Nadmierne przetłuszczanie skóry + wysyp wczesnokuracyjny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-15, 11:56   #1
Iniu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 28

Nadmierne przetłuszczanie skóry + wysyp wczesnokuracyjny


Witam,

wiążę się z dwoma problemami - potwornym przetłuszczaniu skóry oraz pokaźnym wysypem w pierwszym tygodniu kuracji. Może zacznę od początku:

stosowałem dotychczas w dużych ilościach benzacne - bardzo skuteczny w stosunku do ceny (10 zł za tubkę), jednak moja skóra zaczęła się nadmiernie wysuszać, miejscami nawet zaczęła schodzić. Ponadto, dziwnym zbiegiem okoliczności po paru miesiącach stosowania (na noc nakładałem, z rana zmywałem) zauważyłem nadmierne przetłuszczanie skóry - na nosie pojawia mi się tłuszcz już po niecałej godzinie, a jakbym go nie przecierał chusteczką to po 3-5 godzinach mam bardzo dużą warstwę świecącego się tłuszczu

Postanowiłem wybrać się do dermatologa, doktora Kupisa z Kielc. Ten przepisał mi Tetralysal i DalacinT + mydło antybakteryjne Iwostin i krem nawilżający (oba dla cery suchej?)

Dawkuję zgodnie z zaleceniem - Tetralysal 1x na dzień, DalacinT 2x na dzień, krem stosuję z rana przed nałożeniem Dalacinu, wcześniej przemywając twarz mydłem antybakteryjnym. Mydłem ogólnie myję twarz 3 razy dziennie.

Minął tydzień od rozpoczęcia kuracji, a ja mam jeszcze bardziej przetłuszczającą się cerę (zamiast nawilżenia mam ordynarny tłuszcz na twarzy), z kolei na policzkach mam po kilkanaście krost (żadnych stanów zapalnych, ale kilka drobnych ropnych).

Domyślam się, że efekt będzie dopiero po miesiącu i w sumie jest szansa, że krosty się poddadzą, ale co z przetłuszczaniem? Czy skóra jest niestabilna po stosowaniu wysuszającego benzacne, czy kiedyś to ustanie?

Edytowane przez Iniu
Czas edycji: 2008-04-18 o 11:23
Iniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.