Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-29, 10:25   #1861
Sylvana
Zadomowienie
 
Avatar Sylvana
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 149
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
szukam osób, które mają aparat kryształowy albo kryształowy samoligaturujący... kto ma łapka do góry?
Ja noszę kryształ górski jeden łuk ale zwykły, nie ten samoligaturujący
Sylvana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-29, 10:39   #1862
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Sylvana Pokaż wiadomość
Ja noszę kryształ górski jeden łuk ale zwykły, nie ten samoligaturujący
i jak wrażenia? możesz mi podesłać zdjęcia jak on prezentuje się na zębach? Bo zdjęciom z neta nie wierzę.
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-29, 11:43   #1863
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
i jak wrażenia? możesz mi podesłać zdjęcia jak on prezentuje się na zębach? Bo zdjęciom z neta nie wierzę.
Też mam kryształ i prezentuje się ładnie

Dzisiaj dostałam smsa z potwierdzeniem jutrzejszej wizyty u orto i dopisek, że jeśli chcę zrezygnować to mam wysłam sms o tresci "nie" absolutnie! Ja już sie nie mogę doczekać tej wizyty w końcu będe miała nowe ligaturki i ciągle myślę czy dać jakieś kolorowe na święta
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-29, 13:28   #1864
Sylvana
Zadomowienie
 
Avatar Sylvana
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 149
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
i jak wrażenia? możesz mi podesłać zdjęcia jak on prezentuje się na zębach? Bo zdjęciom z neta nie wierzę.
Wieczorem postaram się coś zrobić i wrzucić.

Jestem z niego mega zadowolona, jest naprawdę mało widoczny,parę osób rozmawiając ze mną po założeniu nie zorientowało się, że coś mam na zębach.

Duży komfort i estetyka, polecam bardzo.
(Mój kosztował 2500 zl a metal 1700 zl, nie zastanawiałam się długo.)
Sylvana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-29, 21:26   #1865
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Hey dziewczyny, jestem zielona w temacie jak ten brokul

Sama mysle o zalozeniu aparatu (31 lat) i pieknym usmiechu (jedno z moich marzen). Zebów krzywych nie mam, aczkolwiek zgryz jest dziwny... Nie jest to taka prosta, ladna linia, a te zeby sa takie jakby chomicze Zalaczam zdjecia.

Zastanawiam sie czy jest mozliwosc zalozenia aparatu tylko u góry, czy dól tez jest konieczny? Zeby bylo smieszniej nadal mam mleczaka (trójka) i moze w koncu wypasc po zalozeniu aparatu pod wplywem przesuwania sie zebow (zab nad nim nigdy nie wyszedl).

Nie mam duzej wady i zastanawiam sie czy tymczasowy aparat (taki który mozna wyciagnac w kazdej chwili) by je naprostowal? Sorry, jezeli moje pytania sa naiwne, ale nie jestem w temacie, a zanim pojde do ortodonty, to stwierdzilam, ze tu zapytam. Moze ktos mial podobna wade do mojej?

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2016-11-29 o 21:28
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-30, 11:52   #1866
inesseni90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;68086801]Hey dziewczyny, jestem zielona w temacie jak ten brokul

Sama mysle o zalozeniu aparatu (31 lat) i pieknym usmiechu (jedno z moich marzen). Zebów krzywych nie mam, aczkolwiek zgryz jest dziwny... Nie jest to taka prosta, ladna linia, a te zeby sa takie jakby chomicze Zalaczam zdjecia.


Ja dokładnie od kilku dni noszę aparat ruchomy. Strasznie się człowiek w nim ślini i - nie da się ukryć - sepleni się. A moje ząbki są naprawdę krzywe, więc skoro mnie zalecono ruchomy, to przy Twoim uzębieniu chyba nie byłoby przeszkód (ale ja ekspertem nie jestem). Może tylko dłużej potrwa czas wyprostowania, przy ruchomym.

A czy jest jakiś osobny wątek dla osób z ruchomym aparatem? Bo widzę (czytam ) , że tu tylko dziewczyny ze stałym aparatem ?
inesseni90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-30, 14:58   #1867
Sylvana
Zadomowienie
 
Avatar Sylvana
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 149
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;68086801]Hey dziewczyny, jestem zielona w temacie jak ten brokul

Sama mysle o zalozeniu aparatu (31 lat) i pieknym usmiechu (jedno z moich marzen). Zebów krzywych nie mam, aczkolwiek zgryz jest dziwny... Nie jest to taka prosta, ladna linia, a te zeby sa takie jakby chomicze Zalaczam zdjecia.

Zastanawiam sie czy jest mozliwosc zalozenia aparatu tylko u góry, czy dól tez jest konieczny? Zeby bylo smieszniej nadal mam mleczaka (trójka) i moze w koncu wypasc po zalozeniu aparatu pod wplywem przesuwania sie zebow (zab nad nim nigdy nie wyszedl).

Nie mam duzej wady i zastanawiam sie czy tymczasowy aparat (taki który mozna wyciagnac w kazdej chwili) by je naprostowal? Sorry, jezeli moje pytania sa naiwne, ale nie jestem w temacie, a zanim pojde do ortodonty, to stwierdzilam, ze tu zapytam. Moze ktos mial podobna wade do mojej?[/QUOTE]

Ortodontą nie jestem ale jak masz zęba,który 'utknął' to nie sądzę, że ruchomy aparat jest do Twojej wady, tym bardziej jak piszesz to nie jest kwestia krzywego zgryzu, jestem prawie pewna, że zaproponują Ci stały łuk.
Sylvana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-30, 18:09   #1868
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
szukam osób, które mają aparat kryształowy albo kryształowy samoligaturujący... kto ma łapka do góry?
a czym się różni kryształowy od kryształowego samoligaturującego?


Powiedzcie mi proszę, miałam w poneidziałek założony aparat i orto mi mówiła że po umyciu zębów wypluc co się da i ich nie płukac już dziwne, tak od poniedziałku robię i zauważyłam że osadzają mi się resztki pasty/piany na linii dziąseł/zęby taka warstwa twarda się robi która potem czasem odpada. Dziwne to w ogóle. Może lepiej płynem jakimś płucac jednak po umyciu zębów??

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

chyba już wiem w czym różnica- o te ligaturki chodzi? jeśli o ich brak to tak mam kryształowy samoligaturujacy
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-30, 18:32   #1869
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Jestem po wizycie łuki wymienione, dostałam dodatkowy drucik żeby ruszyć upartą trójkę i skusiłam się na intensywnie różowe ligatury na dole są bardzo dziewczęce no i teraz następna wizyta w styczniu
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-01, 04:43   #1870
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

A mi tak w głowie namieszsno że teraz już znów nie wiem. . 😕
Poszłam do dentysty, bo miałam coś tam jeszcze do zrobienia przy osemkach, żeby przed założeniem aparatu mieć zdrowe zęby. A ona do mnie - że co Ty wymyslasz? Na co Ci ten aparat? Szkliwo sie poniszczy, że zęby mogą wrócić na miejsce po kilku latach, że nie mam krzywych i dobry zgryz, że to ciężko z aparatem umyć zęby. .. Odmawiala mnie i mówi że jestem teraz indywidualna z krzywą dwójką 😆 A potem będę jak wszyscy z rowniutkimi zębami. .. a na scierajace sie dolne dwójki to nakładkę na noc i będzie git. -(no ale mi chodzi o ładne zęby a nie poscierane) Nie posluchalabym jej i olalabym calkowicie ,tylko że to jest ciotka (męża ) i raczej źle nie życzy, mówiła mi o tym że każdy orto będzie wmawiać aparat bo to jest ich chleb A ona mówi mi jak sądzi. Jest to już bardzo doświadczona kobieta. Oczywiście już nie zrezygnuje ,bo dziś mam wizytę z omówieniem planu leczenia, a to już mój drugi plan leczenia i szkoda by było kasy , ale mam mętlik i wiem że jeśli będzie mi strasznie źle z aparatem to będę pluć sobie w gębę czemu ciotki-dentystki nie posluchalam.

Edytowane przez 201704101323
Czas edycji: 2016-12-01 o 04:49
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-01, 05:45   #1871
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez NADIA29 Pokaż wiadomość
A mi tak w głowie namieszsno że teraz już znów nie wiem. . ��
Poszłam do dentysty, bo miałam coś tam jeszcze do zrobienia przy osemkach, żeby przed założeniem aparatu mieć zdrowe zęby. A ona do mnie - że co Ty wymyslasz? Na co Ci ten aparat? Szkliwo sie poniszczy, że zęby mogą wrócić na miejsce po kilku latach, że nie mam krzywych i dobry zgryz, że to ciężko z aparatem umyć zęby. .. Odmawiala mnie i mówi że jestem teraz indywidualna z krzywą dwójką �� A potem będę jak wszyscy z rowniutkimi zębami. .. a na scierajace sie dolne dwójki to nakładkę na noc i będzie git. -(no ale mi chodzi o ładne zęby a nie poscierane) Nie posluchalabym jej i olalabym calkowicie ,tylko że to jest ciotka (męża ) i raczej źle nie życzy, mówiła mi o tym że każdy orto będzie wmawiać aparat bo to jest ich chleb A ona mówi mi jak sądzi. Jest to już bardzo doświadczona kobieta. Oczywiście już nie zrezygnuje ,bo dziś mam wizytę z omówieniem planu leczenia, a to już mój drugi plan leczenia i szkoda by było kasy , ale mam mętlik i wiem że jeśli będzie mi strasznie źle z aparatem to będę pluć sobie w gębę czemu ciotki-dentystki nie posluchalam.
Mi moja stomatolog też gadała, że a po co aparat, że to nie zawsze takie super, że są problemy itd. A potem się okazało, że sama kiedyś chciała założyć i coś tam nie wyszło... W każdym razie tekst, że krzywe zęby są takie insywidualne a proste nie... miła ta ciotka... sama też paraduje z krzywymi zębami? Ja osobiście stomatologów odradzających aparat odbieram jako ludzi, którzy mają jakiś kompleks... co im szkodzi, że ortodonta zarobi? Przy aparacie trzeba również chodzić do stomatologa reguralnie więc i oni zarobią
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-01, 06:05   #1872
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Mi moja stomatolog wręcz polecała aparat tylko kazała pilnować higieny i raz na pół roku na kontrole przychodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-01, 07:10   #1873
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

no ciotka jest starej daty, i dziwne te stwierdzenia że będę chodzic jak wszystkie z równymi zębami. Może jakaś zadrosna o mlodość, nie wiadomo..
a ona na mnie nie zarobi, bo chodzę na fundusz, tak że niestety
Dziś mam tą wizytę, będę pytać o kryształki, chociaż wątpie że nie zacznie mnie odmawiać, bo to jest lokalna ortodontka, nawet nie wiem czy miała styczność z kryształowymi aparatami kiedykolwiek..
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-01, 10:12   #1874
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dziwne, że tak Ci ciotka doradza, przecież aparat to nie tylko względy estetyczne ale i zdrowotne
Jutro idę wyleczyć ostatni ubytek, zapisuję się na higienizację i na początku stycznia zakładam aparat

Doradźcie mi dziewczyny. Czy warto robić fluoryzację? Nie dostałam jednoznacznej odpowiedzi od dentystki. Inny dentysta stwierdził, że u osób dorosłych fluoryzacja jest bez sensu, a z drugiej strony wyczytałam, że jest zalecana u osób, które mają do tego wskazania - np. słabe zęby, przed leczeniem ortodontycznym. I sama nie wiem czy się decydować? Opóźni mi to założenie aparatu o miesiąc.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-01, 10:50   #1875
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Dziwne, że tak Ci ciotka doradza, przecież aparat to nie tylko względy estetyczne ale i zdrowotne
Jutro idę wyleczyć ostatni ubytek, zapisuję się na higienizację i na początku stycznia zakładam aparat

Doradźcie mi dziewczyny. Czy warto robić fluoryzację? Nie dostałam jednoznacznej odpowiedzi od dentystki. Inny dentysta stwierdził, że u osób dorosłych fluoryzacja jest bez sensu, a z drugiej strony wyczytałam, że jest zalecana u osób, które mają do tego wskazania - np. słabe zęby, przed leczeniem ortodontycznym. I sama nie wiem czy się decydować? Opóźni mi to założenie aparatu o miesiąc.
chyba można zrobić fluoryzację po założeniu trochę szkoda odkładać założenie przez polakierowanie zebów
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG

Edytowane przez asik1503
Czas edycji: 2016-12-01 o 10:52
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-01, 11:00   #1876
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Doradźcie mi dziewczyny. Czy warto robić fluoryzację? Nie dostałam jednoznacznej odpowiedzi od dentystki. Inny dentysta stwierdził, że u osób dorosłych fluoryzacja jest bez sensu, a z drugiej strony wyczytałam, że jest zalecana u osób, które mają do tego wskazania - np. słabe zęby, przed leczeniem ortodontycznym. I sama nie wiem czy się decydować? Opóźni mi to założenie aparatu o miesiąc.
Mnie robiła fluoryzację ortodontka podczas wizyt, dwa razy w trakcie leczenia

W poniedziałek dowiedziałam się, że to już koniec! Za 6 tygodni ściągam aparat, NARESZCIE!!! Koniec wydłubywania jedzenia po każdym posiłku!
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-01, 18:59   #1877
kasia15051
Raczkowanie
 
Avatar kasia15051
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez NADIA29 Pokaż wiadomość
A mi tak w głowie namieszsno że teraz już znów nie wiem. . ��
Poszłam do dentysty, bo miałam coś tam jeszcze do zrobienia przy osemkach, żeby przed założeniem aparatu mieć zdrowe zęby. A ona do mnie - że co Ty wymyslasz? Na co Ci ten aparat? Szkliwo sie poniszczy, że zęby mogą wrócić na miejsce po kilku latach, że nie mam krzywych i dobry zgryz, że to ciężko z aparatem umyć zęby. .. Odmawiala mnie i mówi że jestem teraz indywidualna z krzywą dwójką �� A potem będę jak wszyscy z rowniutkimi zębami. .. a na scierajace sie dolne dwójki to nakładkę na noc i będzie git. -(no ale mi chodzi o ładne zęby a nie poscierane) Nie posluchalabym jej i olalabym calkowicie ,tylko że to jest ciotka (męża ) i raczej źle nie życzy, mówiła mi o tym że każdy orto będzie wmawiać aparat bo to jest ich chleb A ona mówi mi jak sądzi. Jest to już bardzo doświadczona kobieta. Oczywiście już nie zrezygnuje ,bo dziś mam wizytę z omówieniem planu leczenia, a to już mój drugi plan leczenia i szkoda by było kasy , ale mam mętlik i wiem że jeśli będzie mi strasznie źle z aparatem to będę pluć sobie w gębę czemu ciotki-dentystki nie posluchalam.
haha ja kiedyś poszłam do dentystyki, sprawa była pilna a moja miała urlop akurat i ta mi nagadała, że jak założe aparat to na pewno do usunięcia będą górne piątki i dolne czwórki ;p oczywiście ja jej o zdanie nie pytałam bo wtedy jeszcze nie miałam na aparat funduszy teraz mam aparat a jedyne zęby które usunęłam to ósemki, które i tak były powykrzywiane, także, stomatolog to nie ortodonta, ja bym z rezerwą podchodziła do wszystkiego co mówią odnośnie aparatów.

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Czy warto robić fluoryzację?
.
Mi przed klejeniem aparatu ortodontka zakazała robić fluoryzacje, bo podobno klej mógłby się gorzej trzymać, czyli mogłyby być problemy z odpadającymi zamkami.

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
W poniedziałek dowiedziałam się, że to już koniec! Za 6 tygodni ściągam aparat, NARESZCIE!!! Koniec wydłubywania jedzenia po każdym posiłku!
Zazdraszczam u mnie dopiero pół roku minęło...
kasia15051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-01, 19:27   #1878
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Też mnie dziwi, że dentysta odradza aparat

U mnie sprawa aparatu jest tymczasowo obłożona w czasie ze względów finansowych ale mam nadzieję, że już w przyszłym roku założę, najwyżej na raty. Narazie muszę się z tym wstrzymać.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-01, 19:35   #1879
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

bylsm na wizycie i mogłabym już założyć aparat 7 grudnia ale mam 14 bardzo ważna imprezę i nie chcę iść na nis z drutami na zębach wieć zakładamy 20.12 tuż przed świętami. Niestety ona nie robi estetycznych aparatów
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-01, 22:32   #1880
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez kasia15051 Pokaż wiadomość
haha ja kiedyś poszłam do dentystyki, sprawa była pilna a moja miała urlop akurat i ta mi nagadała, że jak założe aparat to na pewno do usunięcia będą górne piątki i dolne czwórki ;p oczywiście ja jej o zdanie nie pytałam bo wtedy jeszcze nie miałam na aparat funduszy teraz mam aparat a jedyne zęby które usunęłam to ósemki, które i tak były powykrzywiane, także, stomatolog to nie ortodonta, ja bym z rezerwą podchodziła do wszystkiego co mówią odnośnie aparatów.

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------


Mi przed klejeniem aparatu ortodontka zakazała robić fluoryzacje, bo podobno klej mógłby się gorzej trzymać, czyli mogłyby być problemy z odpadającymi zamkami.

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------



Zazdraszczam u mnie dopiero pół roku minęło...
Dlatego właśnie musiałabym odczekać minimum 3 tygodnie. A o fluoryzacji nikt mi nie wspomniał, że można zrobić w trakcie leczenia
W sumie nadal nie wiem co zrobić...
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 22:47   #1881
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
a czym się różni kryształowy od kryształowego samoligaturującego?

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

chyba już wiem w czym różnica- o te ligaturki chodzi? jeśli o ich brak to tak mam kryształowy samoligaturujacy
samoligaturujący nie ma ligaturek
a mozesz podeslac fotki? Waham sie pomiedzy wyborem aparatu, a roznica cenowa jest dosc duza...

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Też mam kryształ i prezentuje się ładnie

Dzisiaj dostałam smsa z potwierdzeniem jutrzejszej wizyty u orto i dopisek, że jeśli chcę zrezygnować to mam wysłam sms o tresci "nie" absolutnie! Ja już sie nie mogę doczekać tej wizyty w końcu będe miała nowe ligaturki i ciągle myślę czy dać jakieś kolorowe na święta
przypominam o podesłaniu fotek

---------- Dopisano o 23:47 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Sylvana Pokaż wiadomość
Wieczorem postaram się coś zrobić i wrzucić.

Jestem z niego mega zadowolona, jest naprawdę mało widoczny,parę osób rozmawiając ze mną po założeniu nie zorientowało się, że coś mam na zębach.

Duży komfort i estetyka, polecam bardzo.
(Mój kosztował 2500 zl a metal 1700 zl, nie zastanawiałam się długo.)
przypominam o fotkach
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 18:50   #1882
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
samoligaturujący nie ma ligaturek
a mozesz podeslac fotki? Waham sie pomiedzy wyborem aparatu, a roznica cenowa jest dosc duza...
nie mogę
haha sama nie wiem co mam, jednak mam ten zwykły. No ale tak to jest jak się nie wie nawet jaki jest dzień tygodnia
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 20:58   #1883
JuStYsCk2
Zadomowienie
 
Avatar JuStYsCk2
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 368
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dziewczyny ogromna prośba !!!
Chciałam założyć aparat na zęby, wyszło połowe drożej niz chcialam na to przeznaczyć, pozatym zostało juz za mało czasu bo chciałam go ściągnąc przed swoim ślubem (sierpien) i odpuściłam.

Ostatnio umówiłam sie na konsultacje odnośnie wybielania zębow i przy okazji zapytałam o aparat

znow sie nakręciłam

jakaś nowość Cfast

Na Polskich stronach nie moge znaleźć kompletnie nic, ZERO. Na wizycie byłam w UK ale u Polki, ktora bardzo chwali ta metode. Aparat nosi się maksymalnie pół roku, po tym czasie gwarantuje, że zęby będą proste. Cena , czas noszenia odpowiada mi bardzo ale nie wiem czy sie zdecydować. Czy ktoras z Was o tym słyszała cokolwiek??
JuStYsCk2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-04, 19:00   #1884
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

nie słyszałam ale pachnie sciema
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-04, 19:47   #1885
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Pytanie.
We wtorek miałam ściągany aparat, nie byłam w 100% przekonana, ponieważ linia górnych i dolnych zębów nie schodzi się prosto (dół lekko "zjeżdża" w jedną stronę). Innymi słowy gdy chcę górnymi jedynkami dotknąć dolnych - zetkną się tylko po jednej stronie.
Ortodontka zignorowała moje pytanie kilka tygodni temu, powiedziała, że ważne żeby boki i tył pasowały, bo "przecież żujemy po bokach, a nie z przodu". Powiedziała, że raczej nie warto przedłużać noszenia żeby wyprostować dół do poziomej linii, bo to może popsuć łuk i nie gwarantuje efektu. Innymi słowy zwaliła winę na ustawienie moich zębów przed prostowaniem.
We wtorek idę odebrać szyny (teraz mam u góry i na dole przyklejone druciki), niestety czeka mnie rozmowa z ortodontką, bo z efektu zadowolona nie jestem, moja szczęka nie jest prosta i właściwie jest ciągle przekrzywiona w stronę tych stykających się zębów.
Nie wiem, czego oczekiwać, ale wiem, że robiąc końcowe zdjęcia zrobiła też jedno z moimi niezbyt stykającymi sie przednimi zębami (więc jest dowód, że tak było zaraz po zdjęciu)..


Miała któraś z Was takie problemy? Ja jestem załamana, bo nie spodziewałam się takiej fuszerki.

P.S. Co to za podpisywanie, że "jesteś zadowolona z efektów" jeśli nie widzisz dobrze swoich zębów w aparacie, a i układ szczęki przy obu założonych aparatach jest inny (przed dolne zamki musiałam w pewnym sensie wypychać górną szczękę do przodu. I teraz mi taki dziwny zgryz został).......
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-05, 09:27   #1886
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Mnie robiła fluoryzację ortodontka podczas wizyt, dwa razy w trakcie leczenia

W poniedziałek dowiedziałam się, że to już koniec! Za 6 tygodni ściągam aparat, NARESZCIE!!! Koniec wydłubywania jedzenia po każdym posiłku!

Fajnie, że ściągasz, ale tak się nie ciesz z tym nie wydłubywaniem jedzenia - hihi - jak będziesz miała przyklejony z tyłu drucik retencyjny (ja mam tylko na dole - ale zastanawiam się nad górą) to nadal będziesz to robić. Tylko że teraz gorzej, bo z tyłu zębów

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Też mnie dziwi, że dentysta odradza aparat

U mnie sprawa aparatu jest tymczasowo obłożona w czasie ze względów finansowych ale mam nadzieję, że już w przyszłym roku założę, najwyżej na raty. Narazie muszę się z tym wstrzymać.

Nie martw się, skorzystaj w tym czasie i przygotuje sobie zęby do założenia aparatu. Czyli sprawdź, czy musisz coś podleczyć, zrób sobie zdjęcia, jakieś czyszczenie z kamienia itp. To jest też kosztowne a potem jak znalazł.

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
Pytanie.
We wtorek miałam ściągany aparat, nie byłam w 100% przekonana, ponieważ linia górnych i dolnych zębów nie schodzi się prosto (dół lekko "zjeżdża" w jedną stronę). Innymi słowy gdy chcę górnymi jedynkami dotknąć dolnych - zetkną się tylko po jednej stronie.
Ortodontka zignorowała moje pytanie kilka tygodni temu, powiedziała, że ważne żeby boki i tył pasowały, bo "przecież żujemy po bokach, a nie z przodu". Powiedziała, że raczej nie warto przedłużać noszenia żeby wyprostować dół do poziomej linii, bo to może popsuć łuk i nie gwarantuje efektu. Innymi słowy zwaliła winę na ustawienie moich zębów przed prostowaniem.
We wtorek idę odebrać szyny (teraz mam u góry i na dole przyklejone druciki), niestety czeka mnie rozmowa z ortodontką, bo z efektu zadowolona nie jestem, moja szczęka nie jest prosta i właściwie jest ciągle przekrzywiona w stronę tych stykających się zębów.
Nie wiem, czego oczekiwać, ale wiem, że robiąc końcowe zdjęcia zrobiła też jedno z moimi niezbyt stykającymi sie przednimi zębami (więc jest dowód, że tak było zaraz po zdjęciu)..


Miała któraś z Was takie problemy? Ja jestem załamana, bo nie spodziewałam się takiej fuszerki.

P.S. Co to za podpisywanie, że "jesteś zadowolona z efektów" jeśli nie widzisz dobrze swoich zębów w aparacie, a i układ szczęki przy obu założonych aparatach jest inny (przed dolne zamki musiałam w pewnym sensie wypychać górną szczękę do przodu. I teraz mi taki dziwny zgryz został).......

Podpisywałaś coś takiego "Jestem zadowolona z efektów"? W szoku jestem.
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-05, 10:15   #1887
ania8922
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Metalowe ligatury w aparacie ortodontycznym. Pomocy!

Witam mam założone na zamkach metalowe ligatury tzw. Krewetki. Na wszystkich zamkach są one przymocowane mocno, a na jednym zębie (2) cała ligatura się rusza. Drut trzyma się w zamku i w zasadzie nic się nie dzieje poza tym że jest ona ruchoma. Stad moje pytanie czy ktos miał podobnie? Mniemam że ortodonta poprostu za słabo mi ja przymocował troche mam obawy czy przy myciu zębów nie odpadnie. Kolejna wizyta w styczniu nie wiem czy czekać ale tez nie chce panikować bez podstawnie.
ania8922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-05, 10:33   #1888
ania8922
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę bo jestem nowa

Mam problem może ktos mi coś poradzi.

Mam aparat metalowy z metalowymi ligaturami tzw krewetkami. Na wszystkich zebach są one mocno przypocowane oprcz jedej dwójki na ktorej ligatura się rusza. Zamek jest ok, drut również się trzyma wlasciwie to tylko to że ta ligatura jest ruchoma zastanawiam się czy tal może być? Mniemam że ortodonta źle mi ją przykręcił gdyż zauważyłam to odrazu po wizycie. Nie chce niepotrzebnie panikować a wizyte mam dopiero w styczniu. Czy ktoś miał tak i czy mogę z tym chodzić miesiąc? No i czy ta ligatura np przy myciu ząbków nie wypadnie? Dziekuje za odp Pozdrawiam
ania8922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-05, 13:11   #1889
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez I_g_1 Pokaż wiadomość



Podpisywałaś coś takiego "Jestem zadowolona z efektów"? W szoku jestem.
Tak, poniewaz ortodontka powiedziala, ze nic sie nie da zrobic albo to zepsuje efekt. Z aparatem na zebach nie widzisz niedociagniec, a ona specjalnie sie nie przejmowala omawianiem problemow,zbywala mnie.

Napisalam jej emaila,jutro to przedyskutujemy.
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-05, 13:18   #1890
kasia15051
Raczkowanie
 
Avatar kasia15051
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
Tak, poniewaz ortodontka powiedziala, ze nic sie nie da zrobic albo to zepsuje efekt. Z aparatem na zebach nie widzisz niedociagniec, a ona specjalnie sie nie przejmowala omawianiem problemow,zbywala mnie.

Napisalam jej emaila,jutro to przedyskutujemy.
Mogłabyś wstawić zdjęcia ząbków?
kasia15051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:08.