Pióro Herlitz My Pen - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-21, 15:51   #1
Paramore
Wtajemniczenie
 
Avatar Paramore
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 883

Pióro Herlitz My Pen


Mam pewne pytanie związane z kupnem pióra o nazwie w temacie, więc zakładam wątek, bo gdzieś chciałam spytać, póki kolejny raz wybiorę się do sklepu.
Dziś byłam w sklepie w poszukiwaniu pióra wiecznego (ze stalówką).
Poszukiwania nie były owocne, ale za to zainteresowało mnie pewne pióro, które mi się spodobało. Ale był tylko jeden model, który akurat mi się nie podobał.
Jest to pióro Herlitz My Pen. Do niego w opakowaniu dołączony był długi nabój tej samej firmy.
Stwierdziłam, że tylko takie do niego pasują. Odwróciłam opakowanie, a na ilustracji był przedstawiony ten długi nabój, a pod nim dwa zwykłe-mniejsze.
Wywnioskowałam, że do pióra można wsadzić albo ten jeden duży nabój, lub dwa zwykłe małe (jeden na zapas)-ilustracja .
I pytanie do Was - czy orientujecie się, czy to pióro rzeczywiście jest także na zwykłe naboje ?
Może to błaha sprawa i śmiesznie to wygląda, ale wolę się spytać, niż kupić i dokupywać te długie naboje, które najtańsze nie są
Proszę o odpowiedź, jeśli wiesz coś na ten temat
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1233830452photo.jpg (19,9 KB, 155 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mypenalle23dc8ff990.jpg (36,0 KB, 164 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg naboje.jpg (9,8 KB, 47 załadowań)
__________________

Paramore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 16:43   #2
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

Cytat:
Napisane przez Paramore Pokaż wiadomość
Mam pewne pytanie związane z kupnem pióra o nazwie w temacie, więc zakładam wątek, bo gdzieś chciałam spytać, póki kolejny raz wybiorę się do sklepu.
Dziś byłam w sklepie w poszukiwaniu pióra wiecznego (ze stalówką).
Poszukiwania nie były owocne, ale za to zainteresowało mnie pewne pióro, które mi się spodobało. Ale był tylko jeden model, który akurat mi się nie podobał.
Jest to pióro Herlitz My Pen. Do niego w opakowaniu dołączony był długi nabój tej samej firmy.
Stwierdziłam, że tylko takie do niego pasują. Odwróciłam opakowanie, a na ilustracji był przedstawiony ten długi nabój, a pod nim dwa zwykłe-mniejsze.
Wywnioskowałam, że do pióra można wsadzić albo ten jeden duży nabój, lub dwa zwykłe małe (jeden na zapas)-ilustracja .
I pytanie do Was - czy orientujecie się, czy to pióro rzeczywiście jest także na zwykłe naboje ?
Może to błaha sprawa i śmiesznie to wygląda, ale wolę się spytać, niż kupić i dokupywać te długie naboje, które najtańsze nie są
Proszę o odpowiedź, jeśli wiesz coś na ten temat

Można, po prostu będą wystarczały na krócej nabój i tak się trzyma na tym plastikowym końcu, który "wbijasz" w pióro, a one są takie same i w długich, i w krótkich nabojach.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 16:53   #3
Paramore
Wtajemniczenie
 
Avatar Paramore
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 883
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Można, po prostu będą wystarczały na krócej nabój i tak się trzyma na tym plastikowym końcu, który "wbijasz" w pióro, a one są takie same i w długich, i w krótkich nabojach.
Dzięki a odpowiedź
Właśnie nie byłam pewna, bo miałam już raz pióro na specjalne naboje i nie wchodziły tam te zwykłe
A ten długi nabój w dodatku ma inną "obudowę', z napisem 'my pen'. To nie jest taki zwykły-długi
Wiem, pokręcone to jest
Rozumiem, że posiadasz to pióro? Dobrze się sprawuje ?
__________________


Edytowane przez Paramore
Czas edycji: 2009-08-21 o 16:56
Paramore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 17:09   #4
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

Cytat:
Napisane przez Paramore Pokaż wiadomość
Dzięki a odpowiedź
Właśnie nie byłam pewna, bo miałam już raz pióro na specjalne naboje i nie wchodziły tam te zwykłe
A ten długi nabój w dodatku ma inną "obudowę', z napisem 'my pen'. To nie jest taki zwykły-długi
Wiem, pokręcone to jest
Rozumiem, że posiadasz to pióro? Dobrze się sprawuje ?
Nie, ja jak byłam młodsza to miałam pelikana, a teraz mam watermana - wolę bardziej eleganckie pióra, mam takie metalowe, ciężkie..a z nabojami jest tak, że do pelikanów pasują tylko naboje pelikan, a np. marki parker już nie. Więc sprawdź, czy któreś z tych popularniejszych firm pasują do tego My Pena, żeby się nie okazało, że musisz na drugi koniec miasta po nie zasuwać za każdym razem
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 17:37   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

Jest też na zwykłe naboje. Mało tego, te długie też normalnie można kupić
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 18:00   #6
Paramore
Wtajemniczenie
 
Avatar Paramore
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 883
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;13838314]Jest też na zwykłe naboje. Mało tego, te długie też normalnie można kupić [/QUOTE]

Dziękuję Ci bardzo, uspokoiłaś mnie
W takim razie trzeba wybrać się na poszukiwania (tego zielonego )
__________________

Paramore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 18:09   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

A ile to pióro kosztuje? Też takie kupię Kilku moich uczniów ma takie, bardzo fajne są.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-21, 18:17   #8
Paramore
Wtajemniczenie
 
Avatar Paramore
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 883
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;13838807]A ile to pióro kosztuje? Też takie kupię Kilku moich uczniów ma takie, bardzo fajne są.[/QUOTE]

Dziś byłam w Tesco, tam kosztuje ok. 25 zł (pióro + 1 nabój)
__________________

Paramore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 18:18   #9
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

Zwłaszcza cenny ten nabój Dzięki za info
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 18:25   #10
Paramore
Wtajemniczenie
 
Avatar Paramore
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 883
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;13838957]Zwłaszcza cenny ten nabój Dzięki za info [/QUOTE]

Nie ma za co
No właśnie, dlatego zależy mi na piórze z możliwością użycia zwykłego naboju
Bo te 'majpenowskie' pakowane są po 6 szt. chyba, a kosztują z 15 zł
Wolę zwykłe.
__________________

Paramore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 19:55   #11
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

Cytat:
Napisane przez Paramore Pokaż wiadomość
Nie ma za co
No właśnie, dlatego zależy mi na piórze z możliwością użycia zwykłego naboju
Bo te 'majpenowskie' pakowane są po 6 szt. chyba, a kosztują z 15 zł
Wolę zwykłe.
Wygląda na wygodne to pióro. Idealne na początek "kariery"
Ja jednak wolę, jak cholernarejestracja, bardziej eleganckie pióra. Obowiązkowo ciężkie Lepiej prowadzi mi się stalówkę.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-21, 20:24   #12
Paramore
Wtajemniczenie
 
Avatar Paramore
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 883
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
Wygląda na wygodne to pióro. Idealne na początek "kariery"
Ja jednak wolę, jak cholernarejestracja, bardziej eleganckie pióra. Obowiązkowo ciężkie Lepiej prowadzi mi się stalówkę.
Potrzebne mi do szkoły, ale to nie taki początek znowu
Zdążyłam już napisać się wieloma piórami i wypisać 'setki' zeszytów
Też myślę, że wygląda na wygodne, a wygoda, komfort pisania jest bardzo ważny, szczególnie jak zamierzamy nadążyć nad dyktowaniem
Bardzo podobają mi się takie eleganckie i ciężkie pióra, ale na razie się wstrzymam z takimi, przynajmniej jeszcze kilka lat
__________________


Edytowane przez Paramore
Czas edycji: 2009-08-21 o 20:26
Paramore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 18:40   #13
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

Kupiłam sobie wczoraj Granatowo-niebieskie, fajnie się pisze
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 23:27   #14
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

Ja mam takie dwa I mam drobny problem.. jedno (czarno czerwone) pisze bardzo cienko, drugiej (zielone) bardzo grubo... kupowałam je w 2 różnych miejscach, mam w nich zupełnie inne wkłady (w czarnym zwykłe, małe pelikany czarne, w zielonym załączony długi niebieski). Na stronie Herlitz znalazłam, że są 2 wersje - dla prawo i dla leworęcznych, ale nie wiem czy mam 2 różne, bo nie widzę między nimi żadnej różnicy. Poza własnie grubością pisma. Zastanawiam się czy to może być wina stalówek czy może wkładów? czy jeszcze czegoś innego?

a, te pióra mają jedną ogromną zaletę - można nimi pisać bardzo szybko nie z każdym piórem się to udaje
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 09:09   #15
Le Tigre
Raczkowanie
 
Avatar Le Tigre
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i teraz
Wiadomości: 364
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

Może to być wina atramentu.

Jeśli dobrze zrozumiałem, to pióro które pisze za cienko pisze atramentem Pelikana? To by mogło sporo wyjaśniać, bo czarny Pelikan jest uważany za atrament "gęsty", który może nawet przytykać pióra. Spróbuj z innym atramentem, może ze zwykłym Parkerem Quink? Te są z kolei uważane za dość wodniste, ale raczej nie powinny sprawiać problemów.

A co do tego zielonego, piszącego bardzo grubo - czy to są dwa takie same pióra? To znaczy tak, wiem, pióra takie same, tylko pytanie czy w obu jest stalówka takiej samej grubości? Powinno to być zaznaczone na stalówce (najczęściej wybitą literką F lub M, bo to najpopularniejsze chyba stalówki).
__________________
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realize God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness. - Emo Philips
Le Tigre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 14:59   #16
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
Ja mam takie dwa I mam drobny problem.. jedno (czarno czerwone) pisze bardzo cienko, drugiej (zielone) bardzo grubo... kupowałam je w 2 różnych miejscach, mam w nich zupełnie inne wkłady (w czarnym zwykłe, małe pelikany czarne, w zielonym załączony długi niebieski). Na stronie Herlitz znalazłam, że są 2 wersje - dla prawo i dla leworęcznych, ale nie wiem czy mam 2 różne, bo nie widzę między nimi żadnej różnicy. Poza własnie grubością pisma. Zastanawiam się czy to może być wina stalówek czy może wkładów? czy jeszcze czegoś innego?

a, te pióra mają jedną ogromną zaletę - można nimi pisać bardzo szybko nie z każdym piórem się to udaje
Z własnego doświadczenia widzę, ze czarny atrament w krótkich wkładach zatyka pióra Lubię pisać na czarno, więc używam tylko długich wkładów Parkera.

A czy jest możliwość, że są inne grubości stalówki? Bo wiem, że przy zakupie Parkera można zamówić sobie jedną z chyba trzech grubości.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 16:08   #17
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

Nie wiem czy jest taka możliwość żeby były inne stalówki, czarne na 100% ma M, zielone będę mogła sprawdzić dopiero w poniedziałek, bo zostawiłam je w studenckim mieszkaniu.

Faktycznie te krótkie czarne wkłady Pelikana zapchały mi już 2 pióra (btw. jak je odetkać?), a nie zamienię na Parkera, bo ma inne wkłady (próbowałam być taka sprytna, nie wyszło )
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 17:04   #18
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
Faktycznie te krótkie czarne wkłady Pelikana zapchały mi już 2 pióra (btw. jak je odetkać?), a nie zamienię na Parkera, bo ma inne wkłady (próbowałam być taka sprytna, nie wyszło )
Własnie, jak odetkac pióra wieczne?

Przez szereg lat miałam ich na pęczki, ale teraz mam wielki problem z jednym takim audace watermana. Zasycha. I robi się błędne koło, bo odechciewa mi się go używać. A jest kolorystycznie pięknie do mnie dopasowane

Ja ściskam nabój i to w jakiś sposób przetyka, rozpisuję, babram się chusteczkami higienicznymi uwalonymi atramentem. Powiem, że mam dość i jestem lekko zawiedziona. Nawet w czasach poźnej podstawówki kiedyśne pióra mi się tak nie zapychały i nie zasychały...
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 09:27   #19
Le Tigre
Raczkowanie
 
Avatar Le Tigre
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i teraz
Wiadomości: 364
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
A czy jest możliwość, że są inne grubości stalówki? Bo wiem, że przy zakupie Parkera można zamówić sobie jedną z chyba trzech grubości.
Oczywiście, że są. Nie ma właściwie pióra, które kupuje się z "typową" stalówką - zawsze przy zakupie wybiera się grubość. No, prawie, bo czasem kupuje się nieświadomie Generalnie dla piór Parker i Waterman najlepiej brać stalówkę "F" - chyba najlepsza do typowych, codziennych zastosowań. (Ale to tylko moje odczucie.)

Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jest taka możliwość żeby były inne stalówki, czarne na 100% ma M, zielone będę mogła sprawdzić dopiero w poniedziałek, bo zostawiłam je w studenckim mieszkaniu.

Faktycznie te krótkie czarne wkłady Pelikana zapchały mi już 2 pióra (btw. jak je odetkać?), a nie zamienię na Parkera, bo ma inne wkłady (próbowałam być taka sprytna, nie wyszło )
Ależ oczywiście, że jest możliwe by stalówki się różniły.

Jak rozumiem, to tym cienko piszącym jest to czarne, ze stalówką "M"? To coś jest z nim nie tak, skoro pisze bardzo cienko, bo stalówka "M" jest już dość gruba, choć jeszcze nadaje się do codziennego użytku.

Natomiast kwestia zmiany atramentu - proponuję zrobić tak: kupić inny atrament w butelce (polecam Watermany, tanie i dobre, podobnie jak i Parker Quink, jeszcze tańsze i też dobre), a po drodze do domu wstąpić do apteki. Tam kupić strzykawkę i igłę Dalej już chyba wiadomo, prawda? (A jeśli nie - zaciągamy strzykawkę atramentu, wyciągamy nabój z pióra, robimy "zastrzyk" i voila!). Sam tak robię, bo używam dużych nabojów Parkera (głównie dlatego, że wystarczają na ok. tydzień używania), ale niekoniecznie z atramentem Parkera.

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Własnie, jak odetkac pióra wieczne?
Trzeba je przepłukać.

Rozkręć pióro, wyciągnij nabój, a potem sekcję (ta część ze stalówką) wykąp w wodzie z niewielką ilością płynu do naczyń. Potem powtórka, tyle, że w wodzie z kropelką octu. Na koniec zmień wodę na świeżą i zostaw w niej pióro na noc. Potem pióro wyciągasz, osuszasz i zostawiasz na jakiś czas np. na chusteczce, żeby sobie dokładnie wyschło. I to wszystko, powinno pomóc.

Aha - woda raczej "zimniejsza" niż "cieplejsza" - to znaczy nie musi być zupełnie zimna, ale nie powinna być zbyt ciepła.

I jeszcze jedno - takie płukanie powinno się piórom zapewniać raz na jakiś czas, bo zaschnięte drobinki atramentu lubią zbierać się tu i ówdzie. Nie ma ustalonej reguły jak często, ja płuczę raz na kilka miesięcy, często profilaktycznie (albo z braku lepszych rzeczy do roboty).
Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
A jest kolorystycznie pięknie do mnie dopasowane
Kobiety...
__________________
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realize God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness. - Emo Philips
Le Tigre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-15, 11:18   #20
AnonimowyAnonim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Swiat i Polska
Wiadomości: 56
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

Hej!
Czy są jakieś zamienniki do długich naboi MY PEN ?!
Parker nie pasuje, a te krótkie... ehh szybko się wypisują. Jak mam czas i możliwość to ten ORYGINALNY nabój napełniam atramentem i jest OK. Jednak nie zawsze jest taka możliwość
__________________
Pocztówki:
Góry
Smerfy
AnonimowyAnonim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 11:43   #21
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Pióro Herlitz My Pen

można kupić przecież w każdym sklepie papierniczym etc. naboje długie - takie jak te zwykłę tylko długie, nie kosztują tak znowu dużo...
wiem bo kupowałam kiedyś sobie = nie chciało mi się za często zmieniać naboi
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.