Studia filologii angielskiej; Wrocław. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-20, 19:45   #1
ChocoCup
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Świat
Wiadomości: 2
Question

Studia filologii angielskiej; Wrocław.


Sprawa jest taka.We wrzeniu idę do LO na profil europejsko-lingwistyczny. Od dawna myślę nad swoją przyszłością i na dzień dzisiejszy planuję rozpocząć studia Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.I mam w związku z tym pytania do tych, którzy tam studiują.Jeżeli oczywiście są tu jacyś studenci bądź absolwenci UW.
1.Co sądzicie o Uniwersytecie?
2.Jak wygląda nauka na UW?
3.Jaki dokładnie wyglądają studia Filologii Angielskiej?Planuję zrobić studia licenciackie i zostać tłumaczem.Wolnym lub przysięgłym kiedyś.Ale mniejsza o to.
4.Co sprawiało Wam największe trudności na początku?
5.Czy zajęcia prowadzone są tylko po angielsku?
6.Jakie są zajęcia?
7.Jacy są wykładowcy?
8.Jak wygląda rekrutacja?

Z góry dziękuję
ChocoCup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 20:32   #2
dr_ka
Rozeznanie
 
Avatar dr_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Wiadomości: 775
Dot.: Studia filologii angielskiej; Wrocław.

Nie studiuję filologii, ale.. niemal każdy idący na jakąkolwiek filologię marzy o byciu tłumaczem przysięgłym. Tyle o marzeniach.
A jaka jest rzeczywistość? Niestety, malutkiej garstce się to udaje, dla reszty (a absolwentów filologii angielskiej liczy się w tysiącach osób rocznie w skali kraju) nawet nie ma miejsc w szkołach na etatach nauczycieli.. Poczytaj wątki studentek przeróżnych filologii. Zresztą moi znajomi tez narzekają. Jedyna osoba, która nie żałuje swojego wyboru, to.. absolwent sinologii, czyli filologii chińskiej.
dr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 11:59   #3
kalinka 007
Raczkowanie
 
Avatar kalinka 007
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 145
Dot.: Studia filologii angielskiej; Wrocław.

Cytat:
Napisane przez dr_ka Pokaż wiadomość
Nie studiuję filologii, ale.. niemal każdy idący na jakąkolwiek filologię marzy o byciu tłumaczem przysięgłym. Tyle o marzeniach.
A jaka jest rzeczywistość? Niestety, malutkiej garstce się to udaje, dla reszty (a absolwentów filologii angielskiej liczy się w tysiącach osób rocznie w skali kraju) nawet nie ma miejsc w szkołach na etatach nauczycieli.. Poczytaj wątki studentek przeróżnych filologii. Zresztą moi znajomi tez narzekają. Jedyna osoba, która nie żałuje swojego wyboru, to.. absolwent sinologii, czyli filologii chińskiej.
dr_ka, a czy mogłabyś napisać, czym się ten znajomy zajmuje? Bo ja się właśnie dostałam na filologię chińską na UAM i mam 'second thoughts', czy dobrze zrobiłam, odrzucając anglistykę na rzecz sinologii...
kalinka 007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 16:39   #4
ChocoCup
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Świat
Wiadomości: 2
Dot.: Studia filologii angielskiej; Wrocław.

To nie jest odpowiedź na moje pytanie.Nie szukałam tu opinii na temat studiów z filologii angielskiej,ale odpowiedzi jak wyglądają takie studia i na resztę tego co napisałam w poście.Ale tak swoją drogą...Mam rozumieć,że powinnam wyrzucić ten pomysł i studiować coś czego nie lubię tylko dlatego,że jest popyt na ludzi,którzy ukończyli ten kierunek?A poza tym ja wierzę,że mi się uda.Och no wiem,że 'każdy tak mówi,a potem nic'.Ale ja wierzę i mam zamiar spełnić swoje marzenia.I gdyby każdy myślał jak ty to by uczelnie świeciły pustkami.Idąc na studia powinno się wybierać to co sprawia przyjemność.No dobra, kasa i możliwość znalezienia dobrej pracy też się liczy,ale chyba nie warto męczyć się jeżeli coś nie jest dla kogoś satysfakcjonujące.Bo co z tego,że niewielkiej części się to udaje...A może ja będę wśród tych szczęśliwców?Tak należy myśleć.
Nadal czekam na odpowiedź.
ChocoCup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.