Jaki lakier ochronny polecacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-08, 23:23   #1
SleepySheep
Raczkowanie
 
Avatar SleepySheep
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 31

Jaki lakier ochronny polecacie?


Z racji wykonywanej pracy narażona jestem na częste-gęste urazy mechaniczne paznokci. Ciągle o coś uderzam, zadzieram i w efekcie mam popękane, rozdwajające się paznokcie. Dramat, tym bardziej, że zawsze miałam mocne (takie są w sumie nadal) i ładne paznokcie.

Pomyślałam, że może powinnam zacząć używać jakiegoś lakieru ochronnego? Przezroczystego ewentualnie w jakimś neutralnym, mlecznym odcieniu. Obecnie mam odżywkę diamentową z Golden Rose, mam też lakier nawierzchniowy z Seche Vite, ale oba położone samodzielnie (bez kolorowego lakieru) na niewiele się zdają i szybko się ścierają lub odpryskują. Może znacie jakiś inny, typowo ochronny lakier godny polecenia? Taki, który zostawi solidną warstwę (efekt żelu, jak to się teraz chyba mówi).
__________________

SleepySheep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 16:02   #2
miszuna
Raczkowanie
 
Avatar miszuna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 106
Dot.: Jaki lakier ochronny polecacie?

polecam hybrydy! dzięki nim moje paznokcie są tak mocne, że już nie pamiętam co znaczy złamany paznokieć sama mam taką pracę, że od czasu do czasu muszę poprzekładać różne rzeczy, spakować, rozpakować pudełka, tłukę w klawiaturę kilka godzin dziennie i kompletnie nic się im nie dzieje
miszuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:43   #3
SleepySheep
Raczkowanie
 
Avatar SleepySheep
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 31
Dot.: Jaki lakier ochronny polecacie?

Hybryda nie wchodzi w grę. Paznokcie są super kiedy jest nałożona, a po jej zdjęciu to kompletna kicha i mam jeszcze bardziej zniszczone i osłabione paznokcie. Dla mnie to świetna opcja na okazjonalny manicure, ale nie na stałe.
__________________

SleepySheep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 13:14   #4
sunsun1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 109
Dot.: Jaki lakier ochronny polecacie?

Dokladnie! Napewno nie hybryda. Wyglada ladnie, trzyma sie dlugo, ale przy długim uzywaniu katastrofa :/ ja bardzo dlugo walczylam z oich odpudowa, mialam kazdy wygiety w inna strone :/
sunsun1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 19:38   #5
gonia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 75
Dot.: Jaki lakier ochronny polecacie?

Cytat:
Napisane przez SleepySheep Pokaż wiadomość
Hybryda nie wchodzi w grę. Paznokcie są super kiedy jest nałożona, a po jej zdjęciu to kompletna kicha i mam jeszcze bardziej zniszczone i osłabione paznokcie. Dla mnie to świetna opcja na okazjonalny manicure, ale nie na stałe.
dokładnie, to samo powtarzam. mi tak poniszczyla paznokcie przy dluzszym stosowaniu, ze juz sie na to nie zdecyduje.. zawsze to powtarzam, ale spotykam się z takim hejtem jak o tym piszę.. chyba wszędzie reklama semilaca i neo nail haha
gonia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 08:46   #6
celcia5
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki lakier ochronny polecacie?

Jeśli stale jesteś narażona na takie uszkodzenia, to raczej polecałabym jakiś specjalistyczny preparat, bo te z sieciowych drogerii to raczej w składniki odżywcze są dość ubogie. Ja używam odżywczy utwardzacz <reklama > ceramidami i efekt jest fajny. Paznokcie miałam bardzo poniszczone myciem naczyń, sprzątaniem. Przez to pękały i nie wyglądały dobrze. Ja nakładałam dwie warstwy raz na 3 dni i nic więcej. Po 2 miesiacach, jak paznokieć wrócił do formy to <reklama> pod lakier, żeby ciągle mieć jakąś ochronę i odżywianie. Dodam, że moje paznokcie są wrażliwe - po odżywce eveline miałam bolesne mrowienie w palcach, a <reklama > nie przynosi takich działań niepożądanych, więc polecam też alergikom.

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2016-08-22 o 09:07
celcia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 12:05   #7
sunsun1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 109
Dot.: Jaki lakier ochronny polecacie?

Na blogu golden rose znalazlam filmik jak pannaJoanna funduje regeneracje paznokciom. Warto obejrzec zreszta nie tylko regeneracje, a caly blog Łatwo można na nim odnaleźć potrzebne informacje linkuje http://blog.goldenrose.pl/2016/08/03...a-regeneracje/
sunsun1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 19:29   #8
SmokW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki lakier ochronny polecacie?

ja mam odżywki ORLY ze strony xxxx - są rewelacyjne, paznokcie się nie łamią są twarde i zawsze błyszczące
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13490632_917665195010410_4361591203541860180_o.jpg (124,1 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14068526_951272074983055_6928498104242467973_o.jpg (132,2 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 13719736_931882666921996_1202538173210596394_o.jpg (121,4 KB, 4 załadowań)

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-19 o 08:32 Powód: reklama
SmokW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 23:20   #9
SleepySheep
Raczkowanie
 
Avatar SleepySheep
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 31
Dot.: Jaki lakier ochronny polecacie?

Dzięki za podpowiedzi. Ogólnie mam swój sprawdzony sposób na regenerację, który działa cuda (zwykły, taniutki olejek z drzewa herbacianego wcierany w paznokcie min. 2 razy dziennie), więc nie tyle o to mi chodzi, co o ochronę. Nie maluję paznokci do pracy - mija się to z celem bo po 30 minutach i tak niewiele by już z lakieru było Ale miałam nadzieję, że znajdę za Waszymi poradami właśnie jakiś lakier ochronny, może utwardzacz jakiś (choć te które znam położone bezpośrednio na płytkę szybko schodzą), który stanowić będzie pewną barierę. Może jakiś żelowy lakier nawierzchniowy (nie żel, ale dający efekt taki)? Czekam na kolejne podpowiedzi

PS: A temat hybrydy proszę zamknijmy. Dużo jest o tym dyskusji w różnych wątkach i niech tam one pozostaną
__________________

SleepySheep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 21:20   #10
gonia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 75
Dot.: Jaki lakier ochronny polecacie?

Cytat:
Napisane przez sunsun1 Pokaż wiadomość
Na blogu golden rose znalazlam filmik jak pannaJoanna funduje regeneracje paznokciom. Warto obejrzec zreszta nie tylko regeneracje, a caly blog Łatwo można na nim odnaleźć potrzebne informacje linkuje http://blog.goldenrose.pl/2016/08/03...a-regeneracje/
ooo! dzieki! widze wiele przydanych info, fajnie ze o tym pomysleli
gonia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-21 22:20:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:58.