Ktory błonnik jest najlepszy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-25, 00:32   #1
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794

Ktory błonnik jest najlepszy?


Witajcie!

Przegladam tematy i znalazlam wiele wiadomosci na temat błonnika w roznej postaci. Jednak ciezko mi okreslic, ktora jego postac jest najlepsza, czy najbardziej wartosciowa. Wybieram sie jutro na zakupy z zamiarem zaopatrzenia sie wlasnie w ten 'specyfik', chcac wyregulowac prace jelit, stad moje pytanie.

Ktory błonnik jest najlepszy?Sypany, w tabletkach no i oczywiscie konkretnie jaki? Kusi mnie sypany, chce, aby proces byl jak najbardziej naturalny.
Zastanawia mnie rowniez to, czy razem z takim 'dodatkowym' błonnikiem mozna stosowac np Lakcid?

Bede wdzieczna za pomoc

Edytowane przez Chloestic
Czas edycji: 2008-07-25 o 00:59
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 05:42   #2
la dra
Raczkowanie
 
Avatar la dra
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 333
Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

Ogólnie, na samym początku zaznaczę, że najlepszy jest ten w jedzeniu, a więc powinnaś wzbogacić dietę w warzywa, pełnoziarniste produkty itepe itede. No jeśli tak bardzo cheeesz to lepszym rozwiązaniem jest błonnik sypany - szybciej się przyswoi niż ten z tabletek. Nie jedz go nigdy na sucho, dodaj do jogurtu, owsianki, trudno się go miesza, ale w końcu sklei sie z pokarmem. I radzę zwiększać (z 1 - 2 łyżeczek dziennie) do większych ilości (max 20 g) inaczej może rozboleć cię brzuch. Lepiej nie bierz żadnych probiotyków, na początku może być ci trudniej zobaczyć efekty, bo nie sa tak natychmiastowe jak z bakteriami, ale jak przedobrzysz to będzie cię zwijać w jelitach, więc spokojnie i bez nerwów .
__________________
*tu znajduje się mądry cytat podnoszący świat na duchu*






la dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 19:13   #3
vanilia1
Raczkowanie
 
Avatar vanilia1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 420
Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

Otręby pszenne z jogurtem, jabłkiem najlepsze na uregulowanie pracy jelit.
vanilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 19:43   #4
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

no wlasnie kupilam otreby
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 21:51   #5
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

Ja stosuje błonnik z ananasem, na naturalnej bazie otrębów, Bio-Gardena i sobie go chwalę.
100 sztuk, za ok 30 zł. Polecam ze swojej strony, jak najbardziej.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 02:44   #6
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

tez o nim myslalam, ale polykanie tylu tabletek dziennie troche mnie przeraza

poki co jem otreby z jogurtem oraz wyroby z duza iloscia blonnika ;]
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 08:17   #7
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

Ja mam Colon C , w składzie zawiera łupiny nasion babki płesznik, frukto-oligosacharydy i bakterie z rodzaju Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium. Pije się to na początku 2x dziennie rano i przed kolacja 1 łyżeczka w szklance wody, po dwóch tygodniach dawkę mozna zmiejszyć, ja pije już tylko rano. Jelita mam teraz uregulowane, ale jadam oprócz tego dużo ziaren, otręby, płatki owsiane i pieczywo tylko pełnoziarniste pieczywo
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-27, 19:54   #8
Makaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 212
Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

Ja również używam otręby sypane, które dodaję zazwyczaj do jogurtów. Do tego jem dużo warzyw i owoców
Makaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 17:47   #9
alicjawl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10
Lightbulb Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

Testowałam już wszystkie formy włókien - miałam problem z utrzymaniem ich właściwego poziomu z diety opartej na płatkach i tego typu produktach. Były tabletki, sypany proszek i kapsułki - nazw nie podaje bo nie warto.
Pragnę zwrócić uwagę, że każda z tych form jest mniej lub bardziej przerobiona przemysłowo.
Szukałam i znalazłam naturalną postać włókien z najlepszego organicznego źródła - nasiona babki płesznik (Błonnik witalny) zawierają najwartościowszy rodzaj włókien (są kluczowym składnikiem przereklamowanego colon c).
Stosunek ceny do wydajności również jest znacznie lepszy od proszków i tabletek.
Polecam błonnik witalny jako najlepszy błonnik z pełną odpowiedzialnością
alicjawl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 20:31   #10
monia1484
Raczkowanie
 
Avatar monia1484
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 43
Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

Witajcie,
mam problem z cholesterolem, zaczęłam szukać w internecie i natknęłam się na artykuł o błonniku witalnym, ma on oczywiście dużo więcej zastosowań niż tylko regulowanie gospodarki lipidowej. Postanowiłam spróbować, ponieważ nie chciałam brać żadnych tabletek, a te zioła są całkowicie naturalne, dostępne w sklepie zielarskim ( nie za te pieniądze, co w poniższym linku oczywiście). Mieszam w proporcjach 1:1 łupiny babki jajowatej oraz nasiona płesznika , piję 2 razy dziennie, popijając dużą ilością wody. Moja kuracja trwa dopiero 2 tygodnie, ale myślę, że po miesiącu czy dwóch powtórzę swoje badania .... Ponadto jest także efekt oczyszczający organizm, wspomaga także odchudzanie ( o to też przy okazji mi chodzi). Poniżej podaję linki do strony o " moim " błonniku , można poczytać o zastosowaniu
http://blonnikwitalny.pl/
http://www.mapazdrowia.pl/raport/
Pozdrawiam
monia1484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 07:31   #11
Klara44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

Cytat:
Napisane przez monia1484 Pokaż wiadomość
Witajcie,
mam problem z cholesterolem, zaczęłam szukać w internecie i natknęłam się na artykuł o błonniku witalnym, ma on oczywiście dużo więcej zastosowań niż tylko regulowanie gospodarki lipidowej. Postanowiłam spróbować, ponieważ nie chciałam brać żadnych tabletek, a te zioła są całkowicie naturalne, dostępne w sklepie zielarskim ( nie za te pieniądze, co w poniższym linku oczywiście). Mieszam w proporcjach 1:1 łupiny babki jajowatej oraz nasiona płesznika , piję 2 razy dziennie, popijając dużą ilością wody. Moja kuracja trwa dopiero 2 tygodnie, ale myślę, że po miesiącu czy dwóch powtórzę swoje badania .... Ponadto jest także efekt oczyszczający organizm, wspomaga także odchudzanie ( o to też przy okazji mi chodzi). Poniżej podaję linki do strony o " moim " błonniku , można poczytać o zastosowaniu
http://blonnikwitalny.pl/
http://www.mapazdrowia.pl/raport/
Pozdrawiam

Ja go też używam! Już 8 miesięcy i nie zamierzam przestać ;-) Miałam zaparcia, bardzo bolesne... Minęły a przy okazji "oczyszczenia" zgubiłam małe co nie co ;-) Czuję się świetnie. Kupiłam w zielarskim nasiona ale był syf więc zamawiam już przez Mapę Zdrowia i mam pewność że mam porządny produkt. Woda i nasionka to teraz mój sposób na dobre samopoczucie. Polecam gorąco!
Klara44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-08, 15:36   #12
ganesha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 222
Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

Nie wiem ile płacicie za ten witalny błonnik, na stronie są jakieś kosmiczne ceny. Możecie podać jego skład i ilośc jaką spożywacie dziennie? Ja kupuję błonnik w czystej postaci (łupina nasienia babki jajowatej-100%, Producentem jest Zakład Konfekcjonowania Ziół FLOS), kosztuje on 9złotych w sklepach ze zdrową żywnością.
Dzienne zapotrzebowanie/dawka to 4g, czyli opakowanie starcza na 25dni a koszt jednego dnia to 35 groszy
ganesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 13:15   #13
Klara44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4
Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

Kosmiczna? Wiesz, ja przetestowałam różne od tych za 30 złotych i tu fakt płacę 127 ale mają przebadane i czyste mieszanki(nie znalazłam drugiej takiej firmy z certyfikatami nasion). Uwierz mi że różny syf sprzedają w necie (niestety trafiłam nawet na robale...). Co do składu to łuska babki jajowatej z nasionami babki płesznik. Próbowałam sama mieszać ale teraz stwierdzam że to strata czasu, bo nie często można dostać płesznika (przebadanego i oczyszczonego). Dostaję mieszankę z miarką i mam spokojną głowę że jem z najwyższej półki i żadnych larw sobie nie zaaplikuję do organizmu. Jak przeliczyłam to 4 złote dziennie, a po odstawieniu słodyczy oszczędzam nawet więcej więc luz.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Cytat:
Napisane przez ganesha Pokaż wiadomość
Nie wiem ile płacicie za ten witalny błonnik, na stronie są jakieś kosmiczne ceny. Możecie podać jego skład i ilośc jaką spożywacie dziennie? Ja kupuję błonnik w czystej postaci (łupina nasienia babki jajowatej-100%, Producentem jest Zakład Konfekcjonowania Ziół FLOS), kosztuje on 9złotych w sklepach ze zdrową żywnością.
Dzienne zapotrzebowanie/dawka to 4g, czyli opakowanie starcza na 25dni a koszt jednego dnia to 35 groszy
Zapomniałam napisać, piję 2xdziennie z letnią wodą. Opakowanie starcza mi na miesiąc. Producentem jest Mapa Zdrowia więc produkt jest bezpośrednio od producenta.
Klara
Klara44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 16:51   #14
ganesha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 222
Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

Cytat:
Napisane przez Klara44 Pokaż wiadomość
Kosmiczna? Wiesz, ja przetestowałam różne od tych za 30 złotych i tu fakt płacę 127 ale mają przebadane i czyste mieszanki(nie znalazłam drugiej takiej firmy z certyfikatami nasion). Uwierz mi że różny syf sprzedają w necie (niestety trafiłam nawet na robale...). Co do składu to łuska babki jajowatej z nasionami babki płesznik. Próbowałam sama mieszać ale teraz stwierdzam że to strata czasu, bo nie często można dostać płesznika (przebadanego i oczyszczonego). Dostaję mieszankę z miarką i mam spokojną głowę że jem z najwyższej półki i żadnych larw sobie nie zaaplikuję do organizmu. Jak przeliczyłam to 4 złote dziennie, a po odstawieniu słodyczy oszczędzam nawet więcej więc luz.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------


Zapomniałam napisać, piję 2xdziennie z letnią wodą. Opakowanie starcza mi na miesiąc. Producentem jest Mapa Zdrowia więc produkt jest bezpośrednio od producenta.
Klara
Ja piję jedno i drugie, kupuję w sprawdzonym sklepie ze zdrową żywnością. Nie widzę sensu płacić 127 zł miesięcznie za coś co jest warte może jedną dziesiątą ceny. Swoją drogą ten błonnik musiał Ci bardzo pomóc skoro specjalnie założyłaś konto aby wypowiadać się tylko w sprawie błonnika witalnego
ganesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 06:23   #15
Klara44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4
Talking Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

Cytat:
Napisane przez ganesha Pokaż wiadomość
Ja piję jedno i drugie, kupuję w sprawdzonym sklepie ze zdrową żywnością. Nie widzę sensu płacić 127 zł miesięcznie za coś co jest warte może jedną dziesiątą ceny. Swoją drogą ten błonnik musiał Ci bardzo pomóc skoro specjalnie założyłaś konto aby wypowiadać się tylko w sprawie błonnika witalnego
Eeee ja tylko odpowiedziałam na zadane w tytule pytanie. Trudno jest pisać o paście do zębów jak ktoś pyta o błonnik... Dla mnie jest najlepszy bo testowałam też inne i nie miałam takich efektów. Faktycznie mi pomógł to nie ściema. A konto kiedyś tu miałam ale dawno temu i na mailu z pracy gdzie dawno nie pracuję dlatego założyłam nowe konto. Obiecuję Ci że jeszcze na niejednym forum mnie spotkasz w innym temacie np łuszczycy . Ten akurat temat jest mi bardzo bliski z doświadczenia dlatego napisałam żeby pomóc ;-p
Klara44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 17:21   #16
ganesha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 222
Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

Cytat:
Napisane przez Klara44 Pokaż wiadomość
Eeee ja tylko odpowiedziałam na zadane w tytule pytanie. Trudno jest pisać o paście do zębów jak ktoś pyta o błonnik... Dla mnie jest najlepszy bo testowałam też inne i nie miałam takich efektów. Faktycznie mi pomógł to nie ściema. A konto kiedyś tu miałam ale dawno temu i na mailu z pracy gdzie dawno nie pracuję dlatego założyłam nowe konto. Obiecuję Ci że jeszcze na niejednym forum mnie spotkasz w innym temacie np łuszczycy . Ten akurat temat jest mi bardzo bliski z doświadczenia dlatego napisałam żeby pomóc ;-p
No to najważniesze że nie masz już z tym problemu i czujesz się dobrze Ja cieszę się jednak że ten taniutki tak świetnie na mnie działa
ganesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 19:27   #17
Arcydiakon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 177
Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

Wszystkie błonniki działają tak samo, ale niektóre z nich mają już kultury bakterii - na przykład ten najbardziej reklamowany, który po otwarciu trzyma się w lodówce.
Arcydiakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 14:57   #18
Krygierowna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 7
Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

Z tego co się orientuję to lniany i jabłkowy jest najlepszy, polecam xxx, dużo fajnych informacji jest na temat błonnika i jak wpływa pozytywnie na oczyszczanie organizmu.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-03-04 o 23:24 Powód: Link.
Krygierowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 14:52   #19
Moncia71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1
Dot.: Ktory błonnik jest najlepszy?

Cześć,

Pozwolę sobie trochę odkopać ten wątek.

Od pewnego czasu szukam czegoś, co będzie stanowiło swojego rodzaju ""asystę"" dla procesów odchudzania, które podejmuję (jestem na diecie i chodzę na siłownię).

I teraz pytanie - czy warto brać błonnik w tabletkach czy raczej lepiej dostarczać go w diecie? W owocach i warzywach jest sporo błonnika, ale też jest sporo cukrów, dlatego mam wątpliwości.
Z góry dziękuję.
Moncia71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-26 15:52:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:09.