Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-06-16, 15:36   #61
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 3 456
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Poka¿ wiadomo¶æ
Taszanta, mo¿e jednak kole¿anki maj± racjê i mamy w³osy krêcone. Nie wiem czy mnie to krêci , ale mo¿e trzeba siê pogodziæ z rzeczywisto¶ci±. Przed chwil± farbowa³am odrosty, po sp³ukaniu farby na³ozy³am od¿ywkê z odrobin± olejku rycynowego (sta³ sobie na pó³ce i kusi³), potem sp³uka³am w³osy, wgniot³am w nie resztkê jakiego¶ serum radical, podpiê³am spinkami ¿eby mi nie klap³y i kochana, w³a¶nie prawie wysch³y i s± .........krêcone....karak u³y mog± siê schowaæ. Zobaczymy czy jak wyschn± to nie bêdê wygl±daæ jak pudel. Na razie oswajam siê z my¶l± i widokiem

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Mo¿e zamiast walczyæ z rzeczywisto¶ci±, musimy siê z ni± pogodziæ? Gdzie¶ tam wy¿ej jest link podany przez jedn± z kole¿anek co robi± laski ¿eby ich loki wygl±da³y zno¶nie. Niektórych rzeczy nie kapujê, w ogóle nigdy nie mia³am tylu kosmetyków do w³osów w jednym czasie, ale efekty to one maj± imponuj±ce. Niestety trochê to trwa
Ja sie z chyba nimi zgadzam, moje wlosy maja tendencje do krêcenia siê, kiedy¶ dawno temu jak mia³am krótsze i psika³am je wod± z psikade³ka takiego do zraszania kwiatów to mia³am skrêcone.
Problem jest taki, ¿e loki to ostatnia rzecz której ja chce
Chce najzwyklejsz± fryzurê z prostymi/ pofalowanymi w³osami -= tylko tyle i a¿ tyle
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 15:38   #62
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 12 221
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Taszanta, z rêk± na serduchu - jak d³ugo pielêgnowa³a¶?

Swoich loków prostowaæ nie bêdê, bo mam piêkne. A brak akceptacji do w³osów krêconych nie mam pojêcia sk±d siê bierze. Jak kto¶ chce traciæ czas na walkê z wiatrakami(czyt. z w³osami) niszcz±c je przy okazji to nic mi do tego, ale mi to niepotrzebne i nie mam na to zwyczajnie czasu

A wiêkszo¶æ namiêtnie prostuj±cych ma takie w³osy, ¿e czasem p³akaæ siê chce.
kascysko jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 15:38   #63
201605170931
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 1 490
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Poka¿ wiadomo¶æ
Taszanta, mo¿e jednak kole¿anki maj± racjê i mamy w³osy krêcone. Nie wiem czy mnie to krêci , ale mo¿e trzeba siê pogodziæ z rzeczywisto¶ci±. Przed chwil± farbowa³am odrosty, po sp³ukaniu farby na³ozy³am od¿ywkê z odrobin± olejku rycynowego (sta³ sobie na pó³ce i kusi³), potem sp³uka³am w³osy, wgniot³am w nie resztkê jakiego¶ serum radical, podpiê³am spinkami ¿eby mi nie klap³y i kochana, w³a¶nie prawie wysch³y i s± .........krêcone....karak u³y mog± siê schowaæ. Zobaczymy czy jak wyschn± to nie bêdê wygl±daæ jak pudel. Na razie oswajam siê z my¶l± i widokiem

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Mo¿e zamiast walczyæ z rzeczywisto¶ci±, musimy siê z ni± pogodziæ? Gdzie¶ tam wy¿ej jest link podany przez jedn± z kole¿anek co robi± laski ¿eby ich loki wygl±da³y zno¶nie. Niektórych rzeczy nie kapujê, w ogóle nigdy nie mia³am tylu kosmetyków do w³osów w jednym czasie, ale efekty to one maj± imponuj±ce. Niestety trochê to trwa
i tu siê zgodzê proponujê te¿ zajrzeæ na bloga Anweny i poogl±daæ metamorfozy (np. Ewalucji czy Kasi (wiza¿owej Myszki), druga z nich my¶la³a, ¿e ma niesforne w³osy, ale proste - jak widaæ siê myli³a ), proponujê te¿ odstawiæ to serum z Radicala, mia³am je kiedy¶, zawiera alkohol denat - mo¿e wysuszaæ
201605170931 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 15:44   #64
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 191
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Efekty koñcowe i uboczne . Nie wytrzyma³am, podsuszy³am w³osy suszark±, bo musia³am wyj¶æ do sklepu. B³±d, loczki siê rozprostowa³y i wygl±dam jak po spotkaniu z tornadem. Da³am sobie spokój z rozczesywaniem, bo pewnie bêdzie jeszcze gorzej. Efekty uboczne: w³osy za ³opatki s± aktualnie d³ugo¶ci tu¿ za ramiona, wysz³am do sklepu ze spink± wpiêt± z ty³u g³owy i dopiero lito¶ciwa sprzedawczyni powiedzia³a, ¿e co¶ mi siê we w³osy zapl±ta³o.
Ps. Radicala zu¿y³am, bo mi siê resztka pa³êta³a i wiêcej nie kupiê. Ani to serum, ani od¿ywka, takie nic, a jak siê pozostawi na w³osach bez sp³ukiwania, to moim zdaniem matuje w³osy i pozostawia "m±czn±" pow³okê.
Natalia_z jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 15:47   #65
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 3 456
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez kascysko;34746605, z [B
rêk± na serduchu - jak d³ugo pielêgnowa³a¶? ]Taszanta[/B]
Swoich loków prostowaæ nie bêdê, bo mam piêkne. A brak akceptacji do w³osów krêconych nie mam pojêcia sk±d siê bierze. Jak kto¶ chce traciæ czas na walkê z wiatrakami(czyt. z w³osami) niszcz±c je przy okazji to nic mi do tego, ale mi to niepotrzebne i nie mam na to zwyczajnie czasu

A wiêkszo¶æ namiêtnie prostuj±cych ma takie w³osy, ¿e czasem p³akaæ siê chce.
Nie rozumiem?
od dwóch lat intensywnie siê tym zajmuje, tak jak pisa³am pojedyñcze w³osy to okazy zdrowia ale razem tworz± szope w której nie mo¿na siê pokazaæ a je¶li przejdê siê po deszczu to wygl±dam jak bym jako pielêgnacjê stosowa³a wy³±cznie myd³o "bia³y jelen".

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Poka¿ wiadomo¶æ
Efekty koñcowe i uboczne . Nie wytrzyma³am, podsuszy³am w³osy suszark±, bo musia³am wyj¶æ do sklepu. B³±d, loczki siê rozprostowa³y i wygl±dam jak po spotkaniu z tornadem. Da³am sobie spokój z rozczesywaniem, bo pewnie bêdzie jeszcze gorzej. Efekty uboczne: w³osy za ³opatki s± aktualnie d³ugo¶ci tu¿ za ramiona, wysz³am do sklepu ze spink± wpiêt± z ty³u g³owy i dopiero lito¶ciwa sprzedawczyni powiedzia³a, ¿e co¶ mi siê we w³osy zapl±ta³o.
Ps. Radicala zu¿y³am, bo mi siê resztka pa³êta³a i wiêcej nie kupiê. Ani to serum, ani od¿ywka, takie nic, a jak siê pozostawi na w³osach bez sp³ukiwania, to moim zdaniem matuje w³osy i pozostawia "m±czn±" pow³okê.

mam to samo na g³owie,
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 15:47   #66
201605170931
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 1 490
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez Taszanta Poka¿ wiadomo¶æ
Nie rozumiem?
od dwóch lat intensywnie siê tym zajmuje, tak jak pisa³am pojedyñcze w³osy to okazy zdrowia ale razem tworz± szope w której nie mo¿na siê pokazaæ a je¶li przejdê siê po deszczu to wygl±dam jak bym jako pielêgnacjê stosowa³a wy³±cznie myd³o "bia³y jelen".

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------



mam to samo na g³owie,
najwyra¼niej albo pielêgnowa³a¶ je niew³a¶ciwie albo nie potrafisz ich stylizowaæ
201605170931 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 15:48   #67
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 191
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Chyba jednak umrê g³upia i z szop± na g³owie. Amen
I na NA PEWNO nie potrafiê stylizowaæ w³osów. Dziwi mnie to, bo raczej jestem uzdolniona manualnie, ale u³o¿enie w³osów to dla mnie sztuka nie do pojêcia. I koniec.

Edytowane przez Natalia_z
Czas edycji: 2012-06-16 o 15:50
Natalia_z jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-06-16, 15:51   #68
201605170931
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 1 490
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Poka¿ wiadomo¶æ
Efekty koñcowe i uboczne . Nie wytrzyma³am, podsuszy³am w³osy suszark±, bo musia³am wyj¶æ do sklepu. B³±d, loczki siê rozprostowa³y i wygl±dam jak po spotkaniu z tornadem. Da³am sobie spokój z rozczesywaniem, bo pewnie bêdzie jeszcze gorzej. Efekty uboczne: w³osy za ³opatki s± aktualnie d³ugo¶ci tu¿ za ramiona, wysz³am do sklepu ze spink± wpiêt± z ty³u g³owy i dopiero lito¶ciwa sprzedawczyni powiedzia³a, ¿e co¶ mi siê we w³osy zapl±ta³o.
Ps. Radicala zu¿y³am, bo mi siê resztka pa³êta³a i wiêcej nie kupiê. Ani to serum, ani od¿ywka, takie nic, a jak siê pozostawi na w³osach bez sp³ukiwania, to moim zdaniem matuje w³osy i pozostawia "m±czn±" pow³okê.
jak prawdopodobnie s³usznie zauwa¿y³am do wysuszenie w³osów u¿y³a¶ suszarki bez dyfuzora (mam nadziejê, ¿e ch³odnym powietrzem) - st±d efekt puchu. Dobrze, ¿e ich nie rozczesa³a¶ - fale i loki czesze siê tylko na mokro i to z na³o¿on± od¿ywk± - bez tego nawet najbardziej zadbane loczki czeka puch stulecia. Pozbycie siê puchu zajmuje trochê czasu, ale da siê to zrobiæ. Zapraszam na w±tek o pielêgnacji loczków i fal oraz walka o zdrowe i piêkne w³osy - tam dziewczyny maj± naprawdê du¿± wiedzê i z pewno¶ci± chêtnie pomog±
201605170931 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 15:51   #69
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 3 456
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Poka¿ wiadomo¶æ
najwyra¼niej albo pielêgnowa³a¶ je niew³a¶ciwie albo nie potrafisz ich stylizowaæ
no w³a¶nie a uwierz mi ¿e ca³y czas eksperymentuje i co¶ próbujê nowego a efekt tak jak pisa³am.... i do ³azienki nie moge wej¶æ bo ca³± przestrzeñ zajmuj± kosmetyki do w³osów
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 15:52   #70
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 12 221
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Poka¿ wiadomo¶æ
Efekty koñcowe i uboczne . Nie wytrzyma³am, podsuszy³am w³osy suszark±, bo musia³am wyj¶æ do sklepu. B³±d, loczki siê rozprostowa³y i wygl±dam jak po spotkaniu z tornadem. Da³am sobie spokój z rozczesywaniem, bo pewnie bêdzie jeszcze gorzej. Efekty uboczne: w³osy za ³opatki s± aktualnie d³ugo¶ci tu¿ za ramiona, wysz³am do sklepu ze spink± wpiêt± z ty³u g³owy i dopiero lito¶ciwa sprzedawczyni powiedzia³a, ¿e co¶ mi siê we w³osy zapl±ta³o.
Ps. Radicala zu¿y³am, bo mi siê resztka pa³êta³a i wiêcej nie kupiê. Ani to serum, ani od¿ywka, takie nic, a jak siê pozostawi na w³osach bez sp³ukiwania, to moim zdaniem matuje w³osy i pozostawia "m±czn±" pow³okê.
Z dyfuzorem suszy³a¶?
Cytat:
Napisane przez Taszanta Poka¿ wiadomo¶æ
Nie rozumiem?
od dwóch lat intensywnie siê tym zajmuje, tak jak pisa³am pojedyñcze w³osy to okazy zdrowia ale razem tworz± szope w której nie mo¿na siê pokazaæ a je¶li przejdê siê po deszczu to wygl±dam jak bym jako pielêgnacjê stosowa³a wy³±cznie myd³o "bia³y jelen".

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------



mam to samo na g³owie,
Chêtnie przeczytam, czego u¿ywasz I czym olejujesz W³osy krêconofalowate s± z natury suche, gdy¿ sebum ma ciê¿ko przemieszczaæ siê wzd³u¿ w³osa po zakrêtachPewnie co¶ w pielêgnacji w³osom nie pasuje, bo ja po 3 miesi±cach mia³am tak± ró¿nicê.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1 001.jpg (71,6 KB, 46 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Snapshot_20111125.jpg (43,3 KB, 46 za³adowañ)
kascysko jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 15:53   #71
201605170931
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 1 490
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba jednak umrê g³upia i z szop± na g³owie. Amen
I na NA PEWNO nie potrafiê stylizowaæ w³osów. Dziwi mnie to, bo raczej jestem uzdolniona manualnie, ale u³o¿enie w³osów to dla mnie sztuka nie do pojêcia. I koniec.
nie martw siê, ja wiem od dwóch lat, ¿e jestem falowana, ale dopiero od niedawna dziêki wiza¿owi nauczy³am siê stylizowaæ jak trzeba. Wszystkiego siê nauczysz
201605170931 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-16, 15:59   #72
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 191
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Poka¿ wiadomo¶æ
nie martw siê, ja wiem od dwóch lat, ¿e jestem falowana, ale dopiero od niedawna dziêki wiza¿owi nauczy³am siê stylizowaæ jak trzeba. Wszystkiego siê nauczysz
To opowiedz je¶li masz czas jak to u Ciebie wygl±da. Bardzo mnie to interesuje.
Natalia_z jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 16:02   #73
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 3 456
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez kascysko Poka¿ wiadomo¶æ
Z dyfuzorem suszy³a¶?

Chêtnie przeczytam, czego u¿ywasz I czym olejujesz W³osy krêconofalowate s± z natury suche, gdy¿ sebum ma ciê¿ko przemieszczaæ siê wzd³u¿ w³osa po zakrêtachPewnie co¶ w pielêgnacji w³osom nie pasuje, bo ja po 3 miesi±cach mia³am tak± ró¿nicê.
No wiêc tak, u¿ywam wszystkiego na zmianê:
- szampon Tigi Bed Head extreme stright
-szampon hipp
-szampony z kerastase ( mam kilka malych ró¿nych próbek)
- od¿ywka Tigi s factor
- od¿ywka kallos latte
- odzywka Fekkai 3 minute mask technician color care
- od¿ywka bez sp³ukiwania Kerastase Chrome Themique
+
olej Amla, olej arganowy, olej rycynowy, Vattika, nafta kosmetyczna
+ pólprodukty z ZSK typu keratyna, d-panthenol, lcysteina, aloes itp

co tutaj mo¿e byæ niew³a¶ciwe?

aha, jeszcze zapomnia³±m- ¿eby nie by³o do stylizacji mam:
Frederic Fekkai:
-glossing cream
-sheer shine mist
-zero humidity- frizz control
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....


Edytowane przez Taszanta
Czas edycji: 2012-06-16 o 16:07
Taszanta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 16:11   #74
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 191
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Acha, a propos sucho¶ci w³osów, to chcia³abym powiedzieæ, ¿e olejku rycynowego doda³am do od¿ywki wiêcej ni¿ ociupinê (chocia¿ jak dla mnie niewiele), bo spor± ³y¿eczke, mo¿e ciut wiêcej, potem tylko sp³uka³am w³osy i co ? S±dzicie, ¿e s± t³uste? Nie, nic z tych rzeczy. Najpierw rycyna zjad³a od¿ywkê, a potem co¶ zjad³o j±, bo na w³osach nie mam nawet ¶ladu, ¿e by³ jaki¶ olej.

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Taszanta Poka¿ wiadomo¶æ
No wiêc tak, u¿ywam wszystkiego na zmianê:
- szampon Tigi Bed Head extreme stright
-szampon hipp
-szampony z kerastase ( mam kilka malych ró¿nych próbek)
- od¿ywka Tigi s factor
- od¿ywka kallos latte
- odzywka Fekkai 3 minute mask technician color care
- od¿ywka bez sp³ukiwania Kerastase Chrome Themique
+
olej Amla, olej arganowy, olej rycynowy, Vattika, nafta kosmetyczna
+ pólprodukty z ZSK typu keratyna, d-panthenol, lcysteina, aloes itp

co tutaj mo¿e byæ niew³a¶ciwe?
Ja osobi¶cie wiêkszo¶ci z tych produktów nie znam, ale mam wra¿enie, ¿e nafta kosmetyczna nie jest dla nas. Sama u¿ywa³am i potwierdzam, ¿e w³osy siê cudownie b³yszcz±, ale nam chyba jednak wysusza w³osy i potem trzeba zaczynaæ ca³± zabawê od pocz±tku.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

No dobra, przyznam siê, suszy³am bez dyfuzora, bo mi siê go szukaæ nie chcia³o. A w ogóle muszê chyba najpierw potrenowaæ na jakiej¶ owcy (byle cierpliwej), bo kiedy¶ spowodowa³am na g³owie totalny ba³agan, w³a¶nie dyfuzorem. Muszê dodaæ, ¿e oprócz tego, ¿e moje w³osy siê "szopuj±" (nowe s³owo ), to mam ich na ³epetynie naprawdê du¿o, dodatkowo z natury do¶æ grube i sztywne. Wyobra¿asz sobie co¶ takiego w po³±czeniu z dyfuzorem w niewprawionych rêkach? Sama siebie podziwia³am, bo normalnie nie do¶æ, ¿e ¶wiat czego¶ takiego nie widzia³, to na dodatek z³ama³am chyba wiêkszo¶æ praw fizyki
Natalia_z jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 16:13   #75
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 3 456
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Poka¿ wiadomo¶æ
Acha, a

Ja osobi¶cie wiêkszo¶ci z tych produktów nie znam, ale mam wra¿enie, ¿e nafta kosmetyczna nie jest dla nas. Sama u¿ywa³am i potwierdzam, ¿e w³osy siê cudownie b³yszcz±, ale nam chyba jednak wysusza w³osy i potem trzeba zaczynaæ ca³± zabawê od pocz±tku.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------
ja stosujê to wszystko na zmianê i mieszam jedno z drugim
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 16:16   #76
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 12 221
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez Taszanta Poka¿ wiadomo¶æ
No wiêc tak, u¿ywam wszystkiego na zmianê:
- szampon Tigi Bed Head extreme stright
-szampon hipp
-szampony z kerastase ( mam kilka malych ró¿nych próbek)
- od¿ywka Tigi s factor
- od¿ywka kallos latte
- odzywka Fekkai 3 minute mask technician color care
- od¿ywka bez sp³ukiwania Kerastase Chrome Themique
+
olej Amla, olej arganowy, olej rycynowy, Vattika, nafta kosmetyczna
+ pólprodukty z ZSK typu keratyna, d-panthenol, lcysteina, aloes itp

co tutaj mo¿e byæ niew³a¶ciwe?

aha, jeszcze zapomnia³±m- ¿eby nie by³o do stylizacji mam:
Frederic Fekkai:
-glossing cream
-sheer shine mist
-zero humidity- frizz control
Szampony oprócz Hippa masz za mocne. Kallos jest od¿ywk± nadaj±c± siê do mycia - czytaj:nie od¿ywi. Kerastase -no proszê Ciê
Tigi nie lubiê, Fekkai nie znam.

Oleje: Amla jest na parafinie - mo¿e Ci temu nie pasowaæ. Kokosowa Vatika - je¶li masz wysokoporowate w³osy, a chyba tak jest - puszy.
Rycynowy trzymany d³u¿ej ni¿ 30 minut wysusza, a nafta podobna jest do parafiny. A arganowy jest za drogi, ¿eby na g³owê k³a¶æ - ale to ju¿ tylko dygresja
Nie masz oleju winogronowego z marketu albo oliwy z oliwek?

Z pó³produktów wszystko co wymieni³a¶ to humektanty - mog± puszyæ w³a¶nie, u¿yte niew³a¶ciwie.

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Poka¿ wiadomo¶æ
Acha, a propos sucho¶ci w³osów, to chcia³abym powiedzieæ, ¿e olejku rycynowego doda³am do od¿ywki wiêcej ni¿ ociupinê (chocia¿ jak dla mnie niewiele), bo spor± ³y¿eczke, mo¿e ciut wiêcej, potem tylko sp³uka³am w³osy i co ? S±dzicie, ¿e s± t³uste? Nie, nic z tych rzeczy. Najpierw rycyna zjad³a od¿ywkê, a potem co¶ zjad³o j±, bo na w³osach nie mam nawet ¶ladu, ¿e by³ jaki¶ olej.

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------


Ja osobi¶cie wiêkszo¶ci z tych produktów nie znam, ale mam wra¿enie, ¿e nafta kosmetyczna nie jest dla nas. Sama u¿ywa³am i potwierdzam, ¿e w³osy siê cudownie b³yszcz±, ale nam chyba jednak wysusza w³osy i potem trzeba zaczynaæ ca³± zabawê od pocz±tku.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

No dobra, przyznam siê, suszy³am bez dyfuzora, bo mi siê go szukaæ nie chcia³o. A w ogóle muszê chyba najpierw potrenowaæ na jakiej¶ owcy (byle cierpliwej), bo kiedy¶ spowodowa³am na g³owie totalny ba³agan, w³a¶nie dyfuzorem. Muszê dodaæ, ¿e oprócz tego, ¿e moje w³osy siê "szopuj±" (nowe s³owo ), to mam ich na ³epetynie naprawdê du¿o, dodatkowo z natury do¶æ grube i sztywne. Wyobra¿asz sobie co¶ takiego w po³±czeniu z dyfuzorem w niewprawionych rêkach? Sama siebie podziwia³am, bo normalnie nie do¶æ, ¿e ¶wiat czego¶ takiego nie widzia³, to na dodatek z³ama³am chyba wiêkszo¶æ praw fizyki
Wk³adasz w³osy do miski, dyfuzor przyk³adasz do ³ebka, w³±czasz(trzymasz suszarkê bez ruchu) suszysz, wy³±czasz i wk³adasz nastêpn± partiê w³osów i znów to samo Na zakrêcone marsz!
kascysko jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 16:21   #77
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 191
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez Taszanta Poka¿ wiadomo¶æ
Ja sie z chyba nimi zgadzam, moje wlosy maja tendencje do krêcenia siê, kiedy¶ dawno temu jak mia³am krótsze i psika³am je wod± z psikade³ka takiego do zraszania kwiatów to mia³am skrêcone.
Problem jest taki, ¿e loki to ostatnia rzecz której ja chce
Chce najzwyklejsz± fryzurê z prostymi/ pofalowanymi w³osami -= tylko tyle i a¿ tyle
A mo¿e po dawce uderzeniowej w postaci cholernych krêdzio³ków, po kilku tygodniach w³a¶ciwej pielêgnacji, w³osy siê ciut rozprostuj± i bêdziemy mia³y fale? . Wydaje mi siê, ¿e jak bêd± lepiej nawil¿one, to przestan± siê podnosiæ, bêd± ciê¿sze i tym samym nie powinny siê idiotycznie krêciæ.
Ps. Zwracam wszystkim pokrêconym uwagê, ¿e Wasze loki i nasze "Bóg wie co" to nie to samo. Nasze siê krêc± idiotycznie
Natalia_z jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 16:22   #78
201605170931
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 1 490
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Poka¿ wiadomo¶æ
To opowiedz je¶li masz czas jak to u Ciebie wygl±da. Bardzo mnie to interesuje.
myjê w³osy Hippem albo Babydreamem (oko³o raz w tygodniu oczyszczaj±cym Eva natura), nak³adam od¿ywkê (u mniej najlepiej sprawdzaj± siê Garnier Fructisy), po oko³o 7 minutach czeszê w³osy grzebieniem o szeroko rozstawionych zêbach, sp³ukujê w³osy, przeczesujê je palcami, nak³adam piankê (do w³osów krêconych z Rossmanna) albo ¿el, potem jedwab dla zabezpieczenia (nie nak³adam od¿ywki b/s bo strasznie mi obci±¿a) i odciskam w³osy w koszulkê. Pó¼niej (w trakcie schniêcia) pod ¿adnym pozorem ich nie dotykam, bo inaczej puch gwarantowany. Je¶li w powietrzu panuje du¿a wilgoæ i obawiam siê z tego powodu puchu nak³adam na w³osy od¿ywkê z wiêksz± ilo¶ci± silikonów. To wszystko wydaje siê ¿mudne, ale nie zajmuje (wraz z porannym prysznicem) wiêcej ni¿ 40 minut

Cytat:
Napisane przez Taszanta Poka¿ wiadomo¶æ
No wiêc tak, u¿ywam wszystkiego na zmianê:
- szampon Tigi Bed Head extreme stright
-szampon hipp
-szampony z kerastase ( mam kilka malych ró¿nych próbek)
- od¿ywka Tigi s factor
- od¿ywka kallos latte
- odzywka Fekkai 3 minute mask technician color care
- od¿ywka bez sp³ukiwania Kerastase Chrome Themique
+
olej Amla, olej arganowy, olej rycynowy, Vattika, nafta kosmetyczna
+ pólprodukty z ZSK typu keratyna, d-panthenol, lcysteina, aloes itp

co tutaj mo¿e byæ niew³a¶ciwe?
nie znam sporej czê¶ci kosmetyków, wiêc wypowiem siê co do tych, z którymi mia³am doczynienia
kallos zawiera sporo protein, przez co mo¿e wysuszyæ w³osy
olejek rycynowy ró¿nie dzia³a - moje w³osy wyszusza³
z tego, co kojarzê Vatika jest na zio³ach - mo¿e wyszuszyæ
nafta kosmetyczna - trzemana powy¿ej 10 minut wysusza
co do reszty - je¶li na w³osy na³o¿ysz nawil¿acz (np aloes), a tego póniej nie zabezpieczysz (olejem czy silikonami) przy suchy powietrzy lub zbyt nawil¿onych mozesz doczekaæ siê puchu i grzywy króla lwa (tu odsy³am do poczytania o punkcie rosy)
201605170931 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 16:23   #79
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 191
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez kascysko Poka¿ wiadomo¶æ
Szampony oprócz Hippa masz za mocne. Kallos jest od¿ywk± nadaj±c± siê do mycia - czytaj:nie od¿ywi. Kerastase -no proszê Ciê
Tigi nie lubiê, Fekkai nie znam.

Oleje: Amla jest na parafinie - mo¿e Ci temu nie pasowaæ. Kokosowa Vatika - je¶li masz wysokoporowate w³osy, a chyba tak jest - puszy.
Rycynowy trzymany d³u¿ej ni¿ 30 minut wysusza, a nafta podobna jest do parafiny. A arganowy jest za drogi, ¿eby na g³owê k³a¶æ - ale to ju¿ tylko dygresja
Nie masz oleju winogronowego z marketu albo oliwy z oliwek?

Z pó³produktów wszystko co wymieni³a¶ to humektanty - mog± puszyæ w³a¶nie, u¿yte niew³a¶ciwie.

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------


Wk³adasz w³osy do miski, dyfuzor przyk³adasz do ³ebka, w³±czasz(trzymasz suszarkê bez ruchu) suszysz, wy³±czasz i wk³adasz nastêpn± partiê w³osów i znów to samo Na zakrêcone marsz!
Jak do miski? Jakiej miski, o Bo¿e, jeszcze miska!!! Mów mi tu zaraz o co kaman
Natalia_z jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-16, 16:26   #80
201605170931
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 1 490
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e po dawce uderzeniowej w postaci cholernych krêdzio³ków, po kilku tygodniach w³a¶ciwej pielêgnacji, w³osy siê ciut rozprostuj± i bêdziemy mia³y fale? . Wydaje mi siê, ¿e jak bêd± lepiej nawil¿one, to przestan± siê podnosiæ, bêd± ciê¿sze i tym samym nie powinny siê idiotycznie krêciæ.
Ps. Zwracam wszystkim pokrêconym uwagê, ¿e Wasze loki i nasze "Bóg wie co" to nie to samo. Nasze siê krêc± idiotycznie
moje jeszcze dwa miesi±ce temu krêci³y siê idiotycznie, teraz jest coraz lepiej i nie narzekam na nie a¿ tak bardzo, mimo, ¿e ca³e ¿ycie marzy³am o prostych w³ossach

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Poka¿ wiadomo¶æ
Jak do miski? Jakiej miski, o Bo¿e, jeszcze miska!!! Mów mi tu zaraz o co kaman
chodzi w³a¶nie o ten dyfuzor, dla mnie te¿ wygl±da on jak miska
201605170931 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 16:32   #81
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 191
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

[QUOTE=sophistgirl;3474722 0]myjê w³osy Hippem albo Babydreamem (oko³o raz w tygodniu oczyszczaj±cym Eva natura), nak³adam od¿ywkê (u mniej najlepiej sprawdzaj± siê Garnier Fructisy), po oko³o 7 minutach czeszê w³osy grzebieniem o szeroko rozstawionych zêbach, sp³ukujê w³osy, przeczesujê je palcami, nak³adam piankê (do w³osów krêconych z Rossmanna) albo ¿el, potem jedwab dla zabezpieczenia (nie nak³adam od¿ywki b/s bo strasznie mi obci±¿a) i odciskam w³osy w koszulkê. Pó¼niej (w trakcie schniêcia) pod ¿adnym pozorem ich nie dotykam, bo inaczej puch gwarantowany. Je¶li w powietrzu panuje du¿a wilgoæ i obawiam siê z tego powodu puchu nak³adam na w³osy od¿ywkê z wiêksz± ilo¶ci± silikonów. To wszystko wydaje siê ¿mudne, ale nie zajmuje (wraz z porannym prysznicem) wiêcej ni¿ 40 minut

Ale jak to siê wszystko ma do np. mycia od¿ywk±? I olejowania? To znaczy pytam jak to siê bêdzie mia³o do mycia od¿ywk± i olejowania, bo zaczê³am stosowaæ, a podobno nie powinno siê u¿ywaæ silikonów. A Ty i od¿ywki fructisa stosujesz i jedwab, który podobno nie ma nic wspólnego z jedwabiem i piankê i co¶ tam. I w ogóle bardzo Ciê grzecznie proszê wyja¶nij mi fenomen koszulki . Ogl±da³am nawet filmik i nie kapujê dlaczego bawe³niana koszulka jest lepsza od rêcznika frotte (z bawe³ny zreszt±).
Ps. Po prostu zaczynam siê gubiæ, jak zaczê³am olejowaæ, to teraz mam w±tpliwo¶ci czy to dobrze, mycia od¿ywk± bêdê broniæ, bo widzia³am jak to u mnie dzia³a. I nagle siê okazuje, ¿e Ty sobie " bimbasz" na te wszystkie nakazy, zakazy i jeste¶ posiadaczk± fajnych w³osów.

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Poka¿ wiadomo¶æ
moje jeszcze dwa miesi±ce temu krêci³y siê idiotycznie, teraz jest coraz lepiej i nie narzekam na nie a¿ tak bardzo, mimo, ¿e ca³e ¿ycie marzy³am o prostych w³ossach

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------


chodzi w³a¶nie o ten dyfuzor, dla mnie te¿ wygl±da on jak miska

No to mnie uspokoi³a¶, zrozum, obejrza³am kilka filmików na youtube o pielêgnacji w³osów krêconych i serio, wcale nie by³abym zdziwiona, gdyby kto¶ mi powiedzia³, ¿e mam w³o¿yæ w³osy do plastikowej miednicy, bo tylko tak mo¿na suszyæ. Aaaaaa Bez ruchu mam trzymaæ, no to wszystko jasne........Poszala³am wtedy z tym dyfuzorem

Edytowane przez Natalia_z
Czas edycji: 2012-06-16 o 16:37
Natalia_z jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 16:40   #82
201605170931
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 1 490
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

[QUOTE=Natalia_z;34747325]
Cytat:
Napisane przez sophistgirl Poka¿ wiadomo¶æ
myjê w³osy Hippem albo Babydreamem (oko³o raz w tygodniu oczyszczaj±cym Eva natura), nak³adam od¿ywkê (u mniej najlepiej sprawdzaj± siê Garnier Fructisy), po oko³o 7 minutach czeszê w³osy grzebieniem o szeroko rozstawionych zêbach, sp³ukujê w³osy, przeczesujê je palcami, nak³adam piankê (do w³osów krêconych z Rossmanna) albo ¿el, potem jedwab dla zabezpieczenia (nie nak³adam od¿ywki b/s bo strasznie mi obci±¿a) i odciskam w³osy w koszulkê. Pó¼niej (w trakcie schniêcia) pod ¿adnym pozorem ich nie dotykam, bo inaczej puch gwarantowany. Je¶li w powietrzu panuje du¿a wilgoæ i obawiam siê z tego powodu puchu nak³adam na w³osy od¿ywkê z wiêksz± ilo¶ci± silikonów. To wszystko wydaje siê ¿mudne, ale nie zajmuje (wraz z porannym prysznicem) wiêcej ni¿ 40 minut

Ale jak to siê wszystko ma do np. mycia od¿ywk±? I olejowania? To znaczy pytam jak to siê bêdzie mia³o do mycia od¿ywk± i olejowania, bo zaczê³am stosowaæ, a podobno nie powinno siê u¿ywaæ silikonów. A Ty i od¿ywki fructisa stosujesz i jedwab, który podobno nie ma nic wspólnego z jedwabiem i piankê i co¶ tam. I w ogóle bardzo Ciê grzecznie proszê wyja¶nij mi fenomen koszulki . Ogl±da³am nawet filmik i nie kapujê dlaczego bawe³niana koszulka jest lepsza od rêcznika frotte (z bawe³ny zreszt±).
Ps. Po prostu zaczynam siê gubiæ, jak zaczê³am olejowaæ, to teraz mam w±tpliwo¶ci czy to dobrze, mycia od¿ywk± bêdê broniæ, bo widzia³am jak to u mnie dzia³a. I nagle siê okazuje, ¿e Ty sobie " bimbasz" na te wszystkie nakazy, zakazy i jeste¶ posiadaczk± fajnych w³osów.
my¶la³am, ze chodzi Ci tylko o stylizacjê myæ od¿ywk± nie myjê, bo mój skalp tego nie cierpi - w zamian za to u¿ywam delikatnych szamponów
olejujê kilka razy w tygodniu nak³adam co¶ nawil¿aj±cego (od¿ywkê Garnier AiK albo siemiê lniane), a potem nak³adam olej (obecnie oliwa z oliwek)
teoretycznie przy ortodoksyjnym Cg nie powinno siê u¿ywaæ silikonów, ale w moim przypadku spowodowa³o to zawrotne rozdwajanie koñcówek
obecne od¿ywki Garnier Fructis maj± ¶wietne sk³ady (mnóstwo olejków i ekstraktów), a silikony w minimalnych ilo¶ciach i do tego zmywalne wod±
pianka z Rossa jest zgodna z CG
jedwab to w praktyce czysty silikon - fakt, ale bez tego moje w³osy by³y koszmarnie rozdwojone, wiêc nie zamierzam go opuszczaæ
wycieranie rêcznikiem powoduje puch, bo niszczy strukturê w³osa, koszulka jest delikatniejsza

nie dziwiê siê, ¿e siê gubisz - ja jak zaczyna³am mia³am kompletny mêtlik w g³owie, pó¼niej nast±pi³ etap puchu, potem rozdwojenia (w³a¶nie przez brak silikonów), a potem (co widaæ na pierwszym zdjêciu w mojej galerii) kompletny przychlap. Obecnie uda³o mi siê dostosowaæ pielêgnacjê do swoich potrzeb i jak widaæ jest ca³kiem nie¼le. Tak naprawdê ma³o dziewczyn stosuje ortodoksyjne CG, bo w³osy niezabezpieczone silikonem nie przetrwaj± ocieraj±c siê o szaliki i swetry przez zimê bez wiêkszych zniszczeñ
201605170931 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 16:46   #83
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 191
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

[QUOTE=sophistgirl;3474726 2]moje jeszcze dwa miesi±ce temu krêci³y siê idiotycznie, teraz jest coraz lepiej i nie narzekam na nie a¿ tak bardzo, mimo, ¿e ca³e ¿ycie marzy³am o prostych w³ossach

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------


Zawsze marzymy o czym¶ innym ni¿ mamy, moja przyjació³ka to posiadaczka super prostych w³osów, a dzieñ w dzieñ walczy o krêcone. Wa³ki, suszarkolokówka, tony lakieru do w³osów (gdybym u¿y³a jedn± trzeci± ilo¶ci przez ni± u¿ywanego lakieru, to gdyby wiatr rozwia³ mi w³osy, to one tak by ju¿ zosta³y , a jej s± miêkkie i opadaj±) .Oczywi¶cie proste ma ju¿ w po³owie dnia i warczy na mnie, ¿e ja mam lepiej, bo jak zakrêcê to ani deszcz, ani wiatr tego nie ruszy. Ba, jak zrobiê byle koczka z frotki, to ju¿ siê zawijaj±.

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

[QUOTE=sophistgirl;3474746 2]
Cytat:
Napisane przez Natalia_z Poka¿ wiadomo¶æ
my¶la³am, ze chodzi Ci tylko o stylizacjê


Te¿ mi siê tak wydawa³o, ale muszê siê chyba nauczyæ "s³ownika"

Tak naprawdê ma³o dziewczyn stosuje ortodoksyjne CG, bo w³osy niezabezpieczone silikonem nie przetrwaj± ocieraj±c siê o szaliki i swetry przez zimê bez wiêkszych zniszczeñ

A widzisz, a ja jak to cielê na niedzielê odstawi³am silikony i wcale mi nie jest lepiej
Natalia_z jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 16:48   #84
201605170931
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 1 490
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Poka¿ wiadomo¶æ


A widzisz, a ja jak to cielê na niedzielê odstawi³am silikony i wcale mi nie jest lepiej
silikony trzeba stosowaæ z rozwag±, a wtedy nie s± z³e
201605170931 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 16:50   #85
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 191
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Mam tylko nadziejê, ¿e z czasem bêdzie lepiej, bo powiem Wam tak szczerze moje drogie, ¿e gorszych w³osów ni¿ teraz (czyli jak zaczê³am o nie dbaæ) to chyba nie mia³am...........Rozumiem , ¿e z czasem odrodz± siê niczym feniks z popio³ów.


Tzn. od kiedy zaczê³am dbaæ wprowadzaj±c po kolei nowe zasady, bo akurat o nawil¿enie to ja zawsze bardzo dba³am - bez wymiernych skutków. Jedynie kiedy mia³am w³osy naprawdê fajne, to wtedy jak farbowa³am na rudo i dla podkre¶lenia koloru stosowa³am takie ma³e szamponetki - pokrywaj±ce w³os z wierzchu

Edytowane przez Natalia_z
Czas edycji: 2012-06-16 o 16:52
Natalia_z jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 16:51   #86
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 3 456
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez kascysko Poka¿ wiadomo¶æ
Szampony oprócz Hippa masz za mocne. Kallos jest od¿ywk± nadaj±c± siê do mycia - czytaj:nie od¿ywi. Kerastase -no proszê Ciê
Tigi nie lubiê, Fekkai nie znam.

Oleje: Amla jest na parafinie - mo¿e Ci temu nie pasowaæ. Kokosowa Vatika - je¶li masz wysokoporowate w³osy, a chyba tak jest - puszy.
Rycynowy trzymany d³u¿ej ni¿ 30 minut wysusza, a nafta podobna jest do parafiny. A arganowy jest za drogi, ¿eby na g³owê k³a¶æ - ale to ju¿ tylko dygresja
Nie masz oleju winogronowego z marketu albo oliwy z oliwek?

Z pó³produktów wszystko co wymieni³a¶ to humektanty - mog± puszyæ w³a¶nie, u¿yte niew³a¶ciwie.

QUOTE]

no w³a¶nie moje w³osy s± jakie¶ dziwne- nie znosz± tego szamponu Hipp (kupi³am go pod wp³ywem opinii na wizazu ale uzywam c bardzo rzadko - teraz glownie do mycia pedzli), uwielbiaja Vattike choc wszyscy mowia ze po niej powinny sie puszyc i jeszcze ta maska Kallos, kosztuje 4 PLN a efekty lepsze niz po jakichs maskach za 100 PLN

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e po dawce uderzeniowej w postaci cholernych krêdzio³ków, po kilku tygodniach w³a¶ciwej pielêgnacji, w³osy siê ciut rozprostuj± i bêdziemy mia³y fale? . Wydaje mi siê, ¿e jak bêd± lepiej nawil¿one, to przestan± siê podnosiæ, bêd± ciê¿sze i tym samym nie powinny siê idiotycznie krêciæ.
Ps. Zwracam wszystkim pokrêconym uwagê, ¿e Wasze loki i nasze "Bóg wie co" to nie to samo. Nasze siê krêc± idiotycznie
tylko jaka to pielêgnacja?

[


nie znam sporej czê¶ci kosmetyków, wiêc wypowiem siê co do tych, z którymi mia³am doczynieni
kallos zawiera sporo protein, przez co mo¿e wysuszyæ w³osy
olejek rycynowy ró¿nie dzia³a - moje w³osy wyszusza³
z tego, co kojarzê Vatika jest na zio³ach - mo¿e wyszuszyæ
nafta kosmetyczna - trzemana powy¿ej 10 minut wysusza
co do reszty - je¶li na w³osy na³o¿ysz nawil¿acz (np aloes), a tego póniej nie zabezpieczysz (olejem czy silikonami) przy suchy powietrzy lub zbyt nawil¿onych mozesz doczekaæ siê puchu i grzywy króla lwa (tu odsy³am do poczytania o punkcie rosy)
oj jeszcze mi trochê brakuje ¿eby mieæ tak± dog³êbn± wiedzê, zazdroszczê
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 16:56   #87
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 191
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

tylko jaka to pielêgnacja?

No w³a¶nie ci±gle usi³ujê siê dowiedzieæ . Nie ¶miej siê, pomó¿ do cholerki
Chyba po prostu musimy kupiæ olej z pestek winogron, wylaæ na ³eb pó³ butelki i nie zmywaæ. Brak puszysto¶ci gwarantowany, a i od¿ywianie bêdzie.

Edytowane przez Natalia_z
Czas edycji: 2012-06-16 o 16:59
Natalia_z jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 16:58   #88
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 3 456
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Poka¿ wiadomo¶æ
tylko jaka to pielêgnacja?

No w³a¶nie ci±gle usi³ujê siê dowiedzieæ . Nie ¶miej siê, pomó¿ do cholerki
no ja og³osi³am kapitulacjê w tej kwestii
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 17:03   #89
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 191
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Efekty koñcowe "tworzenia loków" - w³osy siê rozprostowa³y - CUD !!! Taszanta czytasz?? Czyli chyba musimy siê staraæ o loki, a nasze w³osy zrobi± co¶ ca³kiem niezgodnego z logik±. Mam leciutkie fale.
Ps. sophistgirl w drodze losowania g³ówn± rolê "rêcznika" wygra³a koszulka 100% bawe³ny
Natalia_z jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-16, 17:06   #90
201605170931
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 1 490
Dot.: Pusz±ce siê i niezdyscyplinowane w³osy

Cytat:
Napisane przez Taszanta Poka¿ wiadomo¶æ
oj jeszcze mi trochê brakuje ¿eby mieæ tak± dog³êbn± wiedzê, zazdroszczê
dziêkujê za komplement, ale wierz mi - ja to jeszcze nic, np. taka Kascysko nale¿y do tych wymiataj±cych i bardzo du¿o siê od niej nauczy³am

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Poka¿ wiadomo¶æ
tylko jaka to pielêgnacja?

No w³a¶nie ci±gle usi³ujê siê dowiedzieæ . Nie ¶miej siê, pomó¿ do cholerki
stosuj delikatny szampon bez silikonów (Hipp albo Babydream z niewielkim dodatkiem oleju, bo ma tendencjê do robienia str±ków z powodu zbyt wysokiego pH), od¿ywkê bez silikonów (tu masz du¿e pole do popisu, bo ile g³ów tyle opinii - na pocz±tek polecam garnier AiK - wiele dziewczyn go ceni, choæ u mnie solo siê nie sprawdza, wiêc obecnie dodajê go do masek), maskê bez silikonów (chocia¿by Biovax albo Elseve, bodaj¿e czerwon±), spróbuj znale¼æ od¿ywkê b/s (wiele dziewczyn poleca Joanna miód i mleko albo te z Joanny - to, ¿e mnie one obci±¿aj± nie znaczy, ze Tobie bêd±), do tego jedwab albo serum silikonowe (byle by nie zawiera³o alkohol denat) i na koniec co¶ do stylizacji (pianka albo ¿el, co kto lubi). Jak opanujesz tê sztukê, to mo¿esz zacz±æ kombinowaæ z p³ukankami, wcierkami i krêceniem w³asnych kosmetyków Pamiêtaj, ¿e je¶li stosujesz silikony raz na jaki¶ czas powinna¶ oczyszczaæ w³osy jakim¶ silniejszym szamponem (np Barwy). Raz na jaki¶ czas oznacza, ¿e musisz sama zaobserwowaæ, kiedy Twoje w³osy tego potrzebuj± - niektóre wiza¿anki robi± to raz na miesi±c, a niektóre co kilka dni
201605170931 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.