Spłycenie lordozy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-30, 08:02   #1
Zmartwiona1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Unhappy

Spłycenie lordozy


Witam od kilku tygodni męczą mnie zawroty głowy i ogólne osłabienie, miałam robione już chyba wszystkie badania:
-morfologia
-mocz
-tarczyca
-wątroba
-bilirubina
-kardiolog
-laryngolog
-test ciążowy
I teraz właśnie tomografia komputerowa która wykazała: Spłycenie lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem kręgów na wysokości C4-C5
Jeszcze nie byłam u neurologa wizytę mam w poniedziałek ale martwię się bo jeżeli to nie będzie to to mój lekarz nie ma już pomysłów na dalsze badania. Utrudnia mi to prace na tyle ze jestem na urlopie ponieważ nie jestem w stanie ustać na nogach przez te zawroty.
I tu moje pytanie czy to co wykazała tomografia to może być powód? Jak to się leczy? Masaże? Tabletki? Kołnierz?
Z góry dziękuje za odpowiedź!
Zmartwiona1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 08:53   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spłycenie lordozy

Cytat:
Napisane przez Zmartwiona1992 Pokaż wiadomość
Witam od kilku tygodni męczą mnie zawroty głowy i ogólne osłabienie, miałam robione już chyba wszystkie badania:
-morfologia
-mocz
-tarczyca
-wątroba
-bilirubina
-kardiolog
-laryngolog
-test ciążowy
I teraz właśnie tomografia komputerowa która wykazała: Spłycenie lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem kręgów na wysokości C4-C5
Jeszcze nie byłam u neurologa wizytę mam w poniedziałek ale martwię się bo jeżeli to nie będzie to to mój lekarz nie ma już pomysłów na dalsze badania. Utrudnia mi to prace na tyle ze jestem na urlopie ponieważ nie jestem w stanie ustać na nogach przez te zawroty.
I tu moje pytanie czy to co wykazała tomografia to może być powód? Jak to się leczy? Masaże? Tabletki? Kołnierz?
Z góry dziękuje za odpowiedź!
Dobry rehabilitant.

W jakiej ogólnie jesteś kondycji fizycznej, tak poza tym?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 09:08   #3
Zmartwiona1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: Spłycenie lordozy

Czyli objawy mogą być spowodowane tym Spłyceniem?
Co do kondycji fizycznej nie ukrywam że rzadko kiedy ćwiczę ale dużo się ruszam(rower, rolki itp) żadnej nadwagi czy niedowagi nie mam BMI co do wzrostu i wagi jest w normie
Zmartwiona1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 16:59   #4
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Spłycenie lordozy

Cytat:
Napisane przez Zmartwiona1992 Pokaż wiadomość
Czyli objawy mogą być spowodowane tym Spłyceniem?
Co do kondycji fizycznej nie ukrywam że rzadko kiedy ćwiczę ale dużo się ruszam(rower, rolki itp) żadnej nadwagi czy niedowagi nie mam BMI co do wzrostu i wagi jest w normie
Zawroty głowy na pewno mogą być spowodowane tym spłyceniem. Sama mam problemy z kręgosłupem i kiedyś oglądałam filmik na YT jednego Pana, który właśnie opowiadał o takich przypadkach. W skrócie - jeżeli symetria kręgosłupa jest naruszona, kręgi mogą uciskać jakiś tam nerw (sorry nie pamiętam jaki) i przez to można mieć zawroty głowy. Co do osłabienia, to już nie wiem, może niedobór żelaza czy jakichś innych witamin?
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 21:32   #5
damianccc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: Spłycenie lordozy

przede wszystkim zajmij na poczatek się mięśniówką. zajmij sie poluzowaniem wsyztskich punktów spustowych na powięzi, przywróc naturalna sekwencję kręgosłupa. znajdz dobrego fizjoterapeutę. z jakiego miasta jestes?

zacznij dobrze sie odzywiac i pic duzo wody.
damianccc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 17:09   #6
aniakos12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: Spłycenie lordozy

Cześć, gdybyś była z Warszawy to poleciłabym Ci p. Marka z centrum Osteomedis. Moja mama co prawda miała inne dolegliwości niż te, opisane przez Ciebie, ale została trafnie zdiagnozowana, a rehabilitacja u p. Marka znacznie podniosła jej komfort życia.
aniakos12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-11 18:09:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.