Jak powiedzieć mamie.. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-17, 19:04   #31
chemiczka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

No to super! Szczerość i zaufanie to podstawa
chemiczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:07   #32
takemeaway16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Domek
Wiadomości: 80
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Oczywiście mama podeszła do tego dobrze! nie krzyczała.. była spokojna wysłuchała mnie i zrozumiała.. troszke była w szoku i twierdzila ze to za wczesnie, no ale z drugiej strony cieszyla sie ze chce byc odpowiedzialna.. we wtorek mam sie zapisać na wizyte.. bardzo Wam dziękuję!
takemeaway16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:11   #33
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Cytat:
Napisane przez takemeaway16 Pokaż wiadomość
Oczywiście mama podeszła do tego dobrze! nie krzyczała.. była spokojna wysłuchała mnie i zrozumiała.. troszke była w szoku i twierdzila ze to za wczesnie, no ale z drugiej strony cieszyla sie ze chce byc odpowiedzialna.. we wtorek mam sie zapisać na wizyte.. bardzo Wam dziękuję!

No to łał. Zazdroszczę Ci Kochana. Ja tak fajnie nie miałam. Muszę sobie gdzieś wytatuować, że nie potraktuję mojego dziecka tak jak moja mnie. Wszystkiego dobrego.

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Aaa. I jeszcze. Jak jej to powiedziałaś?
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:19   #34
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

A wiec jestem 2 lo nie powiedziałam mamie o tabletkach. Sama sie dowiedziała znajdując opakowanie , była bardzo wyrozumiała bo twierdziła ze dobrze ze sie zabezpieczam i byłam na badaniach bo nie powstrzyma mnie przed seksem. Życze każdemu podobnej sytuacji. Myśle ze nie powinnaś sie przejmowac rodzicami bierzesz raz dziennie tabletke mam kolezanki ktore biora od lat i nadal prawie nikt nie wie.

Edit widze ze już po ptakach bo powiedziałaś oczywiscie gdy rodzice wiedza jest duzo wygodniej bo teraz moge poprosic mame o podbicie ksiązeczki zdrowia bym mogla isc publicznie albo o wyjscie po recepte .

Edytowane przez zuni
Czas edycji: 2009-09-17 o 19:22
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:20   #35
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

mozesz pogadac o tym, ze masz problemy z cera i najlepiej gdybys poszla z mama do ginekologa i powiedziala mu ze chcesz przystopowac tradzik, wtedy on ci wypisze recepte na tabletki typu Diane 35, mama bedzie myslec ze na cere, a przy okazji masz zabezpieczenie...
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:20   #36
dorrro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: scyzory
Wiadomości: 26
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość

Jeśli mam być szczera nie wyobrażam sobie brać tej stówki co trzy miesiące od mamy na tabletki. Bo jak już decyduje się na taki dorosły krok, itd itp to czemu niby ona ma płacić?
Zgadzam się z dziewczynami, żebyście się składali z chłopakiem na tabletki. Ja z moim tak właśnie robimy

Mama powinna zrozumieć i ucieszyć się, że jesteście odpowiedzialni. Ja obawiałam się jak moja zareaguje na widok plastra anty, ale można powiedzieć, że chyba nawet się ucieszyła "Córka daleko od domu, studentka, głupoty do głowy przychodzą ale przynajmniej studia skonczy"
dorrro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:27   #37
aaa000
Rozeznanie
 
Avatar aaa000
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 526
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Skoro mama ma 33 lata to wychodzi na to ze urodzila Cie w wieku 17 lat;/ wiec moze skoro sama tak wczesnie zaczela wspolzyc wiec nie widzi problemu tylko dziwie sie ze normalnie zaregowala ze nie bala sie ze corka moze tak samo jak ona kiedys zajsc w ciaze, mozliwe ze nawet w tym samym wieku. Moje zdanie jest tylko takie ze uwazam ze to za wczesnie...

Edytowane przez aaa000
Czas edycji: 2009-09-17 o 19:29
aaa000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 19:29   #38
erha
Zakorzenienie
 
Avatar erha
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5 275
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Nie rozumiem dlaczego niektóre z Was rzucają propozycją, żeby okłamać mamę. To Nie jest odpowiedzialne. Ukrywanie się z tym, branie tabletek "po kątach" to oznaka niedojrzałości i tchórzostwa.
Gratuluję autorce wątku odpowiedzialności i odwagi I właśnie ta odpowiedzialność spotkała się z aprobatą jej mamy, bo wie, że córka jest rozsądna.
erha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:31   #39
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Cytat:
Napisane przez erha Pokaż wiadomość
Nie rozumiem dlaczego niektóre z Was rzucają propozycją, żeby okłamać mamę. To Nie jest odpowiedzialne. Ukrywanie się z tym, branie tabletek "po kątach" to oznaka niedojrzałości i tchórzostwa.
Gratuluję autorce wątku odpowiedzialności i odwagi I właśnie ta odpowiedzialność spotkała się z aprobatą jej mamy, bo wie, że córka jest rozsądna.
Nie musi okłamywać, może po prostu nie mówić, ja przyjmuję że to jest jej prywatna sprawa i mama nie musi być informowana o tym fakcie.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:33   #40
takemeaway16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Domek
Wiadomości: 80
Dot.: Jak powiedzieć mamie..



Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
No to łał. Zazdroszczę Ci Kochana. Ja tak fajnie nie miałam. Muszę sobie gdzieś wytatuować, że nie potraktuję mojego dziecka tak jak moja mnie. Wszystkiego dobrego.

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Aaa. I jeszcze. Jak jej to powiedziałaś?

hmm będe Ci przypominać o tym ;d każda z nas kiedyś bedzie matką i bedzie przez to przechodziła.. powinnyśmy sobie przypomnieć o naszych problemach z młodości i postawić się na miejscu potomków.
a powiedziałam wprost.. że chce współżyć z chlopakiem i oczywiscie chcemy sie odpowiednio zabezpieczać.. mamusia mnie na koncu rozmowy przytuliła i ucałowała;D świetnie sie z tym czuje
takemeaway16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:43   #41
mar28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 25
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Cytat:
Napisane przez takemeaway16 Pokaż wiadomość
Zawszeboska możesz sama isc do ginekologa i on bez problemu przepisze Ci tabletki, bo jestes pełnoletnia.

ja tez mogla bym isc po kryjomu ale niestety nie stac mnie na kupowanie tabletek.. kieszonkowego nie dostaje bo zazwyczaj jak mam jakas potrzebe kupienia czegos to rodzice daja mi pieniadze..
moja mama zawszła w ciaze w wieku 17 lat wiec nie wiem jak moze na to zareagować;/
zawsze chłopak może Ci kupić albo dać kasę na tabletki moim zdaniem najlepsze wyjście z sytuacji
mar28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 19:44   #42
slacha
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: hollylodz
Wiadomości: 1 429
GG do slacha Send a message via Skype™ to slacha
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

ja po prostu powiedziałam ze mam dosc bolesci przy okresie i nieregularnej miesiaczki a tabletki sie z tym uporaja, ale ja wiem ze ona wie...
__________________
szafa
slacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:45   #43
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Super, fajnie się czyta takie wątki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:45   #44
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Cytat:
Napisane przez takemeaway16 Pokaż wiadomość





hmm będe Ci przypominać o tym ;d każda z nas kiedyś bedzie matką i bedzie przez to przechodziła.. powinnyśmy sobie przypomnieć o naszych problemach z młodości i postawić się na miejscu potomków.
a powiedziałam wprost.. że chce współżyć z chlopakiem i oczywiscie chcemy sie odpowiednio zabezpieczać.. mamusia mnie na koncu rozmowy przytuliła i ucałowała;D świetnie sie z tym czuje

Też bym się z tym świetnie czuła, niestety nie miałam takiej przyjemności. ;*
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:46   #45
aaa000
Rozeznanie
 
Avatar aaa000
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 526
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Cytat:
Napisane przez slacha Pokaż wiadomość
ja po prostu powiedziałam ze mam dosc bolesci przy okresie i nieregularnej miesiaczki a tabletki sie z tym uporaja, ale ja wiem ze ona wie...
przeciez matki nie sa glupie i moga sie domyslec
aaa000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:54   #46
Signomi
Rozeznanie
 
Avatar Signomi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: z Polski :D
Wiadomości: 593
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

ojjj ale by bylo fajnie jakby z moja sie tak dalo pogadac..
__________________
Żyjmy tak, jakby dzisiejszy dzień miałby być ostatnim

Edytowane przez Signomi
Czas edycji: 2009-09-17 o 19:57
Signomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:59   #47
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Więcej takich mam jak Twoja (i moja ) powinno być
Myślę, że mniej wtedy by było wpadek, bo te młode dziewczyny, które już się zdecydowały na seks, to by się nie bały iść poprosić mamę o wizytę u gina i jakoś by to było lepiej.


Czy ona jest za młoda, czy nie,to już bez znaczenia. Zrobiła to, robi i będzie robić. Teraz najważniejsze, żeby się zabezpieczali i nie wpadli.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 20:06   #48
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Byłam mniej wiecej w tym samym wieku jak zaczelam brać tabletki. Powiedziałam mamie wprost ze chce rozpoczac wspołzycie i taka metode antykoncepcji wybralismy z chłopakiem (teraz juz eks).

Moja mama rowniez przyjela to na spokojnie i ze zrozumieniem. Chociaz w tamtym okresie przechodziłam bunt i nasze relacje nie zawsze wygladały rozowo. Nie potrafiłysmy ze soba rozmawiac, wiec byłam pozytywnie zaskoczona. Ona zreszta też.

Szkoda, że niektore matki wpadaja w szał, a co gorsza zabraniaja kontaktow z chłopakiem lub inne dziwne rzeczy. Przeciez skoro młodzi zdecydowali sie na seks to i tak to beda robic i nic ich nie powstrzyma. A lepiej w domu z antykoncepcja niz gdzies w parku.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 20:17   #49
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Uświadamiać powinno się rodziców, nie dzieci
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 20:33   #50
takemeaway16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Domek
Wiadomości: 80
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Uświadamiać powinno się rodziców, nie dzieci
dokładnie.. ;D

hmm teraz wiem, ze moge zaufac mamie i mysle ze po tej rozmowie bedziemy blizej siebie
a ja bede miala wieksza pewnosc ze nie wpadne
takemeaway16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 20:42   #51
look_at_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 111
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Cytat:
Napisane przez erha Pokaż wiadomość
Nie rozumiem dlaczego niektóre z Was rzucają propozycją, żeby okłamać mamę. To Nie jest odpowiedzialne. Ukrywanie się z tym, branie tabletek "po kątach" to oznaka niedojrzałości i tchórzostwa.
Gratuluję autorce wątku odpowiedzialności i odwagi I właśnie ta odpowiedzialność spotkała się z aprobatą jej mamy, bo wie, że córka jest rozsądna.
Czemu uogólniasz?
Ja np. bardzo bym chciała powiedzieć mamie, że zamierzam brać tabletki. Niestety nigdy nie rozmawiałam z nią o seksie, chłopakach, miłości. Ponadto wiem, że ojciec by się dowiedział. A on robi co może, żebym tylko nie spotykała się z TŻtem. Ta sytuacja jest po prostu śmieszna, ja mam 18, on ma 19 (zbliżamy się do 19 i 20), a on potrafi do mnie wydzwaniać i kazać wracać do domu, gdzie urządzi mi awanturę o to, że wróciłam o 22 (w wakacje lub weekend). Za to jak spotykam się z koleżankami i wracam o wiele później - zero komentarza. Utrudnia nam spotkania jak może, nęka telefonami, za każdym razem jak idę się z nim spotkać mam pogadankę o tym, że czemu w ogóle my się spotykamy. Czasem dla świętego spokoju mówię, że idę do koleżanki...
Jak sobie pomyślę, że dowiedziałby się o tabletkach, jestem przekonana, że najpierw urządziłby mi aferę, zabronił z nim spotykać, zabrał kieszonkowe i kontrolował jeszcze bardziej niż teraz. (skoro obraził się na mnie i nie odzywał pół dnia, jak zobaczył, że TŻ mnie obejmuje..)
Ja rozumiem, że on i mama się martwią, ale to już podchodzi pod jakąś paranoję
Rozmowy nic nie dają, ba, tata nawet nie chce ze mną dyskutować, jedynym wytłumaczeniem jest "nie bo nie". Dobrze, że chociaż mama czasem wkracza do akcji i go uspokaja trochę

Autorko wątku - zazdroszczę mamy

Edytowane przez look_at_me
Czas edycji: 2009-09-17 o 20:48
look_at_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 20:58   #52
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Az się uśmiechnęłam Gratuluje mamy.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 21:01   #53
Nusia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 142
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Ja za swoich "początków" (miałam 18 lat ) powiedziałam Mamie, ponieważ sama mi zasugerowała, że gdy to się już wydarzy powinnam Jej powiedzieć. Przyjęła to spokojnie . Gorzej z Babcią, z którą wtedy mieszkałam i która znalazła prezerwatywy u mnie w pokoju ( w półce, nie na wierzchu ) oczywiście uprzejmie doniosła o tym Mamie, która odpowiedziała Babci, że wie o tym i cieszy się że umiem się zabezpieczyć.

Wszystko zależy od mam. Ja traktuję swoją jak najlepszą przyjaciółkę, więc o seksie rozmawiamy bez krępacji
__________________
"Bo śmiałkiem jest ten, kto podejmuje decyzje wbrew obawom, ten, kogo na każdym kroku nękają demony, kogo nurtują rozterki, czy ma rację czy nie. A mimo to działa - bo również wierzy w cuda."


kierowca od 18.02.2010
Nusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 21:20   #54
Madaleinee
Zadomowienie
 
Avatar Madaleinee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WlKP
Wiadomości: 1 504
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Ty, skoro jesteś pełnoletnia, to po pierwsze wcale nie wiem po co masz się zwierzać z tego Mamie, a po drugie nie powinna mieć do Ciebie o to pretensji, bo jesteś dorosła.
dorosłość nie zaczyna się wraz z otrzymaniem dowodu osobistego więc nie przesadzaj. Uczy się, nie pracuje =jest na utrzymaniu rodziców, więc co za tym idzie jak zaliczy "wpadkę" (mówiąc kolokwialnie) to właśnie rodzice będą dzidzie musieli utrzymywać, więc tak z tym pojęciem dorosłości nie szarżujmy i chyba w takim wypadku mają coś tam do powiedzenia, nie mówię, że powinni zabraniać współżycia bo byłby to absurd jednak należy się oswoić z tym, że raczej głosy sprzeciwu będą.
__________________
Szczęśliwa...


Madaleinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 21:35   #55
zelkowa_krolewna
Rozeznanie
 
Avatar zelkowa_krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 576
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Ooo zazdroszcze Wam wyrozumiałych mam:P
moja nadal żyje w poprzedniej epoce i uważa że jeśli seks to tylko po ślubie... Dlatego tymbardziej zazdroszcze otwartych relacji
Tak więc ja jej o tabletkach nie powiedziałam jak zaczynałam brać i teraz też nadal nie wie mimo że nie jestem na utrzymaniu rodziców.. Nawet jest przekonana, że jeszcze nie współżyje ze swoim facetem z którym jestem już długo
zelkowa_krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 22:13   #56
Ideth
Raczkowanie
 
Avatar Ideth
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 85
GG do Ideth
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Ja to ze swoja mamą nigdy nie rozmawialam o seksie no może raz przed pierwszym wyjazdem z TŻ, powiedziała: "tylko nie popełnijcie zadnego błędu, który bedzie was dużo kosztował" hehe, ale nigdy w rozmowie ze mną nie uzyła słowa seks

no, ale wiedzą, że przecież w szachy nie gramy
__________________
studentka PW

"So if man is five and the devil is six than that must make me seven,
This honkey's gone to heaven,
But if I go to hell then I hope I burn well"
("Fire Water Burn" The Bloodhound Gang)
Ideth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 22:17   #57
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

U mnie skończyło się na... "Wiesz... babcia mówiła że powinnam z tobą pogadać o seksie i o antykoncepcji, a jak nie to ona z tobą pogada ale sądzę że jesteś rozsądna i już wiesz wszystko. Po prostu proszę żebyś była rozważna" :P
To już było grubo po faktach, babcia i tak kiedyś przyszła i mówi

"Ale wiesz, że są prezerwatywy (babcia 80 lat ) i wiesz że je się nakłada na chłopa, no, to się go nie słuchaj jakby nie chciał, bo wiesz że będą dzieci, a nie chcemy dzieci no nie nie tak nie?"

Z mamą nie odczuwałam potrzeby rozmowy nigdy... Może są takie relacje w których jest to na miejscu i okej. U mnie jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić... Hm... Może gdyby mama pierwsza, w odpowiednim momencie pogadała, nie stresowałabym się tak pewnymi sprawami że robię coś grzesznego za co spotka mnie kara. Ale było, minęło, przeszło.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 23:55   #58
madziamkk
Raczkowanie
 
Avatar madziamkk
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 268
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Ja jak pamietam to moja mama zawsze udzielala mi konkretnych odpowiedzi na moje pytania, az ponad to co chcialam wiedziec.. Moze dlatego, ze temat seksu nigdy nie byl tematem zakazanym w moim domu. Pierwszy raz do ginekologa poszlam wlasnie z nia i nie bylo jakis problemow jak powiedzialam, ze chce brac tabletki.
__________________
madziamkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 00:09   #59
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Takiej otuchy to ja Ci nie dodaję. Słuchaj, są tabletki, które kosztują po 10 zł... Myślę, że na te znajdziesz pieniądze. Albo chłopak zapłaci. Tylko nie wiadomo też jak na które organizm zareaguje. Mój wybrał Regulon za 25 zł. Ale lubił też Syndi 35 za 10.
Dziewczyny, są tabletki za 10 pln, ale weźcie pod uwagę proszę też WASZE ZDROWIE...kurcze, jestem farmaceutką i wiem jaka jest dawka hormonów np. w Cileście, Harmonecie, Yasmin, czy Diane...To nie jest tak że wszystkie tabletki są takie same!!
Po pierwsze - ginekolog przepisuje antykoncepcję i to on ustala czy będziesz brać tabletki za 30 pln (yasmin, yasminelle, yaz), czy za 35 pln( mercilon, cilest), czy za 15pln (harmonet) albo Diane (refundowane, czyli najtańsze)
Ja z własnego doświadczenia wiem, ze młodym dziewczynom przepisuje się "lekkie" hormony, jak zaczynałam współżycie czyli mając 16 lat dostałam od lekarza mercilon- bardzo dobrze go tolerowałam, wtedy mówiło się że to leciuteńka tabletka, ale teraz o tych tabletkach mówi się, że są "starej generacji" i mają koszmarnie dużo hormonów. Teraz młodym dziewczynom przepisuje się głównie Novynette (jakies 30-40pln nie pamiętam), albo yasmin, yasminelle, ostatnio modny jest też yaz (dokładnie to samo co yasmin i yasminelle,pod względem składu, tylko ze bierze się ciągiem codziennie, bo 6 z nich to placebo- nie ma okresu "bez brania tabletek")
Osobiście nie radzę na antykoncepcji oszczędzać- na prawdę nie warto ...
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 07:45   #60
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Jak powiedzieć mamie..

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Dziewczyny, są tabletki za 10 pln, ale weźcie pod uwagę proszę też WASZE ZDROWIE...kurcze, jestem farmaceutką i wiem jaka jest dawka hormonów np. w Cileście, Harmonecie, Yasmin, czy Diane...To nie jest tak że wszystkie tabletki są takie same!!
Po pierwsze - ginekolog przepisuje antykoncepcję i to on ustala czy będziesz brać tabletki za 30 pln (yasmin, yasminelle, yaz), czy za 35 pln( mercilon, cilest), czy za 15pln (harmonet) albo Diane (refundowane, czyli najtańsze)
Ja z własnego doświadczenia wiem, ze młodym dziewczynom przepisuje się "lekkie" hormony, jak zaczynałam współżycie czyli mając 16 lat dostałam od lekarza mercilon- bardzo dobrze go tolerowałam, wtedy mówiło się że to leciuteńka tabletka, ale teraz o tych tabletkach mówi się, że są "starej generacji" i mają koszmarnie dużo hormonów. Teraz młodym dziewczynom przepisuje się głównie Novynette (jakies 30-40pln nie pamiętam), albo yasmin, yasminelle, ostatnio modny jest też yaz (dokładnie to samo co yasmin i yasminelle,pod względem składu, tylko ze bierze się ciągiem codziennie, bo 6 z nich to placebo- nie ma okresu "bez brania tabletek")
Osobiście nie radzę na antykoncepcji oszczędzać- na prawdę nie warto ...
Mnie też przeraża dobieranie tabletek ze względu na cenę.

A za Novynette płace 22 zł
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:53.