Uśpienie psa! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-15, 18:31   #1
Nati996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 276

Uśpienie psa!


Hej... pisze tu pierwszy raz, specjalnie założyłam konto, żeby zaczerpnąć opinii z zewnątrz... Wytłumaczę całą sytuację.

Mamy w domu dwa psy - 14-letni kundelek i 9-letni husky. Dwie suczki. Obie mieszkają w domu. Z kundelkiem brak problemów, mimo problemów starości - sztywności poranne, senność, popuszczanie moczu - jest żywotna, wydaje się szczęśliwa.

Problem jest z huskim. Ogromny.

1. Choroba serca i tarczycy. Straszny kaszel, ciagle duszności, do tego stopnia, że nie da sie przy niej spać, dostaje coraz większe dawki lekow, ktore, nie oszukujmy sie - kosztują. Dużo. Tak trochę nam zgasła, wiekszosc czasu śpi lub jest ospała, "zamulona". Ale kiedy jest inaczej to..

2. Zrobiła sie strasznie agresywna w stosunku do starszej suczki. Rzuca sie na nią bez powodu i trzeba ją z niej ściągać, bo inaczej zagryzla by ją. Caly czas musimy byc w gotowosci, caly czas w stresie, mama nie śpi po nocach, bo pilnuje psów, a takze Lucy budzi ja kaszlem..

Nie mozemy dac jej na dwór, bo nie mamy takiej możliwości...

3. Husky stal sie takze "niedobry" w stosunku do ludzi.. czesto olewa sobie komendy zeby zeszla z kanapy, czy wyszla z drogi (moja babcia jeździ na wozku i nie może psa obejsc), a gdy traci sie ja lekko, zeby sie przesunela, kiedy nie slucha, reaguje warczeniem i klapaniem zębami... przy ostatnim rozdzielaniu jej od drugiego psa ugryzla moja bratowa w rękę.

4. Kiedy zamkniemy ja by miec chwile spokoju w innym pokoju to doslownie dewastuje drzwi...

I teraz właśnie moj brat i narzeczony uważają, ze nalezy ja uspac, poniewaz nie dosc, ze choroba, to niszczy zycie calej rodziny, bo jest naprawde ciężko... a ja i mama jakos nie umiemy sie z tym pogodzić... Dajcie znać co o tym sądzicie, bo ja naprawde nie wiem już co myśleć...
Nati996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 21:11   #2
Nati996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 276
Dot.: Uśpienie psa!

Halo.. ktos pomoze? Czas ucieka...
Nati996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 12:45   #3
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Uśpienie psa!

Szkoda, natrafiłam na wątek dopiero dzisiaj, jak teraz wygląda sytuacja pieska?
Po pierwsze, agresja i drażliwość psa najprawdopodobniej wynika z ciągłego odczuwania duszności , bólu, złego samopoczucia.
Takie zmiany zachowania zwykle występują przy bólu przewlekłym, nawet niewielkiego stopnia ale utrzymującym się długo.
Napisz co u Was się dzieje?
Eutanazja to ostateczność, gdy jest pewne, że nie ma żadnej możliwości, żeby przywrócić zwierzęciu zadowalającą jakość życia. I szczerze mówiąc rzadko jest tak że nie da się nic zrobić.
Oczywiście nie mówię o sytuacjach typu agresywne nowotwory itp.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 14:26   #4
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Uśpienie psa!

A probowaliscie oddać? Może ktoś przygarnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-27 15:26:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.