowiedź, też lubię produkty z papają. Pytałam o Bielendę, bo ma chyba najlepszy stosunek jakości i ilości produktu do ceny. Te maski kosztują w granicach 40zł za 190g. Jest też maska algowa z papają i ananasem
Składy też nie są najgorsze, przykładowy skład aloesowej maski algowej: Solum Diatomeae (Diatomaceous Earth), Sodium Alginate (Algin), Cacium Sulphate, Tetrasodium Pyrophosphate, lithothamnium calcareum extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Cl 77492, Cl 77288, Parfum.
To muszę się przyjrzeć tej Bielendowej z papają. Ale 190g to jakaś kosmiczna ilość. No chyba że zrobiłybyśmy rozbiórkę.
Mnie inne maski algowe Organique nie pasowały poza tą z papają. Miałam też innej firmy (ale nie pamiętam jakiej) i też szału nie było.

Cytat:
Napisane przez k@rolineczka Pokaż wiadomość
Dziękuje, miałam czarne mydło z Organique i u mnie się nie sprawdziło, ciekawe czy to czarne mydło byłoby lepsze.
Mówisz o savon noir w "glucie" z Organique? Też mi się nie sprawdziło. Już lepsze jest z Nacomi. A najlepsze dla mnie póki co jest z Mydlarni Franciszka.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-03, 09:06   #2592
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Jeśli chodzi o czarny glut, zwany dla niepoznaki savon noir to ja miałam od Avebio i było ok
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 09:12   #2593
k@rolineczka
Zadomowienie
 
Avatar k@rolineczka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 529
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Iwos jest super. A to mleczko zmywa wszystko, nie potrzeba nawet wacików
Norel nie jest marką naturalną
Super to zamawiam Teraz mam mleczko Lavera ale nijakie jest.
A tonik Norela chciałam zamiast mojego toniku pha. Ale w takim razie zamówie jeszcze raz.
k@rolineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 09:14   #2594
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Miałyście może filtr Korres? http://www.lavande.com.pl/Korres-jog...FSTjcgodrz4NMA
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 09:14   #2595
k@rolineczka
Zadomowienie
 
Avatar k@rolineczka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 529
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Mówisz o savon noir w "glucie" z Organique? Też mi się nie sprawdziło. Już lepsze jest z Nacomi. A najlepsze dla mnie póki co jest z Mydlarni Franciszka.
Tak o tym, starałam się rzadko go używać a i tak mnie wysuszał tylko. Może w takim razie dam szanse innemu jeszcze.
k@rolineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 09:21   #2596
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o czarny glut, zwany dla niepoznaki savon noir to ja miałam od Avebio i było ok
Avebio czeka u mnie w kolejce.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 12:04   #2597
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
To muszę się przyjrzeć tej Bielendowej z papają. Ale 190g to jakaś kosmiczna ilość. No chyba że zrobiłybyśmy rozbiórkę.
Mnie inne maski algowe Organique nie pasowały poza tą z papają. Miałam też innej firmy (ale nie pamiętam jakiej) i też szału nie było.
To sama nie wiem, czy nie lepiej żebyś została przy tym, co Ci się sprawdza Nigdzie nie mogłam znaleźć pełnego składu tej maski Bielendy z papają, więc napisałam do nich maila o podanie pełnego składu, zobaczymy czy odpiszą. A żeby było ciekawiej, to tej konkretnej maski jest 260g i wydaje mi się, że najtaniej, to by wyszło kupować na agito, bo można mieć darmową przesyłkę http://www.agito.pl/bielenda-profess...Fcv7cgodK2UKzQ
Gdyby się okazało, że skład jest fajny, to ja jak najbardziej byłabym chętna na rozbiórkę tej maski
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 13:48   #2598
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ava ma jakieś nowości do ciała z serii Eco. Na cellulit, rozstępy, z efektem push up do biustu, takie tam...
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 14:10   #2599
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ja tam nie wierzę w takie preparaty.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-03, 14:22   #2600
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Znalazłam wątek na wizażu odnośnie masek algowych Bielendy https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=385253, w którym udzielała się nasza Korah Korah czy mogłabyś polecić od siebie, którąś z masek algowych, z tych które wypróbowałaś? Z których byłaś najbardziej zadowolona ? Ja wciąż drążę ten temat, bo chcę coś zamówić, ale nie umiem się zdecydować.
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 14:40   #2601
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja tam nie wierzę w takie preparaty.
Dobry kosmetyk tego typu potrafi wiele zdziałać, niestety, w tym dziale pielęgnacji bubli jest wiele.

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Znalazłam wątek na wizażu odnośnie masek algowych Bielendy https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=385253, w którym udzielała się nasza Korah Korah czy mogłabyś polecić od siebie, którąś z masek algowych, z tych które wypróbowałaś? Z których byłaś najbardziej zadowolona ? Ja wciąż drążę ten temat, bo chcę coś zamówić, ale nie umiem się zdecydować.
Ja już parę ładnych lat temu używałam tych masek. Na pewno nie polecam wersji z glinką. Poza tym nie każda ma naturalny skład, więc tu już się zaczyna zawężać wybór. Wiem, że chwalona była żurawinowa, witaminowa, ja lubiłam diamentową i dobra jest tez z rutyną, ale składy zmieniają jak w kalejdoskopie, no i przychodzą nowe wersje. Ogólnie to dobre maski, tzn dobrą mają konsystencję, bo miałam też algowe Clareny i to była porażka. Ale nie polecam się napalać na bielendę, tylko dlatego, że ma dużo opinii w sieci. To były po prostu pierwsze takie maski na polskim rynku, dlatego są znane i lubiane, ale niekoniecznie najlepsze. Zerknij sobie też na Nacomi, albo Biocosmetics. Poza tym nietrudno natrafić na podróbki bielendy.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-03-03 o 14:41
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 17:45   #2602
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

hejka
beeets dziękuję za próbki podkład całkiem niezły, bardzo wytrzymały tylko kolor zdecydowanie ciemny, a to był najjaśniejszy dziękuję za próbkę kremu, bardzo przyjemny, piękny zapach


Dziś użyłam emulsji nawilżającej Dr. Hauschka, zachwyciła mnie. Co za konsystencja, niesamowita. Niesamowicie lekka. Buzia po nałożeniu po prostu promieniała i byla nawilżona cały dzień, podkład dużo lepiej się prezentował. Gdybym miała pewność, że nie zapycha, to kupiłabym natychmiast. Używal ktoś?

Kupiłam szampon Coslys Szampon do włosów rozjaśnianych i siwych, chociaż nie mam ani jednych ani drugich ale on ma za zadanie neutralizować żółte tony na jasnych włosach i o to mi chodzi.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 18:37   #2603
matylda_m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Dziewczyny, mam pytanie- jeśli już było- to przepraszam, czy macie jakieś sprawdzone kosmetyki/ pielęgnację na rozszerzone pory? Nie mam trądziku, skórę raczej z tendencją do przesuszania się i te wstrętne pory- muszę coś z nimi zrobić
matylda_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 18:44   #2604
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Wierzę w moc natury, zwłaszcza naturalne oleje, ekstrakty, połączone z masażem , ćwiczeniami, zdrowa dieta itp tu się zgodzę. A jak widzę obietnice niektórych producentów, że np. krem powoduje powiększenie rozmiaru biustu o 2 rozmiary, albo balsam który wyszczupli o rozmiar, to śmiać mi się chce
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 20:41   #2605
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez k@rolineczka Pokaż wiadomość

Gdzie je dostane?

Dziewczyny a czy kosmetyki Norel są z tych naturalnych? Bo myślę nad tonikiem

W ogóle na ecco verde i iwos jest tyle kuszących kosmetyków
http://eu.iherb.com/Andalou-Naturals...z-178-ml/39629
jeszcze można kupić na biovea, jed nak w tej chwili chyba jest niedostępny
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 21:26   #2606
candeline
Raczkowanie
 
Avatar candeline
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 382
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Macie tak może ze mimo używania olejów na suchą twarz na noc nie widzicie efektów nawilżenia?

Nie wiem czy nie robię czegoś zle. Może warto mieszać olej z kremem? Używałam że śliwki, potem coś mi wyszło na brodzie to zaczęłam używać z czarnuszki. Mam też ze słodkich migdałów a w zapasie czeka olej kokosowy. Robię peelingi pasta orzechwa co jakiś czas.
Nie mogę sobie poradzić z suchą cerą
candeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-04, 06:15   #2607
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez candeline Pokaż wiadomość
Macie tak może ze mimo używania olejów na suchą twarz na noc nie widzicie efektów nawilżenia?

Nie wiem czy nie robię czegoś zle. Może warto mieszać olej z kremem? Używałam że śliwki, potem coś mi wyszło na brodzie to zaczęłam używać z czarnuszki. Mam też ze słodkich migdałów a w zapasie czeka olej kokosowy. Robię peelingi pasta orzechwa co jakiś czas.
Nie mogę sobie poradzić z suchą cerą
Oleje nie nawilżają.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-04, 07:49   #2608
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez candeline Pokaż wiadomość
Macie tak może ze mimo używania olejów na suchą twarz na noc nie widzicie efektów nawilżenia?

Nie wiem czy nie robię czegoś zle. Może warto mieszać olej z kremem? Używałam że śliwki, potem coś mi wyszło na brodzie to zaczęłam używać z czarnuszki. Mam też ze słodkich migdałów a w zapasie czeka olej kokosowy. Robię peelingi pasta orzechwa co jakiś czas.
Nie mogę sobie poradzić z suchą cerą
Z kremem albo z kwasem hialuronowym
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-04, 07:51   #2609
candeline
Raczkowanie
 
Avatar candeline
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 382
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oleje nie nawilżają.
Super nawilżające kremy też nie dają rady....
candeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-04, 08:19   #2610
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez candeline Pokaż wiadomość
Super nawilżające kremy też nie dają rady....
Właśnie dlatego należy czytać składy, a nie opierać się tylko na sloganach producentów.
Oleje z zasady nie nawilżają, są oczywiście odstępstwa od tej reguły, lecz oleje mają jedynie pośrednie działanie nawilżające, poprzez zatrzymywanie wilgoci w skórze. Zasada jest taka, że nie nakłada się olejów na suchą skórę, a na wilgotną lub mieszając je z czymś nawilżającym, np żelem hialuronowym, kolagenem, hydrolatami, aloesem, etc, co i tak dla niektórych skór jest zbyt ubogą miksturą.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 16:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.