Proszę o ogólne opinie nt. sieci szkół policealnych "Profesja". - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-11, 23:57   #1
Berri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1

Proszę o ogólne opinie nt. sieci szkół policealnych "Profesja".


W tym roku zakończyłam pewien rozdział w swoim życiu, jakim jest otrzymane świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej (liceum), po czym postanowiłam kształcić się dalej. Wybór odpowiedniej szkoły, kierunku kształcenia wcale nie należały do najprostszych, ponieważ wszystko w głównej mierze zależy od zainteresowań i posiadanych umiejętności. Po dość długim namyśle stwierdziłam, iż swoją przyszłość chciałabym oprzeć przede wszystkim na poszerzeniu wiedzy z dziedziny branży informatycznej, o której mam całkiem biegłe pojęcie. Zdecydowałam się na szkołę policealną „Profesja” (oddział w Bytomiu) z kierunkiem technik-informatyk w trybie zaocznym, czyli sobota i niedziela co 2 tygodnie. Już podczas najbliższego weekendu nastąpi rozpoczęcie pierwszych zajęć, gdzie zetknę się z nowym środowiskiem nauczania. Dlatego kieruję następujące pytanie do osób, które ukończyły szkołę policealną „Profesja” lub teraz kontynuują w niej naukę, czy ta szkoła ma ogólnie dobrą opinię co do nauczania i przygotowania zawodowego, aby potem nie pożałować w połowie pierwszego roku. Z góry dziękuję.
Berri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 18:27   #2
Arcydiakon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 177
Dot.: Proszę o ogólne opinie nt. sieci szkół policealnych "Profesja".

Szkoła nie przygotowuje do zawodu, szkoła daje tylko podstawy.
Nie znam tej sieci szkół, ale wiem że jeśli ktoś chce pracować jako informatyk to musi się sam dokształcać. Sam dorywczo robię strony www - chociaż jeszcze pół roku temu nie miałem z tym styczności - pieniądze są całkiem niezłe.
Możesz także walczyć z programami graficznymi (photoshop, illustrator), albo szkolić się na programistkę - ogłoszeń o pracę dla programistów jest bardzo dużo.
Arcydiakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 19:37   #3
smerfna11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 175
Dot.: Proszę o ogólne opinie nt. sieci szkół policealnych "Profesja".

Takk, popieram - dużo trzeba robić samemu. Będąc dobrym informatykiem można być wolnym strzelcem i tak naprawdę nie trzeba papierów. Jak masz możliwość: idź także na studia informatyczne, bo tytuł technika mało warty, choć nie zaszkodzi.

Sama jestem w Żaku na tym kierunku, i u mnie praktycznie nic nie uczą. Za to zdecydowanie polecam szkoły publiczne.

Nie wiem jak z Profesją, bo to zależy od oddziału. U mnie w Gdyni koleżanka była na rachunkowości i nie narzekała.
smerfna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 07:58   #4
Arcydiakon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 177
Dot.: Proszę o ogólne opinie nt. sieci szkół policealnych "Profesja".

Wydaje mi się że jeśli nawet teraz jakiegoś przedmiotu uczą dobrze, podając pełną wiedzę i jej wymagając, to ta wiedza w pracy niezbyt się przydaje. Dokształcanie jest konieczne.
Arcydiakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.