mamusie listopad/grudzień 2011 cz.4 - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-14, 09:53   #5011
Tincia
Wtajemniczenie
 
Avatar Tincia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 155
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.4

Cytat:
Napisane przez marejta Pokaż wiadomość
Ja sie zastanawiałam, ale właśnie w poniedziałek oglądałam w wiadomościach że u nas od października rusza taki bank ale bezpłatny, będzie można się zgłosić i oddać krew, będzie działał normalnie w banku krwiodawstwa i jak będzie taka możliwość to pewnie się skuszę
Dowiedz sie dokladnie, bo to nie zupelnie tak bezplatnie- za zestaw do pobrania normalnie placisz przy porodzie. Tyle, ze pozniej nie trzymaja krwi dla "twojego dziecka" tylko tak jak bank zwyklej krwi- komu trzeba tam idzie. Fakt, ze za utrzymanie-rocznie nie placisz, ale jak sluchalam na czym "bezplatny" polega, to jakbym wydala 2tys przy porodzie to chyba bym wolala i raz w roku dac 500zl zebym miala pewnosc ze jest zgodnosc krwi dla mojej corci, z eto jej komorki trzymaja... ehhh.. ciężka sprawa
__________________
szczęśliwa żonka od
14 sierpnia 2010



szczęśliwa mamusia od
4 listopada 2011



Tincia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 10:02   #5012
ggoraa
Zadomowienie
 
Avatar ggoraa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 498
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.4

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
WITAMINKO fajna kiecka to Ty jesteś? ładna

NIe boicie się dziewczyny tak swoich fotek umieszczać na forum publicznym?[COLOR="Silver"]

i zazdroszczę
e tam w sumie nie sa to nagie zdjecia, wiec nie mam strachu
Cytat:
Napisane przez ania21_21 Pokaż wiadomość
co do świąt to my spędzimy pierwszy raz w UK jest mi bardzo smutno bo chcieliśmy żeby chociaż jedni rodzice przyjechali(mieli teściowie) ale stwierdzili że za drogo no i pierwsze święta nasza córeczka spędzi tylko z nami a chcieliśmy żeby chociaż miała namiastkę rodzinnych świąt jakie zawsze mieliśmy
GRATULUJE 38 tygodnia! No i wspolczuje tych samotnych swiat- wiem jak to jest, bo to przerabialam....okropne uczucie. A co do cen za bilety to w tym roku powariowali! To 7 lat temu jak nie bylo jeszcze polaczenia polska- szkocja, to lecielismy z przesiadka w londynie i wtedy placilismy 310 funtow. Pozniej byl bum lotow i zazwyczaj latalismy za 70-100 funtow ( za dwie osoby razem). A teraz jak chcialam leciec, to za nasza trojke wyszlo prawie 1000 funtow!!!

Cytat:
Napisane przez Bahamadia_25 Pokaż wiadomość
Co do serialu, uwielbiam goo
Nawet męża wkręcił. Uśmiać się można strasznie, a Beata w jak rozmawia ze "swoją żabcią" po prostu pękam
Oj mnie tez wkrecilo- uwazam, ze jest rewelacyjny- no i narezcie obsada spoko.
__________________
Flipcio..20.04.2009 ^.^
Nika.......02.11.2011 ^.^
ggoraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 10:04   #5013
marejta
Zadomowienie
 
Avatar marejta
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 344
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.4

Cytat:
Napisane przez Tincia Pokaż wiadomość
Dowiedz sie dokladnie, bo to nie zupelnie tak bezplatnie- za zestaw do pobrania normalnie placisz przy porodzie. Tyle, ze pozniej nie trzymaja krwi dla "twojego dziecka" tylko tak jak bank zwyklej krwi- komu trzeba tam idzie. Fakt, ze za utrzymanie-rocznie nie placisz, ale jak sluchalam na czym "bezplatny" polega, to jakbym wydala 2tys przy porodzie to chyba bym wolala i raz w roku dac 500zl zebym miala pewnosc ze jest zgodnosc krwi dla mojej corci, z eto jej komorki trzymaja... ehhh.. ciężka sprawa
No właśnie też tak uważam, ale jest ileś miejsc gdzie będą pobierać właśnie za darmo, tylko warunkiem jest to, że jak komuś innemu będzie odpowiadać moja krew to mu ja dadzą, to tak jak ze zwykłą krwią jeszcze nie podjęłam decyzji tylko mówię ze jakbym miała taką możliwość i jednocześnie świadomość że mogę pomóc kiedyś komuś, to dla czego nie
__________________
19.06.2010 Szczęśliwa żonka

Wiktoria 3570, 58 cm
http://www.suwaczek.pl/cache/9f62d41b5c.png


Nie taki diabeł straszny jak go malują obrona zaliczona - Pani Magister
marejta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 10:08   #5014
nie _wiem
Raczkowanie
 
Avatar nie _wiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 196
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.4

Elf ja mam dokładnie tak samo z brzuchem starsznie dużo takich smiesznych długich własków mi sie pojawiło.... teraz to i tak jest lepiej mam wrażenie że sie troche wytarły
nie _wiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 10:37   #5015
kkkasikkk
Rozeznanie
 
Avatar kkkasikkk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 631
GG do kkkasikkk
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.4

Co do krwi pępowinowej, każdy ma swoje zdanie ... My bierzemy
Od kilku pokoleń u mnie w rodzinie patrzę na białaczkę krwi, dziadek, wujek i nie chce żeby moje dziecko też to przechodziło. A w przypadku krwi pępowinowej, oczywiście właściwie pobranej, wyleczenie białaczki jest możliwe w 100%, więc ja ryzykować nie będę. Nie atakujcie mnie ... każdy ma swoje sumienie, mi nie dawałoby to spać jakby się okazało za kilka lat, że mogłam to zrobić a nie zrobiłam. 2000 zł na początek i potem ok. 500 zł rocznie to naprawdę niedużo w porównaniu z życiem ludźkim. Wiem po sobie ile kosztuje białaczka. Zastrzyki interferon które "przedłużają" życie aż do przestrzepu kosztują ponad 100 zł i trzeba je brać co 3-4 dni

Wiem, że są za i przeciw. My się zdecydowaliśmy i tyle i nikogo na krew pępowinową namawiać nie będę.
__________________
Martynka jest już z nami 13.11.2011

http://babystrology.com/tickers/baby...11&babycount=1


kkkasikkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 10:42   #5016
misiula_88
Raczkowanie
 
Avatar misiula_88
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 495
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.4

Cytat:
Napisane przez bienioka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mysle, ze troche przesadzacie. 80-100km to przeciez godzina jazdy!!!! Uwazacie, ze to dlugo? Kiektore babki z porodowki do domu maja dalej Wazne, zeby dziecko wygodnie siedzialo w dobrym foteliku i zeby kierowca nie wjezdzal do kazdej dziury na drodze.

Moze ja jestem jakas lekkomyslna, ale takie odleglosci u mnie sa na porzadku dziennym. Ja na badania dojezdzam 80km, do kliniki w ktorej bede rodzic mam prawie 40km.
Na swieta najchetniej pojechalabym do Polski. Mala mialaby wtedy 2 m-ce.
Polska jednak chyba odpada, bo ponad 800km z przerwami jechalibysmy chyba z 12h, a do tego nie wiadomo jaka bylaby pogoda.
Prawdopodobnie pojedziemy do mojej siostry, ktora mieszka "tylko" 230km od nas. Autostrada to niecale 2h jazdy.
wiesz, polskie drogi to drogi z megadziurami, a 100 km to ponad 2 godziny w przypadku jazdy do moich rodziców poza tym nie każdy ma warunki, żeby zapakować dziecko ze wszystkimi akcesoriami do auta, a potem zwalić się komuś z noworodkiem na kilka dni. O autostradach to pomarzyć sobie możemy
__________________
Kacpruś

[*] 3.12.13

cieszę się życiem!

Ninka!

misiula_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 10:48   #5017
ania21_21
Zadomowienie
 
Avatar ania21_21
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Włocławek
Wiadomości: 1 578
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.4

wynocha na nowy wątek
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37i09ke6j2klqd.png
Lilianka już jest z nami
ania21_21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 11:13   #5018
Tincia
Wtajemniczenie
 
Avatar Tincia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 155
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.4

Cytat:
Napisane przez kkkasikkk Pokaż wiadomość
Co do krwi pępowinowej, każdy ma swoje zdanie ... My bierzemy

Wiem, że są za i przeciw. My się zdecydowaliśmy i tyle i nikogo na krew pępowinową namawiać nie będę.
Tu nie ma co "atakowac" ani przekonywać. Indywidualna sprawa. Trzeba podjac decyzje- raz, i nie wracac do niej myśląc- "dobrze robie, czy zle" Robimy, tak a nie inaczej i juz.
__________________
szczęśliwa żonka od
14 sierpnia 2010



szczęśliwa mamusia od
4 listopada 2011



Tincia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.