Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-17, 16:59   #91
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przeciętny człowiek nie zwraca uwagi lub nie rozpoznaje czy nie rozróżnia niuansów w kolorach, w tonacjach aż tak dobrze, jak np artyści czy styliści, więc często mu się wydaje, że wygląda dobrze w jakimś kolorze, ale tak naprawdę w tym samym, lecz cieplejszym lub chłodniejszym wydaniu wyglądałby jeszcze lepiej

Uważam, że każdy człowiek może nosić każdy kolor, rzecz polega na tonacji, bo każdy kolor ma kilka wersji, od chłodnych, przez neutralne, po ciepłe, od jasnych po ciemne. Wyjątkiem jest jedynie czerń i biel.
właśnie Wampierz ma taką teorię że w różnych kolorach może być człowiekowi dobrze, ale w dopasowanych do typu jest wyjątkowo cudownie i dlatego warto szukać swojego typu.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 10:01   #92
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
no tak mi mów jeszcze
W MACu mi powiedzieli, że oliwkowa jestem
Może dlatego masz takie wrażenie, że ja zawsze jak się widzimy jestem trochę pomalowana, zazwyczaj sypkim pudrem mineralnym z żółtawymi pigmentami. Może stąd to złoto
Kiedyś pamiętam porównywałyśmy sobie skórę na rękach i mamy inny odcień, ja mam taki bardziej brudno-zielony Być może są różne wersje oliwkowej cery.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Poniekąd zgadzam się z Tobą, uważam jednak, że ten podział ma sens, bo naprawdę jest coś w tym, że w jednych kolorach wyglądamy brzydko, w innych całkiem ok, a w jeszcze innych rewelacyjnie, więc gra światła nie do końca ma tu znaczenie, a raczej schodzi na dalszy plan, bo można pod to światło dobrać odpowiednia intensywność makijażu. Są typy urody i podtypy, którym pasuje zarówno tonacja ciepła jak i chłodna. Możliwe, że się wpasowujesz.

Przeciętny człowiek nie zwraca uwagi lub nie rozpoznaje czy nie rozróżnia niuansów w kolorach, w tonacjach aż tak dobrze, jak np artyści czy styliści, więc często mu się wydaje, że wygląda dobrze w jakimś kolorze, ale tak naprawdę w tym samym, lecz cieplejszym lub chłodniejszym wydaniu wyglądałby jeszcze lepiej

Uważam, że każdy człowiek może nosić każdy kolor, rzecz polega na tonacji, bo każdy kolor ma kilka wersji, od chłodnych, przez neutralne, po ciepłe, od jasnych po ciemne. Wyjątkiem jest jedynie czerń i biel.
Bardzo możliwe
Ja raczej mogę siebie zaliczyć do osób rozpoznających niuanse w kolorach i mi osobiście nie jest potrzebny szablon. Odnośnie swojej urody - wiele nauczyłam się w praktyce - metodą prób i błędów (mam na myśli makijaż, bo z kolorami w ubraniach nigdy nie miałam problemu).
Chętnie jednak w wolnej chwili poczytam o tym sposobie na blogu Na pewno będę mogła nauczyć się czegoś nowego.

Zaś co do wnętrz i dopasowania ich do "kolorystyki urody" to już raczej dla mnie naciąganie Akurat na wnętrzach dosyć dobrze się znam - design oraz projektowanie wnętrz rządzi się innymi prawami Ale oczywiście można próbować wpasować się w jakiś kanon, ludzie lubią przyporządkowywać się do różnych ustalonych reguł.

Edytowane przez milka-pilka
Czas edycji: 2013-09-18 o 10:02
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 15:09   #93
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Odp: Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Kiedyś pamiętam porównywałyśmy sobie skórę na rękach i mamy inny odcień, ja mam taki bardziej brudno-zielony Być może są różne wersje oliwkowej cery.

No wiesz, że jesteś kolorystycznym autorytetem dla mnie. Musiałam coś źle zapamiętać, bo zdawało mi się, że potwierdziłas u mnie ten oliwkowy odcień... Nie dość, że niedowidzę, to jeszcze z pamięcią nie halo...
Chociaż jak piszesz o swoim szarozielonym odcieniu.to nie wiem, czy powinnam tak Ci ufać


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 20:51   #94
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Odp: Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

http://www.sfora.pl/Ten-krem-grozi-a...kladnik-a59732
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-20, 08:17   #95
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To masz teraz orzech

Strasznie mnie to wszystko intryguje, chociaż z tego co wiem wizażyści i styliści są bardzo niechętni do wsadzania urody w tego typu ramy, ponoć każda jest indywidualna i jak coś pasuje to pasuje, a jak nie to nie. A ja jestem zdania, że jednak coś w tym jest, że każdy ma przypisane idealne kolory podkreślające urodę i poprawiające samopoczucie, bo to też dotyczy np wystroju wnętrz.

Ja stwierdziłam, że jeśli nie potrafię siebie określić, wybieram tylko kolory w których mi dobrze.

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Nie ufam tej marce, już wcześniej były jakieś doniesienia o rakotwórczych substancjach w ich kosmetykach - dodatkowo cenowo są podobne do innych marek (np. HiPP), tylko w odróżnieniu od nich nie mają żadnych certyfikatów, czegokolwiek, by uzasadnić swoją półkę cenową.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-20, 10:34   #96
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Nie ufam tej marce, już wcześniej były jakieś doniesienia o rakotwórczych substancjach w ich kosmetykach - dodatkowo cenowo są podobne do innych marek (np. HiPP), tylko w odróżnieniu od nich nie mają żadnych certyfikatów, czegokolwiek, by uzasadnić swoją półkę cenową.
Żeby to chociaż były jakieś normalne doniesienia, ale nie, bo sprawa dotyczyła też linii produktów dziecięcych, wśród wielu malutkich ofiar tego koncernu znalazł się też mój syn. Kosmetyki wywołały u niego niemalże poparzenie skóry. Wyobrażasz sobie Malutki noworodek potraktowany wyprawką od szpitala ze znanymi na całym świecie (z reklam) kosmetykami J&J i niedoświadczona matka. To już było prawie 6 lat temu, teraz nieco poprawili składy, z akcentem na "NIECO" , ale i tak nie tknę dziadostwa nigdy więcej.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-09-20 o 10:36
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-20, 11:02   #97
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Odp: Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

jak dobrze, że ja zawsze jakoś nie darzyłam sympatią ich produktów

korah, czyli tutaj przesiadujesz ostatnio

robię powidła śliwkowe
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-20, 11:59   #98
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Odp: Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
jak dobrze, że ja zawsze jakoś nie darzyłam sympatią ich produktów

korah, czyli tutaj przesiadujesz ostatnio

robię powidła śliwkowe
Przesiaduję dla odmiany, temu wątkowi też się należy rozruch, więc przywołuję bywalczynie

Ja robiłam w zeszłym sezonie, nic nie pobije domowych Dziecko mi się zajadało tostami z powidłami, a bywa wybredny Teraz robiłam ogórki, paprykę i pomidory, chyba też dynię zrobię i tak teraz myślę nad śliwkami, bo już trochę pomroziłam, ale powidełka, w sumie mi przypomniałaś.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-09-20 o 12:08
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-20, 13:42   #99
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Żeby to chociaż były jakieś normalne doniesienia, ale nie, bo sprawa dotyczyła też linii produktów dziecięcych, wśród wielu malutkich ofiar tego koncernu znalazł się też mój syn. Kosmetyki wywołały u niego niemalże poparzenie skóry. Wyobrażasz sobie Malutki noworodek potraktowany wyprawką od szpitala ze znanymi na całym świecie (z reklam) kosmetykami J&J i niedoświadczona matka. To już było prawie 6 lat temu, teraz nieco poprawili składy, z akcentem na "NIECO" , ale i tak nie tknę dziadostwa nigdy więcej.
Ojej, to bardzo Ci współczuję
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-20, 15:02   #100
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Odp: Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przesiaduję dla odmiany, temu wątkowi też się należy rozruch, więc przywołuję bywalczynie

Ja robiłam w zeszłym sezonie, nic nie pobije domowych Dziecko mi się zajadało tostami z powidłami, a bywa wybredny Teraz robiłam ogórki, paprykę i pomidory, chyba też dynię zrobię i tak teraz myślę nad śliwkami, bo już trochę pomroziłam, ale powidełka, w sumie mi przypomniałaś.
nawet się nie zastanawiaj. koniecznie zrób powidełka u mnie jest szaleństwo za ogórkami małosolnymi w sezonie i czerwoną kapustą na ciepło
teraz serwuję często leczo, które rówież osobiście szczerze lubię
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-20, 20:22   #101
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Żeby to chociaż były jakieś normalne doniesienia, ale nie, bo sprawa dotyczyła też linii produktów dziecięcych, wśród wielu malutkich ofiar tego koncernu znalazł się też mój syn. Kosmetyki wywołały u niego niemalże poparzenie skóry. Wyobrażasz sobie Malutki noworodek potraktowany wyprawką od szpitala ze znanymi na całym świecie (z reklam) kosmetykami J&J i niedoświadczona matka. To już było prawie 6 lat temu, teraz nieco poprawili składy, z akcentem na "NIECO" , ale i tak nie tknę dziadostwa nigdy więcej.
matko! Wiedziałam, że J&J to syf, ale, że aż taki? Reklamują kosmetyki dla dzieci na potęgę...
Współczuję przykrych doświadczeń.
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-20, 22:06   #102
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
nawet się nie zastanawiaj. koniecznie zrób powidełka u mnie jest szaleństwo za ogórkami małosolnymi w sezonie i czerwoną kapustą na ciepło
teraz serwuję często leczo, które rówież osobiście szczerze lubię
Kochana, jak robisz tą kapustkę? Jadłam kiedyś ją w restauracji, była wyśmienita, delikatna w smaku i taka... rozpływająca się w ustach A tak poza tym nigdy sama nie przygotowuję, bo na zimno mi nie smakuje, a nie wiem jak tą na ciepło się robi.

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
matko! Wiedziałam, że J&J to syf, ale, że aż taki? Reklamują kosmetyki dla dzieci na potęgę...
Współczuję przykrych doświadczeń.
Przykre, że niestety wiele jest takich marek, ta jest chyba najbardziej rozpoznawalna po prostu, ale nie będę wymieniać, żeby się nie narażać na jakieś nieprzyjemności, w każdym razie nawet apteczne i podbite przez instytut matki i dziecka, zalecane przez pediatrów
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 00:17   #103
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przykre, że niestety wiele jest takich marek, ta jest chyba najbardziej rozpoznawalna po prostu, ale nie będę wymieniać, żeby się nie narażać na jakieś nieprzyjemności, w każdym razie nawet apteczne i podbite przez instytut matki i dziecka, zalecane przez pediatrów
O Boże, mam nadzieję, że nabędę wystarczającą ilość wiedzy, by swojego przyszłego potomka nie narazić na takie trucizny...
Myślisz, że ktoś na wizażu mógłby Cię za to zbanować? Wiem, że wizaż jest wykupiony przez dużą firmę (czy to Bauer?)
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 08:01   #104
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Kiedyś pamiętam porównywałyśmy sobie skórę na rękach i mamy inny odcień, ja mam taki bardziej brudno-zielony Być może są różne wersje oliwkowej cery.


Bardzo możliwe
Ja raczej mogę siebie zaliczyć do osób rozpoznających niuanse w kolorach i mi osobiście nie jest potrzebny szablon. Odnośnie swojej urody - wiele nauczyłam się w praktyce - metodą prób i błędów (mam na myśli makijaż, bo z kolorami w ubraniach nigdy nie miałam problemu).
Chętnie jednak w wolnej chwili poczytam o tym sposobie na blogu Na pewno będę mogła nauczyć się czegoś nowego.

Zaś co do wnętrz i dopasowania ich do "kolorystyki urody" to już raczej dla mnie naciąganie Akurat na wnętrzach dosyć dobrze się znam - design oraz projektowanie wnętrz rządzi się innymi prawami Ale oczywiście można próbować wpasować się w jakiś kanon, ludzie lubią przyporządkowywać się do różnych ustalonych reguł.
A co myślisz o stylu Ikea- czy to jest wg Ciebie globalna masówka, która nas już zalała, czy można jeszcze u nich wyłuskać coś oryginalnego?
Niektórzy twierdzą, że w większości ta ich skłonność do upraszczania wszystkiego czyni ich styl "bezdusznym", ale ja, po głębszym namyśle sądzę, że właściwie to każdy może tam znaleźć coś dla siebie, byleby nie przesadzić, bo wtedy wygląda to jak jakiś system modułowy...

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-09-21 o 08:04
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 08:36   #105
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
O Boże, mam nadzieję, że nabędę wystarczającą ilość wiedzy, by swojego przyszłego potomka nie narazić na takie trucizny...
Myślisz, że ktoś na wizażu mógłby Cię za to zbanować? Wiem, że wizaż jest wykupiony przez dużą firmę (czy to Bauer?)
Dobrze, że mamy alternatywę wśród kosmetyków naturalnych, jednoskładnikowych, czy samorobionych

Zbanować nie, ale ktoś z zewnątrz mógłby mi grozić sądem, a nawet pozwać za szerzenie treści przeciwko dobru tych firm.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 09:31   #106
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kochana, jak robisz tą kapustkę? Jadłam kiedyś ją w restauracji, była wyśmienita, delikatna w smaku i taka... rozpływająca się w ustach A tak poza tym nigdy sama nie przygotowuję, bo na zimno mi nie smakuje, a nie wiem jak tą na ciepło się robi.

wbrew pozorom czerwoną kapustę na ciepło bardzo łatwo zrobić i szybko
w zależności ile jest was w domu, to bierzesz albo 1 całą kapustę albo 1/2, ale nie taką dużą, raczej średnią główkę. Szatkujesz. Ja mam robot kuchenny, więc mi to idzie szybko, ale ręcznie też nie jest źle. Wrzucasz do garnka, dodajesz pokrojone w paseczki albo kostkę 2 jabłka. Wlewasz wcześniej roztopine masło (1/4 masła). Mieszasz wszystko i zalewasz wodą, tak do wysokości kapusty. Gotujesz pod przykryciem na małym ogniu, aż kapusta będzie miękka. Jak kapusta będzie się robić miękka, to dodajesz 4 łyżki octu, szczypta soli i łyżkę cukru. Nadal gotujesz
Robisz teraz zasmażkę - tłuszcz i 2 łyżki mąki, studzisz zasmażkę i wlewasz do kapusty. Jeszcze gotujesz kapustę tak ok. 10 minut. I gotowe

susabee, Nie lubię Ikea
Nie jestem zadowolona z tych rzeczy, które tam kupiłam.
Szczególnie ręcznik za 50 zł, który potwornie farbuje
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 09:39   #107
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Przypomniałyście mi o kapuście
ze dwa lata już nie robiłam czerwonej... a jak robiłam, to tak: na odrobinie tłuszczu zeszklić w garnku czerwoną cebulę; na to poszatkowana kapusta i odrobina wody- dusić chwilę pod przykryciem (posolona, pocukrzona - wtedy szybciej mięknie...
Do tego kawałek jabłka, kilka suszonych śliwek i ziele angielskie. I trochę wina czerwonego
I nie robię zasmażki.

A jeśli chodzi o Ikea, to mam muzeum Ikei w domu
I niektóre rzeczy rezczywiście, jakość bardzo średnia, szybko się psują, ale inne z kolei - wybitne. Mam np. dwa garnki już z piętnaście lat i są idealne.
Także zależy jak się trafi, oni mają różnych dostawców.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 09:47   #108
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Przypomniałyście mi o kapuście
ze dwa lata już nie robiłam czerwonej... a jak robiłam, to tak: na odrobinie tłuszczu zeszklić w garnku czerwoną cebulę; na to poszatkowana kapusta i odrobina wody- dusić chwilę pod przykryciem (posolona, pocukrzona - wtedy szybciej mięknie...
Do tego kawałek jabłka, kilka suszonych śliwek i ziele angielskie. I trochę wina czerwonego
I nie robię zasmażki.

A jeśli chodzi o Ikea, to mam muzeum Ikei w domu
I niektóre rzeczy rezczywiście, jakość bardzo średnia, szybko się psują, ale inne z kolei - wybitne. Mam np. dwa garnki już z piętnaście lat i są idealne.
Także zależy jak się trafi, oni mają różnych dostawców.
u mnie dom abstynentów

ja ani razu nie trafiłam dobrze, same buble ja już tam nie chodzę z kilka lat i nie pójdę raczej nigdy
i jeszcze te dzikie tłumy
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 09:55   #109
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
wbrew pozorom czerwoną kapustę na ciepło bardzo łatwo zrobić i szybko
w zależności ile jest was w domu, to bierzesz albo 1 całą kapustę albo 1/2, ale nie taką dużą, raczej średnią główkę. Szatkujesz. Ja mam robot kuchenny, więc mi to idzie szybko, ale ręcznie też nie jest źle. Wrzucasz do garnka, dodajesz pokrojone w paseczki albo kostkę 2 jabłka. Wlewasz wcześniej roztopine masło (1/4 masła). Mieszasz wszystko i zalewasz wodą, tak do wysokości kapusty. Gotujesz pod przykryciem na małym ogniu, aż kapusta będzie miękka. Jak kapusta będzie się robić miękka, to dodajesz 4 łyżki octu, szczypta soli i łyżkę cukru. Nadal gotujesz
Robisz teraz zasmażkę - tłuszcz i 2 łyżki mąki, studzisz zasmażkę i wlewasz do kapusty. Jeszcze gotujesz kapustę tak ok. 10 minut. I gotowe

susabee, Nie lubię Ikea
Nie jestem zadowolona z tych rzeczy, które tam kupiłam.
Szczególnie ręcznik za 50 zł, który potwornie farbuje
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Przypomniałyście mi o kapuście
ze dwa lata już nie robiłam czerwonej... a jak robiłam, to tak: na odrobinie tłuszczu zeszklić w garnku czerwoną cebulę; na to poszatkowana kapusta i odrobina wody- dusić chwilę pod przykryciem (posolona, pocukrzona - wtedy szybciej mięknie...
Do tego kawałek jabłka, kilka suszonych śliwek i ziele angielskie. I trochę wina czerwonego
I nie robię zasmażki.

A jeśli chodzi o Ikea, to mam muzeum Ikei w domu
I niektóre rzeczy rezczywiście, jakość bardzo średnia, szybko się psują, ale inne z kolei - wybitne. Mam np. dwa garnki już z piętnaście lat i są idealne.
Także zależy jak się trafi, oni mają różnych dostawców.
Dziękuję za przepisy, pewnie połączę obydwa na swój sposób Ale mam smaki

Co do garnków z ikei, moja mama ma je już 15 lat, 3 sztuki, z tej serii całej ze stali wraz z uchwytami, do tego pokrywki też ze stali całe. Potwierdzam wszystko, są rewelacyjne, wciąż wyglądają jak nowe, a były i są najbardziej eksploatowanymi narzędziami w domu. Idąc tym tropem kupiłam na razie jeden, nie są bardzo drogie, a naprawdę warto. Zeptery mogą się cmoknąć jednym słowem

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-09-21 o 09:57
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-21, 10:01   #110
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
u mnie dom abstynentów

ja ani razu nie trafiłam dobrze, same buble ja już tam nie chodzę z kilka lat i nie pójdę raczej nigdy
i jeszcze te dzikie tłumy
U nas to normalnie cała wycieczka jednodniowa do tej Ikei... Także raz/dwa razy w roku się wybieramy
Ale masz też rację, sporo bubli mają na stanie
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziękuję za przepisy, pewnie połączę obydwa na swój sposób Ale mam smaki

Co do garnków z ikei, moja mama ma je już 15 lat, 3 sztuki, z tej serii całej ze stali wraz z uchwytami, do tego pokrywki też ze stali całe. Potwierdzam wszystko, są rewelacyjne, wciąż wyglądają jak nowe, a były i są najbardziej eksploatowanymi narzędziami w domu. Idąc tym tropem kupiłam na razie jeden, nie są bardzo drogie, a naprawdę warto. Zeptery mogą się cmoknąć jednym słowem
chyba te same, Ikea 365+

P.S. Za tydzień będę w Krakowie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 10:13   #111
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
wbrew pozorom czerwoną kapustę na ciepło bardzo łatwo zrobić i szybko
w zależności ile jest was w domu, to bierzesz albo 1 całą kapustę albo 1/2, ale nie taką dużą, raczej średnią główkę. Szatkujesz. Ja mam robot kuchenny, więc mi to idzie szybko, ale ręcznie też nie jest źle. Wrzucasz do garnka, dodajesz pokrojone w paseczki albo kostkę 2 jabłka. Wlewasz wcześniej roztopine masło (1/4 masła). Mieszasz wszystko i zalewasz wodą, tak do wysokości kapusty. Gotujesz pod przykryciem na małym ogniu, aż kapusta będzie miękka. Jak kapusta będzie się robić miękka, to dodajesz 4 łyżki octu, szczypta soli i łyżkę cukru. Nadal gotujesz
Robisz teraz zasmażkę - tłuszcz i 2 łyżki mąki, studzisz zasmażkę i wlewasz do kapusty. Jeszcze gotujesz kapustę tak ok. 10 minut. I gotowe

susabee, Nie lubię Ikea
Nie jestem zadowolona z tych rzeczy, które tam kupiłam.
Szczególnie ręcznik za 50 zł, który potwornie farbuje
Mniam, mniam- dogadzacie sobie

Ja musze się przyznać, że kiedyś, dawno temu, byłam wprost zauroczona stylem Ikea Ale wtedy była straszna posucha na rynku z artykułami wyposażenia wnętrz, a znajoma rodziców mieszkająca w Szwecji czasami przywoziła nam ich katalogi, które ja bardzo lubiłam przeglądać i doszło nawet do tego, że znałam ich asortyment na pamięć A potem, jak weszli do Polski i nie było jeszcze sklepu w Krakowie, to jeździliśmy na zakupy do Warszawy Ale z czasem ich styl wydał mi się trochę- może nie nudny (chyba za często tam zaglądałam )- ale trochę zbyt oklepany, chociaż sama mam w domu wiele ich rzeczy- siłą rzeczy (nomen omen ), to niektóre są bardzo pośledniej jakości (ręczników akurat tam nie kupowałam), "jednorazowego użytku" jakby, ale z innych jestem bardzo zadowolona, bo służą mi od wielu lat znakomicie np. okrągły stół do kuchni z litego, egzotycznego drewna z 4-ma krzesłami w komplecie (grają w wielu filmach ), który udało mi się kupić w fajnej cenie- jestem z niego bardzo zadowolona , no i jeszcze wiele innych rzeczy
Ja myślę, że ogólnie to jest tam ogromny potencjał, jeśli chodzi o projekty- dla mnie był swojego czasu wielkim źródłem inspiracji- no właśnie;- i tak go dzisiaj traktuję w sytuacji, gdy jest teraz tyle innych rzeczy na rynku do wyboru...

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-09-21 o 10:27
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 10:45   #112
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42920129]Mniam, mniam- dogadzacie sobie

Ja musze się przyznać, że kiedyś, dawno temu, byłam wprost zauroczona stylem Ikea Ale wtedy była straszna posucha na rynku z artykułami wyposażenia wnętrz, a znajoma rodziców mieszkająca w Szwecji czasami przywoziła nam ich katalogi, które ja bardzo lubiłam przeglądać i doszło nawet do tego, że znałam ich asortyment na pamięć A potem, jak weszli do Polski i nie było jeszcze sklepu w Krakowie, to jeździliśmy na zakupy do Warszawy Ale z czasem ich styl wydał mi się trochę- może nie nudny (chyba za często tam zaglądałam )- ale trochę zbyt oklepany, chociaż sama mam w domu wiele ich rzeczy- siłą rzeczy (nomen omen ), to niektóre są bardzo pośledniej jakości (ręczników akurat tam nie kupowałam), "jednorazowego użytku" jakby, ale z innych jestem bardzo zadowolona, bo służą mi od wielu lat znakomicie np. okrągły stół do kuchni z litego, egzotycznego drewna z 4-ma krzesłami w komplecie (grają w wielu filmach ), który udało mi się kupić w fajnej cenie- jestem z niego bardzo zadowolona , no i jeszcze wiele innych rzeczy
Ja myślę, że ogólnie to jest tam ogromny potencjał, jeśli chodzi o projekty- dla mnie był swojego czasu wielkim źródłem inspiracji- no właśnie;- i tak go dzisiaj traktuję w sytuacji, gdy jest teraz tyle innych rzeczy na rynku do wyboru...[/QUOTE]

susabee, a ty robisz teraz jakieś przetwory? i w ogóle co lubisz jeść najbardziej?

to jesteś stary wyjadacz Ikea'jowy
Ja się po prostu zniechęciłam, bo skoro non stop trafiałam na buble (2 krzesła się rozleciały, ręcznik farbuje, szafa nie udźwignęła ciężaru ubrań ), to ile można mieć dobre nastawienie do firmy i próbować kupić coś dobrego

my mieliśmy meblowanie mieszkania na zamówienie. sami zrobiliśmy projekt, jaki nam się podobał. firma stolarska zrobiła wszystko według naszego życzenia. zabawa nie jest tania, ale jest tak jak lubimy
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2013-09-21 o 10:47
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 11:34   #113
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
susabee, a ty robisz teraz jakieś przetwory? i w ogóle co lubisz jeść najbardziej?

to jesteś stary wyjadacz Ikea'jowy
Ja się po prostu zniechęciłam, bo skoro non stop trafiałam na buble (2 krzesła się rozleciały, ręcznik farbuje, szafa nie udźwignęła ciężaru ubrań ), to ile można mieć dobre nastawienie do firmy i próbować kupić coś dobrego

my mieliśmy meblowanie mieszkania na zamówienie. sami zrobiliśmy projekt, jaki nam się podobał. firma stolarska zrobiła wszystko według naszego życzenia. zabawa nie jest tania, ale jest tak jak lubimy
Ja lubię jeść wszystko i z tym jest właśnie mały problem (no, może z wyj. fast food-ów), a przetworów nie robię żadnych- żeruję na mojej teściowej
Jak się codziennie chodzi do TK Maxx-u, to faktycznie- mogła tego nie udźwignąć
Rozumiem, że się zraziłaś do Ikei- po prostu nie miałaś szczęścia wyłuskać czegoś wyjątkowego na samym początku i potem już nie próbowałaś, ale ze mną było akurat odwrotnie; na początku wszystkie zakupy były udane do tego stopnia, że się niemal uzależniłam, ale z czasem zaczęło mi to ciążyć i teraz zaglądam tam sporadycznie, po odrobinę inspiracji, bo i potrzeby też zmalały- ileż czasu można się urządzać
A z tymi firmami stolarskimi to różnie bywa- ja akurat mam niezbyt przyjemne doświadczenia; projekt projektem, a oni i tak zrobią po swojemu..., a zabawa faktycznie droga- dlatego jak uda mi się spotkać coś gotowego, co mi odpowiada, to kupuję

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-09-21 o 11:41
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 11:51   #114
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
U nas to normalnie cała wycieczka jednodniowa do tej Ikei... Także raz/dwa razy w roku się wybieramy
Ale masz też rację, sporo bubli mają na stanie
chyba te same, Ikea 365+

P.S. Za tydzień będę w Krakowie
Tak, to te, sprawdziłam na stronie

A cóż tak?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 11:58   #115
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak, to te, sprawdziłam na stronie

A cóż tak?
Czy to są te z wsadem druszlakowym (niby do gotowania makaronu)
Ja mam dwa, różnej wielkości; -ale makaron gotuję normalnie, tylko go odcedzam na tym wsadzie- a generalnie wykorzystuję go do gotowania na parze ; naprawdę super

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-09-21 o 12:25
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 12:43   #116
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42921336]Ja lubię jeść wszystko i z tym jest właśnie mały problem (no, może z wyj. fast food-ów), a przetworów nie robię żadnych- żeruję na mojej teściowej
Jak się codziennie chodzi do TK Maxx-u, to faktycznie- mogła tego nie udźwignąć
Rozumiem, że się zraziłaś do Ikei- po prostu nie miałaś szczęścia wyłuskać czegoś wyjątkowego na samym początku i potem już nie próbowałaś, ale ze mną było akurat odwrotnie; na początku wszystkie zakupy były udane do tego stopnia, że się niemal uzależniłam, ale z czasem zaczęło mi to ciążyć i teraz zaglądam tam sporadycznie, po odrobinę inspiracji, bo i potrzeby też zmalały- ileż czasu można się urządzać
A z tymi firmami stolarskimi to różnie bywa- ja akurat mam niezbyt przyjemne doświadczenia; projekt projektem, a oni i tak zrobią po swojemu..., a zabawa faktycznie droga- dlatego jak uda mi się spotkać coś gotowego, co mi odpowiada, to kupuję [/QUOTE]

mieliśmy sprawdzoną firmę, poleconę, byli super
w ciemno byśmy się bali kogoś brać. za duże koszty, żeby ryzykować

nie wiem, jak z tymi garnkami z Ikei, ale ja muszę mieć na płytę indukcyjną. one się nadają?
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 13:29   #117
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
mieliśmy sprawdzoną firmę, poleconę, byli super
w ciemno byśmy się bali kogoś brać. za duże koszty, żeby ryzykować

nie wiem, jak z tymi garnkami z Ikei, ale ja muszę mieć na płytę indukcyjną. one się nadają?
Nie mam pojęcia- ja mam elektryczną ceramiczną, ale nie indukcyjną

Dziewczyny, lubicie sprzątać?
Ja nie cierpię ; natomiast uwielbiam jak jest wszędzie czysto- i jak pogodzić te dwie rzeczy [zaznaczam, że wynajęcie kogoś do sprzątania w ogóle nie wchodzi w grę- po pierwsze: jestem przekonana, że nikt tak dobrze mi nie posprząta, jak ja sama ( jeśli się w końcu za to wezmę )a po drugie- nie cierpię, jak ktoś obcy krząta się po moim domu i dotyka moich rzeczy ]
Wiem, że wiele osób nie ma z tym problemu, ale ja- tak, i co gorsza, nie wiem, jak z tego wybrnąć- macie jakieś swoje sposoby na ogarnięcie tego wszystkiego ;-ja w każdą sobotę do południa jestem chora z tego właśnie powodu...


Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-09-21 o 13:39
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 13:43   #118
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
nie wiem, jak z tymi garnkami z Ikei, ale ja muszę mieć na płytę indukcyjną. one się nadają?
Ja ich używałam tylko na gazowej, ale producent podaje, że nadają się do wszystkich typów

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42922940]Dziewczyny, lubicie sprzątać?
Ja nie cierpię ; natomiast uwielbiam jak jest wszędzie czysto- i jak pogodzić te dwie rzeczy [zaznaczam, że wynajęcie kogoś do sprzątania w ogóle nie wchodzi w grę- po pierwsze: jestem przekonana, że nikt tak dobrze mi nie posprząta, jak ja sama ( jeśli się w końcu za to wezmę )a po drugie- nie cierpię, jak ktoś obcy krząta się po moim domu i dotyka moich rzeczy ]
Wiem, ze wiele osób nie ma z tym problemu, ale ja- tak, i co gorsza, nie wiem, jak z tego wybrnąć- macie jakieś swoje sposoby na ogarnięcie tego wszystkiego ;-ja w każdą sobotę do południa jestem chora z tego właśnie powodu...

[/QUOTE]

Ja niektóre rzeczy lubię robić w domu, innych nie, sprzątać lubię, pod warunkiem, że nie ma bałaganu a syna to muszę zachęcać podstepem, żeby posprzątał, dobrowolnie to mu się zdarzyło może 2 razy Zawsze powtarzam, że jak nie będzie robił bałaganu, to nie będzie musiał sprzątać
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 14:23   #119
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

korah, susabee czyli dam ostatnią szansę Ikea i kupię u nich garnek, bo akurat potrzebuję taki duży kociołek na bogracz

susabee, lubię sprzątać, ale nie cierpię prasowania i zabawy ze zmywarką do naczyć
tylko ja sobie tak rozrzucam sprzątanie, nie robię wszystkiego jednego dnia
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 14:39   #120
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja ich używałam tylko na gazowej, ale producent podaje, że nadają się do wszystkich typów



Ja niektóre rzeczy lubię robić w domu, innych nie, sprzątać lubię, pod warunkiem, że nie ma bałaganu a syna to muszę zachęcać podstepem, żeby posprzątał, dobrowolnie to mu się zdarzyło może 2 razy Zawsze powtarzam, że jak nie będzie robił bałaganu, to nie będzie musiał sprzątać
No tak, rzeczywiście- najfajniej sprząta się wtedy, gdy nie ma bałaganu...
Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
korah, susabee czyli dam ostatnią szansę Ikea i kupię u nich garnek, bo akurat potrzebuję taki duży kociołek na bogracz

susabee, lubię sprzątać, ale nie cierpię prasowania i zabawy ze zmywarką do naczyć
tylko ja sobie tak rozrzucam sprzątanie, nie robię wszystkiego jednego dnia
Daj,daj- będziesz zadowolona
A co to takiego ten bogracz

No tak, ale jak lubisz sprzątać, to lekko Ci to przychodzi i nie odkładasz tego w nieskończoność , ale jak się nazbierają zaległości- nie mówię tu o takim zwykłym, codziennym bałaganie, bo z nim akurat staram się być na bieżąco, ale chodzi mi o takie głębsze sprzątanie, które pochłania mnóstwo czasu i wysiłku... Chyba mam za dużo rzeczy
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.