PRAGA co? jak? za ile? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-10, 07:57   #1
77Misia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 55

PRAGA co? jak? za ile?


Bylam tylko raz ale w tym roku chce to powtorzyc...magiczne miejsce, jest co zwiedzac i co istotne nie jest powalajaco drogo no i blisko Polski. Same zalety
Z jezykiem tez nie ma najmniejszego problemu z kazdym pepiczkiem sie dogadasz
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
77Misia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-20, 23:18   #2
kleiner-Igel
Zadomowienie
 
Avatar kleiner-Igel
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Mój-kawałek-podłogi
Wiadomości: 1 651
Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Hej dziewczyny!
Zdecydowałam się wyjechać we wrześniu do Pragi, na rocznicę związku z chłopakiem.
Przeszukałam wiele wątków, ale mam konkretne pytania i na nie odpowiedzi nie znalazłam.

Wiem już, że najtaniej można pojechać do Kudowy, przejść granicę, a stamtąd autobusem lub pociągiem do Pragi - podobno kosztuje to tylko 120 koron. Ale jak wygląda piesze przejście graniczne? Bo ja zawsze autobusem A i czy gdzieś znajdę rozkład jazdy?

Druga sprawa to nocleg. Czy myślicie, że we wrześniu znajdę pokój idąc i pukając do hoteliku, czy raczej muszę rezerwować? Zależy mi zwłaszcza na akademikach i innych najtańszych schroniskach. Chciałabym zostać 5 nocy.

Wyliczyłam, że sama podróż będzie mnie kosztować około 250 złotych w dwie strony - 60 do Kudowy, 13 do Pragi. Ile kosztują tramwaje, autobusy? Czy w Pradze komunikacja jest doba, czy zorientuję się w mieście?

Chciałabym też pozwiedzać - najważniejsze zabytki, ale też spróbować dobrego piwa, zabawić się w czeskim klubie, pójść do ZOO. Moje zakupy obowiązkowe to: czekolada studencka i "mendlowa", ćwiczki, maskotki krecika - ze 3 sztuki, rumcajsa, pocztówki niekoniecznie, jakieś małe bibeloty dla znajomych. Gdzie znajdę je najtaniej? Bo w centrum chyba kiepsko :/ czy znacie adresy jakiś fajnych targów, centrów handlowych?

Jak myślicie, ile pieniędzy zabrać na taki 5-7 dniowy wyjazd (pomijając nocleg), wliczając obiady w jakichś tanich barach na jedną osobę?

W drodze powrotnej planuję jeszcze zostać jeden dzień w górach.

A wiecie może, gdzie znajdę słowniczek czeskich wyrażeń typu dzień dobry, jak dojdę do?

I przede wszystkim - czy warto poświęcać czas i pieniądze (dla mnie to i tak drogi wyjazd, dlatego proszę o wyrozumiałość, że pytam o najtańsze opcje)

Będę wdzięczna za wszelkie info!

__________________
Blog Rodzynki Sułtańskie. O Turcji nie zawsze na serio
kleiner-Igel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 10:58   #3
ewulinek@vp.pl
Zakorzenienie
 
Avatar ewulinek@vp.pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 491
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Była taka fajna książeczka - chyba w Newsweeku - o mentalności Czechów i w ogóle o zwiedzaniu Pragi - noclegi, co warto zobaczyć ! jak będę w domku wieczorem to postaram się znaleźć i napisać co nieco
__________________
::: it's crazy, dreams amaze me...
strange dreams. love dreams. hate dreams.
don't wanna' know when I'm awake :::
ewulinek@vp.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 11:00   #4
kleiner-Igel
Zadomowienie
 
Avatar kleiner-Igel
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Mój-kawałek-podłogi
Wiadomości: 1 651
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Ewulinek będę bardzo wdzięczna Możesz mi podesłać zdjęcie albo skan tej książeczki? Albo chociaż jakieś info
__________________
Blog Rodzynki Sułtańskie. O Turcji nie zawsze na serio
kleiner-Igel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 13:23   #5
kleiner-Igel
Zadomowienie
 
Avatar kleiner-Igel
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Mój-kawałek-podłogi
Wiadomości: 1 651
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

A czy to prawda, że tam jest mnóstwo kieszonkowców? Słyszałam, że turyści w Pradze są okropnie okradani, czy wie ktoś, czy to prawda?
__________________
Blog Rodzynki Sułtańskie. O Turcji nie zawsze na serio
kleiner-Igel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 13:24   #6
ewulinek@vp.pl
Zakorzenienie
 
Avatar ewulinek@vp.pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 491
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

ok - zaopatrzyłam się w moje przewodniki i mapki -więc co nieco Ci opiszę ( może uda mi się wrzucić jakieś skany także )


Informacja turystyczna :

Praska Informacja Turystyczna tel. 12 444 www.pis.cz

Wieża Mostowa nieopodal mostu Karola

Ratusz Starego Miasta na placu Staromiejskim

Przydatne numery :

Praskie Biuro Informacji Turystycznej : 420224 226 097
Praskie Centrum Turystyczne 420 224 212 209

Komunikacja miejska :

Tramwaje
kursują codz. w godz. od 4.30 - 24.00 , co 6-8 minut
nocne od 24.00 - 4.30 co ok. 30 minut
najbardziej malowniczą trasą kursuje tramwaj 22 - z Vinohradów przez Nowe Miasto aż do Hradczanów

Najwygodniejszym i najszybszym środkiem transportu miejskiego jest METRO - pociagi kursują w godz. 5.00 do 24.00 co 2- 5 minut. bilety sprzedawane na stacjach metra, kioskach , a takze w wielu hotelach.

Bilet jednoprzejazdowy to 12 koron ( zarowno metro jak i tramwaj - przez 60 ominut od skasowania ) 90 minut w soiboty i niedziele)

24 godzinny bilet - 80 kc
3-dniowy- 220 kc
7 dniowy 280 kc
( czasowe bilety turystyczne uprawniają do nieograniczonej liczby przejazdów metrem, tramwajem i autobusami ) kasuje się je raz , przed pierwszym przejazdem , na odwrocie nalezy napisac nazwisko i date urodzenia uzytkownika.

Autobusy - kursują na dalekie przedmieścia stolicy.

Taksówki - najbezpieczniej zamawiać taksówkarza przez dystrybutora lub w recepcji hotelu - za 1 km zapłacimy ok 28 kc.

Korporacje : Taxi Praha tel. 222 111 000
AAA Radiotaxi - tel. 222 333 222 lub 14014


Telefon : na miejscu warto zaopatrzyć się w kartę telefoniczną TRICK- umozliwia ona wysylanie smsow, rozmowy - karty do nabycia w kioskach - 200 kc i 300 kc

Życie nocne :

Karlovy Lazne - najwiekszy klub muzyczny w Europie Środkowej , 40 metrów od mostu karola
4 sale z muzyką
www.karlovylazne.cz

Duplex - klub, bar , restauracja . taras widokowy
www.duplexduplex.cz

Jazzboat - rejs statkiem po Wełtawie połączony z koncertem jazzowym

Rock Cafe - ul Narodni triada 20
codz. od 20.00 - czaskie zespoły - amatorzy , licznie odwiedzana przez turystów.


Tanie hotele :

www.cloister-inn.com Praga 1 - stare miasto

Pensjon City www.hotelcity.cz
tel. 00429 )222521606

www.oktours.cz/sibelius

Zakupy:

Melantrichova -
mala uliczka odchodzaca od Starego Rynku - doskonale mieksce na kupno czeskich kryształów

Havelsky trh - nieopodal Melantrichovej - targ uliczny

Centrum Cerny Most - przy wschodnim końcu linii metra B w dzielnicy Praga 9 - to duze centrum handlowe



Co warto a nawet trzeba zobaczyć :

Most Karola
http://www.praga.infoczechy.pl/index...&kid=15&aid=55
Zamek Praski ( Hradczany ) metro A , stacja Malostranska , cena biletu uzalezniona od opcji zwiedzania, ogrody bezpłatnie. od 9.00 do 17.00

Katedra św. Wita - Hradczany - od 9. do 17.00

Złota uliczka -
Hradczany , w lewo od Jirskej

Muzeum Figur Woskowych Stare Maisto , Mostecka 18 ,od. 9.00 do 20

Muzeum Narodowe od 10 do 18 . ul. Vaclavske nam. 68
bilety dorosli 110 kc

Muzeum zabawek Jirska 6, blisko wyjscia ze Złotej Uliczki , od 9.30 do 17.30 , studenci i dorosli 60 kc

Muzeum Seksu Melantrichova 18
od lat 18 . cena 250 kc, studenci 150 kc

Mała Strana - dzielnica Pragi , u stóp praskiego zamku na lewym brzegu Wełtawy

Tańczący Dom na skrzyżowaniu Rasinovo Nabreri i Resslovej, obok mostu Jiraskuv

Szwejk i piwiarnie -
U Kalicha ( tu kupisz przeróżne pamiątki związane ze szwejkiem , warto wypić piwko ) - Nove Mesto , Na Bojisti 12-14

U Fleku - Muzeum Piwowarstwa - Nove Mesto , Kremencova 11
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg slownik czesi.JPG (82,7 KB, 122 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg slownik2.JPG (80,5 KB, 105 załadowań)
__________________
::: it's crazy, dreams amaze me...
strange dreams. love dreams. hate dreams.
don't wanna' know when I'm awake :::
ewulinek@vp.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 13:41   #7
ewulinek@vp.pl
Zakorzenienie
 
Avatar ewulinek@vp.pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 491
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

tu wklejam jeszcze mapkę jak wygląda metro

mam nadzieję że pomogłam!

Polecam wejść na stronkę :

http://www.praga-przewodnik.pl/

i kupić przewodnik Pascala np.

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg metro praga.JPG (52,6 KB, 101 załadowań)
__________________
::: it's crazy, dreams amaze me...
strange dreams. love dreams. hate dreams.
don't wanna' know when I'm awake :::
ewulinek@vp.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-21, 14:34   #8
kleiner-Igel
Zadomowienie
 
Avatar kleiner-Igel
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Mój-kawałek-podłogi
Wiadomości: 1 651
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

ewulinek dzięki wielkie! Naprawdę bardzo mi pomogłaś Szczególnie przydatne będą dla mnie te informacje o komunikacji miejskiej
Jeszcze raz dziękuję

A może mi ktoś zweryfikować te pogłoski o masie złodziei? Trochę mnie to zaniepokoiło
__________________
Blog Rodzynki Sułtańskie. O Turcji nie zawsze na serio
kleiner-Igel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 14:47   #9
ewulinek@vp.pl
Zakorzenienie
 
Avatar ewulinek@vp.pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 491
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

też słyszałam o kieszonkowcach - trzeba uważać przede wszystkim w tramwajach i na zatłoczonych ulicach , tam gdzie masa turystów! a jak wiadomo w Pradze turystów multum - to i kieszonkowcy nie śpią!!
najlepiej nie nosić przy sobie dużych ilości pieniędzy - a jak już musisz to miej je jakoś podzielone w różnych częściach garderoby czy plecaka! przydadzą się takie śmieszne portfeliki na szyję , wrzucisz pod koszulkę i jesteś spokojniejsza !
a słyszałam też - że trzeba uważać na aparaty - trzymaj aparat obwiązany sznureczkiem wokół ręki - przezorny zawsze ubezpieczony!
__________________
::: it's crazy, dreams amaze me...
strange dreams. love dreams. hate dreams.
don't wanna' know when I'm awake :::
ewulinek@vp.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 15:37   #10
kleiner-Igel
Zadomowienie
 
Avatar kleiner-Igel
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Mój-kawałek-podłogi
Wiadomości: 1 651
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

A myślisz że jest ich o wiele więcj niż w polskich miastach? W sumie wydaje mi się, że wszędzie, gdzie turyści, są i kieszonkowcy, ale trochę się martwię...
Zawsze dzielę sobie pieniądze na drobniejsze sumy i rozkładam Z aparatem też tak robię, chcę sobie też kupić taki futerał na szyję
Ach miałam Ci mówić - świetny avatar
__________________
Blog Rodzynki Sułtańskie. O Turcji nie zawsze na serio
kleiner-Igel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 20:55   #11
ewulinek@vp.pl
Zakorzenienie
 
Avatar ewulinek@vp.pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 491
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

nie wiem czy więcej -na pewno czychają tam gdzie jest mnótwo turystów - a w Pradze jak juz napisałam turystów nie brakuje! ja byłam - nic się nie stało , rodzinka była - też spokojnie!
więc nie ma co się zamartwiać - tylko zwiedzać i chłonąć atmosferę miasta życzę udanego pobytu!

P.S. dzięki za miły komentarz odnośnie avatara

__________________
::: it's crazy, dreams amaze me...
strange dreams. love dreams. hate dreams.
don't wanna' know when I'm awake :::
ewulinek@vp.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-24, 20:39   #12
kleiner-Igel
Zadomowienie
 
Avatar kleiner-Igel
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Mój-kawałek-podłogi
Wiadomości: 1 651
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Dzięki

I up up Ktoś jeszcze może mi coś powiedzieć o Pradze?
__________________
Blog Rodzynki Sułtańskie. O Turcji nie zawsze na serio
kleiner-Igel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 20:39   #13
kleiner-Igel
Zadomowienie
 
Avatar kleiner-Igel
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Mój-kawałek-podłogi
Wiadomości: 1 651
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Dzięki

I up up Ktoś jeszcze może mi coś powiedzieć o Pradze?
__________________
Blog Rodzynki Sułtańskie. O Turcji nie zawsze na serio
kleiner-Igel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 10:46   #14
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

hej,

Byłam w Pradze trzy lata temu, z moim obecnym mężem i znajomymi - my co prawda pojechaliśmy samochodem ale potem cały pobyt (4 dni) samochód stał nie ruszany. Spokojnie chodziliśmy na piechotę całymi dniami, to centrum zabytkowe po jednej i po drugiej stronie mostu Karola da się przejść pieszo. Owszem, wieczorem padaliśmy z nóg - ale modry nam sie cieszyły od ucha do ucha
Nocowaliśmy w schronisku studenckim - czyli zwykłych akademikach na Strachowie (przy takim dużym stadionie) przekształconych na wakacje w schronisko. cena noclegów była tam zróżnicowana, zależnie od tego czy nocowało się w lepszym czy gorszym standardzie. My płaciliśmy równowartość ok. 30 zł za osobę za noc. Luksusów nie było, nie specjalnie czysto, łazienki dwie na piętro - ale wracaliśmy tam tylko spać i było ok. Poza tym dość blisko do centrum. Nie rezerwowaliśmy miejsc wcześniej, poszliśmy "na żywioł"
Acha - kieszonkowców nie zauważyliśmy (wiem, że ich się nie zauważa raczej ) ale nikt nas nie okradł, ani nie byliśmy świadkami żadnego z takich zajść. Ostrożność na pewno nie zaszkodzi, ale ja tam sie czułam bezpiecznie.
Byliśmy we wrześniu właśnie i było bardzo dużo turystów z różnych krajów.
W każdym razie polecam naprawę, Praga jest śliczna - ja bardzo miło wspominam ten pobyt i bardzo chętnie kiedyś tam wrócę.
Jakbyś potrzebowała jeszcze jakiś informacji - postaram sie odpowiedzieć.
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 19:21   #15
kleiner-Igel
Zadomowienie
 
Avatar kleiner-Igel
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Mój-kawałek-podłogi
Wiadomości: 1 651
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

ruda 3d przede wszystkim dziekuję za zainteresowanie i wypowiedź
Akademik powaznie bierzemy pod uwagę, choć nie ukrywam, że 30 zł/noc to - jak na studencki wypad - całkiem sporo.
Każda wypowiedź przekonuje mnie do tego, że Praga jest warta zwiedzenia
Z ciekawości zapytam, gdzie zostawiliście auto na te 4 dni?

A czy ktoś może odwiedzał miejsca F. Kafki? Bo bardzo lubię tego autora i chętnie zobaczyłabym jego grób i dom, w którym mieszkał

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc, to miło, że są osoby, dla których nie szkoda czasu na napisanie kilku linijek tekstu Szczególnie, że bardzo zależy mi na opiniach osób, które już były w Pradze - najlepiej same, nie z biurem podróży
__________________
Blog Rodzynki Sułtańskie. O Turcji nie zawsze na serio
kleiner-Igel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 20:18   #16
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Zostawiliśmy auto pod akademikami, był tam parking płatny co prawda, ale kosztował nas jakieś grosze.
Co do akademików, ten, który my wybraliśmy, nie był najtańszym z możliwych - tylko w tej części gdzie były tańsze noclegi nie było miejsc.
Myślę, jednak że jeśli znajdziesz gdzieś tańsze noclegi to być może będą dalej a zaoszczędzone pieniądze będziesz musiała wydać na komunikacje miejską...? Nie wiem, my po prostu nie musieliśmy jeździć wiec nie mam pojęcia jak jest z komunikacją.
W miejscach Kafki nie byliśmy. Za to zachodząc ze Strahowa mieliśmy po drodze Strahowski Klasztor, po drodze mieliśmy tez fajny park z obserwatorium astronomicznym i miniaturą wieży Eiffela (świetny z niej widok).
Potem schodziliśmy prawie prosto na Hardczany, Małą Stranę, i Most Karola. Byliśmy w kościele św. Mikołaja (można wejść na wieżę), oczywiście na złotej uliczce, w katedrze św. Wita (dla mnie rewelacja, uwielbiam gotyckie katedry, ta nie ustępuje w niczym swoim słynnym europejskim "koleżankom"). Co jeszcze...Acha - byliśmy w muzeum Alfreda Muchy, na Josefovie (dzielnicy żydowskiej - w tym na cmentarzu). Trochę tez krążyliśmy po Nowym Mieście - Vaclavskie Namiesti i te okolice.
Poza tym, jak się chodzi po Pradze, to czasem natrafia się na takie fajne uliczki, zakątki, placyki, miejsca widokowe - które mają taki urok i klimat, że warto się tak po prostu powłóczyć.
Korzystaliśmy z przewodnika Pascala (fioletowy, łączony metalowymi kółkami - bardzo fajny, poza tym polecam też przewodnik Wiedzy i Życia, znajomi go mieli).
Jeżeli chodzi jeszcze o noclegi - ja spisałam po prostu kilka adresów z internetu - i mieliśmy w planach szukać jakby co, na szczęście w tym pierwszym miejscu zostaliśmy. Ale są w internecie namiary na noclegi - możesz poszukać, a jakby co, zadzwonić i zarezerwować.

P.S. nie mogliśmy sobie odmówić zajrzeć do sześciopiętrowego sklepu Baty he he he, buty na pięciu pietrach, tylko na jednym ciuchy :-D
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 09:16   #17
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Jeśli chodzi o nocleg, to polecam gorąco http://www.arpacayhostel.com/en/index_en.php, byłam tam 4lata temu i było naprawdę super, w starej kamienicy, ale jakże odnowionej!
Pokoje dla młodych w ludzi stylu Ikea, ale spotkaliśmy też starszych ludzi.
Plusem jest komputer z internetem w korytarzyku, więc każdy może skorzystać
Łazienki co prawda na zewnątrz, ale hotelik jest tak mały, iż właściwie nie przeszkadza to wogóle, za 4noce za jedną osobę zapłaciliśmy 2120 koron (w 2003roku)
Co do przejazdów to najlepiej wykupić sobie karnet (mi kupował kolega- Czech, więc nie wiem dokładnie jak to jest, o ile pamiętam kupuje się tam paroniowy podizelony na strefy i kosztuje o niebo mniej aniżeli każdorazowo płacić za bilet
o, właśnie przeryłam pamiątki i jeśli chcesz prześlę Ci skan tego biletu byś sobie porównała (ponieważ w okienku mało kto mówi po angielsku, a po polsku, nie wiadomo na ile nas zrozumią), kosztował 250koron i był na 7dni , ważny był na wszystkie strafy pragi za wyjątkiem tych naprawdę poza centrum (strefa 0 i P)
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 19:06   #18
magda_r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5
GG do magda_r
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Witaj! Powiedzmy, że tez siedze w temacie, gdyz wybieram się do Pragi ok.10 wrzesnia wiec podziele się z Toba moimi dotychczasowymi "znaleziskami"
http://www.czecot.com/cz/?page=18&idvp=2&both=1 wirtualne zwiedzanie na dobry poczatek
http://www.pis.cz/en/prague/abc_for_...ts/prague_card jeszcze nie wiem, na ile jest to opłacalny wynalazek, ale mysle, ze warto sie zastanowic
http://www.hostelsclub.com/step01_ci...=3&currency=29 tutaj znajdziesz hostele w calkiem przystepnych cenach, głównym ich minusem jest mieszkanie w pokojach wieloosobowych
http://www.wirtualnapraga.pl/oferta_wiecej.php?id=273 tu z kolei jest akademik, w którym chyba sie zatrzymam dalej od centrum, ale male pokoiki

Zamierzam sledzic watek i mam nadzeije, ze uda sie nam jakos zorganizowac te wyprawy"
Pozdrawiam
magda_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 19:48   #19
magda_r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5
GG do magda_r
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Aaa zapomniałam- Kafka
No to obowiązkowo Złota uliczka, na której chwilowo mieszkał, oprócz tego placyk za kościołem św. MIkołaja, który od niedawna nazywany jest właśnie placem KAfki - gdzieś tam znajduje sie dom, w którym się urodził, wartoo tez obejrzeć śliczny rokokowy pałac Goltz-Kinskych (czy jakś tak ), który kiedyś byl gimnazjum, do którego uczęszczał Franz Widziałam tez bardzo fajny pomnik poświecony Kafce, ale nie pamietam gdzie To byl taki garnitur z człowieczkiem na ramionach NIe wszystkim przypadł do gustu, ale mi się podobał
magda_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-26, 22:03   #20
kleiner-Igel
Zadomowienie
 
Avatar kleiner-Igel
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Mój-kawałek-podłogi
Wiadomości: 1 651
Smile Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Cytat:
Napisane przez baobab Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o nocleg, to polecam gorąco http://www.arpacayhostel.com/en/index_en.php, byłam tam 4lata temu i było naprawdę super, w starej kamienicy, ale jakże odnowionej!
Pokoje dla młodych w ludzi stylu Ikea, ale spotkaliśmy też starszych ludzi.
Plusem jest komputer z internetem w korytarzyku, więc każdy może skorzystać
Łazienki co prawda na zewnątrz, ale hotelik jest tak mały, iż właściwie nie przeszkadza to wogóle, za 4noce za jedną osobę zapłaciliśmy 2120 koron (w 2003roku)
Co do przejazdów to najlepiej wykupić sobie karnet (mi kupował kolega- Czech, więc nie wiem dokładnie jak to jest, o ile pamiętam kupuje się tam paroniowy podizelony na strefy i kosztuje o niebo mniej aniżeli każdorazowo płacić za bilet
o, właśnie przeryłam pamiątki i jeśli chcesz prześlę Ci skan tego biletu byś sobie porównała (ponieważ w okienku mało kto mówi po angielsku, a po polsku, nie wiadomo na ile nas zrozumią), kosztował 250koron i był na 7dni , ważny był na wszystkie strafy pragi za wyjątkiem tych naprawdę poza centrum (strefa 0 i P)
Skan tego karnetu jak najbardziej jest przeze mnie pożądany Jeśli możesz to wrzuć ten skan w wątku albo prześlij na adres: kurdzielek@o2.pl Z góry dziękuję A co do noclegu to planuję zmieścić się w kwocie 150 zł za 5 nocy - standard obojętny. byle było łóżko W tym roku zaczynam studia i naprawde potrzebuję pieniędzy, więc na ten wyjazd moge przeznaczyć minimum.

Cytat:
Napisane przez magda_r Pokaż wiadomość
Witaj! Powiedzmy, że tez siedze w temacie, gdyz wybieram się do Pragi ok.10 wrzesnia wiec podziele się z Toba moimi dotychczasowymi "znaleziskami"
http://www.czecot.com/cz/?page=18&idvp=2&both=1 wirtualne zwiedzanie na dobry poczatek
http://www.pis.cz/en/prague/abc_for_...ts/prague_card jeszcze nie wiem, na ile jest to opłacalny wynalazek, ale mysle, ze warto sie zastanowic
http://www.hostelsclub.com/step01_ci...=3&currency=29 tutaj znajdziesz hostele w calkiem przystepnych cenach, głównym ich minusem jest mieszkanie w pokojach wieloosobowych
http://www.wirtualnapraga.pl/oferta_wiecej.php?id=273 tu z kolei jest akademik, w którym chyba sie zatrzymam dalej od centrum, ale male pokoiki

Zamierzam sledzic watek i mam nadzeije, ze uda sie nam jakos zorganizowac te wyprawy"
Pozdrawiam
Hej! Super, że się znalazłyśmy Dla mnie najciekawsza jest ta stronka z hostelami Jedziesz 10., masz już coś zarezerwowane, czy idziesz "na żywioł"? Ja przewertowałam kilka stron w internecie i mam już trasę zwiedzania, jutro wkleję kilka linków
__________________
Blog Rodzynki Sułtańskie. O Turcji nie zawsze na serio
kleiner-Igel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 11:35   #21
magda_r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5
GG do magda_r
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Hej! Jeszcze niec nie zarezerwowałam, ale zamierzam to zrobic jak najszybciej Zreszta w tych hostelach rezerwacja wstepna polega tylko na wysłaniu maila/faxu z rezerwacją Ja jade tylko na 3 dni, ale z przyjemnościa zapoznam si ez TWoja traska zwiedzania. Jeszcze nie mam nic konkretnego - jestem na etapie czytania przewodników - ale planuje w I dzień szybko przebiec kawałek nowego miasta, stare m, Josefov, II i III dzien do podziału to bedzie MOst Karola, Mala Strana, Hradcany. NIe iwem kiedy i jak, planuje tez zachaczyc o wzgórze Petrin, Zamek Troja i Tańczący dom. Dokładny plan spróbuje spisać za kilka dni W ogóle to mam nadzieje, ze uda mi sie zobaczyc jak najwuiecej - zwiedzac zamierzam od switu do nocy <niemalże:P> wiec bez treningu sie nie obejdzie:P
magda_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 12:37   #22
kleiner-Igel
Zadomowienie
 
Avatar kleiner-Igel
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Mój-kawałek-podłogi
Wiadomości: 1 651
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Ja mam taki sam zamiar Znalazłam bardzo przydatną stronkę, a na niej własnie trasę na jeden dzień zweidzania:
http://pinezka.strefa.pl/jedendzien.html



A mam pytanie czy jak znalazłam camping i jest podana cena za osobę, to jest to cena pobytu w pokoju czy muszę mieć namiot? Bo cena za namiot jest osobno i nie mogę się w tym połapac.
__________________
Blog Rodzynki Sułtańskie. O Turcji nie zawsze na serio
kleiner-Igel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 19:48   #23
magda_r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5
GG do magda_r
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Jeśli chodzi o camping, to nie mam zielonego pojecia - zreszzta nie widziałam taj strony. A ten plan zwiedzania już widziałam i nawet zamierzam go zrealizować, rozbijając go na 3 dni i nieco "uszczegółowić"
magda_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 14:17   #24
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Wspominam Prage z ogromnym sentymentem, to pierwszy samodzielnie przygotowany wyjazd. Bylo to juz kilka lat temu ale podziele sie z Toba swoimi uwagami, moze jakos pomoge
Nocleg - najtanszy w hostelu studenckim, mozna a nawet warto rezerwowac przez internet, wystarczy mail, fax, podajesz termin, wysylaja specjalny voucher ktory drukujesz i pokazujesz na miejscu, nie ma potrzeby rezerwacji w takich miejscach karta kredytowa a nawet jesli na stronie tak pisze, sprawdz osobiscie wysylajac do danego hostelu maila, ja tak zrobilam i uniknelam problemu, wtedy malo kto w POlsce mial karte kredytowa .
Komunikacja - zdecydowanie oplaca sie kupic bilet na przejazdy komunikacja miejska, Praga to duze miasto, z dugiej zas strony nie bedziesz musiala przeplacac za hostel w centrum tylko zarezerwujesz tanszy w dalszej czesci miasta, polecam jednak taki ktory usytuowany jest blisko stacji metra, bo to najszybszy srodek transportu W zaleznosci od dlugosci pobytu mozna kupic bilet tygodniowy, 3 dniowy itd, ceny mozna sprawdzic na tej stronie:
http://www.myczechrepublic.com/pragu...ets_fares.html
Zwiedzanie - warto wziasc przwodnik z Polski, ale jesli znasz angielski warto kupic mape Pragi, dostepna w informacji turystycznej za nie duze pieniadze, sa zaznaczone wszystkie obiekty, sa bardzo wiernie odtworzone na rysunkach wiec nigdy nie masz watpliwosci co widzisz przed soba , malo tego na tej mapie masz opis tychze i dodatkowo mapke linii metra, linii autobusowych Rewelacja Masz mape i mini przewodnik w jednym.
Kafka - zajrzyj koniecznie do centrum informacji turystycznej, szczegolnie jesli skusisz sie na mape o ktorej wspomnialam, spytaj czy nie maja opracowanych tras typu sladem Kafki znajac zycie na pewno cos takiego istnieje. Ten autor ma wciaz wielu entuzjastow
Ceny - umiarkowane, Czechy to dla nas Polakow wciaz stosunkowo tani kraj, to nie Europa Zachodnia
Tubylcy - kocham ich i ten jezyk cos wspanialego i niepowtarzalnego. Kieszonkowcy... hmmm nie natknelismy sie na siebie nawzajem ale uwazac nalezy zawsze i wszedzie
Milego pobytu, pozdrawiam.
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 10:44   #25
xalpen
Raczkowanie
 
Avatar xalpen
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bp/Krk/Rz-ów
Wiadomości: 338
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Napisze tylko kilka słów właśnie wróciłam z Pragi. Mieszkałam w hostelu, tym akademiku przekształconym na hotel, cena to 450 koron za pokój dwuosobowy. Aha ulica Vanickova bodajże. Ja mieszkałam w akademiku nr 4 , gdzie łazienki były odnowione, czyściutkie. pokój jak to w akademiku, raczej brzydki, ale z czysta pościelą , z ręcznikiem i mydełkiem Plusem jest to , że nie trzeba rezerwować miejsc, bo jest pełno wolnych.

W Pradze byłam juz trzeci raz, zawsze mieszkałam w innym miejscu, ale to polecam ze względu na bliskość starego miasta i niskie ceny. Do muzeów niestety nie wchodziłam, ale widziałam, że mocno popularyzowany jest szlak Kafki.

ps. mam zdjęcie pokoju
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hiphopkemp 602.jpg (44,5 KB, 198 załadowań)
xalpen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 17:01   #26
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

W Czechach na ogół rozumieją polski język, ale trzeba się wystrzegać "false friends".
http://en.wikibooks.org/wiki/False_F...t/Polish-Czech
np. polskie słowo szukać po czesku znaczy pie...lić, więc lepiej go unikać. Czeskie szukam to hledam, a my szukamy - hledame.
Nasz sklep oznacza u nich piwnicę, czeski sklep to obchod.
Słownik http://www.rewin.cz/WebForm1.aspx , trochę kiepski,
poza tym można ściągnąć http://bohemistyka.pwsz.raciborz.edu...d=80&Itemid=48 , dużo lepszy.
Miłej wycieczki!
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 17:03   #27
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

odi w Pradze, samodzielnie i poradzili sobie idużo zwiedzili, ja yłam z przewodnikiem i byłoteż super, udanej wycieczki, Praga jest boska<>
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 22:31   #28
kleiner-Igel
Zadomowienie
 
Avatar kleiner-Igel
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Mój-kawałek-podłogi
Wiadomości: 1 651
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Cytat:
Napisane przez aprilla Pokaż wiadomość
Wspominam Prage z ogromnym sentymentem, to pierwszy samodzielnie przygotowany wyjazd. Bylo to juz kilka lat temu ale podziele sie z Toba swoimi uwagami, moze jakos pomoge
Nocleg - najtanszy w hostelu studenckim, mozna a nawet warto rezerwowac przez internet, wystarczy mail, fax, podajesz termin, wysylaja specjalny voucher ktory drukujesz i pokazujesz na miejscu, nie ma potrzeby rezerwacji w takich miejscach karta kredytowa a nawet jesli na stronie tak pisze, sprawdz osobiscie wysylajac do danego hostelu maila, ja tak zrobilam i uniknelam problemu, wtedy malo kto w POlsce mial karte kredytowa .
Komunikacja - zdecydowanie oplaca sie kupic bilet na przejazdy komunikacja miejska, Praga to duze miasto, z dugiej zas strony nie bedziesz musiala przeplacac za hostel w centrum tylko zarezerwujesz tanszy w dalszej czesci miasta, polecam jednak taki ktory usytuowany jest blisko stacji metra, bo to najszybszy srodek transportu W zaleznosci od dlugosci pobytu mozna kupic bilet tygodniowy, 3 dniowy itd, ceny mozna sprawdzic na tej stronie:
http://www.myczechrepublic.com/pragu...ets_fares.html
Zwiedzanie - warto wziasc przwodnik z Polski, ale jesli znasz angielski warto kupic mape Pragi, dostepna w informacji turystycznej za nie duze pieniadze, sa zaznaczone wszystkie obiekty, sa bardzo wiernie odtworzone na rysunkach wiec nigdy nie masz watpliwosci co widzisz przed soba , malo tego na tej mapie masz opis tychze i dodatkowo mapke linii metra, linii autobusowych Rewelacja Masz mape i mini przewodnik w jednym.
Kafka - zajrzyj koniecznie do centrum informacji turystycznej, szczegolnie jesli skusisz sie na mape o ktorej wspomnialam, spytaj czy nie maja opracowanych tras typu sladem Kafki znajac zycie na pewno cos takiego istnieje. Ten autor ma wciaz wielu entuzjastow
Ceny - umiarkowane, Czechy to dla nas Polakow wciaz stosunkowo tani kraj, to nie Europa Zachodnia
Tubylcy - kocham ich i ten jezyk cos wspanialego i niepowtarzalnego. Kieszonkowcy... hmmm nie natknelismy sie na siebie nawzajem ale uwazac nalezy zawsze i wszedzie
Milego pobytu, pozdrawiam.
Dzięki za wypowiedź - wszystkie potrzebne informacje w pigułce Na pewno wykupię tę mapę

Cytat:
Napisane przez xalpen Pokaż wiadomość
Napisze tylko kilka słów właśnie wróciłam z Pragi. Mieszkałam w hostelu, tym akademiku przekształconym na hotel, cena to 450 koron za pokój dwuosobowy. Aha ulica Vanickova bodajże. Ja mieszkałam w akademiku nr 4 , gdzie łazienki były odnowione, czyściutkie. pokój jak to w akademiku, raczej brzydki, ale z czysta pościelą , z ręcznikiem i mydełkiem Plusem jest to , że nie trzeba rezerwować miejsc, bo jest pełno wolnych.

W Pradze byłam juz trzeci raz, zawsze mieszkałam w innym miejscu, ale to polecam ze względu na bliskość starego miasta i niskie ceny. Do muzeów niestety nie wchodziłam, ale widziałam, że mocno popularyzowany jest szlak Kafki.

ps. mam zdjęcie pokoju
Super!!! Zamierzam mieszkać właśnie w akademiku/hostelu. Orientujesz się może czy w innych akademikach trzeba rezerwować, czy nie?

Cytat:
Napisane przez wanda164 Pokaż wiadomość
W Czechach na ogół rozumieją polski język, ale trzeba się wystrzegać "false friends".
http://en.wikibooks.org/wiki/False_F...t/Polish-Czech
np. polskie słowo szukać po czesku znaczy pie...lić, więc lepiej go unikać. Czeskie szukam to hledam, a my szukamy - hledame.
Nasz sklep oznacza u nich piwnicę, czeski sklep to obchod.
Słownik http://www.rewin.cz/WebForm1.aspx , trochę kiepski,
poza tym można ściągnąć http://bohemistyka.pwsz.raciborz.edu...d=80&Itemid=48 , dużo lepszy.
Miłej wycieczki!
Z tym szukaniem juz słyszałam Bardzo przydatny słownik! Dzięki! Na pewno wydrukuję ważniejsze zwroty

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
odi w Pradze, samodzielnie i poradzili sobie idużo zwiedzili, ja yłam z przewodnikiem i byłoteż super, udanej wycieczki, Praga jest boska<>
Dziękuję Już niedługo sama się o tym przekonam
__________________
Blog Rodzynki Sułtańskie. O Turcji nie zawsze na serio
kleiner-Igel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 08:18   #29
xalpen
Raczkowanie
 
Avatar xalpen
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bp/Krk/Rz-ów
Wiadomości: 338
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Niestety nie wiem jak wygląda kwestia rezerwacji innych akademiko-hosteli
xalpen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 08:44   #30
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

zawsze lepiej zarezerwować, ja słyszałam, że w akademikach nie tak łatwo o miejsce - chyba lepiej jechać na pewniaka.
Znalazłam takie stronki, nie sprawdzone osobiście (ja byłam z biurem podróży)
http://www.travelguide.cz/detailHg.a...08#Reservation
http://ubytovani.prague-hostels.cz/p...doli-praha.php

Jakbyś miała problemy z językiem, daj znać, uczę się czeskiego, moge spróbowac np. ułożyć maila
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-02 20:21:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:34.