cera nie wiadomo jaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-29, 09:32   #1
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek

cera nie wiadomo jaka


hey

mam dosc swojej skóry
nie wiem co z nia robic juz
jak posmaruje kremem to jest za tlusty jak emulsja czy jakims lekkim preparatem za sucha
wyprobowalam juz wszystko kremy nawilzajacy matujacy dla dzieci garniera nivea eris itp co poradzicie?
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 10:26   #2
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Smile Dot.: cera nie wiadomo jaka

Cytat:
Napisane przez izmonek
hey

mam dosc swojej skóry
nie wiem co z nia robic juz
jak posmaruje kremem to jest za tlusty jak emulsja czy jakims lekkim preparatem za sucha
wyprobowalam juz wszystko kremy nawilzajacy matujacy dla dzieci garniera nivea eris itp co poradzicie?
Wiem, ze moze to niezbyt estetyczne z wyglądu, ale moim zdaniem lepiej już użyć kremu, po którym twarz się świeci, ale jest gładka, nawilżona i odżywiona, niż takiego, po którym jest sucha i ściagnięta. Polecam jakiś krem z filtrami UVA i UVB, witaminą E, pantenolem.

Co do Twojej cery, to prawdopodobnie jest mieszana i stad te problemy (mogę się jednak mylić). Najlepiej zapytać zaufanej kosmetyczki. W żadnym razie sprzedawcy w sklepie, ponieważ oni zazwyczaj (podkreślam, że nie zawsze!) chcą przede wszystkim sprzedać towar i specyfik, który polecą Ci, moze być dla Ciebie nieodpowiedni, wbrew temu co będą mówić.

Ja mam cerę normalną. Aktualnie stosuję Krem nawilzajacy na dzień do cery mieszanej Nivea Visage. Zawiera on filtry UVA i UVB, wit. E, Hydraminę (co to jest?), olejek jojoba i pantenol. Nie jest jakiś rewelacyjny, ot dobty krem. Kosztuje coś koło 17 zł. Jeśli chodzi o dobór kremu ważny jest też wiek. Krem nie powinien być zbyt "mocny" dla młodej cery, by nie wywołać podrażnień, uczuleń, itp.

Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 10:36   #3
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: cera nie wiadomo jaka

hm no wlansie ja bym chciaal nie miec takiej tlsitej wartswy an skorze gzy podejrzewam ze to prze to pojawiaja mi sie krostki an skorze
a poza spedzjac caly dzien z pacjentami zle sie czuje czujac malso na twarzy
:9
hm moja skora moze i jest mieszana ale sama nie wiem bo krostki pojawiaja mi sie wszedzie an polczkach czole i brodzie
praktycznie zawsze cos mam
denerwuje mnie ten fakt bo 21 lat to wiek ktory chyba nie powinine miec problemow juz takich z tradzikiem
hm ale co racja to racja lepiej sie czuje wysmarowana niz sucha eh i co robic
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 11:01   #4
Black Isabell
Raczkowanie
 
Avatar Black Isabell
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Województwo Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 473
GG do Black Isabell
Dot.: cera nie wiadomo jaka

Cytat:
Napisane przez izmonek
denerwuje mnie ten fakt bo 21 lat to wiek ktory chyba nie powinine miec problemow juz takich z tradzikiem
Sama posiadam cerę bliżej nieokreśloną ;(

Mam prawie 22 lata... i ustawiczne problemy z trądzikiem...Gdy posmaruję twarz kremem nawilżającym - świeci się ona niemiłosiernie.... Gdy zaś używam preparatów oczyszczających - staje się ona sucha i brzydko schodzi - np. z noska....W dodatku strasznie męczą mnie wieczne, miejscowe wypryski i wągry w okolicach nosa i brody....wrrrrrrrrrrrr

Zamówiłam sobie serię regulującą Soy & Lemongrass z Avonu... Ma dość przychylne opinie na KWC... Łudzę się nadzieją, że może ona mi choć trochę pomoże w codziennej walce z problematyczną, bliżej niezidentyfikowaną cerą wrrrrrrrrrr ...
Black Isabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 12:37   #5
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: cera nie wiadomo jaka

Cytat:
Napisane przez izmonek
hm no wlansie ja bym chciaal nie miec takiej tlsitej wartswy an skorze gzy podejrzewam ze to prze to pojawiaja mi sie krostki an skorze
a poza spedzjac caly dzien z pacjentami zle sie czuje czujac malso na twarzy
:9
hm moja skora moze i jest mieszana ale sama nie wiem bo krostki pojawiaja mi sie wszedzie an polczkach czole i brodzie
praktycznie zawsze cos mam
denerwuje mnie ten fakt bo 21 lat to wiek ktory chyba nie powinine miec problemow juz takich z tradzikiem
hm ale co racja to racja lepiej sie czuje wysmarowana niz sucha eh i co robic
No to fakt, zapomniałam o tym wcześniej napisać. Rzeczywiście po tłustych kremach lubią wystepować krostki, ponieważ zazwyczaj mają one konsystencje w/o i przez to zapychają pory.

Hmmm, wydaję mi się, że odpowiedni byłby dla Ciebie krem nawilzajaco-matujacy tylko nie wiem z jakiej firmy. Pisałaś, że próbowałaś Garniera, Erisa, Niveę itp. Ale które dokładnie kosmetyki, z jakich serii pochodziły?
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 09:22   #6
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: cera nie wiadomo jaka

garnier- czysta skora
nivea- baby
eris- under 20 te w zielonym opakowaniu
soraya- seria anty w niebsiekim opakowaniu

te 2 ostatnie byly dla mnie rewelacyjne ale je wycofali wiec teraz moge tylko narzekac na to co robia z kosmetykami unowoczesniajaca je
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 09:32   #7
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: cera nie wiadomo jaka

Cytat:
Napisane przez izmonek
eris- under 20 te w zielonym opakowaniu
soraya- seria anty w niebsiekim opakowaniu

te 2 ostatnie byly dla mnie rewelacyjne ale je wycofali wiec teraz moge tylko narzekac na to co robia z kosmetykami unowoczesniajaca je
Też byłam nieźle wkurzona jak wycofali zielony krem z Erisa To był krem, ltóry idealnie mi pasował i używałam go już kilka lat. A ten nowy...hmmm...bardziej wyszusza skórę i cholernie brzydko pachnie (gabinetem lekarskim), a będę go używać dopóki nie znajdę czegoś lepszego. Choć matuje lepiej, niż ten starszy.

Oczywiście chodziło mi o krem nawilżająco - matujący
eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.